Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na piątek 3 września

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północnym-wschodzie Polski wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu do 3 mm. Temperatura maksymalna od 18 stopni na Suwalszczyźnie do 24 stopni na Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach osiągający prędkość do 50 km/h.

25-letni Ukrainiec zmarł po tym, jak był bity w izbie wytrzeźwień. Czterech policjantów zawieszonych

25-letni Ukrainiec Dmytro Nikiforenko zmarł we wrocławskiej izbie wytrzeźwień 30 lipca. Z nagrań, do których dotarła "Gazeta Wyborcza", wynika, że przed śmiercią był bity, kopany i duszony przez policjantów i pracowników izby wytrzeźwień. Śledztwo dotyczące nieumyślnego spowodowania śmierci 25-latka prowadzi teraz Prokuratura Okręgowa w Świdnicy. Czterech policjantów zostało zawieszonych.

Lekarze potwierdzili zgon 5-letniego Alego. 6-letni Mustafa ma złe rokowania

Toksyna okazała się za silna dla dziecięcych organizmów. W czwartek badania potwierdziły śmierć mózgu i zgon młodszego brata, 5-letniego Alego. 6-letni Mustafa też ma złe rokowania, bo chociaż przeszczepiona wątroba podjęła pracę, to jego system nerwowy został poważnie uszkodzony. Chłopcy i ich 17-letnia krewna trafili do Centrum Zdrowia Dziecka po ostrym zatruciu muchomorem sromotnikowym. Dziewczynę udało się uratować - opuściła już szpital.

Rozpoczął się 78. festiwal filmowy w Wenecji

Wciąż w reżimie sanitarnym, ale jednak z namiastką normalności. W Wenecji startuje 78. festiwal filmowy. To najstarsza i najbardziej prestiżowa tego typu impreza na świecie. O Złote Lwy powalczy 21 filmów, w tym najnowszy obraz Pedro Almodovara z Penelope Cruz w roli głównej. Festiwal potrwa do 11 września, a nagrody za całokształt twórczości odbiorą amerykańska aktorka Jamie Lee Curtis i włoski aktor i reżyser Roberto Benigni. W jury zasiądzie trzech mężczyzn i aż cztery kobiety. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej

W 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej lekcja historii o świcie była nie tylko pamięcią o wojennej zbrodni, była też nazwaniem jej sprawców. Jakie słowa padły od najważniejszych osób w państwie i jakie gesty przykuły uwagę?

Południe Polski nawiedziły ulewne deszcze

Woda lała się z nieba i nie chciała przestać. Na Śląsku było wyjątkowo ciężko. W jednym miejscu osunęła się skarpa, w innym zeszła lawina błotna. W rzekach jest tak dużo wody, że alarmy powodziowe brzmią bardzo groźnie.

Prognoza pogody na czwartek 2 września

W czwartek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na Mazowszu i Lubelszczyźnie wystąpią słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 17 stopni Celsjusza na Podlasiu do 23 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie.

6-letni Mustafa przeszedł przeszczep wątroby

Lekarze z Centrum Zdrowia Dziecka bardzo ostrożnie mówią o rokowaniach wobec sześcioletniego Mustafy - jednego z trojga dzieci afgańskich uchodźców, które zatruły się grzybami. Chłopiec przeszedł przeszczep wątroby, ale jego stan jest wciąż krytycznie ciężki. 5-letni Ali w czwartek ma być poddany badaniom potwierdzającym śmierć mózgu. W sprawie zatrucia się grzybami przez Afgańczyków w ośrodku dla cudzoziemców policja prowadzi dochodzenie pod nadzorem prokuratury w Grodzisku Mazowieckim.

Nowy rok szkolny oficjalnie się rozpoczął

Szkoły wracają w pełen tryb stacjonarny. Ponad cztery i pół miliona polskich uczniów wraca do ławek i spotkań twarzą w twarz z kolegami i nauczycielami. Dystans jest nadal wskazany - ale to i tak lepsze niż godziny przed monitorem. Nowy rok szkolny to też rok zmian forsowanych przez ministra Przemysława Czarnka. W kanonie lektur czy prawie oświatowym. Więc to może też być rok pod znakiem protestów.

Rząd chce wprowadzić stan wyjątkowy przy granicy z Białorusią. Trwa oczekiwanie na decyzję prezydenta

Trwa oczekiwanie na stanowisko prezydenta w sprawie wniosku rządu o wprowadzenie stanu wyjątkowego w dwóch województwach. Jeśli prezydent powie "tak" - stan wyjątkowy zacznie obowiązywać. Decyzję Andrzeja Dudy może uchylić Sejm, ale potrzebna jest bezwzględna większość. Na rozstrzygnięcia czekają przede wszystkim mieszkańcy 183 miejscowości położonych w pasie przy granicy z Białorusią. To ich bezpośrednio ten nadzwyczajny stan dotknie.