Najnowsze

Najnowsze

Antyobywatelski projekt ustawy "Stop LGBT" skierowany do sejmowej komisji

Sejm zdecydował o skierowaniu antyobywatelskiego projektu "Stop LGBT", złożonego przez Fundację Życie i Rodzina Kai Godek, do dalszych prac w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. W czwartek na sali plenarnej odbyło się pierwsze czytanie projektu. W trakcie debaty padły słowa nienawiści wobec mniejszości seksualnych.

Eksperci radzą, jak uniknąć zakażenia we Wszystkich Świętych

1 listopada obchodzone jest Wszystkich Świętych. Tego dnia Polacy ruszą tłumnie na groby bliskich. Jednak święto przypada na czas, gdy czwarta fala zachorowań na COVID-19 rośnie w siłę. Dlatego lekarze i minister zdrowia apelują o szczególną rozwagę i zachowanie zasad - dezynfekcja, dystans oraz maseczki podczas podróży i rodzinnych spotkań.

Kryzys na granicy nie ustaje, kolejni migranci są znajdywani w lasach, a polskie władze demonstrują siły

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak spotkał się w piątek z żołnierzami 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, odbywającymi szkolenie taktyczne w Białej Podlaskiej. Gdy przemawiał, za jego plecami jechał konwój wojskowych ciężarówek. To wyglądało na demonstrację siły i próbę przekonania, że władze kontrolują sytuację na polsko-białoruskiej granicy. To nie takie oczywiste, bo w lasach - jak alarmują wolontariusze - jest pełno migrantów.

Prognoza pogody na sobotę 30 października

W sobotę w ciągu dnia piękna, słoneczna aura w całym kraju. Dominacja bezchmurnego nieba, jedynie na zachodzie małe zachmurzenie przez chmury wysokie. Opady nie są prognozowane. Temperatura maksymalna wyniesie od 13 stopni na północy kraju do 18 stopni na południu. Najcieplej w rejonie Rzeszowa. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. Na południu Polski porywy o prędkości do 40-50 km/h, w górach do 70-80 km/h.

Zabójstwo Pawła Adamowicza. Dziennikarka nie chce ujawnić informatora, choć sąd zwolnił ją z tego obowiązku

Sąd zwolnił z tajemnicy dziennikarskiej reporterkę "Dużego Formatu" Katarzynę Włodkowską. Ma to związek z jej reportażem o zabójstwie Pawła Adamowicza, w którym przytoczyła słowa jednej z osób, która miała być świadkiem rozmowy Stefana W., jak mówił o planach zabójstwa prezydenta Gdańska. Podczas piątkowego przesłuchania w prokuraturze Włodkowska odmówiła podania tożsamości swojego informatora. Zgodnie z prawem prasowym w sprawie o morderstwo dziennikarz może zostać zwolniony z tajemnicy dziennikarskiej.

Nagrania płaczu i krzyków dzieci, strzał racą w kierunku polskiego patrolu. Kolejne prowokacje białoruskich służb na granicy

Straż Graniczna informuje o kolejnych prowokacjach ze strony reżimu Łukaszenki na granicy polsko-białoruskiej. Jak przekazali pogranicznicy, wzdłuż granicy po stronie białoruskiej jeździł samochód, z którego odtwarzane były nagrania płaczu oraz krzyków dzieci. W innym przypadku w kierunku polskiego patrolu został oddany strzał z pistoletu sygnałowego.

Kolejna odsłona afery mailowej. "Potrzebny jest symbol poradzenia sobie z pandemią"

W czwartek wyciekły kolejne maile, które mają pochodzić ze skrzynki szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka. Opublikowana korespondencja ma pochodzić z okresu prezydenckiej kampanii wyborczej. Wynika z niej, że szef Centrum Analiz Strategicznych Norbert Maliszewski miał doradzać premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, jak zwiększyć poparcie dla Andrzeja Dudy. Maliszewski miał sugerować, że "potrzebny jest symbol poradzenia sobie z pandemią", oraz proponować zniesienie obowiązku noszenia maseczek na powietrzu.

Szefowa KE stawia Polsce warunki w sprawie środków unijnych

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen w czwartek podała warunki wypłacenia Polsce środków z funduszu odbudowy. To umieszczenie w Krajowym Planie Odbudowy wyraźnego zobowiązania likwidacji Izby Dyscyplinarnej SN, zakończenia reformy systemu dyscyplinarnego i przywrócenie odsuniętych sędziów do pracy.

Kolejna odsłona afery mailowej. Minister Dworczyk w korespondencji miał zacytować dewizę Waffen-SS

We środę wyciekły kolejne maile, które mają pochodzić ze skrzynki szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka. To korespondencja, która miała dotyczyć rekomendacji w sprawie wiceministrów. W jednej z wiadomości Dworczyk odwoływał się do dewizy Waffen-SS. - To podłość. Urzędnicy państwowi mówią językiem zbrodniarzy wojennych - skomentował sprawę w sejmowym wystąpieniu poseł Koalicji Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz.

Kaliski sąd uchylił wyrok w sprawie księdza Arkadiusza H.

Sąd Okręgowy w Kaliszu uchylił wyrok wobec księdza Arkadiusza H.. Duchowny został skazany przez sąd pierwszej instancji za molestowanie 15-latka z Pleszewa na trzy lata pozbawienia wolności. Otrzymał też zakaz pracy z dziećmi i młodzieżą na 10 lat. Sąd drugiej instancji uznał jednak, że doszło do przedawnienia karalności czynu. Wyrok jest prawomocny.

Miało być rządowe wsparcie i specustawa. Niepewny losy igrzysk europejskich w Krakowie

Na początek planowano remonty obiektów sportowych i infrastruktury. Później igrzyska europejskie miały przyciągnąć dziesiątki tysięcy kibiców z całej Europy i zagwarantować zyski dla Krakowa i regionu. Twarzą projektu III Igrzysk Europejskich został minister Jacek Sasin. Miał gwarantować rządowe wsparcie i specustawę, ale jak na razie żadne konkretne decyzje nie zapadły, a impreza coraz bliżej.

Prognoza pogody na piątek 29 października

W piątek poranek na południu będzie mglisty. W ciągu dnia w całym kraju prognozowane jest małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura maksymalna wyniesie od 14 stopni Celsjusza na Pomorzu, przez 16 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 18 stopni Celsjusza w Małopolsce. Powieje południowy, słaby i umiarkowany, okresami silniejszy wiatr.