Najnowsze

Najnowsze

Rząd pokazał zdjęcia, które miały należeć do migrantów. "Próbuje się ich sprowadzić, w sposób cyniczny, do statusu podludzi"

Nie ustają pytania o działania wobec migrantów na granicy Polski z Białorusią. We wtorek pogranicznicy odmówili wstępu do strefy stanu wyjątkowego prawnikom, którzy na mocy wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka chcieli dotrzeć do koczujących tam migrantów. Nie milkną tez komentarze na temat poniedziałkowej konferencji prasowej z udziałem ministrów Mariusza Błaszczaka i Mariusza Kamińskiego.

40 osób na "liście Sasina". "Nie daje kompetentnych, tylko daje swoich"

40 osób w państwowych spółkach jest powiązanych ministrem aktywów państwowych i wicepremierem Jackiem Sasinem - wynika z publikacji dziennikarzy "Gazety Wyborczej", Radia ZET i Onetu. Z dochodzenia dziennikarzy również wynika, że minister Sasin część swojej kadry czerpie z podwarszawskiego Wołomina, czego przykładem może być nominacja dla Wojciecha Dąbrowskiego czy Ryszarda Madziara.

Tak państwowa telewizja przedstawia Unię Europejską

Nie będzie żadnego polexitu - podkreślał prezes PiS Jarosław Kaczyński i tłumaczył, że to wyłącznie "propagandowy wymysł". Tymczasem państwowa telewizja w swoich programach informacyjnych przedstawiała Unię Europejską w sposób bardzo krytyczny. Większość materiałów państwowa telewizja wyemitowała już po zapewnieniach rządu i PiS-u, że nie ma mowy o opuszczeniu Unii.

Prognoza pogody na środę 29 września

W środę na zachodzie będzie pochmurno z opadami deszczu o sumie do 10 litrów wody na metr kwadratowy. Poza tym rejonem należy spodziewać się zmiennego zachmurzenia. Temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza na Podlasiu do 18 stopni Celsjusza w Małopolsce. Południowo-wschodni wiatr będzie umiarkowany, a okresami w porywach będzie osiągał do 40-60 kilometrów na godzinę.

Mija 30 lat od legendarnego festiwalu Monsters of Rock

Mija 30 lat od festiwalu Monsters of Rock, który odbył się na podmoskiewskim lotnisku Tuszyno. Na scenie zagrały wtedy między innymi AC/DC, Pantera czy Metallica. Według niektórych szacunków ich koncerty na żywo zobaczyło wtedy około półtora miliona ludzi. Festiwal odbywał się, kiedy na wschodzie trwały przemiany ustrojowe i rozpadał się Związek Radziecki.

Zapadł wyrok w sprawie obalenia pomnika prałata Jankowskiego

Sąd Rejonowy w Gdańsku uznał we wtorek trzech mieszkańców Warszawy winnymi przewrócenia pomnika księdza prałata Henryka Jankowskiego. Z uwagi jednak na niewielką szkodliwość czynu, sąd odstąpił od wymierzenia kary. Oskarżeni muszą jedynie zapłacić za wyrządzone szkody. Wyrok nie jest prawomocny.

Obostrzenia wrócą? Rzecznik resortu zdrowia: nie wykluczamy żadnego rozwiązania

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o kolejnych 975 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. To wzrost o 37 procent względem ubiegłego wtorku. Ostatniej doby zmarło natomiast 29 osób chorych na COVID-19. Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz informuje, że rząd na razie nie planuje obostrzeń, jednocześnie dodaje, że w późniejszych okresach nie jest to wykluczone.

Małopolski sejmik uchylił deklarację dotyczącą "ideologii LGBT"

Sejmik Małopolski uchylił w poniedziałek deklarację z 2019 roku dotyczącą "ideologii LGBT". W nowym dokumencie pojawił się zapis o tym, że "samorząd województwa małopolskiego będzie sprzeciwiał się wszelkim przejawom dyskryminacji kogokolwiek z jakiejkolwiek przyczyny". Tego samego dnia decyzje o uchyleniu dyskryminujących stanowisk podjęli radni lubelscy oraz podkarpaccy.

Duchowni apelują w sprawie migrantów na granicy polsko-białoruskiej

Przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski do spraw Migracji, Turystyki i Pielgrzymek biskup Krzysztof Zadarko zapewnia, że głos polskiego Kościoła w sprawie pomocy dla migrantów na granicy jest stanowczy. Jego zdaniem politycy powinni jasno argumentować, dlaczego sprawa migrantów rozgrywa się w ten sposób. Głos w sprawie migrantów na granicy polsko-białoruskiej zabrał także prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak.

Rząd zwróci się do prezydenta o przedłużenie stanu wyjątkowego

Rząd podjął decyzję o zwróceniu się do prezydenta Andrzeja Dudy z wnioskiem o przedłużenie stanu wyjątkowego na granicy z Białorusią o 60 dni - poinformował we wtorek rzecznik rządu Piotr Mueller. Przedstawiciele rządu konieczność przedłużenia stanu wyjątkowego uzasadniają między innymi wojną hybrydową ze strony Mińska. Zdaniem opozycji sytuacja na granicy nie uległa poprawie przez wprowadzenie stanu wyjątkowego.

W islandzkim parlamencie nie będzie przewagi kobiet. Ponownie przeliczono glosy

Islandia nie będzie pierwszym krajem w Europie z przewagą kobiet w parlamencie. Po ponownym przeliczeniu głosów w jednym z okręgów, liczba mandatów dla kobiet jednak spadła do 48 procent. Wcześniej podawane przez media wyniki wskazywały, że kobietom przypadnie ponad połowa miejsc w parlamencie. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Szef MSWiA chce przedłużenia stanu wyjątkowego. Mówi o "niebezpiecznych powiązaniach" migrantów

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński oraz komendant główny Straży Granicznej generał Tomasza Praga na wspólnej konferencji w poniedziałek udzielili informacji na temat sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Szef MSWiA zapowiada, że będzie rekomendował przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni. Jak wskazywał, osoby nielegalnie przekraczające granicę z Białorusią mogą być terrorystami lub kryminalistami i stanowić zagrożenie dla Polski.