Najnowsze

Najnowsze

Przedwyborcze obietnice PiS. Jak wygląda sytuacja budżetu?

Przedwyborcze obietnice kontra powyborcza rzeczywistość. Minister finansów przyznaje, że zrównoważony budżet wisi na włosku i jeśli nie wyklucza zmian, jeśli będzie taka potrzeba. Jednocześnie Jarosław Gowin nie zgadza się zniesienia limitu 30-krotności składek ZUS.

"Szczepienia są bezpieczne". Lekarze zaszczepili się przed kamerami

Lekarze z Naczelnej Rady Lekarskiej już zaszczepili się przeciw grypie. Jesień to sezon zachorowań na tę chorobę wirusową, gdzie wirus bez przerwy ulega mutacji. Dlatego warto się szczepić co roku. W Polsce szczepienie dzieci przeciwko grypie nie jest obowiązkowe - lekarze jednak je zalecają.

Olga Tokarczuk wkrótce wróci do Polski. Nie chce zostać "wyrocznią"

Olga Tokarczuk kończy trasę promocyjną swojej książki w Niemczech. Wrocław, jej rodzinne miasto, nie może się doczekać na powrót pisarki. Świeżo upieczona polska noblistka nie chce być wyrocznią, ale nie ukrywa swojej niechęci do rządów PiS. Wejściówki na niedzielne spotkanie z czytelnikami we Wrocławiu rozeszły się momentalnie.

Prognoza pogody na niedzielę 20 października

W niedzielę niedzielę słonecznie. Tylko na Pomorzu Zachodnim i Wybrzeżu słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna w dzień od 18 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Pomorzu do 23 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W Tatrach wiatr halny, na Kasprowym Wierchu wiatr o prędkości dochodzącej do 120 km/h.

Prezes NIK wrócił z urlopu. "Musi być jak żona Cezara"

Ciąg dalszy zamieszania wokół majątku szefa NIK. Po zakończonej przez CBA kontroli jego oświadczeń, Marian Banaś wrócił do pracy. Powodów do dymisji nie widzi, bo wszystkie zarzuty to jego zdaniem kłamstwa i manipulacje. Jednak o dymisji mówi już nie tylko opozycja. Także politycy Zjednoczonej Prawicy się od niego odcinają.

"Na ulicach Londynu są dziesiątki tysięcy ludzi, którzy chcą people's vote"

W brytyjskim parlamencie trwa debata nad umową Londynu z Brukselą w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Spiker brytyjskiej Izby Gmin dopuścił do głosowania poprawkę, która zakłada odłożenie poparcia przez posłów porozumienia z Unią Europejską lub odrzucenia nowej umowy o warunkach brexitu. Poprawkę złożył były poseł konserwatywny, a obecnie niezależny Oliver Letwin.

Trzy kolejne osoby z zarzutami po pożarze w escape roomie w Koszalinie

Trzy kolejne osoby usłyszały zarzuty po tragicznym pożarze w koszalińskim escape roomie. Zginęło w nim pięć dziewczyn. Wszystkie miały po 15 lat. Zarzuty nieumyślnego doprowadzenia do śmierci i spowodowania umyślnego niebezpieczeństwa wybuchu pożaru usłyszeli matka i babcia organizatora zabawy w escape roomie oraz jego pracownik.

Żywność warta setki miliardów marnowana tuż po wyprodukowaniu

W tym tygodniu obchodzony był Światowy Dzień Żywności. W związku z tym pojawiło się dużo danych, które mogą dziwić. Bo choć aż 14 procent światowej produkcji żywności nigdy nie trafia na sklepowe półki, to jednocześnie co trzecie dziecko na świecie poniżej piątego roku życia jest niedożywione.

Kidawa-Błońska rzuci wyzwanie prezydentowi? Najnowszy sondaż daje jej szanse

Gdyby doszło do drugiej tury wyborów prezydenckich, to Andrzej Duda wygrałby z każdym ewentualnym kontrkandydatem z opozycji. Z Tuskiem, Kosiniakiem-Kamyszem, Kidawą-Błońską, Trzaskowskim i Biedroniem. Takie są wyniki najnowszego sondażu prezydenckiego Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Najlepszy wynik po opozycyjnej stronie dostaje Małgorzata Kidawa-Błońska. Czy z urzędującym prezydentem da się wygrać?

"Polska jest podzielona". Olga Tokarczuk gościem w "Faktach po Faktach"

Laureatka Nagrody Nobla Olga Tokarczuk na razie przebywa za granicą i jest gwiazdą na międzynarodowych targach książki we Frankfurcie. Niemal bez przerwy otacza ją tłum dziennikarzy. W niedzielę Polka wraca do kraju. Z Noblistką rozmawiała Katarzyna Kolenda-Zaleska. Cała rozmowa w piątkowych "Faktach po Faktach".

Prognoza pogody na sobotę 19 października

W sobotę na Pomorzu, Ziemi Lubuskiej i częściowo w Wielkopolsce będzie padał deszcz. Poza tym w kraju wystąpi zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 14 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 21 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, z południa. Ciśnienie będzie spadać.

Andrzej Duda liderem sondażu prezydenckiego. Kto mógłby mu zagrozić?

Prezydencki sondaż, a w nim ciekawe pojedynki. Gdyby doszło do ewentualnej drugiej tury wyborów, to Andrzej Duda wygrałby z Donaldem Tuskiem, Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, Małgorzatą Kidawą-Błońską, także z Rafałem Trzaskowskim i Robertem Biedroniem. Ciekawe jest to, że Małgorzata Kidawa-Błońska dostała w swoim pojedynku lepszy wynik niż Donald Tusk.

Korytarz życia i jazda "na suwak" zatwierdzone przez Senat

Korytarz życia i jazda "na suwak" będą obowiązkowe. Nowe przepisy przyjął już Senat, teraz czas na podpis prezydenta. Najwyższy czas, aby kierowcy na drogach potrafili się zachować. Karetkę należy przepuścić do wypadku, a innych kierowców trzeba naprzemiennie wpuszczać, kiedy zwęża się jezdnia.

Marian Banaś wraca do NIK. Opozycja: to jest kwintesencja państwa PiS

Afera Banasia jest aferą PiS - przypomina Platforma, bo politycy PiS-u chyba zapomnieli, że prezes NIK ich zdaniem był "uczciwy, niezłomny i kryształowy". Teraz zmieniają zdanie i zmieniają ton, ale jedno się nie zmienia. Po kontroli oświadczeń majątkowych CBA ma zastrzeżenia, ale Marian Banaś wciąż pozostaje na stanowisku szefa NIK.

"Nie możemy poprzeć tej umowy"

Piłka jest teraz po brytyjskiej stronie boiska - mówi Donald Tusk, ale Brytyjczycy nie chcą grać na zasadach, jakie w Unii ustalił im własny premier. Boris Johnson jest pewien, że umowa brexitowa dostanie poparcie w Izbie Gmin, ale innego zdania są politycy Partii Pracy, Szkoci, i Irlandczycy z północy. W sobotę odbędzie się głosowanie w parlamencie nad nowym porozumieniem.