Najnowsze

Najnowsze

Na kurze fermy padł blady strach. Już drugie ognisko ptasiej grypy

Ponad 60 tysięcy kur zostało zagazowanych na fermie drobiu we wsi Topola-Osiedle koło Ostrowa Wielkopolskiego. Powodem jest ptasia grypa. Pośpiech był ważny, bo w pobliżu ogniska grypy ptaków znajduje się aż 30 kurzych ferm. Teraz to teren zagrożony. Rozwój wirusa monitorują sztaby kryzysowe. Drugie ognisko jest na Lubelszczyźnie.

"Ogromna tafla lodu" spadła z ciężarówki. "To mogło mnie zabić"

Temperatura powietrza oscyluje wokół zera. Drogi bywają oblodzone. Lód pojawia się też na samochodach i zagraża on bezpieczeństwu innych uczestników ruchu, więc należy go usuwać. Przekonał się o tym kierowca w Strzelcach Opolskich, na którego samochód osobowy spadła bryła lodu z ciężarówki. Strzaskała ona przednią szybę, a odłamki szkła zraniły kierowcę.

Prognoza pogody na poniedziałek 6 stycznia

W poniedziałek pogodnie. Tylko w północnej części kraju pochmurno i opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Ślisko. Temperatura maksymalna od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 5 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W strefie brzegowej porywy wiatru o prędkości około 60 km/h. Ciśnienie spada. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1016 hPa.

Lewica ma kandydata na prezydenta? "To powinien być Robert Biedroń"

Lewica 19 stycznia miała ogłosić swojego kandydata na prezydenta. Jednak w niedzielę Włodzimierz Czarzasty w mediach ogłosił, że na tę funkcję będzie rekomendował Roberta Biedronia. Do tej pory przedstawiciele Lewicy nie wskazywali jednoznacznie jego kandydatury, a w puli pojawiało się kilka innych nazwisk.

"Z tych wyborów wewnętrznych wyjdziemy wzmocnieni"

Bartosz Arłukowicz, Borys Budka, Joanna Mucha, Tomasz Siemoniak, Bartłomiej Sienkiewicz i Bogdan Zdrojewski - to sześcioro kandydatów na szefa Platformy Obywatelskiej. Wszyscy obiecują nową energię i nowe polityczne otwarcie. Czy ich kampania nie osłabi partii?

Co po wyroku w sprawie kredytu frankowego?

Ten wyrok był ważny dla tysięcy polskich frankowiczów. Sąd Okręgowy w Warszawie uznał umowę kredytu frankowego rodziny Dziubaków za nieważną. Ale na tym sprawa się nie kończy. Co dokładnie oznacza ten wyrok?

Prognoza pogody na niedzielę 5 stycznia

W niedzielę na Podkarpaciu wystąpią przelotne opady śniegu, poza tym w kraju będzie pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 1 stopnia Celsjusza na wschodzie i Podkarpaciu do 5 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni, w porywach do 50 km/h.

Maximus i Feniks są w coraz lepszym stanie

Maximus i Feniks to dwa tygrysy uratowane z transportu, który w październiku utknął na polsko-białoruskiej granicy. Zwierzęta mieszkają w zoo w Człuchowie na Pomorzu. Są w coraz lepszym stanie.

Mija rok od tragedii w koszalińskim escape roomie

Mija rok od tragicznego pożaru w koszalińskim escape roomie, w którym zginęło pięć 15-letnich dziewczyn. Co się zmieniło w kwestii bezpieczeństwa? Tuż po tragedii kontrole wykazały, że 80 procent escape roomów w Polsce nie spełniało wymagań przepisów przeciwpożarowych.

Wybory w PO. Kto zastąpi Grzegorza Schetynę?

Kandydatów jest sześcioro - jedna kobieta i pięciu mężczyzn. Jednak wśród nich nie ma Grzegorza Schetyny. Obecny szef PO mówi, że czas na nowe wyzwania, nowych ludzi i nowy początek. Na nowego lidera rekomenduje więc Tomasza Siemoniaka. Wśród jego kontrkandydatów znajdują się Borys Budka, Bogdan Zdrojewski, Bartosz Arłukowicz, Bartłomiej Sienkiewicz i Joanna Mucha.

Ceny ropy naftowej wzrosły o około 4 procent. To reakcja na śmierć irańskiego generała

Jak zawsze, gdy na Bliskim Wschodzie dzieje się coś gwałtownego, natychmiast reagują ceny ropy, a mówiąc dokładniej: rosną. To efekt obaw o to, że o surowiec może być trudniej, bo trudniej może być go wydobywać lub transportować. Po śmierci generała Kasema Sulejmaniego, która nastąpiła w wyniku amerykańskiego ostrzału, Iran może spróbować zablokować Cieśninę Ormuz, którą transportuje się ogromne ilości ropy naftowej. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

"Stany Zjednoczone przecież nie chciałyby konfliktu z Iranem"

- Stany Zjednoczone przecież nie chciałyby konfliktu z Iranem - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Zbigniew Lewicki, amerykanista z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jego zdaniem zlikwidowanie człowieka, który był odpowiedzialny za zamachy, to jest moment narodowej dumy.

"W samym Waszyngtonie mało kto wiedział o tym, że taka akcja jest planowana"

- Okazuje się, że w samym Waszyngtonie mało kto wiedział o tym, że taka akcja jest planowana - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Marcin Wojciechowski, redaktor czasopisma "Liberté!". - Sulejmani to postać o wpływie bez precedensu, jeżeli chodzi o współczesny Bliski Wschód - zauważył Łukasz Fyderek z Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu na Uniwersytecie Jagiellońskim. - Najbliższe dni pokażą, w którą stronę pójdziemy. Czasem warto też i zaryzykować - ocenił pułkownik rezerwy Andrzej Kruczyński, były oficer GROM z Instytutu Bezpieczeństwa Społecznego.

Zapadł wyrok w sprawie umowy kredytowej państwa Dziubaków

Jest wyrok w najgłośniejszej sprawie frankowej w Polsce. Umowa kredytowa państwa Dziubaków jest nieważna. Walczyli o to w Europie, a teraz wygrali przed warszawskim sądem. Wzięli 400 tysięcy kredytu, spłacili 230 tysięcy i wciąż mieli 520 tysięcy do spłacenia. Sąd uznał, że część umowy była nieuczciwa.