Najnowsze

Najnowsze

Rzucił się na ratunek tonącym. Znane są wyniki sekcji zwłok 14-latka

Znane są już wyniki sekcji zwłok 14-latka, który wskoczył do wody na ratunek tonącym żeglarzom. Z informacji prokuratury wynika, że bezpośrednią przyczyną śmierci chłopca było utonięcie. Do tragicznego wypadku doszło we wtorek. Załoga żaglówki płynąca rzeką Pisa zahaczyła o linię wysokiego napięcia, w wyniku czego dwie osoby z łodzi wpadły do wody. Na pomoc poszkodowanym ruszył nastolatek. Ciało chłopca znaleziono na dnie rzeki.

Przyszedł na posterunek i przyznał, że zabił swoich dziadków. 23-latek z zarzutami

23-latek, który zgłosił się w czwartek na posterunek policji w Kamieniu Krajeńskim, poinformował funkcjonariuszy, że zabił swoich dziadków. Policjanci natychmiast udali się na miejsce zdarzenia i po wejściu do mieszkania zastali zwłoki 74-letniej kobiety oraz 88-letniego mężczyzny. Funkcjonariusze znaleźli również zwłoki psa. 23-latek miał przyznać się do tego, że dokonał zbrodni przez kilkukrotne ugodzenie swoich dziadków różnymi nożami. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

Podwyżki dla polityków i zamrożenie płac w budżetówce

Związkowcy z budżetówki dowagą się podwyżek płac. Pytają, dlaczego o dziesiątki procent mają wzrosną tylko wynagrodzenia władzy. W środę Sejm przegłosował nowelizację ustawy przewidującą podwyżki dla wójtów, burmistrzów, prezydentów miast oraz radnych, a także dla Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i byłych prezydentów. Próba wprowadzenia podwyżek dla polityków była już podjęta przez Sejm rok temu, ale projekt przepadł w Senacie. Wówczas opozycja podkreślał, że to nie czas na podwyżki dla władz, gdy szaleje pandemia. Teraz jednak PiS mówi o rzekomym wyrównaniu inflacji, ale inflacja uderzyła we wszystkich, także w budżetówkę, która podwyżek nie otrzymała.

Nie milkną komentarze w sprawie lex TVN

Światowe media krytykują przyjęcie ustawy anty-TVN przez Sejm. Wobec władzy padają zarzuty o autorytarnej walce z wolnością słowa i prób ograniczenia wolnego dostępu do informacji. W sprawie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji wypowiadają się amerykańscy, unijni oraz brytyjscy politycy i dyplomaci. Głos zabierają również stowarzyszenia dziennikarzy i przedstawiciele biznesu.

Protesty w Polsce po przyjęciu ustawy anty-TVN

Protesty po przyjęciu przez Sejm ustawy anty-TVN nie ustają. Mimo wakacji demonstranci w czwartek, podobnie jak w poprzednich dniach, zbierali się w centrach wielkich i małych miast. Protestują przede wszystkim w obronie wolnych mediów, prawa do zróżnicowanych informacji, ale także przeciw temu, jak w środę procedował Sejm.

Departament Stanu USA reaguje na głosowanie w sprawie ustawy anty-TVN

Amerykański Departament Stanu zabiera głos w sprawie ustawy anty-TVN. Wezwaliśmy Polskę, by zademonstrowała swoje przywiązanie do zasad, nie tylko za pomocą słów, ale też czynów - podkreśla rzecznik Ned Price, a zasady, o których mówi, to zasady demokratyczne. Wolne i niezależne media są wśród nich i to także był temat amerykańskich konsultacji z Polską.

Prognoza pogody na piątek 13 sierpnia

W całej Polsce będzie pogodnie i bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie od 24 stopni Celsjusza w Suwałkach, Białymstoku i Lublinie do 30 stopni Celsjusza we Wrocławiu i Zielonej Górze. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie bez zmian.

"Czarna owca" wchodzi do kin. "To historia o poszukiwaniu własnej tożsamości"

Już w piątek trafi do kin nowa produkcja TVN - film "Czarna owca" w reżyserii Aleksandra Pietrzaka. To historia o więzach rodzinnych. Niespodziewanie życie głównych bohaterów wywraca się do góry nogami i każdy z nich musi je poukładać na nowo. W filmie zobaczymy gwiazdorską obsadę. Występują w nim między innymi Magdalena Popławska, Arkadiusz Jakubik, Kamil Szeptycki oraz debiutująca na dużym ekranie Agata Różycka.

Ustawa anty-TVN trafiła do Senatu. Możliwe scenariusze

Po burzliwych obradach w Sejmie i gwałtownych zmianach sytuacji ustawa anty-TVN została wieczorem przez PiS przeforsowana, ale teraz trafia do Senatu, który może być przeciw, bo tam niewielką większość ma opozycja. Jakie są możliwe scenariusze?

Pytania o intencje PiS w związku z lex TVN

Posłowie PiS, Solidarnej Polski i partii Kukiz'15 przegłosowali ustawę anty-TVN. Oficjalnie po to, by polskich mediów nie kupowały firmy z niedemokratycznych i wrogich Polsce krajów, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu kraju. PiS mówi o Rosji, Chinach i krajach arabskich. Jednak ustawa, jeśli wejdzie w życie, uderzy wyłącznie w stację TVN, której właścicielem jest amerykańska firma Discovery.

Lubin. Rodzina zmarłego 34-latka domaga się powtórnej sekcji zwłok

Rodzina zmarłego w Lubinie po policyjnej interwencji 34-latka domaga się powtórnej sekcji zwłok, bo nie wierzy w ustalenia po pierwszej. Według prokuratura - sekcja nie wykazała obrażeń, które mogłyby spowodować zgon. Rodzina pokazuje na zdjęciu, że obrażenia były. Śledztwo prokuratorskie ma zostać przeniesione do Łodzi.

Legislacyjny bałagan i "przeoczona" poprawka. "My się omamić nie damy"

Ustawa anty-TVN została przegłosowana bez poprawki, która - według posła Marka Suskiego - została przeoczona. PiS ma ją zgłosić w Senacie. Poprawka zakłada, że ograniczenie kapitału spoza Europejskiego Obszaru gospodarczego do 49 procent nie będzie dotyczyło nadawców, którzy mają koncesje satelitarne, czyli na przykład TVN24. Proponowana zmiana nie dotyczy tych, którzy mają koncesje naziemną, a więc choćby TVN.

Głosowanie, przerwa, reasumpcja. Tak PiS dążył do przegłosowania lex TVN

PiS przegrało głosowanie, ale po kilku godzinach je powtórzyło i wynik był już inny. W pierwszym głosowaniu posłowie zdecydowali o odroczeniu posiedzenia i właściwie powinni się już rozejść, ale marszałek Sejmu Elżbieta Witek postanowiła, że głosowanie powtórzy. To kolejna taka reasumpcja, która szokuje prawników i oburza opozycję, która pyta, jaki polityczny handel dokonał się w ciągu tych kilku godzin, że wynik głosowania za drugim razem był inny. Marszałek Elżbieta Witek twierdzi, że za pierwszym razem posłowie mogli nie wiedzieć, nad czym głosują.

Ustawa anty-TVN przyjęta w Sejmie. W Senacie ma dojść poprawka

Lex TVN w środę wieczorem zostało przyjęte przez Sejm. Posiedzenie Sejmu to był polityczny thriller pełen zwrotów sytuacji. Posłowie już mieli się rozejść, bo posiedzenie zostało odroczone, a jednak wieczorem PiS - wsparty przez Kukiz'15, zdołał przeforsować stawę anty-TVN.

PiS przegrywało w Sejmie głosowania. Najpierw odroczenie, potem reasumpcja

PiS próbuje za wszelką cenę przeforsować w Sejmie ustawę, która ma zmusić właściciela Grupy TVN do sprzedaży większości udziałów. Posłowie zdecydowali jednak o odroczeniu posiedzenia. Potem jednak, już po zakończeniu "Faktów" TVN, marszałek Sejmu Elżbieta Witek zarządziła głosowanie nad reasumpcją głosowania. 229 głosów było za, 1 głos był przeciw, 1 głos wstrzymujący się. Pozostała część posłów, głównie z opozycji, nie głosowała. Sejm pod kierownictwem Witek wznowił obrady.