Najnowsze

Najnowsze

Brzeg Dolny: mężczyzna zatruł się rtęcią w pracy i wygrał walkę o życie. Teraz zaczyna walkę z pracodawcą

W ciele pana Krzysztofa rtęci było sto razy więcej niż być powinno. Oznacza to paraliż, zakażenie i zanik mięśni. Śledczy wznawiają śledztwo, a reporterka programu Blisko Ludzi telewizji TTV dociera do innych zatrutych pracowników tych samych zakładów chemicznych i do nagrania, które pokazuje, w jakich warunkach się tam pracuje. O szczegółach Przemysław Kaleta.

Lublin: rozpędzony tir przewrócił się i uderzył w samochód osobowy. Nikt nie zginął

Rozpędzony tir uderza w jedno auto i przewraca się o włos od drugiego na jednym ze skrzyżowań w Lublinie. Mało brakowało, a przygniótłby pełnego ludzi poloneza. Kierowca ciężarówki chciał uniknąć zderzenia, pasażerowie aut cudem uniknęli śmierci. Siedem osób jest rannych, ale szczęśliwych, że żyją. Wszystko zarejestrowała samochodowa kamera. Materiał przygotował Mateusz Kudła.

Polski pilot wyczynia cuda za sterami MiG-a

Na jednym z największych pokazów lotniczych wielkie wrażenie na zebranych zrobił polski pilot w rosyjskiej maszynie. Za sterami samolotu MiG-29 siedział kapitan pilot Adrian Rojek z 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Swoimi umiejętnościami zrobił furorę na dorocznym pokazie Royal International Air Tattoo w bazie RAF-u na południu Anglii. Nagranie z jego przelotu trafiło również do internetu i zachwyciło ludzi z całego świata.

Relacja z niemieckiego obozu dla uchodźców tuż przy polskiej granicy

Imigrantów coraz więcej – miejsca coraz mniej. Dlatego uciekinierzy z Afryki i Bliskiego Wschodu trafiają pod namioty. To nowy pomysł władz niemieckiej Brandenburgii na to, by radzić sobie z falą uchodźców. Jeden z takich obozów powstał na granicy z Polską. Materiał pochodzi z programu Fakty z Zagranicy. Od poniedziałku do piątku o godzinie 20:00 na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Bezczelna kradzież psa. Messi, zabrany z ulicy i wyleczony, został porwany po raz kolejny

Nagranie z monitoringu ujawniło zaskakującą i niezwykle smutną dla właścicieli sytuację. Mężczyzna wskakuje na teren posesji i przerzuca psa przez ogrodzenie. Labrador Messi został już kolejny raz porwany. Rodzina liczy, że może tym razem w jego odnalezieniu też pomogą internauci. Policja już przegląda nagrania i przypomina: sprawca może trafić nawet na 5 lat do więzienia. Materiał Przemysława Kalety.

USA: bezpardonowa walka o nominację republikanów

Ostra kampania i numery godne najlepszych komików. Tak od kuchni wygląda walka o nominację Partii Republikańskiej w wyborach prezydenckich. Lindsey Graham – kontrkandydat Donalda Trumpa – spektakularnie zniszczył swoją komórkę. Zrobił to, bo miliarder podał prywatny numer senatora do publicznej wiadomości. Materiał z programu Fakty z Zagranicy. Na antenie TVN24 Biznes i Świat od poniedziałku do piątku o godzinie 20:00.

Znowu podejrzany obiekt nad lotniskiem. Dron latał w Łodzi?

Piloci podnieśli alarm, bo nad łódzkim lotniskiem w powietrzu było coś, co wyglądało jak dron. Z takimi zabawami nie ma żartów, więc znów na równe nogi stanęły wszystkie służby. Po wyczynach dronów w Warszawie i w Krakowie, policja, prokuratura i ABW mają co robić.

Głogów: zarzuty i areszt dla podejrzanej o zepchnięcie ciężarnej kobiety z mostu

W minioną niedzielę pod jednym z mostów kolejowych znaleziono ciało ciężarnej 38-latki. Kobieta wyszła na spacer z dwiema koleżankami, spadła z mostu kolejowego i zginęła na miejscu. Prokuratura podejrzewa, że została zepchnięta przez jedną z koleżanek. Renata N. usłyszała zarzut zabójstwa, a najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Wszystkie kobiety były pijane.

Nowa Syrenka przechodzi testy na torze wyścigowym

Nowa wersja legendarnego polskiego samochodu marki Syrena już jest i przechodzi właśnie testy na torze wyścigowym. Dziennikarze TVN Turbo mieli okazję, by zasiąść za jej kierownicą i sprawdzić, jak przebiega wskrzeszanie legendy.

Budują dom ze słomy, gliny i… twarogu. „Przyjemnie się w nim mieszka”

Studenci w Potoczku w województwie dolnośląskim budują nowoczesny dom. Chcą udowodnić, że nie trzeba wielkich kredytów, by mieć własne cztery kąty. Dom studentów ma być tani i ekologiczny. Dlatego zbudowany budują go ze słomy, gliny i... twarogu. Choć młodzi wykorzystują tylko naturalne surowce, w ich konstrukcji będzie można mieszkać komfortowo cały rok.

25 lat temu wysłano pierwszego e-maila do Polski. „Miło mi powitać z Kopenhagi”

Dziś to podstawa komunikacji w internecie, ale 25 lat temu nikt w Polsce nie wiedział, czym jest e-mail. Aby do Polski wysłać po raz pierwszy wiadomość elektroniczną, Tadeusz Węgrzynowski musiał z modemem pojechać do Kopenhagi. Wiadomość odczytano w Centrum Informatycznym Uniwersytetu Warszawskiego. To było jedno zdanie: „PANIE ANDRZEJU MIŁO MI POWITAĆ PANA Z KOPENHAGI, POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH W CIUW”.

Prawie 5 tysięcy kierowców straciło prawo jazdy po zaostrzeniu przepisów

„Od 18 maja do 12 lipca, na podstawie nowych przepisów, policjanci zatrzymali w całym kraju 4 tys. 885 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym” – poinformował zespół prasowy Komendy Głównej Policji. Najwięcej odebranych uprawnień jest w Warszawie i jej okolicy. „To dosyć duża liczba, ale z drugiej strony jest mniej wypadków drogowych, a także mniejsza liczba ofiar śmiertelnych. To świadczy o tym, że to ma sens” – mówi kom. Andrzej Browarek z Komendy Głównej Policji.

Klinika Budzik świętuje drugie urodziny i chce budzić także dorosłych

Dwa lata temu do kliniki założonej przez Ewę Błaszczyk przyjęto pierwszych pacjentów po ciężkich urazach mózgu. W tym czasie wybudzono 18 dzieci. Błaszczyk powiedziała, że na dobrej drodze do wybudzenia jest kolejna dwójka, prawdopodobnie uda się to do końca wakacji. „19. i 20. dziecko podążają do naszego świata” – powiedziała. Klinika Budzik to pierwszy w Polsce ośrodek rehabilitacyjny dla dzieci w śpiączce. Nadal nie ma podobnych miejsc dla dorosłych. To jednak niedługo może się zmienić. Program Budzika dla dorosłych trafił do Ministerstwa Zdrowia – takie centrum już powstaje w Olsztynie.

NIK: polityka prorodzinna w Polsce praktycznie nie istnieje

Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport na temat stanu polityki prorodzinnej w naszym kraju. „Działania prorodzinne są chaotyczne i przypadkowe” – twierdzi NIK. Według Izby państwo polskie nie wypracowało całościowej i długofalowej polityki rodzinnej, koncentrując działania na doraźnie wprowadzanych rozwiązaniach, bez zapewnienia koordynacji. „To publicystyka, szkodliwa, bo nie oparta na faktach” – odpowiada minister pracy i polityki społecznej. Jak jest w rzeczywistości? Czy i jak nasze państwo zachęca do posiadania dzieci, a czego oczekiwaliby obywatele? Materiał Przemysława Kalety z programu Fakty po Południu. Od poniedziałku do piątku od godziny 16:00 na antenie TVN24.

Anglicy pamiętają o Polakach z Dywizjonu 303

„Nigdy w historii ludzkich konfliktów tak wielu nie zawdzięczało tak dużo tak nielicznym” – słynne słowa Winstona Churchilla brzmią szczególnie w 75. rocznicę wybuchu Bitwy o Anglię. Wielka Brytania uczciła w piątek tych, którzy walczyli w starciu z hitlerowskimi Niemcami, zatrzymując ich marsz w kierunku Londynu – także Polaków ze słynnego Dywizjonu 303, o których chętnie i bardzo dobrze mówi się dziś na Wyspach.

Wójt znalazł sposób na zmniejszenie liczby ofiar wypadków na nieoświetlonych drogach

Lokalne drogi rzadko kiedy mają oświetlenie, przez co często dochodzi na nich do wypadków. Nader często kierowcy potrącają zwierzęta, które potem umierają w męczarniach. Na takich drogach nietrudno również o potrącenie niewidocznego pieszego, który idzie poboczem. To się może jednak wkrótce zmienić – a wszystko za sprawą innowacyjnego wójta Tarnowa Opolskiego, który znalazł sposób na ostrzeganie kierowców przed niespodziewanym intruzem. Dzięki współpracy z naukowcami wójt przygotował specjalne słupki, którymi już teraz zainteresowane są GDDKiA oraz PZU. Materiał Katarzyny Sosulskiej z programu Fakty po Południu.

Poznań: supersamochody i wielkie pieniądze, czyli Gran Turismo Polonia

Ryk silników, superszybkie auta i wielkie pieniądze – tak można opisać imprezę Gran Turismo Polonia 2015, która rozpoczęła się na Torze Poznań w stolicy Wielkopolski. Na razie trwa impreza dla bogatych kierowców. Publiczność będzie mogła podziwiać drogie auta w sobotę – podczas dnia otwartego.

Grecja dzień po "godzinie zero". Kraj jest technicznie bankrutem

Grecja jest technicznie bankrutem, ale nawet z bankrutami trzeba rozmawiać. Chodzi o Greków, chodzi o Unię i chodzi o dług. Cezary Grochot, Maciej Sokołowski, Wojciech Bojanowski i Paweł Blajer są w centrum wydarzeń i pytają, co o sytuacji swojego kraju sądzą Grecy, jakie plany w tej sprawie ma Unia Europejska, jakie są rokowania przed referendum i czy turyści uciekają z greckich wysp.

Emeryt buduje samolot. Jest samoukiem

Pasjonat lotnictwa na emeryturze. Jest samoukiem i we własnym domu w Ślesinie buduje samolot. Aby jednak dotknąć chmur swoją własnoręcznie zrobioną maszyną, pan Jerzy musi jeszcze uzyskać akceptację Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

USA: drugi zbieg z więzienia ujęty. Postrzelony, jest w krytycznym stanie

Po miesiącu intensywnych poszukiwań w ręce policji wpadł drugi zbieg, który razem ze swoim kolegą uciekł z jednego z najbardziej strzeżonych zakładów karnych w stanie Nowy Jork. Został zatrzymany w pobliżu kanadyjskiej granicy. Mężczyzna był uzbrojony. Policjant oddał do niego kilka strzałów i poważnie go ranił. Jego stan jest krytyczny.

USA: kontrowersje wokół flagi Konfederacji. Wiele osób widzi w niej symbol rasizmu

Niegdyś była sztandarem Południa – teraz kojarzona jest głównie jako symbol rasizmu. Flaga Konfederatów po 150 latach od zakończenia wojny secesyjnej wciąż budzi ogromne emocje i dzieli Amerykanów. Władze stanu Południowa Karolina chcą usunąć kontrowersyjny sztandar sprzed swojej siedziby po masakrze w kościele w Charleston. O szczegółach Jakub Loska. Materiał z programu Fakty z Zagranicy. Od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 na antenie TVN24 Biznes i Świat.

NBP odświeża banknot o nominale 200 zł. Po 2017 roku będzie też banknot 500 złotych

W portfelach przybędzie nam nowy banknot. Będzie to 500 złotych – tak ogłosił we wtorek Narodowy Bank Polski. Na ten nominał przyjdzie nam jednak poczekać co najmniej do 2017 roku. Na razie – na początku przyszłego roku – do obiegu wejdzie zmodernizowany banknot 200 złotowy. Banknot będzie miał nowe zabezpieczenia, dzięki którym – jak twierdzą jego twórcy – trudniej będzie go podrobić.

Legnica: zdawał egzamin na prawo jazdy i cudem uniknął śmierci

Zdający motocyklem egzamin na prawo jazdy o mało nie zginął pod kołami ciężarówki. W idealnym momencie i skutecznie zareagował – dzięki temu w ostatniej chwili się zatrzymał przed autem. Wszystko przez to, że kierowca ciężarówki nie zatrzymał się na skrzyżowaniu, chociaż miał znak „STOP”. Taką sytuację zarejestrowała kamera w samochodzie instruktora jadącego za zdającym egzamin motocyklistą.

Nowy Sącz: młody mężczyzna udawał ginekologa i badał pacjentki

27-latek wszedł na oddział ginekologiczny w szpitalu w Nowym Sączu, założył białą poszwę i przystąpił do „badania” pacjentek. Jedna z kobiet zauważyła, że w wyglądzie mężczyzny „coś jest nie tak” i wszczęła alarm. Ten, widząc jej reakcję, uciekł ze szpitala, ale na szczęście już udało się go zatrzymać. Mężczyzna został aresztowany i usłyszał już zarzut dwukrotnego dopuszczenia się innej czynności seksualnej. Grozi mu od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia. Materiał Mateusza Kudły.

TK: maturzyści, którym unieważniono maturę za ściąganie, nie mają prawa zaskarżyć tej decyzji

Zawód maturzystów po decyzji Trybunału Konstytucyjnego – uczniowie z Ostrowca Świętokrzyskiego przegrali. Trybunał uznał, że brak możliwości zaskarżenia unieważnienia matury do sądu administracyjnego jest zgodny z konstytucją. Licealistom z Ostrowca Świętokrzyskiego cztery lata temu unieważniono pisemny egzamin maturalny z chemii na poziomie rozszerzonym, bo ich prace uznane zostały za napisane niesamodzielnie. Maturzyści wystąpili m.in. do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi i następnie Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Prognoza pogody na wtorek 23 czerwca

We wtorek okresami wystąpią opady deszczu, a na zachodzie kraju – szczególnie po południu – lokalne burze. Temperatura maksymalna w dzień od 17°C na Pomorzu do 22°C na Rzeszowszczyźnie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach burzowych do 80km/h.