Zobacz Fakty

Zobacz Fakty

Prognoza pogody na niedzielę 28 listopada

W niedzielę w kraju będzie pochmurno. W pasie od Dolnego Śląska przez południową Wielkopolskę, Ziemię Łódzką, Kujawy po Kaszuby a następnie Warmię, Mazury i Suwalszczyznę wystąpią opady śniegu z deszczem przechodzące początkowo na Dolnym Śląsku, a wieczorem i w nocy na pozostałym obszarze w opady mokrego śniegu. W pasie od Małopolski przez Mazowsze po Podlasie pojawią się opady śniegu z deszczem, a na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu deszcz. Niewielkie przejaśnienia możliwe są jedynie na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Dolnym Śląsku i Suwalszczyźnie, 2-3 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 8 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr z kierunków zmiennych, słaby, okresami umiarkowany.

Polacy poznali rywali w walce o mundial w Katarze

W Zurychu w piątek odbyło się losowanie meczów barażowych eliminacji mistrzostw świata w Katarze. Na początek reprezentację Polski czeka wyjazdowe spotkanie z Rosjanami. Jeśli Biało-Czerwoni wygrają, to o awans zagrają ze zwycięzcą spotkania Szwecja - Czechy.

Prognoza pogody na sobotę 27 listopada

W sobotę będzie pochmurno z rozpogodzeniami. Jednak na północnym-wschodzie kraju zachmurzenie będzie duże, wystąpią przelotne opady śniegu do trzech centymetrów. Pod wieczór pojawią się opady śniegu z deszczem w Małopolsce i na Górnym Śląsku. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 2 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 6 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr południowy i zachodni będzie słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami dość silny.

Tarcza antyinflacyjna. Rząd chce walczyć z inflacją, obniżając podatki i dosypując pieniądze

Rząd w czwartek ogłosił tarczę antyinflacyjną. Jej szczegóły przedstawił premier Mateusz Morawiecki wraz z wicepremierem i ministrem aktywów państwowych Jackiem Sasinem. Główne założenia to tymczasowe obniżenie akcyz na paliwa oraz podatku VAT na prąd i gaz, a także dopłaty dla najbiedniejszych gospodarstw domowych. Rząd szacuje, że tarcza antyinflacyjna będzie kosztować budżet 10 miliardów złotych.

Znaleziona przy granicy Irakijka poroniła. Jej mąż trafił z dziećmi do placówki opiekuńczej w Białymstoku

Kurdyjskie małżeństwo wraz z piątką dzieci postanowiło nielegalnie przekroczyć granicę z Białorusią. Kobieta była w 24. tygodniu ciąży. W czasie forsowania granicy opadła z sił i trafiła do szpitala. Kobieta poroniła, wciąż przebywa w szpitalu, a jej stan jest ciężki. Mężczyzna trafił z dziećmi do placówki opiekuńczej w Białymstoku. Twierdzi, że postanowił zostać w Polsce "do końca życia", ale to zależy od tego, czy otrzyma azyl.

Sędzia Piotr Gąciarek zawieszony. "To jest pokazanie gestu Lichockiej Europie"

Trybunał Konstytucyjny kierowany przez Julię Przyłębską w czwartek uznał, że przepisy ustawy, która miała wprowadzić jawność majątków rodzin polityków, są niezgodne z konstytucją. W środę Izba Dyscyplinarna SN zawiesiła sędziego Piotra Gąciarka. TSUE nakazał zawieszenie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, ale władza nic sobie z tego nie robi. - To jest pokazanie gestu Lichockiej Europie - uważa Igor Tuleya, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie.

Mama 6-letniej Poli kpi z oświadczenia wiceministra Mejzy. "Turystyka za milion dwieście tysięcy"

Firma Łukasza Mejzy, obecnego wiceministra sportu i turystyki, miała oferować leczenie umierającym na raka i stwardnienie rozsiane, chorym na choroby Alzheimera i Parkinsona oraz na inne nieuleczalne przypadłości. Proceder opisali dziennikarze Wirtualnej Polski, a sam wiceminister w internetowym oświadczeniu napisał, że spółka Vinci NeoClinic sp. z o.o. miała prowadzić biuro turystyki medycznej. - Pan Mejza twierdzi, że prowadził turystykę, za milion dwieście tysięcy - skomentowała oświadczenie matka dziewczynki chorej na mukowiscydozę, której ludzie Łukasza Mejzy proponowali terapię córki w takiej cenie.

Prognoza pogody na piątek 26 listopada

W piątek zachmurzenie duże z niewielkimi przejaśnieniami. Na Pomorzu deszcz. W województwach południowo-wschodnich opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu - miejscami opady dość intensywne: deszczu do 10-15 mm, śniegu do 3 cm. Temperatura maksymalna od 2 stopni na Suwalszczyźnie do 6 stopni na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami na północy silniejszy, przeważnie południowo-zachodni.

Czwarta fala paraliżuje system ochrony zdrowia. W wielu szpitalach brakuje respiratorów

W środę Ministerstwo Zdrowia podało informację o ponad 28 tysiącach nowych przypadków koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce. Na COVID-19 zmarło w ciągu ostatniej doby 460 osób. Średnia nowych zakażeń z ostatnich siedmiu dni to ponad 21 tysięcy i to najgorsze dane od początku kwietnia. W wielu szpitalach brakuje już respiratorów i jest coraz mniej wolnych łóżek. Do tego w czwartej fali jest coraz więcej chorych dzieci.

Trybunał Konstytucyjny zdecydował w sprawie Europejskiej konwencji praw człowieka

Trybunał Konstytucyjny zdecydował, że zaskarżony przez Zbigniewa Ziobrę przepis Europejskiej konwencji praw człowieka w zakresie, w jakim obejmuje Trybunał Konstytucyjny pojęciem sądu, jest niezgodny z konstytucją. Chodzi o wniosek, który w lipcu skierował do TK minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. We wniosku przywołał między innymi wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z maja tego roku w sprawie firmy Xero Flor. Trybunał uznał wtedy, że Polska naruszyła prawo do sądu i rzetelnego procesu. W składzie Trybunału Konstytucyjnego zasiadał sędzia wybrany na miejsce już wcześniej obsadzone.

"Nie ginekolodzy będą w Polsce prowadzić ciąże, ale prokuratorzy Ziobry"

Od ponad roku aborcja w Polsce jest niemal całkowicie zakazana. W Sejmie trwają prace nad obywatelskim projektem, który zakazywałby jej nawet jeśli ciąża jest wynikiem gwałtu. Jedną z kar za nią miałoby być dożywocie. Teraz rząd chce, by od połowy przyszłego roku wszystkie ciąże raportowane były w Systemie Informacji Medycznej. Dlaczego i co to oznacza dla każdej kobiety w ciąży?

Prognoza pogody na czwartek 25 listopada

W czwartek zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami na północy wystąpi słaby deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 stopni Celsjusza do 8 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr będzie południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.