Najnowsze

Najnowsze

Rosną ceny na stacjach paliw. "To jest problem ogólnoświatowy"

Na niektórych stajach paliw w kraju ceny litra benzyny czy oleju napędowego przekroczył już granicę 6 złotych. Sytuacja na rynku hurtowym jest niestabilna - wyjaśniają ekonomiści i dodają, że na razie nie ma jakichkolwiek perspektyw na szybkie uspokojenie i obniżki cen. Czy rząd zamierza interweniować?

Czy kobiety powinny mieć prawo do wykonania zabiegu aborcji? Sondaż

Rok temu na ulicach polskich miast doszło do masowych protestów po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który za niezgodną z konstytucją uznał aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu. Jak wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, 79 procent ankietowanych uznało, że kobiety powinny mieć prawo do wykonania zabiegu aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

Dla polskiego systemu stały się niewidzialne. "Mamy tu bardzo dużo kobiet z Polski"

Trybunał Konstytucyjny rok temu w październiku orzekł, że przepisy dopuszczające aborcję ze względu na ciężkie i nieodwracalne uszkodzenie płodu są niezgodne z Konstytucją RP. Tym samym Trybunał zakwestionował prawo kobiet do aborcji w takich sytuacjach. Wyrok ten przełożył się na dramat tysięcy Polek. Reporterka "Czarno na białym" Daria Górka odwiedziła klinikę w Holandii, w której mogą legalnie znaleźć pomoc i opiekę. Cały reportaż Darii Górki zatytułowany "Niewidzialne" do obejrzenia w TVN24 o 20.30.

Wirus RSV atakuje dzieci. "Mamy przepełnione oddziały pediatryczne"

To nie COVID-19 i powikłania po nim są dziś największym zagrożeniem dla dzieci - alarmują lekarze. To wirus RSV atakujący drogi oddechowe. Dziecięce oddziały szpitalne pękają w szwach. Lekarze ostrzegają i opisują, na jakie objawy chorobowe zwrócić uwagę, by nie było za późno.

Lotna Brygada Opozycji z zakazem zbliżania się do placu Piłsudskiego

Sławę zdobyli próbą wynajęcia w siedzibie Najwyższej Izby Kontroli pokoi na godziny oraz wyprowadzenia z gabinetu byłego marszałka Senatu. Happeningami i akcjami ośmieszającymi polityków weszli na kurs kolizyjny z władzą. Aparat państwa wziął się za Lotną Brygadę Opozycji po ostatniej miesięcznicy smoleńskiej.

Pytania o stan wyjątkowy i dzieci z Michałowa. Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Jak wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, 54 procent respondentów pozytywnie ocenia środki zastosowane przez rząd, w tym wprowadzenie stanu wyjątkowego na pograniczu polsko-białoruskim. Odmiennego zdania jest 36 procent pytanych. Ankietowani zostali również zapytani o to, co myślą na temat działania polskich służb w sprawie rodzin z dziećmi z Michałowa.

Prognoza pogody na piątek 15 października

W piątek będzie pochmurno z przejaśnieniami i opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 16 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Powieje umiarkowany wiatr z południowego zachodu. Okresami w porywach może rozpędzać się do 40-60 kilometrów na godzinę.

Pytanie o prawo do aborcji. Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Według 79 procent ankietowanych kobiety powinny mieć prawo do wykonania zabiegu aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu - wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Przeciwnego zdania jest zaledwie 11 procent respondentów.

Coraz więcej Polaków ignoruje obowiązek noszenia maseczek. Jak to wygląda w innych krajach?

Czwarta fala zachorowań na COVID-19 wzbiera na sile. Ministerstwo Zdrowia odnotowało w czwartek 3000 nowych przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Resort przekazał, że z powodu COVID-19 zmarło kolejnych 60 osób. Tymczasem pracownicy sklepów i komunikacji miejskiej zawracają uwagę, że coraz więcej Polaków ignoruje obowiązek noszenia maseczek, zachowywania dystansu czy dezynfekcji rąk. O to jak wygląda przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego w innych krajach zapytaliśmy Polaków tam mieszkających.

Policja w pobliżu granicy odnalazła ciało 24-letniego Syryjczyka

Policyjny patrol w strefie stanu wyjątkowego w środę znalazł ciało 24-letnieg Syryjczyka. Dokumenty wizowe wskazują, że zmarły od połowy września przebywał na Białorusi. Od początku obowiązywania stanu wyjątkowego ani wolontariusze, ani dziennikarze do tej strefy nie mają wstępu. Jednak wciąż podkreślają, że kryzys na granicy, wywołany przez reżim Łukaszenki, ma konkretną twarz - twarz ludzi błagających o pomoc.

Rekonstrukcja rządu. Prezes PiS podał nazwisko nowego ministra sportu

Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował o pierwszych zmianach w rządzie. Wraca resort sportu - przy poprzedniej rekonstrukcji połączony z ministerstwem kultury. Na jego czele ma stanąć poseł PiS Kamil Bortniczuk. Wcześniej polityk był związany z Porozumieniem Jarosława Gowina, które w sierpniu opuściło Zjednoczoną Prawicę. Z kolei wiceministrem sportu ma zostać poseł Łukasz Mejza. Sam Jarosław Kaczyński rządową posadę zamierza porzucić. Z początkiem roku ma się skupić już tylko na kierowaniu partią.

Burzliwa debata w sprawie budowy muru na granicy z Białorusią

W środę późnym wieczorem rozpoczęło się w Sejmie drugie czytanie projektu o budowie muru na granicy Polski z Białorusią. Debata wywołała liczne emocje. Politycy opozycji nie są przekonani co do skuteczności zapory ani przejrzystości jeśli chodzi o jej budowę. Szacowany koszt budowy to ponad półtora miliarda złotych, z możliwością pominięcia przepisów o publicznych zamówieniach, jaką daje specustawa. Głosowanie nad ustawą ma odbyć się jeszcze w czwartek. Koalicja Obywatelska i Lewica zapowiadają, że będą przeciw.

Co się dzieje z dziećmi z Michałowa? Nowe nagranie z pogranicza

Dzieci migrantów, które pod koniec września przebywały w Michałowie, zostały przez Straż Graniczną zawrócone z powrotem do linii granicy. Reporter TVN24 Paweł Szot nawiązał kontakt z grupą migrantów koczujących w lesie po białoruskiej stronie granicy. Podczas połączenia wideo udało mu się dostrzec dzieci, które były wcześniej w placówce pograniczników.

90 procent badanych dobrze ocenia członkostwo Polski w Unii Europejskiej

Zdecydowana większość Polaków jest zadowolona z członkostwa w Unii Europejskiej. Aż 90 procent respondentów tak stwierdziło w najnowszym sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Ponadto prawie połowa badanych, bo aż 47 procent, jest zdania, że polityka rządu PiS może doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej.

PiS wciąż liderem poparcia, na drugim miejscu KO. Najnowszy sondaż partyjny

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższych dniach, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 32 procent poparcia - wynika z najnowszego sondażu telefonicznego Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Drugie miejsce w badaniu przypada Koalicji Obywatelskiej, na którą zagłosowałoby 26 procent badanych. Na trzecim miejscu znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem na poziomie 15 procent.

Protestujący z "białego miasteczka 2.0" zaprosili premiera na spotkanie

Jest zaproszenie na piątek z "białego miasteczka 2.0" dla premiera Mateusza Morawieckiego na rozmowy. Prostujący pracownicy ochrony zdrowia jednak wątpią, że szef rządu przyjdzie. Nawet minister zdrowia Adam Niedzielski już nie rozmawia z protestującymi w pobliżu kancelarii premiera. Dlatego medycy zaczynają myśleć o zmianie formy protestu.

Podwyżki cen gazu i prądu. Wicepremier Sasin: to wina Tuska

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin podczas środowej przemowy w Sejmie odniósł się do wysokich cen gazu oraz prądu w Polsce, jak i w całej Europie. Stwierdził, że to wina Donalda Tuska, "bo jako przewodniczący Rady Europejskiej pozwolił Rosjanom szantażować Europę nie sprzeciwiając się budowie Nord Stream 2". Tymczasem od stycznia szykują się kolejne podwyżki cen.

16 szkół w Szczecinie przeszło na nauczanie zdalne. Powodem koronawirus

2640 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w środę. Resort zdrowia przekazał, że z powodu COVID-19 zmarło 40 osób. Eksperci nie mają wątpliwości: czwarta fala zachorowań na COVID-19 rozpędza się, a jej szczyt będzie na przełomie listopada i grudnia. Coraz więcej zakażeń odnotowuje się w szkołach. Z powodu koronawirusa 16 placówek w Szczecinie przeszło na nauczanie zdalne.

Uchwała w sprawie KOR i poprawki Marka Suskiego. Posłowie opozycji wyszli z posiedzenia komisji kultury

Na wtorkowym posiedzeniu sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu posłowie zajmowali się projektem uchwały dotyczącej 45. rocznicy powstania Komitetu Obrony Robotników. Podczas obrad poseł PiS Marek Suski poinformował o poprawce, która zmieniła treść projektu uchwały - zabrakło Jacka Kuronia czy Jana Józefa Lipskiego. Pojawili się za to Karol Wojtyła i ksiądz Roman Kotlarz.

Prognoza pogody na czwartek 14 września

W czwartek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, od zachodu będzie wzrastać do dużego. Na zachodzie kraju oraz Pomorzu okresami mogą pojawić się opady deszczu do pięciu litrów na metr kwadratowy. Wieczorem padać może również w centrum. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku oraz Suwalszczyźnie, przez 10 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 14 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Zachodni i południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Na zachodzie okresami może wiać dość silnie.