Fikcyjne firmy i realne straty. "Ukradziono podatki zwykłych ludzi"

Prezes pilnie poszukiwany, a tak naprawdę kandydat na słupa - osobę, która założy firmę, będzie podpisywać dokumenty i robić wszystko, co każe mu VAT-owska mafia. Tak to działało - fikcyjne firmy, fikcyjne faktury i miliardy strat. Mechanizm dokładnie opisał reporter programu "Czarno na białym" TVN24 Leszek Dawidowicz.

Wilki z wysp pomogły Wilkom z Dolnego Śląska

Stroje meczowe, buty piłkarskie, getry, piłki i bidon - długa jest lista rzeczy skradzionych zawodnikom klubu Wilki Różana z Dolnego Śląska. Klub gra w A-klasie, więc budżet ma więcej niż skromny. Ale ma też na szczęście przyjaciół w Premier League - to też są Wilki.

Prognoza pogody na czwartek 20 grudnia

Czwartek będzie pochmurny. Od zachodu przemieszcza się w głąb kraju strefa opadów śniegu przechodząca w deszcz ze śniegiem i marznący deszcz powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od -5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 4 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Krok w tył w sprawie bonifikaty. "Czasami trzeba się wycofywać z decyzji"

W środę przed południem warszawiacy mają mieć znów 98-procentową bonifikatę na opłatę za zmianę użytkowania wieczystego gruntu we własność. Sprawę ma załatwić Rada Miasta Stołecznego Warszawy, która zbierze się rano, by przegłosować odpowiednią uchwałę. Prezydent stolicy i Platforma ulegli presji politycznej i obywatelskiej.

Tchórzewski ma czas do środy. Podwyżek cen prądu ma nie być

Deklaracja zabrzmiała wiążąco i uspokajająco. - Nie będzie podwyżek cen prądu - mówił premier w sobotę. Tyle, że państwowe elektrownie dalej wnioskują o podwyższenie cen. Na podwyższenie cen nie zgadza się Urząd Regulacji Energetyki. Według naszych informacji minister Tchórzewski ma czas do środy na przedstawienie pomysłu, jak zablokować "podwyżki dla Kowalskiego". We wtorek minister spotkał się w tej sprawie nawet z prezydentem Dudą.

"On wydawał się wieczny". Kazimierz Kutz nie żyje

Ślązak, reżyser, twórca i polityk. Kazimierz Kutz miał 89 lat. Bardzo długa jest lista filmów, które wyreżyserował, scenariuszy i książek, które napisał, ważnych funkcji, które pełnił i wspaniałych wspomnień i anegdot, które nam zostawił.

Oni szli na nartach, a ich pies musiał się przedzierać przez zaspy. GOPR uratowało psa

Gdyby nie szybka akcja GOPR-owców, pies mógłby nie przeżyć wycieczki w góry. Dwójka skiturowców poszła z psem na spacer - za długi i zbyt wyczerpujący dla niego. Pies osłabł, wyziębił się i nie był w stanie się ruszać. - Był dysonans między ludźmi, którzy szli na nartach skiturowych, a psem, który musiał przedzierać się przez zaspy - tłumaczy jeden z GOPR-owców.

Prognoza pogody na środę 19 grudnia

W środę pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami. Na Podlasiu, Mazurach i Mazowszu słaby śnieg do 1 cm. Ślisko. Temperatura maksymalna od -5 stopni Celsjusza na Podlasiu do 3 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, południowo-wschodni. Ciśnienie spada, w południe 1015 hPa.

Siódma nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym

Prezydentowi pozostało niewiele czasu na decyzję, czy podpisze ustawę o Sądzie Najwyższym. Andrzej Duda ma problem, bo niedawno sam napisał zupełnie inną ustawę o Sądzie Najwyższym, ale PiS zmieniło zdanie i chce, by prezydent zmienił teraz swoje.

Proeuropejska narracja PiS. Co z wejściem do strefy euro?

Europa na "tak", czyli kampanijna taktyka Prawa i Sprawiedliwość. Politycy obiecują zarobki i poziom życia taki, jak w bogatszych krajach Unii. Tylko nie do końca wiadomo, w jakim tempie będziemy je gonić, bo będąc poza strefą euro będzie bardzo trudno.

Prognoza pogody na wtorek 18 grudnia

We wtorek na zachodzie i południowym-zachodzie kraju wystąpi duże zachmurzenie i słabe opady śniegu oraz śniegu z deszczem. Poza tym będzie pochmurno. Temperatura wyniesie od -3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 3 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr południowy, słaby i umiarkowany.

"Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego obsypana "europejskimi Oscarami"

Europejskie Nagrody Filmowe za najlepszy film, dla najlepszego scenarzysty, reżysera, dla najlepszej aktorki i dla montażysty roku powędrowały do twórców "Zimnej wojny" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Możliwe, że będą jeszcze kolejne nagrody. Chyba najgłośniej cieszyła się Joanna Kulig, uznana za najlepszą europejską aktorkę roku.

PiS nagle zaczął mówić ciepło o Unii Europejskiej. Skąd ta zmiana?

Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego PiS przedstawia siebie jako partię na wskroś europejską. Po trzech latach ostrych politycznych sporów i krytykowania Unii, chowania unijnej flagi, a nawet nazywania jej "szmatą". PiS chowa też posłankę Pawłowicz. Opozycja mówi, że to kolejna maskarada, która nie potrwa dłużej niż do wyborów.

Prognoza pogody na poniedziałek 17 grudnia

W poniedziałek pochmurno z niewielkimi opadami śniegu na północy Polski. Na południu kraju dość pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od -2 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 3 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.