Chrapanie może oznaczać bezdech. A to ryzyko dla kierowców

Zasypianie za kierownicą jest jednym z głównych powodów wypadków. I nie chodzi tu o żadne wiosenne przesilenie, ale często o chrapanie, za którym może się kryć bezdech. Osoba, która chrapie, to może być problem nie tylko dla rodziny, ale i dla zdrowia jej i życia innych.

Prognoza pogody na poniedziałek 23 kwietnia

W poniedziałek od zachodu przyjdzie postępująca w głąb kraju strefa opadów deszczu i burz. Temperatura maksymalna w ciągu dnia od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 25 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany i dość silny. Jego prędkość może osiągnąć w porywach burzowych do 80 km/h.

Zakuty w kajdanki uciekł z policyjnego konwoju. "Chwila nieuwagi"

Nieprawdopodobna ucieczka podejrzanego o zabójstwo i obława z udziałem niemal 300 policjantów, psów tropiących i śmigłowca. Mężczyzna uciekł z policyjnego konwoju, choć założono mu kajdanki na ręce i nogi. I mimo obławy, uciekł też z miasta, ale po 12 godzinach jest już z powrotem za kratami.

Prognoza pogody na niedzielę 22 kwietnia

Niedziela będzie pogodna, a zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 16 stopni Celsjusza na Wybrzeżu Gdańskim i Warmii, 19 stopni Celsjusza w centrum kraju do 23 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr północno-zachodni, na wschodzie okresami dość silny.

Prognoza pogody na sobotę 21 kwietnia

W sobotę słonecznie. W centralnej i południowej części Polski przejściowo może się chmurzyć, niewykluczone słabe i krótkotrwałe opady przelotnego deszczu. Temperatura maksymalna od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 27 stopni Celsjusza w Małopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. We wschodniej części kraju okresami porywy do 60 km/h. Ciśnienie spada, w południe 1003 hPa.

Spór o Westerplatte. "Nie wszystko jest na sprzedaż"

Najlepiej byłoby za darmo, ale jeśli prezydent Gdańska chce pieniędzy, to miasto może dostać dwa miliony złotych. To propozycja dyrektora Muzeum II Wojny Światowej, który chce kupić Westerplatte. Prezydent Paweł Adamowicz powiedział "nie" i dowiedział się, że "zaorał Westerplatte" i "gardzi patriotyzmem".

Trzylatek żyje w ciągłym bólu. Jest jednak nadzieja na pomoc

Ma niespełna trzy lata i strasznie cierpi. Małego Karola zabija jego własny kręgosłup. Jest on nienaturalnie długi i wygięty, uciska narządy wewnętrzne, miażdży tchawicę i żołądek. Tę wyjątkowo rzadką wadę można operować, a amerykański profesor, który może pomóc, był w czwartek w Centrum Zdrowia Dziecka.

Torba pełna pieniędzy. Zguba czy darowizna dla hospicjum?

Wygląda na to, że tych pieniędzy nikt nie zgubił ani nie zostawił przypadkiem. Ktoś najprawdopodobniej bardzo chciał pomóc słupskiemu hospicjum i pod stolikiem w holu zostawił reklamówkę pełną pieniędzy. Znajdowało się w niej grubo ponad 100 tysięcy złotych. Na razie przejęli je policjanci.

Prognoza pogody na piątek 20 kwietnia

W piątek bezchmurnie lub niewielkie zachmurzenia. Temperatura maksymalna w dzień od 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 26 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby, zmienny.