Najnowsze

Najnowsze

"Kto ma dziecko, ten ma władzę". Reportaż "Superwizjera" o 20:00 w TVN24

Policja zatrzymała mężczyznę, który oferował pomoc w porywaniu dzieci. Chodzi o tak zwane porwania rodzicielskie. Reporter "Superwizjera" TVN Robert Socha rozmawiał z kobietami, które padły ofiarą tego procederu i próbują odzyskać swoje dzieci. Reportaż "Usługa porwania dziecka" w sobotę w TVN24 o godzinie 20:00.

Prognoza pogody na niedzielę 27 października

W niedziele wystąpią przelotne opady deszczu postępujące od Pomorza w głąb kraju. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie do wieczora będzie pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 15 stopni Celsjusza na Pomorzu do 22 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni. W porywach do 60 km/h.

Po raz piąty odbył się turniej piłkarski ku pamięci rodziny Kmiecików

W Katowicach odbyła się w tę sobotę kolejna, piąta już edycja Piłkarskiego Memoriału Kmiecików. To turniej piłki nożnej, który upamiętnia tragicznie zmarłych w katastrofie budowlanej dziennikarzy, Dariusza Kmiecika i Brygidy Frosztęgi-Kmiecik, oraz ich dwuletniego syna. W środę minęło pięć lat od tej tragedii. W hali sportowej przy ulicy Mikołowskiej zmierzyły się drużyny dziennikarzy, żołnierzy, urzędników i samorządowców.

Bohaterski motorniczy nagrodzony

24-letni Kamil Szymański to motorniczy z Wrocławia. 23 października w kierowany przez niego tramwaj wjechała ciężarówka. Oba pojazdy stanęły w płomieniach. Dzięki temu, że Kamil Szymański zachował zimną krew, nikomu nic się nie stało. W sobotę został nagrodzony przez prezesa wrocławskiego MPK. Dostał między innymi bon na wyjazd do Turcji.

Senator PiS: Raport CBA w sprawie Banasia będzie ujawniony

W pracy walczyli z mafiami VAT-owskimi, po pracy sami mieli działać w mafii wyłudzającej zwrot podarku VAT. Dwaj byli bliscy współpracownicy Mariana Banasia - który teraz jest prezesem NIK, a wcześniej był ministrem finansów w rządzie PiS - mieli wyłudzić - jak donosi "Rzeczpospolita" - nawet 5 milionów złotych.

"Nie mamy już czterech pór roku"

- Susza to jest jeden z elementów, który będzie nam doskwierał coraz bardziej. A nie potrafimy sobie jeszcze z tym radzić - stwierdziła w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Katarzyna Karpa-Świderek z WWF Polska. - Nie mamy już czterech pór roku. Kiedy było sześć pór roku, a w tej chwili w zasadzie mamy dwie - zauważył Sławomir Brzózek, ekspert do spraw ekologii i zmian klimatu. Goście programu rozmawiali o zmianach klimatycznych, a punktem wyjścia rozmowy były upały na Węgrzech.

Tęczowy piątek w wielu szkołach. "Trzeba rozumieć drugą osobę"

Decyzję o tym, czy organizować Tęczowy Piątek, w każdej szkole podejmowali wspólnie uczniowie, nauczyciele i rodzice. To akcja mająca uczyć tolerancji, empatii i zrozumienia dla osób wyznających inną religię, o innym kolorze skóry i orientacji seksualnej. Ministerstwo Edukacji Narodowej zaproponowało własną akcję.

"Tam jest wiele złamanych życiorysów". Oskarżenia pod adresem arcybiskupa

Współpracownicy arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia oskarżają go o przemoc psychiczną, wyzwiska i publiczne poniżanie. Sprawę ujawnił reporter programu "Czarno na białym" TVN24. Dotarł on do kilkunastu księży, którzy znają metropolitę z innej strony niż wierni. Ofiary arcybiskupa napisały listy do papieskiego nuncjusza. Polscy hierarchowie mówią, że o sprawie nic nie wiedzieli.

Prognoza pogody na sobotę 26 października

W sobotę wystąpi zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 17 stopni Celsjusza na Podlasiu do 23 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W północnej części kraju wiatr w porywach 40-70 km/h. Ciśnienie będzie spadać. W południe w Warszawie 1006 hPa. 

Powyborcze przymiarki w zwycięskim obozie. Morawiecki ma pozostać premierem

U sterów rządu niezmiennie pozostaje Mateusz Morawiecki, a marszałkowie Sejmu i Senatu również powinni zachować swoje stanowiska. PiS przymierza się do powyborczego rozdania i najwyraźniej stawia na sprawdzone nazwiska. Przynajmniej jeśli chodzi o pierwszy szereg. Im dalej w gąszcz stanowisk, tym trudniej z obsadą. Ile i jakie teki przypadną koalicjantom z Solidarnej Polski i Porozumienia?

"Rzeczpospolita": byli współpracownicy Banasia mieli wyłudzać VAT

Jeden z najbliższych współpracowników Mariana Banasia z czasów jego pracy w Ministerstwie Finansów miał kierować mafią VAT-owską. "Rzeczpospolita" opisuje kulisy afery, w sprawie której od dwóch lat toczy się śledztwo. Zarzuty na razie usłyszało 15 osób. Grupa miała wyłudzić z budżetu państwa pięć milionów złotych.

201 protestów wyborczych w Sądzie Najwyższym

Do Sądu Najwyższego wpłynęło 201 protestów wyborczych. Okręgowa Komisja Wyborcza w Koszalinie wydała opinię do protestu zgłoszonego przez PiS w sprawie wyborów do Senatu - jeśli nie będą uzupełnione braki formalne, ten protest powinien pozostać bez dalszego biegu. A bieg spraw w Senacie postępuje na razie zgodnie z planem. W piątek senatorowie odebrali oficjalne zaświadczenia o wyborze. Oficjalnym kandydatem PiS ma marszałka Senatu ma być Stanisław Karczewski. Opozycja nad swoim kandydatem wciąż się zastanawia.

Niedźwiedź zaatakował tresera. "Ludzie wpadli w panikę"

Cyrkowy pokaz grozy w Rosji. W czasie występu w mieście Ołoniec na północnym zachodzie kraju niedźwiedź zaatakował swojego tresera. Zwierzę rzuciło się na mężczyznę i zaczęło go gryźć. Sytuację obserwowali przerażeni widzowie. Pogryziony mężczyzna został przewieziony do szpitala. Niedźwiedź na razie pozostaje w cyrku, ale nie będzie brał udziału w pokazach.

Tęczowy Piątek w polskich szkołach

Po raz czwarty w szkołach organizowany jest Tęczowy Piątek. Akcja ma wspierać społeczność LGBT oraz uczyć szacunku do drugiego człowieka. Rzecznik Praw Dziecka widzi w niej zagrożenie i przekonuje, że "szkoła musi być wolna od ideologii, która skrywa się za tolerancją".