Najnowsze

Najnowsze

Kanarzy kontra pasażerowie. Emocjonalna kontrola biletów

Nietypowa kontrola biletów w Szczecinie. Kontrolerzy szarpali i przytrzymywali mężczyznę, który jechał na tak zwaną gapę. W jego obronie stanęli inni pasażerowie, którzy nagrali zachowanie kontrolerów. Jak tłumaczy Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, to gapowicz miał być agresywny.

Prędkość brawura i głupota. Liczba wypadków w górach rośnie

Coraz więcej poważnych wypadków w górach. Ich liczba - w porównaniu z rokiem poprzednim - wzrosła o 30 proc. Tylko od początku ferii odnotowano ich aż tysiąc. Szpitalny Oddział Ratunkowy w Zakopanem przeżywa prawdziwe oblężenie i - jak się okazuje - najczęstszymi przyczynami urazów są: prędkość, brawura i przecenianie swoich umiejętności.

Wspólny budżet strefy euro? Rostowski: Polska by na tym bardzo dużo straciła

Co w sytuacji, gdyby państwa strefy euro miały wspólny budżet? W perspektywie finansowej, która zaczyna się w 2020 roku, "Polska by na tym bardzo dużo straciła", stwierdził w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były minister finansów Jacek Rostowski. Gość Piotra Krasko komentował również perspektywę wejścia w życie umowy o wolnym handlu między Kanadą a UE. - Jestem zwolennikiem CETA - oświadczył i wyraził opinię, że Polska dużo zyskała na podobnych umowach od 1989 roku.

Szewach Weiss: nienawiść między Żydami a Palestyńczykami wzrosła od 1993 roku

Aby na Bliskim Wschodzie zapanował pokój, potrzebna jest "atmosfera wiary między stronami" - stwierdził Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce i kawaler Orderu Orła Białego, który był gościem "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS. - Ostatni raz się tak zdarzyło w 1993 roku - dodał. Zdaniem Weissa, rząd Izraela najbliżej pokoju z Palestyńczykami był podczas zawierania Porozumień z Oslo, w 1993 roku. W ocenie byłego ambasadora, proces pokojowy nie odniósł sukcesu - m.in. z powodu śmierci Jasira Arafata w 2004 roku i podejścia, prezentowanego przez niektóre partie polityczne w Izraelu. - Tymczasem była intifada (palestyńska - przyp. red.), nienawiść jest głębsza - dodał.

"Teoria o współpracy Trumpa z Rosją nigdy nie była prawdą"

- Gęba filoputinowska Donalda Trumpa została zbudowana w wyniku ostrego sporu ideologicznego między Trumpem, a jego przeciwnikami - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS komentator programu i były polityk Jan Maria Rokita. Jego zdaniem nie jest prawdą, że Donald Trump prowadzi prorosyjską politykę - prawdą jest natomiast, ze Trump zamierza przywrócić "amerykańską potęgę wojskową". - Teoria o współpracy Trumpa z Rosją nigdy nie była prawdą - stwierdził Rokita.

Zbigniew Lewicki: odejście Flynna nie jest dobre dla Polski

- Jakiś czas temu odbyła się rozmowa Flynna z wysłannikiem prezydenta. To była pierwsza, o ile nie jedyna, taka rozmowa Flynna z przedstawicielem innego państwa na tym poziomie. To było dla Polski wyjątkowe wydarzenie, że udało się do tego doprowadzić. Teraz tej drogi nie ma. To jest dla nas niedobra wiadomość - stwierdził w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS amerykanista prof. Zbigniew Lewicki. Dlatego jego zdaniem "odejście Flynna nie jest dobre dla Polski".

"Europejczycy mają świadomość, że jazda na gapę w NATO się kończy"

- Generał James Mattis nie będzie pierwszym szefem Pentagonu, który przyjedzie do Europy i będzie mówił: panowie, na miły Bóg, dawajcie więcej - stwierdził w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były szef MSZ Andrzej Olechowski. Jego zdaniem "Europejczycy mają świadomość, że jazda na gapę w NATO się kończy" i w ramach Sojuszu będą szukali nowych form współpracy.

Prognoza pogody na niedzielę 12 lutego

W całym kraju niedziela będzie pochmurna, ale wystąpią też przejaśnienia. Na wschodzie, północy i w centrum będą miały miejsce niewielkie opady śniegu, poniżej 1 cm. Temperatura maksymalna od -5 stopni Celsjusza na Warmii, Mazurach, Suwalszczyźnie, Podlasiu i Lubelszczyźnie, -4 stopni Celsjusza w centrum, do 1 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-wschodni i wschodni, słaby i umiarkowany.

Chcą zamówić taksówkę, sprzedać garnki, poskarżyć się na dzieci sąsiada. 80 proc. telefonów na 112 to fałszywki

112 - numer alarmowy, który zna praktycznie każdy. Nie każdy jednak właściwie go używa. Większość połączeń to wciąż żarty czy fałszywe zgłoszenia. Niekiedy może to kosztować ludzkie życie. Świadomość Europejczyków o jego prawidłowym wykorzystaniu ma zwiększyć obchodzony dzisiaj Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się jak i kiedy z niego korzystać.

Szarpał i bił, bo dziecko go denerwowało. Trzymiesięczny chłopiec ma złamaną rękę

Kolejne dziecko ofiarą przemocy domowej. W Głownie pod Łodzią 28-letni ojciec tak uderzył 3 miesięczne dziecko, że chłopiec ma złamaną rękę. Najprawdopodobniej nie był to jedyny cios zadany dziecku. Na szczęście w tej sytuacji szybko zareagowała matka i przerwała dramat dziecka. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się i spowodowania obrażeń u syna, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Wszystko zależy od perfekcyjnego zgrania. Jak wyglądają procedury przewozu VIP-ów

To nie pierwszy wypadek kolumny rządowej w ostatnim czasie, stad powracające pytanie o przestrzeganie procedur bezpieczeństwa dotyczących przewozu VIP-ów. Są przywileje na drodze, ale również związane z nimi nadrzędne obowiązki. Jak powinna wyglądać prawidłowa kolumna rządowych samochodów i jak powinni zachować się w takiej sytuacji kierowcy Biura Ochrony Rządu?

Protesty przeciwko reformie edukacji, onkolog z zarzutami i wygibasy narciarzy. O tym mówiliśmy w "Faktach"

Mijający tydzień obfitował w ważne i ciekawe wydarzenia. W "Faktach" TVN mówiliśmy między innymi o protestach przeciwko reformie edukacji, wizycie kanclerz Angeli Merkel w Warszawie czy o sprawie gdańskiego onkologa, który ma postawione zarzuty molestowania pacjentek. Ale były też informacje o zawierzeniu Spółki Skarbu Państwa pod opiekę Matki Boskiej czy o historycznym finale Super Bowl. Oto 10 najchętniej oglądanych materiałów na stronie "Faktów" TVN:

Kolizja rządowej kolumny, w której jechała premier Szydło

Jak podaje RMF FM w Oświęcimiu doszło do kolizji rządowej kolumny, w której jechała premier Beata Szydło. Szefowa rządu jest potłuczona, a jeden z funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu został ranny. Rzecznik rządu oświadczył, że premier Beata Szydło przechodzi rutynowe badania w jednym z małopolskich szpitali i że "nic poważnego się jej nie stało".

Premiera serialu "Belle Epoque" już w środę 15 lutego w TVN

Są tacy, którzy widzieli już dwa pierwsze odcinki serialu "Belle Epoque". Premierowy pokaz serialu kostiumowego z najwyższej światowej półki odbył się w Łazienkach Królewskich. Serial liczy 10 odcinków. Premiera pierwszego z nich już w środę 15 lutego na antenie TVN o godzinie 21.30.

Prognoza pogody na sobotę 11 lutego

W sobotę na Podlasiu, Mazurach, Dolnym Śląsku, Lubelszczyźnie, Ziemi Lubuskiej i Mazowszu pochmurno i słaby śnieg. Na pozostałym obszarze Polski rano pogodnie, potem szybki wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura maksymalna od -9 stopni Celsjusza na Lubelszczyźnie do -2 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami, w porywach 40-60 km/h, wschodni. Ciśnienie waha się. W Warszawie, w południe, 1024 hPa.

Zamiast za znęcanie się mogą odpowiadać za próbę zabójstwa. Prokuratura ponownie zbada sprawę

Bili, kopali i poniżali. W piątek w Drawsku Pomorskim miał ruszyć proces matki i jej konkubenta, którzy katowali małego Marcela i jego brata Miłosza. Jednak na wniosek Prokuratury Krajowej, postępowanie ma ruszyć od początku. Prawdopodobnie chodzi o postawienie cięższych zarzutów. Ma być także wszczęte postępowanie dyscyplinarne wobec prokuratorów, którzy prowadzili sprawę i mieli dopuści się zaniedbań.

Metalowe blaszki na drodze. Zadziałały jak kolczatka

Uwaga, blaszki na krajowej ósemce pod Warszawą. Działały jak kolczatka. wbijały się w opony samochodów. Poszkodowanych może być nawet kilkadziesiąt osób. Ile dokładnie nie wiadomo, bo policja tego nie sprawdza. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad radzi kierowcom, by z żądaniem odszkodowań zwracali się do wykonawcy remontu na drodze.

Puste sale i korytarze. W proteście przeciwko reformie edukacji

Rodzice uczniów jednego z gdańskich gimnazjów protestują przeciw planowanej reformie edukacji. Wygląda jak strajk albo powszechne wagary. Rodzice nie puścili dzieci do szkoły, bo czują się przez Ministerstwo Edukacji Narodowej ignorowani, chcą zostać wysłuchani. Chcą także referendum.

Chcieli trochę zarobić, trafili do piekła. "Coś mu nie pasowało i buch, młotek"

Są kolejni poszkodowani i kolejny podejrzany w śledztwie dotyczącym zmuszania do niewolniczej pracy na terenie gospodarstwa w Annowie pod Bydgoszczą. Ofiary to mężczyźni w trudnej życiowej sytuacji. Często bezdomni. Pracowali od rana do nocy. Byli bici siekierą, młotkiem i łańcuchem. Jeden z nich próbował popełnić samobójstwo. Jesienią właściciele gospodarstwa usłyszeli zarzuty. Teraz dołączył do nich ich 39-letni syn.