Rodzina dwa razy musiała uciekać przed rosyjską agresją. Trafili teraz do Polski

Ta historia zaczyna się w 2014 roku, gdy Dymitryj, stojąc na przystanku autobusowym, niemal stracił życie w ataku moździerzowym. Przeżył i wraz z żoną postanowił pomagać innym. Małżeństwo ma trójkę własnych dzieci, ale przygarnęli jeszcze siedmioro sierot. W 2022 roku znowu dotarła do nich wojna. Teraz zaczynają nowe życie w Bondarach w Podlaskiem.

Prognoza pogody na środę 4 maja

W środę na południowym-zachodzie, południu i południowym-wschodzie Polski zachmurzenie umiarkowane, okresami duże z przelotnymi opadami deszczu do 5 mm, na Dolnym Śląsku i w Sudetach możliwe burze z opadami do 15 mm. Na pozostałym obszarze kraju pogodnie. Temperatura maksymalna od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 20 stopni Celsjusza na Nizinie Śląskiej. Wiatr południowo-wschodni i wschodni, słaby i umiarkowany, w burzy silny.

Z PiS-em czy samodzielnie? Padają pytania o przyszłość Solidarnej Polski

Start z list PiS to gwarancja przetrwania. Start z list własnych to wielkie ryzyko, że Solidarnej Polski nie będzie w Sejmie. W Zjednoczonej Prawicy od dawna trwa spór. Zbigniew Ziobro sprzeciwia się likwidacji Izby Dyscyplinarnej SN, do czego dąży PiS. Ponadto minister sprawiedliwości chce przeforsować kontrowersyjną reformę sądownictwa.

Świetne wyniki oglądalności "Faktów" TVN i TVN24

W kwietniu "Fakty" TVN były najchętniej oglądanym programem informacyjnym a TVN24 kanałem informacyjnym. Każdego dnia "Fakty" TVN oglądało na antenach TVN i TVN24 BiS średnio 2 miliony 533 476 widzów. Średni udział w rynku stacji TVN24 to 5,9 procent. To rekordowy wynik w ponad dwudziestoletniej historii TVN24.

Prognoza pogody na wtorek 3 maja

We wtorek w województwach północnych i południowych deszcz (do 5 mm). W Karpatach burze (z 10-30 mm opadu i porywami wiatru o prędkości ponad 80 km/h.) Na pozostałym obszarze kraju pogodnie. Temperatura maksymalna od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 20 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, z zachodu.

Ziobro chce zawiesić wpłaty składki unijnej. "Czas pozbyć się tego szkodnika"

Unia Europejska to solidarność, dobrobyt i bezpieczeństwo. 18 lat temu marzyli o tym Polacy, a dzisiaj to Ukraińcy za marzenie o byciu w Unii, a nie pod butem Rosji, płacą własną krwią. Tymczasem minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro sugeruje, żeby Polska przestała płacić składki członkowskie. Były premier Donald Tusk proponuje wotum nieufności wobec ministra.

Gdańsk: rasistowski atak na szefa Nadbałtyckiego Centrum Kultury

Policja poszukuje dwóch mężczyzn, którzy zaatakowali w Gdańsku pięściami i nożem szefa Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku. Ofiarą rasistowskiej agresji padł szef Larry Ugwu - muzyk i poeta, który urodził się w Nigerii, a od 40 lat żyje w Polsce. Dostało się też świadkowi, który stanął w obronie czarnoskórego Polaka. Gdy przechodnie wezwali policję, napastnicy uciekli.

Prognoza pogody na poniedziałek 2 maja

W poniedziałek na Pomorzu, Warmii, Mazurach, Podlasiu, Kujawach, w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej słonecznie. Na pozostałych obszarach kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu do 2 mm, na południu możliwe burze z opadami do 15 mm. Temperatura maksymalna od 14 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 20 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej i Podkarpaciu. Wiatr północny, słaby i umiarkowany, w burzy silny do 80 km/h.

Gaz wrócił do gmin, które były od niego odcięte

Gminy, które zostały odcięte od gazu, odzyskują dostęp do niego. Rząd wydawał się zaskoczony tym, że nałożone przez niego sankcje uderzyły nie tylko w rosyjskie firmy, ale i w ich polskich klientów. Sytuacja jest opanowywana, bo rząd nakazał przejęcie przez polskie firmy rosyjskiej infrastruktury, ale pewne straty nie są do odrobienia.

Prognoza pogody na niedzielę 1 maja

W niedzielę w północnej części kraju i kotlinach sudeckich wystąpi przelotny deszcz. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 14 stopni Celsjusza na Pomorzu do 20 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i zmienny. Nad morzem umiarkowany. Ciśnienie spada.

Wybuchy metanu w kopalniach na Śląsku. "Nauka od lat nie znalazła rozwiązania"

Śląsk opłakuje ofiary katastrof, do których doszło w ubiegłym tygodniu w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej - Pniówek i Zofiówka. W siemianowickim Centrum Leczenia Oparzeń zmarł kolejny górnik. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 19. Jedna akcja ratownicza się skończyła, druga została zawieszona. Ruszają śledztwa, które mają wyjaśnić przyczyny tragedii. Prowadzą je prokuratura i Wyższy Urząd Górniczy.