Zobacz Fakty

Zobacz Fakty

Jerzy Połomski zmarł w wieku 89 lat

Utalentowany, charyzmatyczny, popularny i przebojowy. Jerzy Połomski - wykonawca takich hitów jak "Bo z dziewczynami" i "Cała sala śpiewa z nami" - zmarł w wieku 89 lat.

Na Ziemi jest już 8 miliardów ludzi

W Manili na Filipinach urodziła się osoba, za sprawą której liczba ludzi żyjących na świecie sięgnęła ośmiu miliardów. To, oczywiście, osoba wskazana w ten sposób symbolicznie. ONZ szacuje, że w drugiej połowie wieku liczba ludności świata dobije do 10 miliardów i na takim poziomie powinna się zatrzymać.

Prognoza pogody na środę 16 listopada

W środę początkowo miejscami, zwłaszcza na południu, mglisto. W ciągu dnia pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami. Miejscami, głównie we wschodniej i południowej części Polski, słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 stopni Celsjusza w Małopolsce. Wiatr wschodni umiarkowany, tylko na południu słaby.

Nowy raport NBP. Prognozy gorsze niż w lipcu

Dwucyfrowa inflacja zostanie z nami do końca 2023 roku. W roku 2023 czeka nas też gwałtowny spadek PKB w porównaniu z rokiem 2022 - to prognoza analityków Narodowego Banku Polskiego. Z kolei członek Rady Polityki Pieniężnej Ludwik Kotecki alarmuje, że inflacja wymknęła się spod kontroli.

Dwugłos w sprawie środków z UE. Morawiecki: wzmacniają suwerenność, Ziobro: to szantaż

Podziały na linii premier Mateusz Morawiecki - minister Zbigniew Ziobro zdają się pogłębiać. W poniedziałek szef rządu mówił o tym, że środku unijne są bardzo ważne i wzmacniają polską suwerenność, a szef resortu sprawiedliwości wspominał o "szantażowaniu" i "destabilizowaniu" Polski. Mimo tych różnic premier Morawiecki zapowiada, że PiS będzie "bronił jedności Zjednoczonej Prawicy" podczas głosowania nad wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry.

Samorządy rozpoczęły dystrybucję węgla

Zdecydowana większość gmin zgłosiła się do programu zakupu węgla od spółek Skarbu Państwa. Później będzie sprzedawany mieszkańcom, którym przysługuje dodatek węglowy. Program właśnie rusza. Dużo w nim znaków zapytania.

Porwanie 3-letniej Helenki. Dziewczynka jest już z mamą

Po dobie poszukiwań udało się odnaleźć 3-letnią Helenkę, która została porwana przez ojca w czasie, gdy była na spacerze z matką. Ojciec zdążył wywieźć dziewczynkę do Niemiec. Policja nie uruchomiła Child Alert uznając że życie dziecka nie jest zagrożone.

Prognoza pogody na wtorek 15 listopada

We wtorek na ogół będzie pochmurno. Miejscami możliwe jest wystąpienie mżawki lub mgły. Temperatura maksymalna wyniesie od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 13 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr przeważnie słaby, zmienny. Ciśnienie spada.

Rosną ich koszty życia, ale też rehabilitacji. Niepełnosprawni walczą o podwyżkę renty socjalnej

Osoby z niepełnosprawnościami walczą o podniesienie renty socjalnej. Inflacja mocno obniżyła jej siłę nabywczą. Chodzi o jej wyrównanie z najniższą płacą krajową - to 3500 złotych brutto od przyszłego roku. - Ci, którzy nie mogą pracować z powodu swojej głębokiej niepełnosprawności, tak naprawdę nie mają za co żyć - podkreśla Marek Plura, senator Platformy Obywatelskiej.

Zmiany klimatyczne szkodzą zdrowiu. "Denga już przyszła do Europy"

Im bardziej będą postępować zmiany klimatyczne, tym bardziej możemy podupadać na zdrowiu - wskazują eksperci, a sekretarz generalny ONZ dodaje, że zbliżamy się do punktu krytycznego. Już teraz obserwuje się coraz więcej przypadków boreliozy, może być także coraz więcej przypadków malarii i zawałów.

Prognoza pogody na poniedziałek 14 listopada

W poniedziałek na ogół pochmurno. Miejscami możliwe mżawka lub mgły. W dzielnicach południowych i zachodnich przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura maksymalna od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 15 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, południowo-wschodni.

Prognoza pogody na niedzielę 13 listopada

W niedzielę na południu dość pogodnie, na pozostałym obszarze Polski pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami. Miejscami nad ranem mglisto. Lokalnie możliwa słaba mżawka. Temperatura maksymalna od 10 stopni Celsjusza w Małopolsce i na Podkarpaciu do 13 stopni Celsjusza na Pomorzu. Wiatr zmienny, słaby, jedynie na zachodzie umiarkowany.

104. rocznica odzyskania niepodległości. Obchody w całym kraju

11 listopada Polacy obchodzą Narodowe Święto Niepodległości. W Warszawie odbyły się oficjalne uroczystości z przedstawicielami władz państwowych. Przez stolicę przeszedł też marsz narodowców. Atrakcji nie zabrakło też w innych miejscowości, gdzie odbywały się pikniki, parady i specjalne wystawy.

Miesięcznic smoleńskich miało już nie być, w czwartek się odbyła

Jarosław Kaczyński przemawiał w kolejną miesięcznicę smoleńską. - Nie wiemy dokładnie, kto. Nie wiemy dokładnie w jakich okolicznościach, ale wiemy, co było przyczyną katastrofy - mówił prezes PiS o wydarzeniach w Smoleńsku. Stwierdził również, że miesięcznica smoleńska z rocznicą odzyskania niepodległości mają wiele wspólnego.