Najnowsze

Najnowsze

Bezwzględne więzienie za atak na załogę karetki pogotowia

Koniec taryfy ulgowej dla ludzi atakujących załogi karetek pogotowia. Sąd skazał na pięć miesięcy bezwzględnego więzienia mężczyznę, który rzucił się na ratowników, którzy przyjechali mu pomóc. Agresor zapłaci także za naprawę karetki i koszty sądowe.

Prognoza pogody na wtorek 29 października

We wtorek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura wyniesie od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

10-latka zasłabła na placu zabaw. Była pijana

10-latka trafiła do szpitala po tym, jak zasłabła na placu zabaw w Gorzowie Wielkopolskim. We krwi miała prawie półtora promila alkoholu. Jak się okazało, dzień wcześniej uciekła z ośrodka opiekuńczego. Sprawą pijanej dziewczynki zajął się sąd rodzinny.

Znęcał się nad 15-miesięczną dziewczynką. Mężczyzna usłyszał zarzuty

Zarzut wymuszenia czynności seksualnej i znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad 15-miesięczną dziewczynką usłyszał młody mężczyzna z Łomży. Dziecko było pod jego opieką. Z poważnymi obrażeniami głowy i okolic intymnych trafiło do szpitala w nocy z soboty na niedzielę. Jeszcze w poniedziałek prokuratura ma złożyć do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

Eurodeputowani PiS nie poparli rezolucji w sprawie Ugandy

Eurodeputowani PiS wstrzymali się od głosu nad rezolucją potępiająca karę śmierci dla osób LGBT w Ugandzie. Posypały się głosy krytyki. Eurodeputowany PiS Zbigniew Kuźmiuk tłumaczy, że cała frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów potępia karę śmierci, ale rezolucja jego zdaniem wyrażała wsparcie dla ruchu LGBT. - Nie wspieramy tego w Polsce, nie możemy tego wspierać gdziekolwiek indziej - mówi. Obecnie w Ugandzie homoseksualizm jest zakazany i zagrożony karą dożywocia, ale niektórzy ugandyjscy politycy chcą dodatkowo ustanowić karę śmierci za czyny homoseksualne.

PKW zaopiniowała 36 protestów wyborczych

36 protestami wyborczymi zajęła się w poniedziałek Państwowa Komisja Wyborcza i wszystkie 36 już zaopiniowała. PKW uznała, że zarzuty w nich podnoszone są niezasadne i zawnioskowała o pozostawienie protestów bez dalszego biegu. Wśród nich były cztery protesty złożone przez PiS.

Kto w nowym rządzie? "Ponad połowa składu jest zatwierdzona"

Nowy rząd PiS ma być rządem kontynuacji, rewolucji raczej nie będzie, zaskoczeń podobno też nie, ale nowe twarze w nowym gabinecie mają się pojawić. Oprócz nazwisk nowych ministrów, jest także kwestia nowego resortu. Politycy obozu rządzącego nie wykluczają, że powróci Ministerstwo Skarbu Państwa. Z obozu rządzącego płyną też sygnały o możliwym wycofaniu się ze zniesienia limitu składek na ZUS.

Pożar wysypiska w Bytomiu. Sprawą zajmują się śledczy

Bytom i kolejne w Polsce płonące wysypisko odpadów. Ponad miesiąc temu firmie cofnięto pozwolenie i wysypisko miała zlikwidować. Jednak w sobotę wybuchł tam pożar. Teraz śledczy wyjaśnią - czy ten pożar to przypadek, czy może celowe podpalenie.

W środę Sąd Najwyższy zajmie się dwiema skargami wyborczymi PiS

Państwowa Komisja Wyborcza zaopiniuje kolejne protesty wyborcze. Dotychczas do Sądu Najwyższego wpłynęło ich 201, a rozpoznanych zostało już siedem z nich. Wszystkie zostały pozostawione bez dalszego biegu. W środę Sąd Najwyższy zajmie się rozpatrzeniem pierwszych dwóch z sześciu protestów złożonych przez PiS w sprawie wyborów do Senatu.

Prognoza pogody na poniedziałek 28 października

W poniedziałek wystąpi zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Na południowym-wschodzie i północy kraju będą okresowe opady deszczu do 5 milimetrów. Temperatura maksymalna od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 12 stopni Celsjusza w centrum kraju do 13 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Nowe życie rowerów w Gorzowie. Celem akcji jest promowanie upcyklingu

Nowe życie starych rowerów od gorzowian dla gorzowian. Przez kilka miesięcy zbierali nieużywane i popsute jednoślady. Teraz do użytku doprowadzą je więźniowie z gorzowskiego zakładu karnego. Część rowerów trafi do potrzebujących, reszta do miejskiej wypożyczalni. A wszystko by promować ideę upcyklingu.

Ta sama uroczystość, a relacje się różnią. Kogo zabrakło na zdjęciach?

Odsłonięcie pomnika Wojciecha Korfantego w Warszawie. Jedna uroczystość, a jakby dwie różne. W jednym rzędzie prezydent, wicemarszałek Sejmu, premier, ministrowie i prezydent Warszawy. Ze zdjęć Rafała Trzaskowskiego można wnioskować, że nie było na niej ani prezydenta, ani premiera. Z relacji prezydenta i premiera wynika, że nie było na niej Rafała Trzaskowskiego.