Najnowsze

Najnowsze

Sąd lekarski skazał lekarza. Chodziło o szczepienia

Kwestionował obowiązujący kalendarz szczepień - został zawieszony w wykonywaniu zawodu lekarza na rok. Okręgowy Sąd lekarski w Łodzi uznał działania lekarza Huberta Czerniaka za "wysoce szkodliwe społecznie" i "antyzdrowotne". Wyrok jest nieprawomocny. Hubert Czerniak zapowiedział, że będzie się od niego odwoływał.

Duże miasta zwalczają smog. W tyle pozostają mniejsze miejscowości

Odkąd zaczął się sezon grzewczy, w wielu miejscach znowu ciężko się oddycha, zwłaszcza o poranku. Według raportu Polskiego Alarmu Smogowego w 2018 roku najwięcej dni z przekroczoną normą stężenia pyłów PM10 było w Pszczynie. Zaraz za nią znalazły się dwa miasta: Rybnik oraz sąsiadujący z nim Wodzisław Śląski. Poprawę widać w dużych miastach, na przykład Krakowie.

Ustalenia Zjednoczonej Prawicy. Morawiecki ma wciąż być premierem

Premierem po wyborach pozostanie Mateusz Morawiecki - uzgodniła to w środę wieczorem Zjednoczona Prawica, czyli PiS oraz partie Porozumienie i Solidarna Polska. W rządzie zostanie przywrócone Ministerstwo Skarbu Państwa, które będzie nadzorowało spółki skarbu państwa. PiS zlikwidował ten resort trzy lata temu, ale zmienił zdanie. Wszystko wskazuje na to, że na czele ministerstwa stanie Jacek Sasin.

Tygrysy z Włoch dotarły już do poznańskiego zoo. Jeden z nich jest w ciężkim stanie

Tygrysy, którym groziła śmierć, są już w dobrych rękach. W nocy ze środy na czwartek siedem z nich dotarło do poznańskiego zoo. Wcześniej ciężarówka, która je wiozła z Włoch do Rosji, została zatrzymana na przejściu granicznym w Koroszczynie. Stwierdzono braki w dokumentacji i ją zawrócono. Zwierzęta są chude i odwodnione. Dwa pozostałe z dziewięciu pozostałych przy życiu tygrysów trafiło do zoo w Człuchowie.

Zmrok, mgła i sekundy, by uratować się przed tragedią

Zmrok, mgła i sekundy, by uratować się przed tragedią. Sekundy na reakcję kierowcy, który zauważa pieszego na poboczu. Coraz szybciej robi się ciemno, więc na drogach więcej wypadków. Mimo że piesi chętniej sięgają po odblaski, to niestety nie wszyscy. Podobnie jak nie wszyscy kierowcy po zmroku zdejmują nogę z gazu.

Zatrzymany Rosjanin, odpowiedzialny za transport tygrysów

Droga z Włoch jak droga przez mękę dla ściśniętych w klatkach tygrysów. Jedno zwierzę nie przeżyło, resztę ratują pracownicy ogrodów zoologicznych w Poznaniu i Człuchowie. 32-letni Rosjanin, który odpowiadał za transport zwierząt, dziś usłyszy w tej sprawie zarzuty.

"Widać jaka jest erozja wybrzeża, widać jak to wybrzeże jest zabieranie"

Na Fidżi sytuacja jest bardzo poważna. Widać to na zdjęciach satelitarnych. Widać jaka jest erozja wybrzeża, widać jak to wybrzeże jest zabieranie oraz widać jak kurczą się te wyspy - mówił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Michał Cessanis z National Geographic Traveler i "Dzień Dobry" TVN. Odniósł się w ten sposób do najnowszych prognozach dotyczących podniesienia się poziomu mórz i oceanów. - Podnoszenie się poziomu morza będzie tylko jednym z licznych problemów, z którymi będziemy musieli się zmierzyć - zauważył drugi gość programu Marcin Popkiewicz fizyk i redaktor portalu "Nauka o klimacie".

"Potwierdzamy prawdziwość informacji". 16 księży napisało do nuncjusza

"Potwierdzamy prawdziwość tych informacji" - napisało w liście szesnastu gdańskich księży. Chodzi o informacje dotyczące arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Metropolita gdański miał ubliżać, poniżać i znęcać się psychicznie nad księżmi. Konkretnych przykładów wysłuchał reporter "Czarno na białym" TVN24. Sprawa trafiła do nuncjusza apostolskiego.

Tygrysy z granicy przekazane pod opiekę poznańskiego zoo

Tygrysy, które jak w pułapce utknęły na polsko-białoruskiej granicy jadą do poznańskiego zoo. Waśnie tam otrzymają pomoc i tymczasowy dom. Jeden drapieżnik już nie żyje, więc zostało ich teraz dziewięć. Zwierzęta były przewożone z Włoch do Rosji.

Prognoza pogody na czwartek 31 października

W czwartek na południu kraju wystąpią poranne mgły ograniczające widzialność do 100 metrów. Na Kaszubach, Mazurach i Suwalszczyźnie będą przelotne opady deszczu. Poza tym pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 10 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Opóźnia w Radomiu. Nie ma ofert na budowę nowego terminala

Opóźnia się przetarg na rozbudowę lotniska w Radomiu, bo nikt jeszcze oficjalnie nie zgłosił oferty na realizację inwestycji, choć zainteresowanie wśród firm podobno jest. Port lotniczy w Radomiu został uruchomiony w 2014 roku, ale obsługiwał bardzo mało lotów. W 2018 roku lotnisko ogłosiło upadłość. Kupiło je Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze", które chce tam przenieść połączenia czarterowe i nisko-kosztowe z Lotniska Chopina. Dlatego zaledwie pięcioletni terminal został zburzony. Zbudowany ma być nowy. Terminal miał być gotowy pod koniec 2020 roku, ale już wiadomo, że to niemożliwe.

Posiedzenie zarządu PO. Decyzja w sprawie prawyborów prezydenckich w przyszły tygodniu

Nie ma decyzji o prezydenckich prawyborach w Platformie Obywatelskiej. Zebrał się zarząd partii, jednak decyzja ma zapaść dopiero w przyszłym tygodniu. Padają głosy, że prawybory generalnie to dobry pomysł, ale może być już na nie za późno. - Do końca roku na pewno Polacy poznają kandydata Koalicji Obywatelskiej, którego będziemy popierać - obiecała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Księża napisali do nuncjusza. Potwierdzają oskarżenia wobec metropolity gdańskiego

Szesnastu księży podpisało się pod listem do nuncjusza apostolskiego, w którym potwierdzają prawdziwość informacji zawartych w programie "Czarno na białym" TVN24. Chodzi o oskarżenia duchownych pod adresem arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Przemoc, niszczenie, destrukcja - z takimi słowami kojarzy się pokrzywdzonym księżom arcybiskup metropolity gdańskiego.

Tygrysy z granicy wyruszyły od Poznania

Ciężarówka z tygrysami jechała z Włoch do Rosji, ale została zawrócona z granicy polsko-białoruskiej. Nie wpuścili ich białoruscy pogranicznicy. Tygrysów było aż 10 i wszystkie jechały w skandalicznych warunkach. Jedno zwierze padło. Zwierzęta krótkoterminowo mają zostać zabezpieczone w poznańskim zoo. Prokuratura podjęła już pierwsze kroki w tej sprawie, ale jest za wcześnie na to, by mówić o zarzutach. Po tym, jak tygrysy odpoczną w zoo w Poznaniu, zostaną przetransportowane do ośrodka dla dzikich zwierząt w Hiszpanii.

Burmistrz warszawskich Włoch Artur W. wyrzucony z PO

Prokuratura zarzuciła przyjęcie korzyści majątkowej burmistrzowi warszawskich Włoch Arturowi W. Platforma Obywatelska wyrzuciła go z partii. Łapówkę miał przekazać mu turecki biznesmen i deweloper Sabri B. Biznesmen również usłyszał zarzut. Tak jak burmistrz nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Obu podejrzanym grozi do 8 lat więzienia.

Kolejne protesty wyborcze PiS odrzucone przez Sąd Najwyższy

Sąd Najwyższy odrzucił kolejne dwa protesty wyborcze PiS-u, w których ta partia wnioskowała o ponowne przeliczenie głosów oddanych w wyborach do Senatu w dwóch okręgach: 12 i 92. Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych zgodziła się z PKW, że wnioski bez uzasadnienia nie mogą mieć dalszego biegu. Tymczasem PKW negatywnie zaopiniowała kolejne protesty wyborcze, także te złożone przez Koalicję Obywatelską, nie zgadzając się z zawartą w nich argumentacją. Tymi wnioskami Sąd Najwyższy dopiero się zajmie.

Burmistrz dzielnicy Włoch usłyszał zarzut. Artur W. odmówił składania wyjaśnień

Zarzut przyjęcia korzyści majątkowej usłyszał burmistrz warszawskiej dzielnicy Włochy. Artur W. został przyłapany na gorącym uczynku przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Miał przyjąć łapówkę w wysokości 200 tysięcy złotych od dewelopera Sabriego B., a w zamian wpłynąć na wydanie korzystnej decyzji o warunkach zabudowy. Polityk i deweloper nie przyznali się do winy i odmówili składania wyjaśnień.

AfD przed CDU. "Źródła tkwią w przechowanej niechęci do tego co obce"

- Wyniki wyborów mówią o postępującym procesie konsolidacji poglądów, których wyrazicielem jest Alternatywa dla Niemiec i których źródła tkwią w przechowanej niechęci do tego co obce - ocenił w "Faktach o Świeci" TVN24 BiS Andrzej Byrt, były ambasador Polski w Niemczech i Francji, komentując wybory landowe w Turyngii, w których AfD (Alternatywa dla Niemiec) uzyskała lepszy wynik od CDU, partii kanclerz Angeli Merkel.

Władze Kuby sprzedają sprzęt AGD za dolary i euro. "Kuba nie ma pieniędzy na nic"

- Jest mnóstwo powodów - stwierdził w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Maciej Stasiński, dziennikarz "Gazety Wyborczej", mówiąc o otwarciu w Hawanie przez kubańskie władze sklepów dewizowych. - Gospodarka Kuby to wciąż gospodarka centralnie sterowana - podkreślił. Zaznaczył, że sankcje wprowadzone wobec Kuby przez Donalda Trumpa pogorszyły sytuację gospodarczą w tym kraju. - Kuba nie ma pieniędzy na nic - ocenił.