Najnowsze

Najnowsze

Rewolucyjna metoda i drugi taki przeszczep

Lekarze z Centrum Onkologii w Gliwicach idą za ciosem. Była pionierska operacja, teraz jest drugi niezwykły i skomplikowany przeszczep. Dzięki niemu, 65-letni pacjent, bez krtani, będzie mógł normalnie mówić, oddychać i jeść. Tak jak sześcioletni Tymek, który taką szansę dostał wcześniej. Pierwszy na świecie.

Wyprzedzał samochody chodnikiem. Pirat zatrzymany

Pirat drogowy na chodniku i sposób na korek. W Środzie Wielkopolskiej kierowcy przecierali oczy ze zdumienia, kiedy widzieli jak białe audi wyprzedza ich jadąc chodnikiem. A ponieważ wszystko widać też na filmie, to policja już pirata zatrzymała.

Kopnął nastolatka w szyję. Napastnik z Białegostoku zatrzymany

Kolejne zatrzymanie po Marszu Równości w Białymstoku. Mężczyzna, który miał kopnąć nastolatka, co dokładnie widać na filmie, jest już w rękach policji. Nastolatek ma złamany obojczyk, napastnik będzie miał zarzuty. Monitoring z poprzedniej soboty wciąż przegląda specjalna grupa policjantów.

Platforma układa listy. "Będą mocni liderzy"

Grzegorz Schetyna kontra Jarosław Kaczyński - taki pojedynek liderów szykuje się w Warszawie. Na szczytach list Koalicji Obywatelskiej we wtorek już wszystko będzie jasne. W wyścigu do Sejmu do gry wracają znane nazwiska lewicy.

Będą nowe przepisy w sprawie państwowych lotów

Prezes zabiera głos, szef MON już działa - będą nowe przepisy, nowa instrukcja HEAD, będą też nowe zasady dotyczące wojskowych lotów i przewozu najważniejszych osób w państwie. Nie po to, żeby skończyć z rodzinnym lataniem na rządowym pokładzie.

"Protesty są sygnałem, że nie da się dalej w Rosji utrzymywać ułudy państwa prawa"

Być może jest to sygnał, że przynajmniej w Moskwie następuje pewne zmęczenie materiału grupą, która jest teraz u władzy - powiedziała w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych, komentując nasilające się protesty w Moskwie. - Prowincji daleko do takich nastrojów - dodała. - Protesty są pewnym sygnałem tego, że nie da się dalej w Rosji utrzymywać ułudy państwa prawa - stwierdził z kolei Adam Eberhardt, dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich. Zdaniem gościa jesteśmy świadkami "dokręcania śruby tej władzy". Jakie jest więc znaczenie wyborów w Moskwie? - Te wybory mają charakter bardzo symboliczny - ocenił Eberhardt i dodał, że "obawa dotyczy tego, że klęska kandydatów partii władzy będzie budowała poczucie, że ta władza się kończy". - Alternatywa dla władz się wyłoni, gdy dojdzie do wewnętrznych pęknięć - ocenił.

Prognoza pogody na wtorek 30 lipca

Zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego. Na północnym-wschodzie lokalnie kraju pojawią się przelotne opady deszczu, a w pozostałych regionach burze z gradem, lokalnie gwałtowne. Temperatura maksymalna wyniesie od 25 stopni Celsjusza na Wybrzeżu i Suwalszczyźnie do 30 stopni Celsjusza w centrum kraj i na południowym-wschodzie. Wiatr z kierunków północnych, słaby i umiarkowany. W porywach burzowych może osiągnąć prędkość 80-100 km/godz.

Marek F. nie opowie o swoich listach do prezydenta

Marek F. jednak nie opowie o swoich listach do prezydenta. Prokuratura nie poprosi go o przedstawienie dowodów na to, co opisał, bo podobno miał już taką okazję i tego nie zrobił. "Rzeczpospolita" pisze o fortelu prokuratorów.

Rodzinne loty rządowym samolotem. Kuchciński przelał 15 tysięcy złotych na cele dobroczynne

23 rządowe loty Marka Kuchcińskiego z rodziną. Kancelaria Sejmu podaje dane, a marszałek płaci 15 tysięcy złotych. Przelewy dostają Caritas i fundacja Ewy Błaszczyk. To podobno zamyka sprawę, bo - jak mówi dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu - nikt nie złamał przepisów. Opozycja pyta dalej. - Żądamy bardzo twardej, precyzyjnej informacji na temat wszystkich lotów, które się odbywały - mówi Mariusz Witczak z Platformy Obywatelskiej.