Najnowsze

Najnowsze

W Niemczech trwają wybory do Bundestagu. Kto zastąpi Angelę Merkel?

W niedzielę w Niemczech odbywają się wybory powszechne do parlamentu. Głosowanie ma potrwać do godziny 18:00. Nowy parlament wybierze następcę kanclerz Angeli Merkel, która odchodzi po 16 latach rządów. Nie jest jednak pewne, kto ją zastąpi. Według przedwyborczych sondaży socjaldemokraci nieznacznie wyprzedzają chadeków.

Apel o uwolnienie Andrzeja Poczobuta i Andżeliki Borys. Łukaszenka ich więzi, bo są Polakami

W sobotę o 20:30 przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się wiec poparcia dla Andrzeja Poczobuta. Data nie jest przypadkowa, bo w sobotę mija dokładnie pół roku, od kiedy Andrzej Poczobut stracił wolność. W areszcie siedzi również Andżelika Borys, szefowa Związku Polaków na Białorusi. O ich uwolnienie apeluje wiele polskich redakcji i dziennikarzy. Stąd akcja #UwolnićPoczobuta.

Kryzys demograficzny w Polsce pogłębił się. Najgorszy okres od II wojny światowej

W ciągu ostatnich 12 miesięcy w Polsce było o 200 tysięcy więcej zgonów niż urodzeń. To najgorszy pod tym względem okres od drugiej wojny światowej. W znacznym stopniu przyczyniła się do tego pandemia COVID-19, ale ujemny przyrost naturalny był już przed pandemią i zdaniem ekspertów będzie się on utrwalał. Program "Rodzina 500 plus" nie pomógł - efekt programu był widoczny tylko przez pierwsze dwa lata, a i tak nie odwrócił trendu.

Plejada gwiazd, jeden cel. W Bytomiu odbył się mecz hokejowy na rzecz Łukasza Wysockiego

W sobotę w Bytomiu odbył się charytatywny mecz hokeja. Drużyna TVN24 zmierzyła się z Hokejową Reprezentacją Artystów Polskich. Na taflę wyjechali między innymi Arleta Zalewska, Robert Kantereit, Dariusz Łapiński, Maciej Maleńczuk, generał Roman Polko i Mariusz Kałamaga. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rehabilitację poszkodowanego w wypadku dżudoki Łukasza Wysockiego.

30 września zakończy się spis powszechny. Kto się nie spisał, ryzykuje wysoką grzywną

Zostało już tylko kilka dni, żeby wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Polacy mają czas do czwartku 30 września. Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa wiąże się z ryzykiem otrzymania kary grzywny w wysokości do 5 tysięcy złotych. Kara za podawanie nieprawdziwych informacji może być surowsza, bo nawet pozbawienia wolności do lat dwóch. Spisać można się przez internet, telefon lub osobiście. W wielu miastach powstały specjalne punkty, gdzie można spotkać rachmistrzów.

Przedłużenie stanu wyjątkowego zwykłą większością. PiS chce zmian w Regulaminie Sejmu

Posłowie PiS zaproponowali zmiany w Regulaminie Sejmu. Zakłada on między innymi, że Sejm będzie głosował wniosek prezydenta o wyrażenie zgody na przedłużenie stanu wyjątkowego zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów. Ponadto w debacie w sprawie wprowadzenia lub przedłużenia wskazanych stanów nadzwyczajnych nie będzie można składać wniosków o odroczenie czy zamknięcie posiedzenia.

Maile Dworczyka i odwołanie prezesa Prokuratorii Generalnej. Czy dokument był antydatowany?

Dziennikarze portalu tvn24.pl uzyskali oficjalny dokument dotyczący dymisji prezesa Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej Leszka Boska. Z dokumentu wynika, że premier Mateusz Morawiecki odwołał Boska 10 października, a jego następcę powołał 12 października 2018 roku. Jednak szef kancelarii premiera Michał Dworczyk - jak wynika z zrzutów ekranów maili uzyskanych przez hakerów - miał namawiać premiera 11 października do odwołania szefa prokuratorii "z datą wczorajszą".

Andrzej Poczobut już pół roku jest więźniem Łukaszenki. #UwolnićPoczobuta

Mija pół roku od zatrzymania na Białorusi polskiego dziennikarza Andrzeja Poczobuta. Od tego czasu w jego sprawie nie odbył się żaden proces, a sam Poczobut jest przetrzymywany w areszcie w Żodzinie. O jego zwolnienie apelują między innymi polscy dziennikarze. W sobotę o godzinie 20:30 przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie ma odbyć się akcja solidarnościowa, a na budynku PKiN przez całą noc wyświetlony będzie wizerunek Poczobuta.

Andrzej Duda: to nie polskie władze pchają tych ludzi na granicę

Prezydent Andrzej Duda udzielił wywiadu Marcinowi Wronie, korespondentowi "Faktów" TVN w Stanach Zjednoczonych. Podkreślił, że za kryzys na granicy polsko-białoruskiej nie odpowiadają polskie władze. Jeżeli zaś chodzi o tzw. lex TVN, to Andrzej Duda nie wykluczył zawetowania ustawy, jeśli zagrożona będzie swoboda inwestowania w Polsce.

"Kropla drąży skałę, nie można odpuszczać". Dziękujemy za każde słowo wsparcia i walkę o TVN24

Były manifestacje na ulicach, listy poparcia dziennikarzy z innych mediów oraz sprzeciw opozycji parlamentarnej. Solidarna walka o wolne media i sprawiedliwość doprowadziła do szczęśliwego finału - TVN S.A. uzyskała polską koncesję na nadawanie TVN24. Sprawa stacji nie tylko zjednoczyła Polaków, ale także udowodniła, jak ważna jest wolność słowa i praworządność. W świetle polskiego prawa TVN S.A. może bowiem uzyskiwać koncesje na nadawanie telewizji.

Prognoza pogody na sobotę 25 września

W sobotę na ogół pochmurno. W północnej części Polski deszcz. Temperatura maksymalna od 17 stopni na Podlasiu do 23 stopni na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, przed południem miejscami silniejszy, z zachodu.

Mieszkańcy Goleniowa będą płacić więcej za wywóz śmieci. Kryzys zmierza ku końcowi

Od ponad dwóch tygodni nikt nie odbiera śmieci w Goleniowie w województwie zachodniopomorskim. Radni długo nie zgadzali się na podwyższenie mieszkańcom opłaty za ich wywóz. Ostatecznie się jednak zgodzili. Teraz jedna osoba będzie płacić nie 12 złotych miesięcznie, a 30 złotych. To nie koniec historii, bo władze miasta muszą jeszcze podpisać nową umowę na wywóz śmieci.

Białoruś: Andżelika Borys i Andrzej Poczobut przebywają w areszcie już pół roku

Mija pół roku od aresztowania polskiego dziennikarza Andrzeja Poczobuta i Andżeliki Borys, szefowej Związku Polaków na Białorusi. Oboje przebywają w areszcie w Żodzinie. Reżim Łukaszenki zarzuca im "podżeganie do nienawiści na tle narodowościowym i religijnym", ale nic więcej w ich sprawie się nie dzieje. Zdaniem ekspertów Łukaszenka gra na czas, a działaczy polonijnych traktuje jak zakładników.

Spór o kopalnię Turów. Negocjacje bez rezultatów, związkowcy będą protestować w Luksemburgu

W piątek w Pradze odbyła się kolejna tura polsko-czeskich rozmów w sprawie kopalni Turów. W rozmowach brał udział między innymi wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. Negocjacje jednak przełożono na poniedziałek. Komentatorzy uważają, że porozumienia nie uda się osiągnąć przed wyborami w Czechach 9 października. 22 października związkowcy z Solidarności mają protestować w Luksemburgu przeciwko orzeczeniom TSUE.

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Unijna komisarz porozmawia z Mariuszem Kamińskim

Unijna komisarz do spraw wewnętrznych Ylva Johansson w piątek ma porozmawiać z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Kamińskim w sprawie kryzysu na granicy polsko-białoruskiej. Polska, w przeciwieństwie do Litwy i Łotwy, na razie nie zwróciła się o pomoc do Frontexu. Niewykluczone, że Ylva Johansson również przybędzie do Polski. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Koncesja dla TVN24 przyznana, ale to nie koniec problemów? Kontrowersyjna uchwała KRRiT

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zagłosowała za odnowieniem koncesji na nadawanie dla stacji TVN24. Tego samego dnia członkowie podjęli uchwałę, z której wynika, że podmioty kontrolowane ostatecznie przez osoby spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego do koncesji nie mają prawa. Jest odpowiedź TVN Grupa Discovery. "Ta uchwała, podobnie jak lex TVN, zmusza Discovery do ograniczenia działalności w Polsce i stanowi bezpośrednie zagrożenie dla rządów prawa i wolności mediów oraz wywołuje niepokój wśród inwestorów zagranicznych w Polsce" - czytamy w oświadczeniu spółki.