Najnowsze

Najnowsze

"Pomaga mi przeżyć cały rok". Trwa "weekend cudów" Szlachetnej Paczki

Szlachetna Paczka to z jednej strony darczyńcy i wolontariusze, a z drugiej potrzebujący. Każdy rok dla Szlachetnej Paczki to tysiące nowych historii i uśmiechów. To także długie godziny przygotowań i nieprzespane noce dla wolontariuszy. Podczas tegorocznego finału akcji paczki otrzyma ponad 14 tysięcy rodzin.

Lodowisko, curling i liczne atrakcje. W Warszawie ruszył Zimowy Narodowy

PGE Narodowy już po raz siódmy zamienia się w największe zimowe miasteczko w Polsce. Zimowy Narodowy to lodowisko, curling oraz lodowa górka, z której można zjeżdżać na specjalnych pontonach. Jest wiele atrakcji dla najmłodszych, ale też dla dorosłych. Ubiegłoroczna edycja tego zimowego wydarzenia zgromadziła przeszło 550 tysięcy osób.

Rzecznik dyscyplinarny odniósł się do afery hejterskiej

Rzecznik dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych Piotr Schab nie widzi na razie podstaw do postawienia komukolwiek zarzutów dyscyplinarnych w sprawie afery hejterskiej. Ofierze ataków - sędziemu Krystianowi Markiewiczowi - kilka dni temu postawiono 55 zarzutów dyscyplinarnych. W sumie ma ich znacznie więcej, bo w jego sprawie toczy się już niejedno postępowanie.

"Wręczenie paczki to jest taki moment, kiedy zawsze płyną łzy"

Stosy paczek rosną, podobnie jak emocje. 7 i 8 grudnia to "weekend cudów" - finał Szlachetnej Paczki. Pomoc dla potrzebujących płynie już dziewiętnasty rok. W tym roku do rozdania jest ponad 14 tysięcy paczek. Rodziny zostaną obdarowane prezentami, w których mogą znaleźć wszystko - od jedzenia i środków czystości po pralkę czy odkurzacz.

"Debata była ciekawa". Kandydaci PO przedstawili swoje poglądy

Zanim powalczą o głosy Polaków, muszą zdobyć głosy członków Platformy Obywatelskiej. W sobotę odbyła się przedwyborcza debata pomiędzy Małgorzatą Kidawą-Błońską, a Jackiem Jaśkowiakiem. W debacie mnogość tematów i niewiele różnic w odpowiedziach. Za tydzień członkowie Platformy zdecydują, kto w wyścigu prezydenckim stanie naprzeciw Andrzeja Dudy.

Jej serce nie biło przez sześć godzin, właśnie wyszła ze szpitala. "To, co mnie spotkało, to cud"

34-letnia Audrey Schoeman wyszła z mężem na wycieczkę w Pireneje, gdzie zaskoczyła ich śnieżyca. Z każdą chwilą stan Brytyjki się pogarszał, aż w końcu kobieta zemdlała. Służby dotarły do niej dopiero po dwóch godzinach, od kiedy mężowi udało się wezwać pomoc. Kobieta zapadła na głęboką hipotermię - temperatura jej ciała spadła do 18 stopni Celsjusza, a serce przestało bić. Wznowiło pracę dopiero po sześciu godzinach.

"Był to niemiecki obóz śmierci zarządzany przez Niemców". Angela Merkel odwiedziła Auschwitz

W piątek Angela Merkel po raz pierwszy jako kanclerz Niemiec odwiedziła były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau. Kanclerz Niemiec wielokrotnie zwracała się bezpośrednio do byłych więźniów obozu śmierci, którzy również tam byli w piątek. - Był to niemiecki obóz śmierci zarządzany przez Niemców. Ważne jest dla mnie, aby to podkreślić, ważne, aby jasno wskazać sprawców. Jesteśmy to winni ofiarom i nam samym - powiedziała. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Banan przyklejony taśmą sprzedany za 120 tysięcy dolarów. "Rynek sztuki takimi rzeczami się karmi"

- Artysta chce nam coś powiedzieć. Artysta chce powiedzieć światu: popatrzcie, przykleiłem wam banana do ściany, a cały świat o tym mówi - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Jan Koszutski, wiceprezes domu aukcyjnego Desa Unicum. Gość programu był pytany o instalację włoskiego artysty Maurizia Cattelana, która została sprzedana za 120 tysięcy dolarów. Instalacja polega na przyklejeniu banana taśmą klejącą do ściany - Rynek sztuki takimi rzeczami się karmi, rynek sztuki takie rzeczy podsyca - dodał.

Katastrofa w Szczyrku. Ruszyło śledztwo w sprawie wybuchu gazu

Policjanci przesłuchują świadków, a prokuratorzy i biegli prowadzą oględziny na miejscu katastrofy budowlanej w Szczyrku. Do zbierania dowodów używają między innymi georadaru i kamery 3D. W środę wieczorem w wyniku wybuchu gazu zginęło 8 osób. Wśród ofiar było czworo dzieci.

Prognoza pogody na sobotę 7 grudnia

W sobotę na południowym wschodzie kraju będzie pogodnie. Na pozostałym obszarze wystąpią opady deszczu. Temperatura wyniesie od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 9 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni.

Spór o historyczne tablice. Narodowe Muzeum Morskie chce ich zwrotu

Tablice z 21 postulatami sierpniowymi od pięciu lat są elementem wystawy stałej w Europejskim Centrum Solidarności. Wcześniej były wystawione w Narodowym Muzeum Morskim, które teraz zażądało ich zwrotu. Tablice stworzyli Maciej Grzywaczewski i nieżyjący już Arkadiusz Rybicki. Ten pierwszy twierdzi, że to on i spadkobiercy Arkadiusza Rybickiego są właścicielami tablic. Ich zdaniem powinny pozostać w ECS.

Nie żyje Janusz Dzięcioł. Były poseł zginął na przejeździe kolejowym

Zwycięzca pierwszej edycji "Big Brothera" i były poseł Platformy Obywatelskiej zginął kilkaset metrów od domu. Janusz Dzięcioł wjechał swoim samochodem pod pociąg. Nie miał szans na przeżycie. Do wypadku doszło rano, niedaleko Grudziądza. Wszystko wskazuje na to, że były poseł zlekceważył czerwone światło zabraniające wjazdu na przejazd. Janusz Dzięcioł miał 65 lat.

Żałoba w Szczyrku. Mieszkańcy opłakują ofiary katastrofy

Boli ich nieobecność i myśl, że tak będzie już zawsze. Mieszkańcy Szczyrku wspominają swoich sąsiadów, którzy zginęli pod gruzami budynku. Płaczą i palą znicze. W środę doszło do wybuchu gazu w domu jednorodzinnym. Zginęło 8 osób, w tym czworo dzieci. Prawdopodobnie doszło do uszkodzenia gazociągu. Śledztwo trwa.

Płatne dyżury marszałka Karczewskiego na bezpłatnym urlopie. Eksperci mówią o obchodzeniu prawa

Stanisław Karczewski, będąc senatorem, zarobił w latach 2009-2015 ponad 400 tysięcy złotych pełniąc płatne dyżury w szpitalu, w którym był jednocześnie na bezpłatnym urlopie. Eksperci mówią o obchodzeniu prawa przez polityka, który radził rezydentom pracować "dla idei". Marszałek Karczewski mówi, że działał "w pełnym przekonaniu, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem".

Izba Dyscyplinarna może mieć coraz mniej pracy. Co dalej ze zmianami w wymiarze sprawiedliwości?

Sąd Najwyższy orzekł, że nowa Krajowa Rada Sądownictwa, w której członkowie sędziowie są wybierani przez Sejm, nie jest niezależna, a Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego w ogóle nie jest sądem, ani w rozumieniu prawa krajowego, ani unijnego. Tych słów nie rozumieją autorzy zmian w sądownictwie i przekonują, że wszystko jest w porządku. Izba Dyscyplinarna SN, chociaż wciąż funkcjonuje, to może teraz mieć coraz mniej pracy, bo jej sprawy - na wniosek strony - najprawdopodobniej będzie przejmować Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.