Pan Krzysztof uratował tonącego psa. "Godzinę wcześniej morsowaliśmy"

W niedzielne przedpołudnie w Jarze Wilanowskim w Gdańsku, podczas spaceru z psem, pan Krzysztof zauważył, że w okolicy zbiornika retencyjnego panuje zamieszanie. Okazało się, że gdy jeden z czworonogów wszedł na kruchy lód pokrywający zbiornik, tafla się pod nim załamała. Mężczyzna rozebrał się i ruszył czworonogowi z pomocą. Szczęśliwy traf chciał, że godzinę wcześniej wrócił z morsowania i miał już za sobą należytą rozgrzewkę. Strażacy i WOPR-owcy są pod wrażeniem odwagi pana Krzysztofa, jednak - jak podkreślają - bez specjalistycznego sprzętu lepiej nie wchodzić na lód.

Prognoza pogody na czwartek 16 marca

W czwartek na północnym wschodzie i południowym wschodzie kraju będzie pochmurno z przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Poza tym wystąpią rozpogodzenia. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza na Warmii i Suwalszczyźnie do 9 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany.

Justyna Wydrzyńska skazana za pomoc w aborcji. "To państwo jest winne. Zawiodło mnie i miliony kobiet w tym kraju"

Przed warszawskim sądem we wtorek zapadł wyrok w sprawie udostępnienia przez Justynę Wydrzyńską tabletek poronnych kobiecie, która prosiła o pomoc. Aktywistka została skazana na osiem miesięcy ograniczenia wolności przez wykonywanie 30 godzin nieodpłatnych prac społecznych w miesiącu. Wydrzyńska na sali sądowej podkreśliła, że ona jest niewinna, że winne jest państwo, bo zawiodło Izę z Pszczyny i miliony innych kobiet.

W Sejmie o programie Mieszkanie Plus. "Czujemy się nabici w butelkę"

Na sejmowej komisji odbyła się dyskusja o flagowym programie rządu - Mieszkanie Plus. Nie wziął w niej jednak udziału ani premier, ani minister rozwoju. O nierealizowanych obietnicach, o wadach wentylacji, braku światła, wyższych cenach najmu, o nabiciu w butelkę mówili zwykli ludzie, ale dla ludzi PiS ma już inny program. Nie tylko zresztą partia rządząca, bo w kampanii temat mieszkań, to gorący temat.

Prezydent podpisał nowelizację Kodeksu wyborczego. Co się zmieni?

Prezydent Andrzej Duda podpisał zmiany w Kodeksie wyborczym i - jak mówi opozycja - zagrał tym samym w orkiestrze Jarosława Kaczyńskiego. Zmiany zadziałają już w najbliższych wyborach parlamentarny. Nowe przepisy zakładają między innymi, że może powstać nawet kilka tysięcy nowych komisji wyborczych, a ich prace będzie można nagrywać.

Minister Ziobro z bronią za paskiem na konferencji prasowej

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro w poniedziałek złożył wizytę w kopalni Bełchatów. Gdy składał wieniec pod tablicą upamiętniającą ofiary wypadków górniczych, można było zobaczyć za paskiem jego spodni pistolet. To wywołało falę pytań, przede wszystkim o to, dlaczego minister ma przy sobie broń, kiedy w gotowości są oficerowie SOP.

NSA zdecydował w sprawie Odry. Minister: nie można wykonać tak idiotycznych, radykalnych działań

Naczelny Sąd Administracyjny nakazał wstrzymać prace regulacyjne na Odrze, które miały zmienić jej naturalny bieg, by umożliwić pogłębienie dna. Wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. gospodarki wodnej Marek Gróbarczyk dał jednak do zrozumienia, że tego wyroku wykonywać nie zamierza. Autorzy ekspertyz chórem podkreślają: to, co z Odrą robi ten rząd, jest niszczycielskie i niebezpieczne.

Prognoza pogody na środę 15 marca

W środę będzie pochmurno z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie i południowym wschodzie kraju wystąpią opady śniegu z deszczem, a na zachodzie i Pomorzu słabe, przelotne opady śniegu z deszczem i mokrego śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 6 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 7 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Powieje zachodni i północno-zachodni umiarkowany wiatr, okresami dość silny, w porywach na wschodzie rozwinie prędkość do 50 km/h.

Ósma doba protestu w Sejmie. PiS sugeruje, że to akcja polityczna

Protestują już ósmy dzień i dla PiS-u są "przedstawieniem". Tak mówi wicemarszałek, a pani minister na wyborczym wiecu woli zapewniać o milionach złotych. Osoby z niepełnosprawnościami czekają i przypominają: ten rząd każe rodzić chore dzieci, a nie zajmie się tymi, którzy już się urodzili.

80 lat od likwidacji getta w Krakowie

Mija 80 lat od likwidacji krakowskiego getta - od momentu, kiedy prawie 7000 Żydów wyszło z getta na śmierć. Ponad tysiąc przeżyło i pomógł w tym Oskar Schindler. A tę historię świat poznał w filmie Stevena Spielberga.

Sąd uniewinnił 32 uczestników Strajku Kobiet

Chcieli być usłyszani, czuli się bezsilni - tak sąd uzasadniał dziś swój wyrok. 32 uczestników Strajku Kobiet jest niewinnych. Trzy lata temu przerwali mszę, żeby zaprotestować przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który wprowadził w Polsce niemal całkowity zakaz aborcji.

Prognoza pogody na wtorek 14 marca

Zachmurzenie we wtorek będzie zmienne. Wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 15 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni. Ciśnienie spada.

Mija 80 lat od likwidacji krakowskiego getta

Kraków nie zapomina, choć to jedna z najboleśniejszych kart historii. Mija 80 lat od likwidacji krakowskiego getta. Trasą, która dla Żydów była drogą do śmierci, przeszedł symboliczny Marsz Pamięci. W hołdzie i dla uczczenia 2000 ofiar zamordowanych przez Niemców w marcu 1943 roku.