Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na wtorek 7 września

We wtorek zachmurzenie będzie małe, a miejscami umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie od 16 stopni Celsjusza na Podlasiu do 24 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr z południa będzie słaby.

Prognoza pogody na poniedziałek 6 września

W poniedziałek pogodnie, w ciągu dnia nieco więcej chmur na północy Polski. Temperatura maksymalna od 15 stopni na Suwalszczyźnie do 23 stopni na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr wschodni i południowo-wschodni, słaby i umiarkowany.

Partia Zieloni zwraca uwagę na problem setek wraków zalegających na dnie Bałtyku

Partia Zieloni zwraca uwagę na problem ponad 400 wraków spoczywających na dnie Morza Bałtyckiego. Słona woda powoduje korozję i jest tylko kwestią czasu, kiedy do wody trafią groźne chemikalia. Zieloni zwracają też uwagę na kwestię nawozów sztucznych, które spływają rzekami do morza. Dlatego apelują do rządu o podjęcie natychmiastowych działań.

Na dożynkach, na odpuście czy po mszy świętej. Mobilne punkty szczepień w wielu miejscach Polski

W Polsce cały czas trwa akcja szczepień przeciwko COVID-19. W niedzielę preparaty można było przyjąć między innymi na dożynkach, na odpuście, na pielgrzymce czy po mszy świętej. Zdaniem lekarzy szczepienia to jedyny sposób na powstrzymanie wzbierającej w Polsce czwartej fali zachorowań na COVID-19. Do tej pory w Polsce w pełni zaszczepionych zostało blisko 19 milionów osób.

11 września ma odbyć się protest ratowników i innych zawodów medycznych. Powstanie białe miasteczko?

Ratownicy medyczni w różnych częściach Polski protestują przeciwko niskim wynagrodzeniom oraz złym warunkom pracy. Część z nich nie bierze dodatkowych dyżurów, idzie na urlopy lub składa wypowiedzenia. Ponadto 11 września w Warszawie ma odbyć się wielka manifestacja przedstawicieli zawodów medycznych. Do ratowników mają dołączy pielęgniarki i lekarze rezydenci. Padają groźby zbudowania białego miasteczka. Z propozycją pomocy w negocjacjach między medykami a rządem wystąpiła prezydencka minister Bogna Janke.

Samorządy z niepokojem patrzą na spór z UE. "Wywołuje to obawy, że tych środków może nie być"

Samorządy czekają na pieniądze z unijnego funduszu odbudowy, ale Komisja Europejska dotychczas nie wydała decyzji w sprawie Krajowego Planu Odbudowy. Kością niezgody jest spór prawny związany z polskim sądownictwem i przestrzeganiem przez Polskę prawa Unii. Premier Morawiecki stwierdził, że "Polska nie będzie się ubiegać o coś na zasadzie proszącej". - Jeżeli nie mamy tej perspektywy, to wywołuje to obawy, że tych środków może nie być - ocenił z kolei Tadeusz Czajka, wójt gminy Tarnowo Podgórne.

Polska 2050 Szymona Hołowni proponuje likwidację Trybunału Konstytucyjnego

W sobotę odbył się pierwszy kongres Polski 2050 Szymona Hołowni. Gościem specjalnym okazała się aplikacja mobilna Jaśmina, która ma ułatwić obywatelom udział w życiu politycznym. Przede wszystkim jednak na kongresie padło dużo konkretnych propozycji politycznych, jak likwidacja Trybunału Konstytucyjnego i umożliwienie głosowania 16-latkom.

"Widzimy dużo wojska i samochodów, które nie są oznakowane". Mieszkańcy o stanie wyjątkowym

Nie ma dziennikarzy, nie ma aktywistów, zostali tylko mieszkańcy, którzy muszą mieć cały czas przy sobie dowód osobisty. Do towarzystwa mają licznych żołnierzy i policjantów. Tak wygląda życie w miejscowościach objętych stanem wyjątkowym. Opozycja uważa, że to właśnie uniemożliwienie mediom pokazywania kryzysu migracyjnego stało za decyzją o wprowadzeniu stanu wyjątkowego.

Prognoza pogody na niedzielę 5 września

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 14 stopni na Suwalszczyźnie do 22 stopni na Ziemi Lubuskiej. Wiatr północno-wschodni i wschodni, słaby i umiarkowany.

KE wstrzymała się z zatwierdzeniem KPO. Morawiecki: Polska nie ma nad sobą żadnego pana

Komisja Europejska z niepokojem patrzy na spór prawny w Polsce dotyczący sądownictwa i zgodności traktatów unijnych z polską konstytucją. Dlatego Krajowy Plan Odbudowy wciąż nie został zatwierdzony, a środki z unijnego funduszu odbudowy do Polski na razie nie popłyną. Premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że Polska nie ma nad sobą żadnego pana, a o pieniądze z Unii Europejskiej nie prosi, bo jej się należą.

Opozycja chce od rządu wyjaśnień w sprawie stanu wyjątkowego przy granicy z Białorusią

Opozycja oczekuje od rządu więcej informacji dotyczących powodów wprowadzenia stanu wyjątkowego w miejscowościach przy wschodniej granicy Polski. Rząd mówi o manewrach wojskowych Rosji i Białorusi, a także o kryzysie migracyjnym. Zdaniem opozycji za decyzją o wprowadzeniu stanu wyjątkowego chodzi o niedopuszczenie kamer do miejsc, gdzie przebywają migranci, którzy przychodzą z Białorusi. W poniedziałek Sejm zdecyduje o tym, czy uchyli rozporządzenie prezydenta.

Stan wyjątkowy przy granicy z Białorusią. Ograniczenia dla mieszkańców, turystów i mediów

Dla mieszkańców miejscowości położonych przy granicy z Białorusią stan wyjątkowy oznacza konieczność noszenia przy sobie dowodów osobistych. Uczniowie muszą nosić przy sobie legitymacje szkolne. Stan wyjątkowy oznacza także odwołanie imprez masowych, zakaz zgromadzeń oraz niepokój właścicieli hoteli pensjonatów, kwater i restauracji - bo jacy turyści będą chcieli spędzać urlop w stanie wyjątkowym? Dla mediów stan wyjątkowy oznacza zakaz nagrywania określonych miejsc.