Pogoda na wtorek 10 lipca

We wtorek na Pomorzu, Kujawach, Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Temperatura wyniesie od 21 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej, do 27 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby, z przewagą północno-wschodniego. Ciśnienie w południe 1002 hPa.

Powodzenie akcji w Tajlandii zależy od psychiki chłopców

Ratownicy mówią, że klucz do sukcesu tej akcji tkwi w głowach chłopców. Bo to stan psychiczny determinuje to, co dzieje się z ciałem. Napędza ich adrenalina. Wspiera doświadczenie opiekunów. Największym wrogiem jest panika. Trzeba - tylko i aż - zachować spokój, mając za sobą 15 dni w izolacji od świata.

Prognoza pogody na poniedziałek 9 lipca

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu do 5-20 mm, na południu Polski burze. Jedynie na Podlasiu, Mazowszu i Ziemi Lubuskiej bez opadów. Temperatura maksymalna od 23 stopni Celsjusza na północnym wschodzie kraju do 26 stopni Celsjusza na Lubelszczyźnie, w centrum i na zachodzie kraju. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, w burzach silny do 80 km/h.

Coraz więcej pytań po katastrofie MiG-a

Trwają oględziny wraku rozbitego MiG-a. Im więcej znanych szczegółów, tym więcej pada pytań. Co dokładnie wydarzyło się wczoraj pod Pasłękiem i dlaczego zginął doświadczony pilot?

Nowy futbolowy porządek świata? Bez Brazylii, Urugwaju...

Mundial w Rosji jak mistrzostwa Europy. W turnieju pozostały już tylko drużyny ze Starego Kontynentu. Belgia wydarła półfinał faworyzowanej Brazylii. Urugwaj odesłali do domu Francuzi. Eksperci mówią o nowym futbolowym porządku świata.

Prognoza pogody na niedzielę, 8 lipca

Na wschodnim Pomorzu i Kujawach będzie pogodnie. Poza tym pochmurno, okresami wystąpią opady deszczu oraz burze. Temperatura wyniesie od 22 stopni Celsjusza na Górnym Śląsku, do 26 stopni Celsjusza w centrum kraju. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany.

Rozbił się wojskowy MiG-29. Pilot nie przeżył

Podczas nocnych ćwiczeń rozbił się myśliwiec MiG-29. W ostatniej chwili pilot zdążył się katapultować, ale niestety nie przeżył. Do wypadku doszło niedaleko Malborka, jest tam 22. Baza Lotnictwa Taktycznego.

Ustawa o IPN negocjowana z Mosadem? Rząd zaprzecza, Macierewicz "nie wyklucza"

Nie wykluczam, że częścią tych negocjacji był Mosad - tak mówi o kulisach powstawania najnowszej nowelizacji ustawy o IPN-ie Antoni Macierewicz. To oznacza, że doniesienia izraelskich dziennikarzy mogą być prawdziwe. Piszą, że ustawę o IPN-ie negocjowali europosłowie Ryszard Legutko i Tomasz Poręba w Wiedniu i w Izraelu. Platforma oficjalnie pyta premiera, czy ustawy piszą nam obce służby.

Pogoda na sobotę 7 lipca

W sobotę na wschodzie zachmurzenie będzie kłębiaste i umiarkowane. Na terenie kraju wystąpią przelotne opady deszczu, oraz lokalnie burze. Temperatura wyniesie od 21 stopni Celsjusza na Pomorzu, do 27 stopni Celsjusza na Mazowszu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany. W porywach burzowych osiągnie prędkość do 80km/h.

Prezydent odsyła sędziów SN na emeryturę. Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej za Gersdorf

Tym razem oficjalnie i na piśmie prezydent poinformował 11 sędziów Sądu Najwyższego, że na mocy nowej ustawy przeszli w stan spoczynku. Nie złożyli oni oświadczeń, że chcą pracować dalej. 10 sędziów rzeczywiście przeszło na emeryturę. Pierwsza prezes pracuje, bo jej kadencję gwarantuje konstytucja. Oświadczenie w tej sprawie wydało prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej, uznając Małgorzatę Gersdorf za jedynego Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, pełniącego tę funkcję do 2020 roku.