Najnowsze

Najnowsze

Komitet Patrioci i Samorządowcy we Włocławku. "Próba podszywania się pod PiS"

Skrót PiS nie zawsze oznacza Prawo i Sprawiedliwość. Czerwono-granatowe barwy też nie. "Zjednoczona Prawica" - to też niekoniecznie Prawo i Sprawiedliwość. W walce o miejsca w parlamencie rozpoznawalność jest kluczem, a nic nie szkodzi założyć Komitet Wyborczy Wyborców Patrioci i Samorządowcy lub wykorzystać fakt, że partia Jarosława Kaczyńskiego nigdy formalnie nie zastrzegła nazwy "Zjednoczona Prawica". Politycy partii rządzącej mogą mieć tylko nadzieję, że wyborcy nie dadzą się nabrać.

"Propagandowo bardzo dobrze wygląda konfrontacja Arabii Saudyjskiej i Iranu"

Atak na instalacje naftowe Arabii Saudyjskiej jest zdumiewający. Trudno powiedzieć, komu mogłoby na tym zależeć - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS profesor Witold Orłowski, główny ekonomista PwC. - Propagandowo bardzo dobrze wygląda konfrontacja Arabii Saudyjskiej i Iranu - tak dzieje się w Jemenie - aczkolwiek tam chodzi o ekonomię i miejsce geopolityczne. W mojej opinii Iran naprawdę nie jest aż tak szalony, by dokonywać takiego czynu - podkreśliła dr Magdalena El Ghamari z Collegium Civitas.

"Głównym atutem jest to, że nie jest Grzegorzem Schetyną"

Małgorzata Kidawa-Błońska odwiedza niepełnosprawnych, dużo spaceruje, rozmawia z ludźmi. Trudne pytania na takich spotkaniach padają rzadko. Zdaniem polityków PO to dobrze, że Małgorzata Kidawa-Błońska nie jest agresywna. Zdaniem politologów jej jedynym atutem jest to, że nie jest Grzegorzem Schetyną.

Jarosław Dudzicz wydał oświadczenie w sprawie antysemickich wpisów

Sędzia Jarosław Dudzicz oświadczył, że nie będzie występował jako zastępca rzecznika prasowego Krajowej Rady Sądownictwa do czasu wyjaśnienia sprawy antysemickich wpisów w internecie, których rzekomo miał być autorem. Sprawę wyjaśnia KRS i rzeczniki dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych. Prokuratura sprawę wyjaśnia już od 2015 roku.

Prognoza pogody na wtorek 17 września

We wtorek wystąpi duże zachmurzenie z przejaśnieniami i okresowymi opadami deszczu od 5 do 20 milimetrów. Na północy możliwe burze. Temperatura wyniesie od 13 stopni Celsjusza na Warmii i Suwalszczyźnie, 15 stopni Celsjusza w centrum kraju do 16 stopni Celsjusza na południu. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach od 60 kilometrów na godzinę do 80 kilometrów na godzinę na Wybrzeżu.

Prokuratura Krajowa zajmie się sprawą Arkadiusza Sz.

Od 1997 roku Arkadiusz Sz. za naruszenie prawa o ruchu drogowym zatrzymywany był 36 razy. Jeździł samochodem, choć prawo jazdy stracił 12 lat temu. Mimo tego prokuratura chciała umorzenia postępowania wobec byłego polityka Prawa i Sprawiedliwości. Zareagował Zbigniew Ziobro. Szef resortu sprawiedliwości polecił wszcząć postępowanie sprawdzające w sprawie działań prokuratury z Lwówka Śląskiego.

Ruszyła 44. edycja Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Niespodzianka na otwarcie i 19 filmów w konkursie. W Gdyni w poniedziałek ruszyła 44. edycja Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. O Złote Lwy powalczą filmy Jana Komasy, Agnieszki Holland, Xawerego Żuławskiego, Macieja Pieprzycy i Jacka Borcucha.

Służba zdrowia w kampanii wyborczej. Co obiecują politycy?

Jak uzdrowić służbę zdrowia? PiS chce wprowadzić asystentów lekarzy oraz specjalną infolinię, gdzie dowiemy się, gdzie kolejki są najkrótsze, a także zwiększyć nakłady na służbę zdrowia do 6 procent PKB do 2024 roku. Koalicja Obywatelska chce przeznaczać 6 procent PKB na służbę zdrowia już w przyszłym roku, a także wprowadzić maksymalny czas oczekiwania do specjalisty i na SOR-ach. Co proponują pozostałe partie?

KRS zajęła się sprawą Jarosława Dudzicza. Sędzia wydał oświadczenie

Sędzia i członek Krajowej Rady Sądownictwa Jarosław Dudzicz miał w 2015 roku zamieścić antysemicki wpis w internecie. W poniedziałek KRS postanowiła bliżej przyjrzeć się sprawie, a sam Jarosław Dudzicz oświadczył, że do czasu jej wyjaśnienia nie będzie występował jako zastępca rzecznika prasowego KRS.

Spotkania, konferencje i propozycje. Kampania wyborcza nabiera tempa

Zbigniew Ziobro odwiedził w poniedziałek szpital w Kielcach, a Małgorzata Kidawa-Błońska placówki opiekuńcze i aktywizacyjne dla niepełnosprawnych w Zachodniopomorskiem. Ludowcy napisali "Pakt dla Krakowa", a Lewica obiecała przywrócenie refundacji programu in vitro. Walka o głosy wyborców nabiera tempa.

"ABW powinna się tą sprawą zajmować". Komentarze po reportażu "Superwizjera"

Jak pokazuje reportaż dziennikarzy "Superwizjera" TVN, mafie lekowe mają się w Polsce świetnie. Oszuści wykupują leki i wywożą tam, gdzie mogą je sprzedać nawet kilkanaście razy drożej. To realny problem, zwłaszcza dla tych chorych, którzy muszą przyjmować określone leki. Jedna z metod polega na tym, że oszuści zakładają fikcyjne przychodnie, które skupują leki, a w rzeczywistości mieszczą się na przykład w stodole.

Prokuratura w Sieradzu przejęła śledztwo w sprawie wypadku w Wieluniu

Już nie prokuratura w Wieluniu, ale prokuratura w Sieradzu wyjaśnia okoliczności wypadku, w którym zginął 55-letni mężczyzna i jego matka. W ich samochód uderzyło prywatne auto kierowane przez 39-letniego policjanta po służbie. Nie wiadomo na razie, dlaczego 39-latek odszedł z miejsca wypadku i przeszedł 20 kilometrów wzdłuż drogi, zanim go zatrzymano.

"Połowa hurtowni nie jest objęta monitoringiem"

Mafia lekowa w Polsce przynosi wielkie dochody - lekarzom, farmaceutom i właścicielom hurtowni. Stratni są pacjenci. Proceder jest banalnie prosty: przestępcy masowo wykupują leki w Polsce i sprzedają za granicą z wielkim zyskiem. Przestępczy mechanizm prześwietliły reporterki "Superwizjera". Dziennikarze i specjaliści podkreślają, że jednym z największych problemów jest słabość nadzoru farmaceutycznego. Zbigniew Ziobro przekonuje, że "prokuratura nie jest bezradna wobec mafii lekowej".

Druga linia warszawskiego metra dotarła na Targówek

W Warszawie druga linia metra dotarła na Targówek. Przedłużenie jej o trzy stacje kosztowało ponad miliard złotych, z czego dużą cześć pokryły środki unijne. W południe ruszył tą trasą pierwszy pociąg. Tłumy oglądają nowe stacje tym bardziej, że w dniu inauguracji można jeździć za darmo.

Prognoza pogody na poniedziałek 16 września

Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na zachodzie i południu kraju okresami wystąpią. Temperatura wyniesie od 14 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 20 w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.