Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na środę 3 listopada

Pogoda w środę w ciągu dnia przyniesie początkowo duże i całkowite zachmurzenie ze słabymi opadami deszczu w rejonie Warmii, Mazur, Podlasia, częściowo Lubelszczyzny i wschodniego Mazowsza. Opady będą zanikać w drugiej części dnia, pojawią się także rozpogodzenia. W pozostałej części kraju wystąpi zmienne zachmurzenie, z licznymi rozpogodzeniami, szczególnie na południu kraju. Tam jednak chmur zacznie przybywać w godzinach wieczornych. Temperatura maksymalna wyniesie od 8-10 stopni Celsjusza na północnym wschodzie kraju do 13-14 stopni Celsjusza na południu i południowym zachodzie. Powieje umiarkowany, południowo-zachodni, skręcający na południowo-wschodni wiatr. Na południu Polski porywy będą rozpędzać się do 30-40 kilometrów na godzinę, a w górach i obszarach podgórskich do 50 kilometrów na godzinę.

Narodowcy zgłosili marsz 11 listopada jako wydarzenie niecykliczne

Narodowcy ponownie zgłosili Marsz Niepodległości na 11 listopada w Warszawie, tym razem jako wydarzenie niecykliczne. Wcześniej Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał w mocy postanowienie sądu okręgowego o uchyleniu decyzji o rejestracji marszu narodowców jako wydarzenia cyklicznego. Poseł PiS Marek Suski porównał odwołanie tegorocznego marszu do czasów okupacji niemieckiej.

Nie milkną komentarze po orędziu arcybiskupa Andrzeja Dzięgi

Orędzie arcybiskupa Andrzeja Dzięgi na święto Wszystkich Świętych, które było transmitowane w państwowych mediach, spotkało się z krytyką ofiar pedofilii, katolickich publicystów oraz polityków. Duchowny oskarżany jest o zaniedbania w sprawach o nadużycia seksualne w Kościele, a także o to, że roztoczył "parasol ochronny" nad księdzem Andrzejem Dymerem, który miał wykorzystywać osoby nieletnie.

Wolą ukrywać się w lesie niż trafić z powrotem na Białoruś. Ekipa TVN24 spotkała grupę migrantów

Straż Graniczna poinformowała o kolejnym niebezpiecznym zdarzeniu na granicy polsko-białoruskiej. W miniony weekend osoby stojące po białoruskiej stronie granicy miały rzucać grubymi gałęziami i kamieniami w samochód polskich pograniczników. Być może wśród nich byli białoruscy funkcjonariusze, jak informuje Straż Graniczna. Tymczasem Polacy wciąż walczą o prawa migrantów. W Krakowie rozbłysło zielone światło SOS.

Koronawirus w Polsce. Ruszają szczepienia trzecią dawką dla osób pełnoletnich

Prognozy dotyczące czwartej fali pandemii w Polsce nie są optymistyczne. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz mówi o możliwych ponad 20 tysiącach zakażeń dziennie. Tymczasem liczba osób w pełni zaszczepionych jest ciągle zbyt mała. W punktach szczepień jest trochę większy ruch, ale przychodzą głównie osoby zainteresowane trzecią dawką szczepionki przeciwko COVID-19. 2 listopada rozpoczęły się szczepienia tzw. dawką przypominającą dla osób powyżej 18. roku życia.

Blisko 20 psów uratowanych z pseudohodowli na Podlasiu. Wolontariusze szukają dla nich domów tymczasowych

Kolejna pseudohodowla psów zlikwidowana, tym razem w niewielkiej wsi na Podlasiu. Inspektorzy Pogotowia dla Zwierząt uratowali prawie 20 psów - między innymi mopsy, buldogi francuskie i teriery. Zwierzęta były trzymane w opuszczonym gospodarstwie w bardzo złych warunkach. Sprawą teraz zajmuje się policja, a stowarzyszenie apeluje o pomoc do osób, które chciałby zapewnić odebranym psom tymczasowy dom.

Akcja "Znicz". Doszło do 288 wypadków, zginęło 18 osób

Od początku akcji "Znicz" w całej Polsce doszło do 288 wypadków, w których zginęło 18 osób, a 345 zostało rannych. Policjanci przestrzegają, że bilans nie jest jeszcze ostateczny. W ramach akcji do wtorku włącznie na drogach będzie więcej patroli.

Śmierć 30-latki w Pszczynie. Komentarze polityków

Pod koniec września ciężarna 30-letnia kobieta zmarła w szpitalu w Pszczynie, bo lekarze mieli czekać na obumarcie jej płodu. Zdaniem polityków opozycji to skutek ubiegłorocznego wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Z kolei rządzący podkreślają, że aborcja wciąż jest dozwolona w przypadku, jeśli zagrożone jest życie matki. Lekarze zwracają uwagę, że obecne prawo wymusza ostrożność w obawie przed prokuratorem.

"Ani jednej więcej". Manifestacje po śmierci ciężarnej 30-latki

W poniedziałek w kilku polskich miastach odbyły się manifestacje pod hasłem "Ani jednej więcej". Ludzie wychodzili na ulice ze świecami, aby upamiętnić 30-letnią kobietę, która zmarła w szpitalu w Pszczynie, bo lekarze mieli czekać na obumarcie jej płodu. W Warszawie przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego, który przed rokiem wydał wyrok w sprawie zaostrzenia przepisów dotyczących aborcji, zgromadziło się kilkaset osób.

Wszystkich Świętych. W tym roku wspominamy także ofiary epidemii COVID-19

1 listopada to jest zawsze wyjątkowy dzień, ale tym razem jest jeszcze inaczej. Takiej różnicy między zgonami a urodzinami jak dziś nie było w Polsce od drugiej wojny światowej. Epidemia COVID-19 pozbawiła życia już niemal osiemdziesiąt tysięcy osób w naszym kraju. W ubiegłym roku to była tragedia, której trudno było uniknąć. W tym roku niemal każdy może uchronić siebie i innych, szczepiąc się.

W szpitalu zmarła kobieta, która trafiła tam w 22. tygodniu ciąży. "Prawo nie zakazywało ratowania życia"

W szpitalu w Pszczynie zmarła kobieta, która trafiła tam w ciężkim stanie w 22. tygodniu ciąży. Prawniczka rodziny twierdzi, że najpierw obumarł płód, a potem zmarła pacjentka. - Nie ulega wątpliwości, że przyczyną śmierci pacjentki był wstrząs septyczny - oświadczyła Jolanta Budzowska, radca prawny. Przeciwnicy zeszłorocznego wyroku TK w sprawie aborcji obwiniają zaostrzone przepisy aborcyjne. Prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski podkreśla, że wciąż dopuszczalna jest aborcja, kiedy ciąża stanowi zagrożenie dla zdrowia lub życia matki.

Prognoza pogody na wtorek 2 listopada

We wtorek na Podlasiu, Mazowszu, Mazurach, Warmii i Lubelszczyźnie pogodnie i na ogół bez opadów. Reszta kraju pochmurno i deszcz do 20 mm w ciągu 12 godzin. Temperatura maksymalna od 8 stopni na Pomorzu, Śląsku i Podkarpaciu do 13 stopni na Lubelszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, skręcający na północno-zachodni.

W Rzeszowie od ponad tygodnia w rurze ciepłowniczej siedzi kot. Trwają próby wydostania go

Już ponad tydzień trwa akcja ratowania kota z Rzeszowa. Jeden z mieszkańców usłyszał miauczenie kota, które wydobywało się z rury ciepłowniczej. Kota nie było widać. Próby wywabienia go spełzły na niczym. Niedawno został odnaleziony. Okazało się, że kot znajduje się pomiędzy właściwą rurą ciepłowniczą a jej osłoną. Problem w tym, że rury tak po prostu przeciąć nie można. Do kota trafia jedzenie i picie.

Migranci, którzy zmarli w pobliżu granicy z Białorusią, symbolicznie upamiętnieni

Według oficjalnych komunikatów po polskiej stronie granicy z Białorusią dotychczas zmarło siedem migrantów, którzy przekroczyli ją w miejscu niedozwolonym. 1 listopada, w kilku miejscach w Polsce, na cmentarzach wspominano ich w sposób szczególny. Powstały symboliczne groby, zawisły nekrologi. Ludzie dobrego serca pamiętają i pytają, co stanie się z innymi, którzy nadal tkwią w lasach na pograniczu polsko-białoruskim, w tym dzieci.

Przed niektórymi polskimi cmentarzami stanęły mobilne punkty szczepień

Szczecin i Wrocław - to między innymi tam można było zaszczepić się przed bramą cmentarza. Koronawirus zebrał i nadal zbiera śmiertelne żniwo, więc każde szczepienie jest na wagę zdrowia i życia - apelują lekarze i przypominają o maseczkach i dystansie w czasie świąt. Czwarta fala już jest wyższa, niż się spodziewano. Szczyt zachorowań ma przypaść na okres Bożego Narodzenia.

Polski Ład przyjęty przez Sejm. "Napędzi inflację, przedsiębiorcy podniosą ceny"

Sejm w piątkowym głosowaniu odrzucił poprawkę Senatu, która zakładała, że nowe rozwiązania podatkowe w ramach Polskiego Ładu miałyby wejść w życie 1 stycznia 2023 roku. Według planów PiS nowe podatki w myśl Polskiego Ładu zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku. Ekonomiści podkreślają, że to, co mają zyskać najbiedniejsi Polacy, zabierze im inflacja.

Semeniuk miała prosić Dworczyka o posadę w resorcie rozwoju. "Jedyna opcja przetrwania"

Olga Semeniuk niedawno została przewodnicząca Rady Polskiej Agencji Kosmicznej. Odrobinę światła na jej zawodową ścieżkę rzuca opublikowana kilka dni temu domniemana korespondencja ze skrzynki szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka. Semeniuk w 2019 roku miała pisać do Dworczyka, że "jedyną opcją przetrwania w polityce samorządowej" miałoby dla niej być stanowisko podsekretarz stanu w ówczesnym Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Dworczyk miał odpowiedzieć: "Działamy".

Polityk ze Słupska nie bał się koronawirusa. Przez COVID-19 dostał duszności. "Czy to normalne?"

Bogdan Wątor, polityk ze Słupska, publicznie nie tylko głosił, że koronawirusa się nie boi, ale że zna na niego skuteczne leki. W czwartek polityk trafił do szpitala na oddział covidowy z dusznościami i zmianami w płucach. Zachorował na COVID-19. Na oddziałach covidowych leżą niemal wyłącznie osoby niezaszczepione. Na COVID-19 często chorują, a nierzadko nawet umierają, koronasceptycy i przeciwnicy obowiązku noszenia maseczek. Przykłady można mnożyć.