Najnowsze

Najnowsze

Kierowca SOP myślał, że doszło do awarii. Angela Merkel musiała się przesiąść

Kanclerz Angela Merkel podczas wizyty w Polsce musiała nagle zmienić samochód z opancerzonego na samochód nieopancerzony z powodu niewiedzy funkcjonariusza Służby Ochrony Państwa. Według informacji dziennikarzy portalu tvn24.pl do incydentu doszło przed niedawnym przyjazdem niemieckiej kanclerz do Oświęcimia. Kierowca myślał, że doszło do awarii, ale w rzeczywistości nie wiedział po prostu, jak kierować samochodem, który mu przydzielono.

Instytucje unijne monitorują PiS-owski projekt zmian w sądownictwie

Praworządność jest fundamentem Unii Europejskiej, a sytuacja w Polsce się pogarsza - tak mówili w Parlamencie Europejskim przedstawiciele Komisji Europejskiej i Rady Europejskiej. Debata dotyczyła problemów z praworządnością w Polsce, na Węgrzech i na Malcie. Europosłowie PiS-u twierdzili, że unijny komisarz i inni krytycy zmian w Polsce nie wiedzą, o czym mówią.

Instrukcja Prokuratora Krajowego. Stowarzyszenia sędziów oburzone

Prokurator Krajowy poinstruował podległych mu prokuratorów, by składali wnioski o wyłączanie ze składów orzekających sędziów, którzy podważają status innych sędziów. Mają też wobec nich podejmować - jak napisano w komunikacie - "inne działania procesowe". Sędziowie komentują, że prokuratura dąży do ścigania sędziów za wydane orzeczenia.

Ceny prądu w górę? Jacek Sasin uspokaja

Zrobimy wszystko, żeby gospodarstwa domowe nie odczuły podwyżki cen prądu - powtarza wicepremier Sasin i kiedy wiele opłat idzie w górę, to brzmi jak zaklęcie. Samorządy pokazują faktury, firmy wskazują problemy.

Sprawa Mariana Banasia. Pojawiły się nowe wątki

Prezydent apelował, premier miał "plan B", a prezes nie ma już nawet możliwości perswazji. Na Mariana Banasia nie ma mocnych, choć CBA ma mocne dowody. "Dziennik Gazeta Prawna" pisze o kolejnych 200 tysiącach złotych w gotówce i dwóch milionach złotych darowizny.

Ustawianie meczów, korumpowanie sędziów. "Fryzjer" usłyszał wyrok

Jest wyrok po latach i słynny "Fryzjer" idzie do więzienia. Ryszard F. ma spędzić 4 i pół roku za kratami, ale oprócz niego wyroki w tym procesie usłyszało też 30 byłych działaczy piłkarskich, sędziów i piłkarzy. Nie wszyscy mogą pamiętać, jak "Fryzjer" 15 lat temu ustawiał wyniki piłkarskich meczów, ale warto to wiedzieć.

Prognoza pogody na wtorek 17 grudnia

W kraju będzie pochmurno, ale wystąpią przejaśnienia. Temperatura wyniesie od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 12 stopni Celsjusza na Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr południowy, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Schroniska wstrzymują adopcje. Bo "zwrot" to dla zwierzęcia wielka trauma

Pod choinką nie ma miejsca dla zwierząt - mówią pracownicy schronisk i wstrzymują adopcje na czas świąt Bożego Narodzenia. Nie chcą, żeby psy i koty po świętach stały się niechcianymi prezentami. Taki "zwrot" do schroniska to dla każdego zwierzaka za każdym razem wielka trauma. W wielu schroniskach adopcje ruszą dopiero po Nowym Roku.

"Fryzjer" skazany na 4,5 roku więzienia. Wyrok w sprawie afery w polskiej piłce nożnej

Ryszard F., piłkarski działacz o pseudonimie "Fryzjer", ma trafić do więzienia na 4 lata i pół roku. Ciążyło na nim ponad sto zarzutów, wszystkie dotyczyły ustawiania meczów w latach 2003-2006. Miał obiecywać i wręczać łapówki. Korupcyjny rak rozrastał się w klubach piłkarskich w wielu miastach Polski. W ustawianie meczów zamieszanych było ponad 600 osób, od piłkarzy, trenerów, działaczy i sędziów, po masażystów klubowych i samorządowców.

Neutralność klimatyczna UE. Co uzyskał premier Morawiecki?

Nie było weta polskiego premiera, więc europejski zielony ład i tak nas obejmie. Organizacje zajmujące się polityką klimatyczną zawracają uwagę, że Mateusz Morawiecki z Brukseli przywiózł jedynie półroczne opóźnienie nieuchronnej decyzji. To by oznaczało, że Europa będzie pierwszym kontynentem, który osiągnie neutralność klimatyczną. Problem w tym, że po fiasku szczytu klimatycznego w Madrycie - na razie jedynym.

Prof. Marek Safjan krytykuje projekt PiS. "Pan profesor w tej sprawie może się mylić"

Polski sędzia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej prof. Marek Safjan ocenia, że projektowane przez PiS przepisy w sprawie zmian w sądownictwie są niezgodne z prawem unijnym. - Jest to oczywiście tego rodzaju sytuacja, która może stworzyć poważne zagrożenie dla naszego bytu w Unii - twierdzi prof. Marek Safjan. - Pan profesor w tej sprawie może się mylić - odpowiada europoseł PiS Patryk Jaki.

Małgorzata Kidawa-Błońska ze wsparciem Donalda Tuska

Donald Tusk nie pozostawia złudzeń: będzie obecny w krajowej polityce. Zapowiada, że przedstawi pomysły i sposoby na zwycięstwo w przyszłych wyborach parlamentarnych. Były premier i były szef Rady Europejskiej mówi, że w walce o prezydenturę wspiera kandydatkę PO, Małgorzatę Kidawę-Błońską. Czy wsparcie ze strony Donalda Tuska przełoży się na sukces wyborczy?

200 tysięcy w gotówce i 2 miliony złotych darowizny. Wątpliwości CBA

Pytania do szefa NIK o duże pieniądze. Skąd miał w domu 200 tysięcy złotych? Dlaczego do oświadczenia majątkowego nie wpisał dwóch milinów? "Dziennik Gazeta Prawna" pisze o wątpliwościach agentów CBA, które budzi około 200 tys złotych, które szef NIK miał mieć w domu. Szef NIK - czytamy - nie potrafił przekonująco wytłumaczyć się z tych pieniędzy. Kontrola miała też wykazać, że Marian Banaś w oświadczeniu majątkowym nie wpisał darowizny na rzecz syna w wysokości 2 milionów złotych.

Przedświąteczne szaleństwo. Polacy masowo ruszyli na zakupy

Ma być dużo i "na bogato". Kosmetyki i książki pod choinkę, a góry jedzenia na stół. Święta tuż tuż. Polacy masowo ruszyli więc do sklepów. Lekką ręką wydadzą średnio półtora tysiąca złotych. Gdyby tak jednak ostudzić tę gorączkę? Skorzysta i budżet i środowisko.