Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na środę 15 grudnia

W środę pochmurno z przejaśnieniami na zachodzie kraju. Miejscami słaby deszcz lub mżawka, na wschodzie lokalnie marznące. Mglisto. Temperatura maksymalna od 1 stopnia w skali Celsjusza na Podkarpaciu do 9 stopni na Pomorzu Zachodnim. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, na północy okresami dość silny.

Rośnie presja na PiS w sprawie Łukasza Mejzy. "Ta sprawa tak nabrzmiała, że musi zostać ucięta"

Opozycja domaga się dymisji wiceministra sportu i turystyki Łukasza Mejzy po tym, jak okazało się, że jego dawana firma miał naciągać rodziców ciężko chorych dzieci na niesprawdzone i bardzo kosztowne terapie. Wiceminister obecnie przebywa na bezpłatnym urlopie, o który sam wnioskował. Koło Kukiz'15 grozi, że nie będzie głosować razem ze Zjednoczoną Prawicą, jeśli Łukasz Mejza pozostanie w rządzie.

Ruszył proces w sprawie śmierci pięciu nastolatek w escape roomie w Koszalinie. Cztery osoby oskarżone

Pięć nastolatek zginęło w pożarze, który wybuchł 4 stycznia 2019 roku w escape roomie w Koszalinie. We wtorek ruszył w tej sprawie proces. Na ławie oskarżonych znalazły się cztery osoby, wśród nich właścicielki, organizator i pracownik pokoju zagadek. Osobom tym przedstawiono zarzuty umyślnego przekroczenia przepisów przeciwpożarowych oraz nieumyślnego spowodowania śmierci pięciu osób. Zdaniem prokuratury lista zaniechań i nieprawidłowości jest długa.

Czy żona premiera Morawieckiego powinna ujawnić majątek? Zapytaliśmy Polaków

Premier Mateusz Morawiecki w 2019 roku deklarował, że w sprawie majątku żony nie ma nic do ukrycia. Morawieccy dokonali intercyzy, w związku z tym nie wiadomo, jak dużą jego część premier przepisał na żonę. Specjalna ustawa miała doprowadzić do ujawnienia majątków przez rodziny polityków, ale jej przepisy zakwestionował Trybunał Konstytucyjny. Jak wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TV24, większość Polaków uważa, że Iwona Morawiecka powinna ujawnić swój majątek.

Obowiązek szczepień dla niektórych grup zawodowych podzielił rządzących

Rząd jest podzielony w sprawie obowiązkowych szczepień dla wybranych grup zawodowych. Po tym, jak minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że od 1 marca obowiązek będzie dotyczył medyków, nauczycieli i służby mundurowe - teraz słyszymy, że na pewno będzie dotyczył medyków. W sprawie obowiązkowego szczepienia nauczycieli wątpliwości ma minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Ruszyła rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dzieci w wieku 5-11 lat

Od wtorku można już rejestrować dzieci w wieku 5-11 lat na szczepienie przeciwko COVID-19. Zgłosić dziecko można przez telefon, za pomocą strony internetowej pacjent.gov.pl, za pośrednictwem SMS-a lub w wybranym punkcie szczepień. Same szczepienia natomiast mają rozpocząć się w czwartek. Dzieci będą dostawać dużo mniejszą dawkę niż dorośli.

Czy szczepienia na COVID-19 powinny być obowiązkowe? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

60 procent Polaków jest zdania, że rząd nie robi wszystkiego, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa w kraju. 64 procent Polaków uważa, że w Polsce powinny zostać wprowadzone przywileje dla osób zaszczepionych. 41 procent Polaków opowiada się za powszechnym obowiązkiem szczepień, a 19 procent - za obowiązkiem szczepień dla określonych grup zawodowych lub społecznych. To wszystko wnioski płynące z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.

Tragiczny finał kuligu w Adamowie. Adam K. usłyszał wyrok

Przed Sądem Rejonowym w Elblągu w poniedziałek zapadł wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku podczas kuligu. Adam K. został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Do tragedii doszło w styczniu tego roku w miejscowości Adamowo. 40-letni kierowca ciągnął za samochodem dzieci siedzące na workach, zginęła wtedy jego 15-letnia córka.

Prognoza pogody na wtorek 14 grudnia

W poniedziałek pochmurno i mglisto. W pasie centralnym kraju mgły mogą się utrzymywać przez cały dzień. Słabe opady mżawki/deszczu (poniżej 1 mm) przemieszczać się będą z północnego-zachodu do centrum kraju, a wieczorem i w nocy dalej na wschód. Przejaśnienia w ciągu dnia jedynie na Podkarpaciu i częściowo Lubelszczyźnie. Temperatura maksymalna od stopnia -1 w skali Celsjusza na Suwalszczyźnie do 6 stopni na Pomorzu Zachodnim. Wiatr południowo- zachodni i południowy, słaby.

Roczny Miłosz dochodzi do siebie po operacji serca. Chłopca odwiedziła wicemistrzyni olimpijska

Miłosz urodził się z poważną wadą serca. Teraz chłopiec jest już po operacji. Pieniądze na zabieg udało się dzięki ofiarności ludzi oraz byłej dwukrotnej olimpijki i wicemistrzyni olimpijskiej w rzucie oszczepem Marii Andrejczyk. Sportsmenka przekazała na licytację swój srebrny medal zdobyty na olimpiadzie w Tokio. Został sprzedany za ponad 200 tysięcy złotych i zasilił konto Miłosza. W sumie udało się zebrać półtora miliona złotych. Zabieg odbył się w Barcelonie. Kilka tygodni po zabiegu olimpijka odwiedziła Miłosza.

40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Inscenizacje, wystawy, spotkania

W rocznicę upamiętniającą wprowadzenie przez władze PRL stanu wojennego organizowane są specjalne wystawy, prelekcje i inscenizacje. To był wyjątkowo dramatyczny czas. Solidarność i cała demokratyczna opozycja musiała zejść do podziemia. Niecałą dekadę później komunizm w Polsce i całym bloku wschodnim spektakularnie upadł.