Prognoza pogody na środę 15 sierpnia

Na wschodzie, Podkarpaciu i Kaszubach wystąpią przelotne opady deszczu i burze - lokalnie z gradem. W pozostałych regionach kraju będzie pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 23 stopni Celsjusza na Pomorzu do 27 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany. Jego prędkość w porywach burzowych może osiągnąć 90 km/h.

"Pan prezydent Duda robi to, co się bardziej opłaca PiS-owi"

Partia Razem, Prawica Rzeczypospolitej, PSL i Kukiz'15 - przedstawiciele tych partii byli w poniedziałek u prezydenta z prośbą o weto. W nowej ordynacji do Parlamentu Europejskiego PiS nie upraszcza, tylko ściemnia - mówią mniejsze partie, a prezydent Andrzej Duda chyba się z nimi zgadza. Czy zawetuje?

Prognoza pogody na wtorek 14 sierpnia

We wschodniej części kraju przelotny deszcz i burze, lokalnie grad. Na pozostałym obszarze pogodnie, choć chwilami występować może przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 24 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 32 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy skręcający na zachodni. Ciśnienie będzie się wahać. W południe barometry wskażą 996 hPa.

Koniec "Polskiej Dumy"? Minister o szansie, mieszkańcy o porażce

Konie są wielką szansą rozwoju polskiej wsi - deklaruje minister rolnictwa na pokazie, który towarzyszy dorocznej aukcji koni Pride od Poland, słynnej i prestiżowej przez lata imprezie, która ostatnio kuleje. Pokaz był w Warszawie, a aukcja w Janowie Podlaskim i tam widownię ograniczono. Utrudniono też wstęp dziennikarzom i mieszkańcom Janowa. - Co roku były piękne aukcje! A teraz po prostu zrobili z tego bydło. To straszna porażka stadniny i całej Polski - mówi jeden z mieszkańców.

Prognoza pogody na poniedziałek 13 sierpnia

W poniedziałek słonecznie. Tylko po południu na Pomorzu Zachodnim możliwy przelotny deszcz lub burza. Temperatura maksymalna w dzień od 26 stopni Celsjusza na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 33 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 70 km/h, południowy.

Wojsko szykuje się do defilady. "Igrzyska, które paraliżują Warszawę"

Nawet, jeśli polskie wojsko ma problemy ze sprzętem, to z okazji swego święta ma zademonstrować siłę. W roku stulecia odzyskania niepodległości rząd szykuje w Warszawie wielką defiladę i zmienia jej trasę. Przez wiele godzin zamknięta będzie Wisłostrada i sąsiadujące z nią ulice i mosty. Utrudnienia będą już wkrótce - podczas próby generalnej.

Prognoza pogody na niedzielę 12 sierpnia

W niedzielę słonecznie, tylko na Kaszubach, Mazurach i Suwalszczyźnie możliwy przelotny deszcz. Temperatura maksymalna w dzień od 23 stopni Celsjusza na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 28 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.