Najnowsze

Najnowsze

Tęczowy Piątek w polskich szkołach

Po raz czwarty w szkołach organizowany jest Tęczowy Piątek. Akcja ma wspierać społeczność LGBT oraz uczyć szacunku do drugiego człowieka. Rzecznik Praw Dziecka widzi w niej zagrożenie i przekonuje, że "szkoła musi być wolna od ideologii, która skrywa się za tolerancją".

Ślubowanie senatorów nowej kadencji

W piątek odbyło się odebranie zaświadczeń o wyborze oraz ślubowanie senatorów nowej kadencji. Ale to dyskusji o kształcie i przyszłości Senatu jeszcze nie zamyka. W tle są protesty wyborcze Prawa i Sprawiedliwości i postulat, aby przeliczyć głosy w sześciu senackich okręgach. Jeden z wniosków PiS negatywnie zaopiniowała Państwowa Komisja Wyborcza.

Praca w korporacji szkodzi? "Można się zasiedzieć na śmierć"

- Wypalenie zawodowe to jednostka, którą od wielu lat diagnozujemy - powiedziała w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS psycholog Maria Rotkiel, mówiąc o zdrowiu psychofizycznym pracownika biurowego. W korporacji, jak dodała "można się zasiedzieć na śmierć. - Popadamy w taką stagnację - dodała. - Wraz z aktywnością fizyczną działamy też mocno na swój układ hormonalny. Wytwarzają się endorfiny - zauważył drugi gość programu, Dariusz Ryczaj, trener personalny.

15-latek zapłacił za kurs. Potem zaatakował nożem

To miał być zwykły kurs, ale dla kierowcy taksówki z Zabrza o mało nie zakończył się śmiercią. 15-letni pasażer zapłacił za kurs, po czym rzucił się na kierowcę z nożem. Na oślep zadawał ciosy w głowę. Taksówkarz cudem uwolnił się. Na policję napastnik czekał w aucie.

Policjanci w sądzie chcieli wylegitymować sędzię. Wezwał ich pozwany

Policja przyznaje się do błędu i przeprasza. Nie ma wyjścia, bo sytuacja rzeczywiście była kuriozalna. Policjanci wezwani do budynku Sądu Okręgowego w Poznaniu weszli na salę rozpraw, chcieli wylegitymować sędzię. Wezwał ich mężczyzna pozwany w jednej ze spraw, który twierdzi, że sędzia na rozprawie go poniżała.

Po wyborach wyborne torby z wyborczych banerów

Najłatwiej byłoby wyrzucić je na śmietnik, ale są lepsze rozwiązania. Co zrobić z tysiącami wyborczych banerów, które walają się po wyborach? Są już gotowe i sprawdzone pomysły. Można zrobić z nich na przykład torby - o czym można się przekonać w Tomaszowie Mazowieckim.

Obywatelska akcja ratunkowa. Szczenięta uratowane z betonowej rury

Obywatelska akcja ratunkowa trwała 13 godzin. Dzięki pomysłowości i determinacji strażaków, wolontariuszy i mieszkańców Grochowic w powiecie głogowskim udało się ocalić sześcioro ośmiotygodniowych szczeniąt. Schowały się w wąskim odpływie deszczowym i za nic nie chciały wyjść.

"Lotna Brygada Opozycji" z materacami i firankami w siedzibie NIK

Jednych ośmieszają, innych rozśmieszają. "Lotna Brygada Opozycji" - tak ich nazywają prorządowe media i oni sami. Ostatnio zorganizowali akcję w siedzibie Najwyższej Izby Kontroli w Warszawie. Przyszli z materacami, firankami i abażurami, a strażnikom na wejściu radzili "zadzwonić do Banasia". To nie pierwszy taki happening.

Prognoza pogody na piątek 25 października

W piątek rano pochmurno i mglisto, później postępujące od południa przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura maksymalna od 16 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim i Suwalszczyźnie, 19 stopni Celsjusza w centrum kraju do 21 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, na północy Polski okresami dość silny, w porywach do 50 km/h.

Kontrowersje wokół Tęczowego Piątku w szkołach

Akcja Tęczowy Piątek to okazja, by porozmawiać w szkołach o tolerancji, szacunku do odmienności i akceptacji. Niestety tej akcji nie popiera Instytut Ordo Juris czy też przedstawiciel oświatowej "Solidarności" w Toruniu. Do grona krytyków dołączył także Rzecznik Praw Dziecka. Jego zdaniem szkoła musi być wolna od ideologii, która skrywa się za tolerancją akcji Tęczowy Piątek.

Policja rusza z ogólnopolską akcją. Światła można sprawdzić bezpłatnie

Twoje światła - nasze bezpieczeństwo. Hasło akcji mówi właściwie wszystko. Dobrze oświetlony samochód i dobrze widoczny pieszy to więcej bezpieczeństwa na drodze i zdecydowanie mniej wypadków. Policja rusza z ogólnopolską akcją. Będzie sprawdzać, gdzie trzeba - karać. Ale żeby nie było tylko kija - to w roli marchewki szansa na bezpłatną kontrolę i poprawę oświetlenia w wybranych stacjach diagnostycznych.

CBA warszawskim ratuszu. Śledztwo w sprawie awarii w oczyszczalni "Czajki"

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie awarii warszawskiej oczyszczalni "Czajka". Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego w oparciu o postanowienie wydane przez prokuraturę zabezpieczają dokumenty w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji, w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy oraz w Biurze Zarządzania Kryzysowego.

Marian Banaś złożył wyjaśnienia w sprawie swoich oświadczeń majątkowych

Marian Banaś miał tydzień na odniesienie się do raportu Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W ostatnim dniu, przed upływem terminu, Banaś złożył wyjaśnienia dotyczące niejasności w jego oświadczeniach majątkowych. Jak i z czego się tłumaczył na razie nie wiadomo, bo obie zainteresowane strony szczegółów nie ujawniają.

Negatywna opinia PKW o jednym z protestów wyborczych PiS

Państwowa Komisja Wyborcza uznała, że jeden z protestów wyborczych Prawa i Sprawiedliwości nie ma podstaw prawnych. Zdaniem komisji protest wyborczy partii powinien być pozostawiony bez dalszego biegu. Ale to tylko opinia, która jest niewiążąca dla Sądu Najwyższego. PiS chce przeliczenia głosów w sześciu okręgach wyborczych do Senatu.

"Wyjątkowa nagroda dla odważnego sędziego". Igor Tuleya nagrodzony

Sędzia Igor Tuleya został laureatem Nagrody imienia Edwarda Wende. Otrzymał ją za swoją postawę i obronę wartości państwa prawa oraz niezależności sądów. Nagroda im. Edwarda Wende została ustanowiona przez Fundację dla Polski na pamiątkę adwokata Edwarda Wendego, który w latach 70. i 80. bronił działaczy opozycji w procesach politycznych. Część finansową nagrody sędzia Igor Tuleya zdecydował się przekazać na Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

Sprawa pedofilii z filmu "Tylko nie mów nikomu". Zeznawał biskup Tyrawa

Biskup bydgoski Jan Tyrawa stanął w czwartek przed sądem. Zeznawał w procesie dotyczącym odszkodowania, jakiego domaga się od kurii bydgoskiej i wrocławskiej były ministrant wykorzystywany seksualnie przez księdza. Jak twierdzi powód, biskupi wiedzieli o skłonnościach duchownego Pawła K., a mimo to nie odsunęli go od pracy z dziećmi, tylko przenosili z parafii do parafii. To jeden z przypadków pedofilii w Kościele, o którym wspomina głośny film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu".

Prezydent Warszawy obiecuje poprawę bezpieczeństwa pieszych po wypadku na Bielanach

Nie jechał, a pędził. Mężczyzna, w którego na warszawskich Bielanach uderzył kierowca, nie miał szans. Uratował żonę i dziecko, odpychając ich na chodnik. Po tej tragedii władze miasta obiecują, że jest już gotowy projekt przebudowy ulicy Sokratesa. Do sprawy odniósł się Rafał Trzaskowski, który w oświadczeniu obiecał zmiany w organizacji ruchu nie tylko na Bielanach.

Nowe posłanki wkraczają do Sejmu. Są gotowe do pracy i stawiają sobie cele

Nowe posłanki z prawej i lewej strony politycznej mają jeden cel: chcą być aktywne i pozostać głosem tych, którzy na nie głosowali. Wiedzą, w jakich komisjach chcą pracować, i na jakich sprawach się skupią. Sejmowe debiutantki mają też świadomość tego, że wkraczają do parlamentu, gdzie kobiety są w zdecydowanej mniejszości. Wśród 460 posłów jest 131 kobiet.

"Jesteś tam nikim, jesteś po prostu pyłem łagrowym, nie jesteś dla nich człowiekiem"

- Stosunek do człowieka jak do zwierzęcia pozostał. Jesteś tam nikim, jesteś po prostu pyłem łagrowym, nie jesteś dla nich człowiekiem - tak swój pobyt w rosyjskim łagrze opisuje Ołeh Sencow, ukraiński reżyser, który został skazany na 20 lat kolonii karnej pod zarzutem terroryzmu. Uwolniony po pięciu latach odsiadywania wyroku reżyser obecnie przebywa w Polsce. Rozmawiał z nim Piotr Kraśko.

Olivia miała być poważnie chora, jej matka zbierała pieniądze na leczenie. Po latach kobieta usłyszała zarzut zabójstwa córki

Kelly Turner mówiła wszystkim, że jej córeczka cierpi na rzadką chorobę i potrzebne są fundusze na leczenie. Organizowała zbiórki, bale charytatywne i akcje, które miały pomóc spełniać marzenia małej Olivii. Dziewczynka zmarła w 2017 roku. Po latach okazało się, że opowieści Turner o chorobie córki były kłamstwem. W piątek kobieta usłyszała zarzuty, w tym ten najpoważniejszy - morderstwa Olivii.