Najnowsze

Najnowsze

W Senacie odbyło się wysłuchanie publiczne w sprawie lex anty-TVN

Demokracja ginie po cichu, kiedy tracimy jedną wolność za drugą - takich słów w obronie wolności słowa, w obronie wolności mediów i w obronie demokracji padło w Senacie więcej. W publicznym wysłuchaniu na temat ustawy lex anty-TVN wzięli udział dziennikarze, eksperci, prawnicy, przedstawiciele biznesu i organizacji pozarządowych. Polityków PiS nie było. Póki co nie ma też projektu ustawy w porządku obrad środowego posiedzenia Sejmu. Według nieoficjalnych informacji PAP Sejm ma jutro zająć się projektem ustawy.

Film "CODA" będzie pokazywany w każdym kraju z napisami

Film "CODA" to przełomowe podejście do osób niesłyszących w zakresie dostępu do kultury. Ten amerykański obraz opowiada o życiu osób niesłyszących, grają w nim niesłyszący aktorzy, a w kinach będzie pokazywany z napisami - także w krajach anglojęzycznych. To ma zachęcić producentów innych filmów, by również decydowali się na podobny krok, aby zachęcić osoby niesłyszące do odwiedzania kin. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

20 lat temu powstała stacja TVN24

20 lat temu powstała telewizja TVN24 - pierwsza stacja informacyjna w tej części Europy. Na początku była wizja i odwaga jej twórców, wielki zapał, pasja i poczucie misji, by być tak blisko wydarzeń, jak tylko się da. By być blisko widzów.

Zamieszki przed komendą w Lubinie. Zatrzymano kilkadziesiąt osób

W Lubinie przed komendą policji zebrali się w niedzielę po południu protestujący. Do manifestacji doszło z powodu śmierci młodego mężczyzny, który zmarł po zatrzymaniu przez policję. Po zamieszkach kilku funkcjonariuszy zostało rannych. Kilkudziesięciu manifestantów zostało zatrzymanych.

"Jest taka rekomendacja, by osoby zaszczepione mogły trochę więcej"

Od poniedziałku we Francji obowiązują nowe restrykcje - osoby niezaszczepione są uznawane za potencjalne zagrożenie, dlatego muszą zachować większą ostrożność. W Polsce akcja szczepień gwałtownie wyhamowała. Czy w związku z tym rząd rozważa wzorowanie się na francuskich rozwiązaniach?

Prognoza pogody na wtorek 10 sierpnia

We wtorek początkowo będzie pogodnie, ale w ciągu dnia z zachodu nad Polskę dotrą chmury i wszędzie - z wyjątkiem województw południowych - możliwe są przelotne opady deszczu, a po południu także lokalne burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 23 stopni Celsjusza w Szczecinie do 27 stopni Celsjusza w Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie. Wiatr słaby i umiarkowany, z południowego zachodu.

Akcje promujące szczepienia nie ustają

Wojewoda Małopolski obiecuje, że powiaty i gminy, które najskuteczniej zachęcą do szczepień przeciw COVID-19, będą miały większa szansę na fundusze na budowę dróg. Liczy się każdy zaszczepiony - mówią też eksperci, bo czwarta fala jest tuż za rogiem, a chętnych do szczepienia co raz mniej.

Rocznica sfałszowanych wyborów na Białorusi. Marsze solidarności w wielu polskich miastach

Białorusini znowu wyszli na ulice, ale tym razem polskich miast. Na Białorusi protestować nie mogą, bo rok po uznanych za sfałszowane wyborach prezydenckich reżim Łukaszenki twardo trzyma się przy władzy i twardo rozprawia się z opozycją. Jest ponad 600 więźniów politycznych, jest kilkadziesiąt tysięcy ofiar reżimu. Ale jest też wciąż nadzieja na zmianę, bo Białorusini - jak sami mówią - zaczęli się czuć narodem.

"Wycofanie się PiS-u z obrony Izby Dyscyplinarnej ma wymiar polityczny"

PiS robi krok w tył w sprawie Izby Dyscyplinarnej i jednocześnie zapowiada krok w przód w sprawie kolejnych zmian w sądownictwie. Opozycja mówi, że to pozorowane ruchy, które są obliczone na konkretny zysk. Bo w grze są miliony euro unijnej pomocy. A nawet jeśli Izba Dyscyplinarna zniknie, nie zniknie problem. Bo nikt nie wie, w jakim kierunku mają pójść kolejne tak zwane reformy.

Śmierć 34-latka w Lubinie. Przed komendą wybuchły zamieszki

Są pytania, są wątpliwości i jest prokuratorskie śledztwo w sprawie śmierci 34-latka w Lubinie. Jego rodzina utrzymuje, że mężczyzna zmarł w czasie policyjnej interwencji. Policja, że zmarł po dwóch godzinach od przewiezienia do szpitala. Przed komendą w Lubinie w niedzielę wieczorem doszło do zamieszek. 40 osób zostało zatrzymanych.

Od Krakowa po Gdańsk. Tak urodziny świętują ośrodki TVN24

Białystok, Szczecin, Katowice, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk - TVN24 to nie tylko studio w Warszawie. To nasze ośrodki w całym kraju. To nasi ludzie w terenie - zawsze w gotowości, zawsze czujni i świetnie zorientowani w tym, co w lokalnej trawie piszczy. Dziś pokazujemy, jak 20. urodziny świętują pracownicy naszych ośrodków regionalnych.

20-lecie TVN24. Tak świętujemy nasze urodziny

9 sierpnia 2001 roku o godzinie 12 wystartowała pierwsza w Polsce całodobowa stacja informacyjna - TVN24. Przez 20 lat wiele się zmieniło, tylko nie jedno - nasza praca to wciąż nasza pasja. Okrągłe urodziny to powód, żeby świętować cały dzień. Dziś warto pokazać również tych, których na co dzień nie widać na antenie, ale bez nich stacja by nie istniała.

Tusk zwrócił uwagę na oświadczenia majątkowe Morawieckiego. Premier: to atak na mnie i na żonę

W sierpniu 2017 roku Donald Tusk, ówczesny przewodniczący Rady Europejskiej, przepisał majątek na żonę: dwa mieszkania w Sopocie i działkę letniskową na Kaszubach. To nieruchomości, które Donald Tusk ujawniał w swoich oświadczeniach jeszcze jako poseł. Dzisiaj były premier tłumaczy, że jego jedyną intencją było bezpieczeństwo jego rodziny, a nie ukrycie czegokolwiek, a ponadto podkreśla, że Mateusz Morawiecki przepisał majątek na żonę, zanim został posłem, zanim złożył swoje pierwsze oświadczenie majątkowe. Spotkało się to z ostrą reakcją obecnego premiera, który uznał to za atak na niego i jego żonę.

34-latek był obezwładniany przez kilku policjantów, zmarł tego samego dnia. Lubin wstrząśnięty

W piątek rano na ulicę Traugutta w Lubinie przyjechała policja wezwana przez kobietę, której syn miał rzucać kamieniami w okna w blokach. Na filmie nagranym przez bliskich widać próbę zatrzymania mężczyzny. Do ziemi przyciskało go czworo policjantów, miało to trwać aż 25 minut. Potem 34-latek trafił do szpitala. Policja przekazała, że dwie godziny później otrzymali informację, że mężczyzna zmarł. Poseł PO Piotr Borys twierdzi natomiast, że według jego informacji 34-latek nie żył, gdy już trafił do szpitala. Prokuratura wszczęła śledztwo.

Leo Messi pożegnał się z Barceloną. Nie umiał powstrzymać łez

Zapłakany Leo Messi zabrał głos na konferencji prasowej w Barcelonie. Kiedy wyszedł do dziennikarzy, to płakał tak, że nie mógł się powstrzymać. - Po 21 latach odchodzę z żoną, trojgiem moich dzieci. Jestem pewien, że kiedyś tu wrócimy, bo tu jest nasz dom - powiedział i przyznał, że na rozstanie z klubem FC Barcelona nie jest gotowy.

Prognoza pogody na poniedziałek 9 sierpnia

W poniedziałek na wschodzie i w centrum Polski rano zanikające przelotne opady deszczu i lokalne burze, a później rozpogodzenia. W pozostałych regionach przez cały dzień pogodnie i bez opadów. Temperatura maksymalna od 23 stopni na wschodzie i Pomorzu Zachodnim do 25 stopni w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, ale na Wybrzeżu nieco silniejszy, w porywach o prędkości do około 50 km/h, południowo-zachodni.

Mieszkaniec Lubina zmarł po zatrzymaniu przez policję. Nagranie z zatrzymania trafiło do sieci

Czy policjanci zastosowali odpowiednie środki przymusu bezpośredniego? Nagranie z zatrzymania mieszkańca Lubina trafiło do sieci. Wzbudza dużo emocji i jeszcze więcej wątpliwości. 6 sierpnia rano w okolicy ulicy Traugutta w Lubinie 34-latek miał rzucać kamieniami w okna, a policję wezwała jego własna matka, która zaznaczyła, że syn nadużywa narkotyków. W czasie zatrzymania 34-latka obezwładniało kilku policjantów. Jak powiadomiła policja, zatrzymany mężczyzna trafił do szpitala, gdzie zmarł po dwóch godzinach.