Najnowsze

Najnowsze

Za edukację seksualną do więzienia? Kaczyński mówi o "celowej demoralizacji"

Prezes PiS Jarosław Kaczyński z jednej strony kusi wyborców dodatkami socjalnymi, a z drugiej strony straszy ich "seksualizacją dzieci", jaka miałaby się dokonać, gdyby dzisiejsza opozycja wygrała wybory i wprowadziła edukację seksualną. Zdaniem Kaczyńskiego w edukacji seksualnej chodzi o stworzenie człowieka, który będzie łatwy do zmanipulowania, który będzie bardziej zainteresowany swoim ciałem, a nie tym, co robią "oligarchia i pseudoelity".

Komisja Europejska chce zagwarantować prawo do naprawy AGD

Komisja Europejska chce, by zepsuty sprzęt AGD naprawiać zamiast kupować nowy. Nowe regulacje zobowiązują producentów do produkowania części zamiennych. Już na etapie projektowania producent powinien zadbać, by sprzęt działał długo i by można go było naprawić.

Paweł Fajdek już czwarty raz stał się mistrzem świata w rzucie młotem

Paweł Fajdek idzie na rekord - po raz czwarty zdobył tytuł mistrza świata w rzucie młotem. Na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Katarze był bezkonkurencyjny i oby tak było na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Wojciech Nowicki zajął najpierw czwarte miejsce, ale potem, wskutek decyzji sędziów, wskoczył na miejsce trzecie i zdobył brąz w rzucie młotem.

Prognoza pogody na piątek 4 października

W piątek zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu do 5 mm. Na południowym zachodzie Polski pochmurno i opady deszczu do 10 mm. Wysoko w Sudetach opady śniegu do 5-10 cm. Temperatura maksymalna od 11 stopni Celsjusza na północnym wschodzie i 12 stopni Celsjusza w centrum kraju do 14 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny.

Ardanowski zbeształ urzędników: nie ma możliwości tłumaczenia, że to kto inny ponosi odpowiedzialność

Występują duże zaległości w wypłacaniu rolnikom dopłat i odszkodowań unijnych. Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski beszta podległych mu urzędników za to, że sobie nie radzą. Mówi to samo, co opozycja, ale za zamkniętymi drzwiami. Nagranie z jego wypowiedzią zostało ujawnione. - Czwarty rok wy jesteście. Już nie ma możliwości tłumaczenia, że to kto inny ponosi odpowiedzialność - powiedział Jan Krzysztof Ardanowski.

Nowe możliwości dla frankowiczów po wyroku TSUE

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej otwiera nowe możliwości dla frankowiczów na dochodzenie swoich praw przed sądami. Trybunał uznał, że sąd nie ma możliwości zastąpienia sprzecznych z prawem zapisów w umowie kredytowej innymi rozwiązaniami. Umowę można uznać za nieważną, jeśli chce tego klient, lub ją "odwalutować" i spłacać kredyt w złotówkach po kursie z dnia udzielenia kredytu.

Brakuje lekarzy. Politycy obiecują, że sytuacja się poprawi, ale przyznają, że to potrwa

Kolejne szpitale zamykają kolejne oddziały. Problemy są w Rzeszowie, w Zakopanem i w Mrągowie. Nie ma chyba w Polsce szpitala, który nie szukałby białego personelu. Jak szacuje Naczelna Izba Lekarska, w kraju brakuje nawet 68 tysięcy lekarzy. Politycy wszystkich partii podczas kampanii wyborczej obiecują zwiększenie nakładów na polską służbę zdrowia. Choć niektórzy szczerze przyznają, że poprawa nastąpi nieprędko.

Kampania przeniosła się przed szpitale. Już tylko 10 dni do wyborów

Już tylko 10 dni do wyborów - kampania wyborcza w terenie trwa. Ochrona zdrowia to ważny dla Polaków temat w kampanii, a problemy szpitali tylko się mnożą. Zamykane są kolejne oddziały. Żaden z polityków nie uniknie pytań na ten temat, a zjednywanie sobie wyborców wyborczymi bułkami jest coraz trudniejsze.

TSUE idzie w sukurs frankowiczom. Przełomowy wyrok

Frankowicze cieszą się po wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu. Wyrok to jednak dopiero początek dla większości z nich, bo każdy kredytobiorca będzie musiał złożyć swój własny pozew przed polskim sądem. TSUE orzekł, że sąd nie może zmienić treści nielegalnej klauzuli umowy. Może ją jedynie uchylić, unieważnić całą umowę lub zachować, o ile kredytobiorca sobie tego życzy.

Cimoszewicz: uważa się, że Polska nie ma dobrych kandydatów

- Drugie przesłuchanie nie jest przesądzone, ale wedle opinii, jakie do mnie docierają, jest niezwykle prawdopodobne - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Włodzimierz Cimoszewicz, eurodeputowany i były premier. Odniósł się w ten sposób do niedawnego przesłuchania Janusza Wojciechowskiego, który ubiega się o stanowisko komisarza. Uważa się, że Polska nie ma dobrych kandydatów - dodał.

Szpitale zamykają oddziały. Nie ma kto leczyć

Barlinek, Mrągowo, Wodzisław Śląski i Włocławek to miasta, w których szpitale zamykają swoje oddziały. Z kolei szpital w Opolu likwiduje SOR. To tylko przykłady z ostatnich dni, bo nie da się wymienić wszystkich szpitali z problemami. Informacje warto zestawić z opinią o ochronie zdrowia wicemarszałka Senatu Ryszarda Terleckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Wciąż nie komisarz. Wojciechowski został poproszony o dodatkowe odpowiedzi

Na weekendowej konwencji o rolnictwie w roli głównej, obok prezesa Jarosława Kaczyńskiego, miał wystąpić Janusz Wojciechowski. Miał być już po przesłuchaniu przed eurodeputowanymi. Już niemal jako komisarz, który wywalczy o pieniądze dla polskich rolników. Ale kandydat przesłuchania nie zaliczył i został poproszony o dodatkowe pisemne odpowiedzi.

Zbrodnia (nie)doskonała. Daniel M. po 21 latach usłyszał wyrok

To miała być zbrodnia doskonała, ale udało się ją wyjaśnić, znaleźć winnego i osądzić. Stało się to po 21 latach. Sąd Okręgowy w Słupsku skazał na 15 lat więzienia 44-letniego Daniela M. Oskarżony zamordował swoją żonę. Przez lata wmawiał wszystkim, że wyjechała i zostawiła go z roczną córką.

Nauczyciele zapowiadają strajk włoski

Jeśli ktoś planuje wyjazd dzieci na wycieczkę, albo na zieloną szkołę, to trzeba się spieszyć. 15 października nauczyciele zaczynają protest. Tym razem będzie to strajk włoski. Będą prowadzić lekcje, zadawać prace domowe, robić sprawdziany. I niewiele więcej.

Prognoza pogody na czwartek 3 października

W czwartek w kraju będzie pochmurno z przejaśnieniami. Wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 15 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-zachodni. Ciśnienie będzie rosło, w południe do 997 hektopaskala.

Szarpanina kierowców w centrum Warszawy

W centrum Warszawy doszło do szarpaniny dwóch kierowców. Silne ciosy pięścią i próba wyciągnięcia z samochodu - i to wszystko w biały dzień. To nie pierwszy taki przypadek. Eksperci proponują, by opanowania na drodze uczyć kierowców już podczas kursów na prawo jazdy.

Udało się rozwikłać sprawę z sprzed dwóch dekad. Daniel M. usłyszał wyrok

Sąd Okręgowy w Słupsku orzekł 15 lat więzienia za makabryczne morderstwo. Daniel M. miał zaplanować zabicie żony, a jej ciało ukryć w piwnicy domu, w którym kiedyś mieszkali. Sprawę tajemniczego zaginięcia kobiety udało się rozwikłać po blisko dwóch dekadach, dzięki policjantom z tak zwanego Archiwum X. Wyrok sądu jest nieprawomocny.

Eurodeputowani poprosili Wojciechowskiego o odpowiedzi na piśmie

W poniedziałek odbyło się wysłuchanie Janusza Wojciechowskiego, polskiego kandydata na komisarza do spraw rolnictwa, przed Parlamentem Europejskim. Zdaniem europosłów odpowiedzi udzielone przez Wojciechowskiego były niekonkretne i niewystarczające. Jeśli nie chce być przesłuchany ponownie, musi pisemnie odpowiedzieć na pytania - na przykład w sprawie wysokości dotacji dla rolników.

"Wielki sukces" w ochronie zdrowia, ale kolejki dłuższe

Polska ochrona zdrowia uchodzi za jedną z najlepszych w Europie - twierdzi szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki i dodaje, że za jej kłopoty odpowiedzialne są poprzednie władze. Z kolei opozycja przypomina o rosnących długach szpitali i coraz dłuższych kolejkach do wielu specjalistów.