Prognoza pogody na sobotę 13 października

W sobotę rano miejscami wystąpią zamglenia. W dzień będzie słonecznie. Temperatura wyniesie od 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 25 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Na zachodzie okresami dość silny.

Organizatorzy marszu równości w Lublinie składają apelację

W ten sposób można zablokować każdą demonstrację: wystarczy zagrozić agresywną kontrmanifestacją, by zgoda została cofnięta - tak odwołanie marszu równości w Lublinie komentuje rzecznik praw obywatelskich. Po decyzji prezydenta Lublina, Krzysztofa Żuka, podtrzymanej przez sąd pierwszej instancji, organizatorzy marszu złożyli apelację. Mówią o łamaniu obywatelskiego prawa do zgromadzeń.

Mogliby ratować życie noworodkom z całej Polski, ale nie mają pieniędzy

Noworodki z niewydolnością oddechową łatwo uratować. Trzeba natlenić krew. Wystarczyłby jeden całodobowy dyżur w Polsce i przywożone z całego kraju dzieci miałyby szansę na przeżycie. Takie dyżury ratujące noworodki z niewydolnością oddechową mogłoby organizować dla całego kraju właśnie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, ale nie ma na to pieniędzy.

Prognoza pogody na piątek 12 października

W piątek rano lokalne mgły. W ciągu dnia słonecznie. Temperatura maksymalna w dzień od 18 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 24 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Uroczystość bez kamer. Prezydent powołał nowych sędziów SN

Uroczystość trzymana w tajemnicy, kandydaci zapraszani w ostatniej chwili. Prezydent Andrzej Duda nie poczekał na Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, zlekceważył postanowienie Naczelnego Sądu Administracyjnego i powołał w środę 27 osób na sędziów Sądu Najwyższego.

"Ten system już przerabialiśmy w PRL-u". Sędziowie mówią o zastraszaniu

Naciski, zastraszanie, czystki - tak wyglądają sądy według 90 procent pytanych sędziów, jak wynika z raportu opublikowanego przez stowarzyszenie "Iustitia". W środę na przesłuchaniu przed zastępcą rzecznika dyscypliny stawił się, bez pełnomocnika, sędzia Igora Tuleya. Sprawy dyscyplinarne mają też inni sędziowie, których słowa krytykowali politycy PiS.

Guział pisze o Warszawie "odciętej od funduszy". Trzaskowski: to szantaż

"Gdy wygra Trzaskowski, Warszawa na lata będzie odcięta od funduszy z budżetu państwa na budowę metra, mostów i obwodnicy" - w ten sposób pisze Piotr Guział, członek sztabu Patryka Jakiego. Rafał Trzaskowski mówi o politycznym szantażu, a opozycja pyta, czy miasta i gminy, które dokonają niewłaściwego politycznie wyboru, będą przez rząd karane?

Zostawili bezdomnego na chłodzie. Sąd skazał policjantów

Wałbrzyski sąd skazał dwóch policjantów na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata i zakaz wykonywania zawodu. Funkcjonariusze byli oskarżeni o nieumyślne spowodowanie śmierci bezdomnego, ale sąd uznał, że są winni tylko przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych.

Nauczyciel roku wybrany. Uczy filozofii w liceum w Sopocie

Jest młody, swobodny i pełen pasji. W szkole założył Zakon Feniksa i właśnie został Nauczycielem Roku. Przemysław Staroń w II Liceum Ogólnokształcącym w Sopocie uczy filozofii, etyki i wiedzy o kulturze. Uczniowie mówią o nim "przyjaciel", a to największy zawodowy komplement.

Prognoza pogody na czwartek 11 października

W czwartek rano miejscami mgły i zamglenia. W dzień słonecznie. Temperatura maksymalna od 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu, 22 stopni Celsjusza w centrum kraju do 25 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach na północy do 50 km/h.

Prognoza pogody na środę 10 października

Pogoda przeważnie będzie słoneczna. Na północy wystąpi nieznaczne zachmurzenie. Temperatura wyniesie od 18 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 24 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Przedstawiono "mapę kościelnej pedofilii". "W ciągu doby 70 kolejnych zgłoszeń"

Stańmy po stroni dzieci - pod takim hasłem do Sejmu wchodzi temat pedofilii w Kościele. Na spotkanie zorganizowane przez posłankę Joannę Scheuring-Wielgus przyszli przedstawiciele ofiar księży. Przyszli ze zdjęciami, dramatycznymi historiami i mapą przypadków nadużyć. Nie było przedstawicieli episkopatu, rządu ani największych partii.