Najnowsze

Najnowsze

Polacy zapłacą więcej za prąd? Eksperci prognozują wzrost cen o nawet 40 procent

Z wyliczeń Urzędu Regulacji Energetyki wynika, że w tym roku rachunki za prąd dla gospodarstw domowych wzrosły średnio o 8 złotych miesięcznie, czyli około 10 procent. Polacy mogą spodziewać się kolejnych podwyżek cen pądu, chociaż PiS obiecywał, że ich nie będzie. W przyszłym roku miałyby wzrosnąć nawet 40 procent, jak wynika z najwyższych szacunków ekspertów.

Ratownicy medyczni zaatakowani w Poznaniu podczas interwencji

W Poznaniu ratownicy medyczni wezwani do kobiety na ulicy zostali zaatakowani przez osoby postronne, mężczyzną i inną kobietę. Na nagraniu widać między innymi, jak kobieta próbuje uderzyć ratownika butelką. Sprawą zajmuje się policja. Jednak to nie pierwszy w Polsce taki atak na ratowników medycznych.

"Komisja Europejska już widzi, że sama siebie kompromituje przewlekaniem"

Komisja Europejska zwróciła się do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej o nałożenie kar finansowych na Polskę w związku z niezastosowaniem środków tymczasowych nakazujących zawieszenie funkcjonowania Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. O wysokości kar decyduje TSUE. - Komisja Europejska już widzi, że sama siebie kompromituje przewlekaniem - skomentował prof. Robert Grzeszczak.

Wzrost liczby nowych zakażeń koronawirusem w Polsce

Ostatniej doby w Polsce odnotowano ponad 400 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 13 chorych na COVID-19. Eksperci mówią o wyraźnej tendencji wzrostowej, dlatego zachęcają do szczepień. Ponadto pojawiają się informacje, że od października preparaty przeciwko COVID-19 mają być płatne.

Nieudana interwencja policjantów we Wrocławiu. "To była żenada"

Funkcjonariusze z Wrocławia szukają mężczyzny, który uciekł podczas próby zatrzymania. Poszukiwany mężczyzna w niedzielę najpierw zabarykadował się w samochodzie, po czym odjechał - niemal taranując ojca z dzieckiem. Zdaniem ekspertów policjanci podczas interwencji przede wszystkim powinni doprowadzić do tego, by silnik samochodu był wyłączony.

Prognoza pogody na środę 8 września

W środę będzie w kraju na ogół słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 stopni Celsjusza na Podlasiu do 25 stopni Celsjusza na Śląsku. Wiatr z południa będzie słaby, ale miejscami umiarkowany.

Policjanci wyłowili z jeziora skradzione sejfy

Policjanci wyłowili w jednym z akwenów na Pomorzu cztery skradzione sejfy, które zatopił gang włamywaczy. W jednym z nich śledczy znaleźli kopertę z pieniędzmi, którą najprawdopodobniej przeoczyli przestępcy.

Zaczął uciekać przed funkcjonariuszami, padł strzał. Policja publikuje wizerunek mężczyzny

Policjanci szukają mężczyzny, który uciekł podczas próby zatrzymania na wrocławskich Partynicach. Do zdarzenia doszło w niedzielę po południu. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy zabarykadował się w samochodzie, w pewnym momencie gwałtownie ruszył i omal nie potrącił przechodnia z dzieckiem. Policja oddała strzał w kierunku odjeżdżającego auta. Funkcjonariusze również opublikowali zdjęcie poszukiwanego mężczyzny.

Co z walką z nepotyzmem w PiS? "Jest fikcyjna"

Prawo i Sprawiedliwość miało ukrócić nepotyzm, by - jak mówił szef partii Jarosław Kaczyński - "nie dawać pretekstów", dodając jednocześnie, że to szkodliwe zjawisko. Przedstawiciele partii mówią, że walka z nepotyzmem idzie dobrze. Jednak opozycja widzi to zdecydowanie inaczej, bo jej zdaniem na obietnicach i działaniach pozorowanych się skończyło. Walce PiS z nepotyzmem przyjrzeli się również dziennikarze "Czarno na białym".

Nowe informacje w sprawie śmierci 25-latka w izbie wytrzeźwień

Pojawiają się kolejne pytania w sprawie śmierci 25-letniego Dmytra Nikiforenki. Mężczyzna zmarł we wrocławskiej izbie wytrzeźwień. Przed śmiercią miał być bity i duszony przez policjantów i pielęgniarza. Policja twierdzi, że mężczyzna zachowywał się agresywnie. Jednak zachowanie zarejestrowane na nagraniu z monitoringu przed przystankiem nie wskazuje, by 25-latek był agresywny.

Ponad 400 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 406 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem - to o ponad 40 procent więcej niż tydzień temu. Resort przekazał również, że minionej doby z powodu COVID-19 zmarło 13 osób. Z kolei w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19 jest blisko połowa Polaków.

Coraz więcej ratowników medycznych odmawia pracy. Co czwarta kareta bez obsady

Kryzys w systemie ochrony zdrowia przybiera na sile. W całym kraju w geście protestu do pracy nie przychodzą kolejni ratownicy medyczni. Według danych resortu zdrowia co czwarta kareta nie pracuje. Ratownicy medyczni domagają się miedzy innymi podwyżek. Ministerstwo Zdrowia deklaruje dodatkowe kilkadziesiąt milionów złotych na ratownictwo i mówi o nowej wycenie pracy ratowników niezatrudnionych na etacie.

Prezydent zawetuje ustawę anty-TVN? Komentarz szefa gabinetu Andrzeja Dudy

Szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot przekazał, że prezydent Andrzej Duda jest gotowy zawetować lex TVN w obecnym kształcie. W rozmowie z "Radiem Zet" potwierdził, że stanowisko prezydenta zostało przekazane rządowi i pomysłodawcom projektu. Ponadto w poniedziałek na wspólnym posiedzeniu trzech połączonych senackich komisji senatorowie opowiedzieli się za odrzuceniem ustawy anty-TVN w całości.

Sejm zdecydował w sprawie stanu wyjątkowego. Głosowanie poprzedziła burzliwa debata

Sejm na poniedziałkowym specjalnym posiedzeniu nie uchylił stanu wyjątkowego wprowadzonego na granicy polsko-białoruskiej. Głosowanie poprzedziła burzliwa debata. Politycy opozycji zwracali uwagę na brak obecności prezydenta Andrzeja Dudy na sali plenarnej. Głos zabrał również premier Mateusz Morawiecki oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński. Z kolei Rzecznik Praw Obywatelskich ma wątpliwości, że tego, co dzieje się na granicy, nie mogą obserwować dziennikarze.

Radość po puczu w Gwinei. "Wojskowym mówimy: dobra robota"

W niedzielę wieczorem doszło do puczu w Gwinei. Wojskowi ogłosili, że rząd został obalony, a prezydent Alpha Conde jest aresztowany. Społeczność międzynarodowa potępiła wydarzenia w Gwinei, ale na ulicach stolicy jest ogromna radość i nadzieja, że to początek zmian. Alpha Conde był prezydentem od ponad dekady, a w czasie jego rządu Gwinea pogrążyła się w kryzysie. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Lekcja historii o atakach z 11 września 2001 roku. "Nasza misja jest dość prosta"

Za kilka dni minie 20 lat od wydarzeń, które na zawsze zmieniły świat. 11 września 2001 roku terroryści z Al-Kaidy dokonali ataku na bliźniacze wieże w Nowym Jorku i na Pentagon. Pokolenie urodzone po zamachach czytało o nich głównie w podręcznikach historii. W jaki sposób opowiedzieć młodym ludziom o tym, co się wtedy wydarzyło? Tego zdania postanowiło podjąć się jedno z nowojorskich muzeów, w którym świadkowie zamachów opowiadają o swoich doświadczeniach. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Sejmowa debata o stanie wyjątkowym

W poniedziałek posłowie zajmowali się rozporządzeniem prezydenta Andrzeja Dudy o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w pasie przygranicznym z Białorusią. Głos na posiedzeniu Sejmu zabrał między innymi premier Mateusz Morawiecki, który mówił o zagrożeniu kryzysem migracyjnym.

Senackie komisje za odrzuceniem ustaw anty-TVN w całości

W poniedziałek odbyło się wspólne posiedzenie senackich komisji kultury i środków przekazu, praw człowieka, praworządności i petycji oraz ustawodawczej w sprawie ustawy anty-TVN. Eksperci podczas dyskusji wyliczali, że ustawa forsowana przez PiS jest szkodliwa, a jej przepisy naruszają polską konstytucję, unijne traktaty, zasadę swobody przedsiębiorczości i zakłócą rynek medialny w Polsce. Zaproszony na posiedzenie poseł Marek Suski nie przyszedł i nie bronił projektu.

Sejm nie uchylił rozporządzenia o stanie wyjątkowym

Sejm odrzucił w poniedziałek wnioski o uchylenie rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie wprowadzenia stanu wyjątkowego na granicy polsko-białoruskiej. 247 posłów zagłosowało przeciw, za odrzuceniem rozporządzenia było 168 posłów, a 20 wstrzymało się od głosu. Głosowanie poprzedziła burzliwa sejmowa debata.