Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na sobotę 1 stycznia

W sobotę w ciągu dnia prognozowane jest przeważnie duże i całkowite zachmurzenie ze słabymi i umiarkowanymi opadami deszczu na południu i zachodzie Polski (1-4 mm) oraz słabymi przelotnymi opadami deszczu w północno-wschodniej części kraju (0-2 mm). W godzinach popołudniowych w rejonie Pomorza oraz Warmii i Mazur możliwe są niewielkie przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura maksymalna od -3 stopni Celsjusza w rejonie Suwałk do 11 stopni Celsjusza na zachodzie Polski. Wiatr umiarkowany, w porywach silny (40-60 km/h), północno-zachodni.

W piątek rząd odnotował 638 zgonów z powodu COVID-19

Rok 2021 był najgorszym rokiem pod względem śmiertelności Polaków od II wojny światowej. Zmarło ponad pół miliona spośród nas. Czwarta fala wciąż zbiera śmiertelne żniwo. Tylko w piątek Ministerstwo Zdrowia odnotowało 638 zgonów z powodu COVID-19.

Pożary we wsi Unewel i w Opolu. Śledczy wyjaśniają ich przyczyny

Dwa pożary i dwie tragedie. We wsi Unewel w województwie łódzkim w pożarze domu zginęli 39-letnia matka i jej trzech synów w wieku trzech, pięciu i dziewięciu lat. Policja sprawdza, czy w tragedii nie było udziału osób trzecich. W Opolu w pożarze mieszkania w bloku zginęły trzy osoby. Ogień błyskawicznie rozprzestrzeniał się na inne piętra. Ewakuowano ponad 40 osób.

Afera mailowa w znacznym stopniu naznaczyła polską politykę w 2021 roku

Rok 2021 stał pod znakiem wielu afer. Jedną z nich była afera mailowa, czyli wyciek poczty z prywatnej skrzynki mejlowej szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka. Rząd przekonuje, że stać za tym może któraś ze wschodnich służb, ale jednocześnie nie chce się tłumaczyć z tego, że minister w korespondencji z premierem i urzędnikami nie korzystał z poczty służbowej.

To działo się w Polsce w 2021 roku

Ostatni dzień roku to czas różnych podsumowań. W Polsce wiele się działo. To był ciężki rok - pandemia, inflacja, drożyzna, kryzys na granicy, rządowe spory z Unią. To tylko wycinek tego, co działo się w naszym kraju w 2021 roku.

Czemu tylu Polaków umiera na COVID-19? Adam Niedzielski podaje powody

W czwartek resort zdrowia odnotował 709 zgonów z powodu COVID-19. Opozycja twierdzi, że takich statystyk można było uniknąć i mówi o kapitulacji rządu w walce z epidemią. Minister zdrowia Adam Niedzielski wyliczył przyczyny, które napędzają falę zgonów. Ta lista też wygląda jak akt oskarżenia pod adresem rządu.

Inwigilacja Pegasusem. "Prokuratura w tej sprawie nie działa i nie będzie działać"

Opozycja chce powołania komisji śledczej w sprawie doniesień o inwigilacji senatora KO Krzysztofa Brejzy, mecenasa Romana Giertycha i prokurator Ewy Wrzosek przy użyciu programu Pegasus. Rząd nie widzi takiej potrzeby, a jego rzecznik sugeruje, że to zadanie dla prokuratury. Tymczasem prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie domniemanego cyberataku na telefon komórkowy prokurator Wrzosek.

Prognoza pogody na piątek 31 grudnia

W piątek zachmurzenie duże z opadami deszczu (do 5 mm). Możliwe niewielkie przejaśnienia. Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 13 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach osiągający prędkość do 40-80 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

Ewa Wrzosek: oddanie telefonu przed wszczęciem postępowania jest niezgodne z procedurą

Prokurator Ewa Wrzosek złożyła zawiadomienie do warszawskiej prokuratury o wszczęcie postępowania w sprawie domniemanego włamania na jej telefon przy pomocy oprogramowania Pegasus. Jednak śledczy odmówili, tłumacząc swoją decyzję między innymi tym, że Ewa Wrzosek nie chciała oddać swojego telefonu. Sama zainteresowana odpowiada, że oddanie telefonu przed wszczęciem postępowania jest niezgodne z procedurą.

W czwartek rząd odnotował śmierć 709 osób z powodu COVID-19

Ministerstwo Zdrowia odnotowało w czwartek ponad 14 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem oraz 709 zgonów z powodu COVID-19. Opozycja mówi o niechlubnych statystykach i za brak strategii rządu na froncie walki z pandemią domaga się dymisji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

W 2021 roku zmarło ponad pół miliona Polaków. Zdaniem lekarzy skutki pandemii potrwają lata

W środę rząd odnotował 794 zgony z powodu COVID-19 w Polsce. Ponadto z danych Rejestru Stanu Cywilnego wynika, że w 2021 roku w Polsce zmarło ponad pół miliona osób. W tym roku spadła także liczba wykonanych przeszczepów nerek czy wątroby w porównaniu z poprzednimi latami. Zdaniem lekarzy negatywny wpływ pandemii na zdrowie publiczne będzie widoczny jeszcze przez długie lata, nawet jeśli pandemia miałaby się wkrótce skończyć.

Pegasus w Polsce. "Wiedzę na ten temat mają ministrowie Kamiński i Wąsik"

Premier Mateusz Morawiecki deklaruje, że nic mu nie wiadomo o tym, żeby senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza był inwigilowany przy użyciu programu Pegasus. Według pułkownika Grzegorza Małeckiego, byłego szefa Agencji Wywiadu, zgodę na użycie Pegasusa musieli wydać szefowie służb. - Wiedzę na ten temat na pewno ma minister Kamiński i minister Wąsik - stwierdził.

Polska wciąż bez miliardów z funduszu odbudowy. Premier zapowiada "ostrą walkę" o środki

Polski Krajowy Plan Odbudowy wciąż nie został zaakceptowany przez Komisję Europejską, co oznacza brak środków dla naszego kraju z pierwszej transzy funduszu odbudowy. Unia czeka na spełnienie przez polski rząd przedstawionych jeszcze w październiku warunków. Premier Mateusz Morawiecki zapowiada ostrą walkę o unijne fundusze i twierdzi przy tym, że nie wierzy w sprawiedliwe wyroki TSUE.

Łukaszenka chce zmienić konstytucję Białorusi. Ma też powstać "nadparlament"

Białoruski reżim opublikował projekt zmian w konstytucji. Nowe zapisy mają zapewnić, że Alaksandr Łukaszenka będzie rządzić co najmniej do 2035 roku. Ponadto projekt przewiduje, że nad prezydentem i parlamentem pojawi się nowy organ - Zgromadzenie Ludowe, które może unieważniać ustawy i nawet odwoływać samego prezydenta. W nowej konstytucji Białorusi nie będzie już zapisu, że Białoruś to państwo neutralne bez broni jądrowej.