Najnowsze

Najnowsze

82. rocznica agresji sowieckiej na Polskę

17 września to Światowy Dzień Sybiraka i 82. rocznica agresji sowieckiej na Polskę. Układ Ribbentrop-Mołotow pozwolił dwóm okupantom zająć polskie zimie. Setki tysięcy Polaków Sowieci wywieźli na Syberię.

Prognoza pogody na sobotę 18 września

W ciągu dnia przewaga dużego i całkowitego zachmurzenia, zwłaszcza na wschodzie kraju, gdzie prognozowane są umiarkowane, lokalnie intensywne, ciągłe opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju opadów będzie mniej, będą miały charakter przelotny, jednak pochmurne niebo będzie w przewadze. Niewielkie przejaśnienia pojawią się nad ranem na południu kraju, a w drugiej części dnia w rejonie Pomorza, gdzie padać już nie powinno. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 16 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr umiarkowany, miejscami w porywach silny, północno-wschodni.

Grzegorz Braun ukarany przez prezydium Sejmu

Zawiadomienie do prokuratury i odebranie połowy uposażenia przez pół roku - tak zakończyło się wystąpienie posła Konfederacji. Grzegorz Braun zwrócił się do ministra Adama Niedzielskiego słowami "będziesz pan wisiał". Wywołały one natychmiastową reakcję ze wszystkich stron sceny politycznej.

Wytruto prawie pół miliona pszczół. Jeden ze sprawców w rękach policji

Prawie pół miliona wytrutych pszczół w rejonie miejscowości Tworzymirki w Wielkopolsce. Jeden ze sprawców jest już w rękach policji. To 34-letni mężczyzna - lokalny pszczelarz. Teraz trwają poszukiwania drugiego ze sprawców. Zniszczenie pasieki to zniszczenie mienia, za co grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Wiceminister Waldemar Buda pisze do samorządowców. Chodzi o uchwały anty-LGBT

Wiceminister Waldemar Buda napisał do samorządów, które przyjęły uchwały anty-LGBT, żeby sprawdziły, czy nie ma w nich dyskryminacji, bo w Unii Europejskiej być jej nie może. Buda przyznaje, że przestrzeganie zasad jest niezbędne, by dostać unijne dofinansowanie. Oburzyło to ministra Zbigniewa Ziobrę, który te uchwały wspierał.

Trwa akcja szczepień w szkołach. "Chcemy normalnie funkcjonować"

W ciągu ostatniej doby zmarło 10 osób zakażonych koronawirusem. Osiem z nich było niezaszczepionych. Niech to zadziała jak przestroga, bo przed taką śmiercią akurat można się zabezpieczyć. Szczepienia wciąż są dostępne i bezpłatne. Młodzi ludzie mogą się już szczepić nawet w szkole.

Wyrok za życie wywrócone do góry nogami

Kobieta z Polski znalazła sprawiedliwość dopiero w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu i usłyszała, że w kraju była dyskryminowana. Kobieta rozwiodła się z mężem i związała z kobietą, a wtedy straciła szansę na życie z czworgiem własnych dzieci.

Prognoza pogody na piątek 17 września

W piątek w kraju będzie pochmurno z przejaśnieniami i przelotnym deszczem. Temperatura maksymalna wyniesie od 15 stopni Celsjusza na Pomorzu do 20 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, na ogół zachodni. Ciśnienie spada.

Spór o raport podkomisji Antoniego Macierewicza

Mam prawo zobaczyć raport podkomisji smoleńskiej, a pan wybiera rodziny, którym go pan pokazuje - mówiła w środę w Sejmie Barbara Nowacka, zwracając się do szefa tej podkomisji Antoniego Macierewicza. Jest raport dostępny, wszyscy państwo będziecie mieli go do dyspozycji - odpowiedział Macierewicz.

Sejm pracuje nad przepisami uszczelniającymi zakaz handlu w niedzielę

Sejm zajął się w czwartek projektem uszczelniającym zakaz handlu w niedziele tak, by nie omijały go sklepy świadczące usługi pocztowe. Zgodnie z projektem funkcjonować w niedziele będą mogły tylko te placówki, które wykażą, że rzeczywiście zajmują się one przede wszystkim usługami pocztowymi, a nie handlem detalicznym.

Fundacja Redemptoris Missio organizuje akcję "opatrunek na ratunek"

Kosztuje dosłownie grosze, a może ratować ludzkie życia. Fundacja Redemptoris Missio już po raz dziewiąty organizuje akcję "opatrunek na ratunek". Zbierają rzeczy, które dla nas są dostępne w każdej aptece - bandaże, plastry czy gazy. Dla mieszkańców Afryki są nieosiągalne i niezastąpione.

Czwarta fala się rozpędza. Najwięcej przypadków tam, gdzie jest najmniej szczepień

Czwarta fala epidemii w Polsce się rozpędza - słychać z Ministerstwa Zdrowia, które informuje o ponad 720 zakażeniach. Najwięcej przypadków i hospitalizacji jest tam, gdzie jest najmniej szczepień, czyli na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i na Podlasiu. Eksperci prognozują, że pod koniec września możemy osiągnąć nawet 2000 przypadków na dobę, a w szczycie czwartej fali kilkadziesiąt tysięcy.