Najnowsze

Najnowsze

Gra słów

Nie wszyscy, ale większość, nie zawsze, ale bardzo często - politycy dają dowody na to, że jak mówią, to mówią. I żeby nie przywiązywać się do składanych przez nich obietnic, zapewnień, czasem ostrej krytyki. Ostatnio przykład dał Leszek Miller, który bez mrugnięcia okiem wycofał się z powtarzanych wiele razy deklaracji. Ale uczciwie trzeba powiedzieć, że nie jest wyjątkiem.

Fakty po Faktach

Gośćmi "Faktów po Faktach" byli były premier Kazimierz Marcinkiewicz, Marek Dyduch i Joanna Senyszyn.

Życie to nie bajka

Mikołajki na ostro - dzieci demolujące świąteczne miasteczko, a święty zamiast z prezentami z rózgą i policją. To nie jest bajka - to historia z parku w Kościanie - bez happy endu, ale z morałem.

Przebudzenie?

Szykuje sie wielki sobotni wiec w Moskwie. Ponad 50 tysięcy Rosjan już skrzyknęło sie przez internet. Protestują przeciw fałszowaniu wyborów - i emocje wcale nie słabną choć policja próbuje je studzić - a w słuchawkach telefonów opozycyjnych redakcji odzywa się tajemniczy głos przekonujący, że Putin jest dobry. Rosjanie przestali wierzyć politycznej hipnozie.

Nie po kolei

Do 2030 nie będzie w Polsce szybkich kolei. Te słowa z konferencji ministra Nowaka zrobiły największe wrażenie. Pewnie dlatego że jego poprzednik - minister Grabarczyk zrobił wrażenie obiecując że pojedziemy 350 km na godzinę.

Pasy bezpieczeństwa

Nie stanął na pasach i potrącił pieszego - a wszystko sfilmowano. Podobne nagrania policja ogląda zbyt często - by karą za tak niebezpieczne wykroczenie jak wyprzedzanie na pasach było kilkaset złotych.

Pożegnanie

Pożegnanie Adama Hanuszkiewicza - był jednym z najwybitniejszych reżyserów teatralnych, zmarł w niedzielę, miał 87 lat. Dziś żegnano go na Wojskowych Powązkach.

Sprawa dla prokuratora

Fakty z PZPN niewesołe - po słynnych taśmach prokuratura wszczyna śledztwo. Mogło dojść do oszustwa i ktoś mógł na nim zarobić.

Na zdrowie

Minister zdrowia pilnie poszukiwany - pytania od lekarzy, aptekarzy i pacjentów niebezpiecznie sie piętrzą. Bartosz Arłukowicz zwykle mówił chętnie - od kiedy został ministrem zamilkł na długo - jakby przełykał wyjątkowo gorzka pigułkę.

Nie chce, ale musi

Krygował sie, nie chciał, wahał, ale wystartuje. Leszek Miller nie chce, ale musi - i jako anioł stróż lewicy będzie kandydował na szefa SLD. Robi ten numer nie po raz pierwszy.

Dyplomacja i polityka

Mocne słowa premiera Tuska - oby zmiany traktatu nie rozwaliły Europy. Będziemy walczyć, by nie było hańby, Europa to "27" - mówi premier jadąc na szczyt.

Na ratunek euro

Fakty Justyna Pochanke - witam państwa. Merkel, Sarkozy, Cameron, Tusk - wszyscy przywódcy Europy na kolacji za pół godziny - pytanie kto ma apetyt. I czy ktoś zostanie rzucony na pożarcie. Ten antykryzysowy szczyt w Brukseli może być szczytem przełomu albo rozłamu - kompromisu albo konfrontacji "27" lub "17".

Fakty po Faktach

Gośćmi "Faktów po Faktach" byli minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, Henryka Bochniarz i Ludwik Sobolewski.

Fakty po Faktach

W dzisiejszych "Faktach po Faktach" gościem Kamila Durczoka był prof. Karol Modzelewski.

Fakty po Faktach

O relacjach z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i ewentualnych zmianach w związku mówiła w "Faktach po Faktach" minister sportu Joanna Mucha. Gościem w drugiej części programu był Władysław Frasyniuk.

Fakty po Faktach

O przyszłości Unii Europejskiej i miejscu Polski we wspólnocie rozmawiali w "Faktach po Faktach" Witold Waszczykowski (PiS) i Marek Siwiec (SLD) oraz Roman Giertych, były wicepremier i prawnik.

Fakty po Faktach

Ryszard Bugaj i Jan Lityński oraz Krystyna Kurczab-Redlich i Stanisław Ciosek byli gośćmi "Faktów po Faktach". Program poprowadził Piotr Marciniak. (TVN24)

Fakty po Faktach

Róża Thun i Leszek Miller oraz Paweł Poncyljusz i Bogdan Pęk byli gośćmi "Faktów po Faktach". Program poprowadziła Katarzyna Kolenda-Zaleska. (TVN24)

"Fakty po Faktach"

Aleksander Kwaśniewski mówił w "Faktach po Faktach", że Unia Europejska musi się dalej integrować, jeśli ma pozostać ważnym graczem na scenie politycznej. - Znaleźliśmy się w sytuacji, że albo nam się powiedzie razem, albo diabli nas wezmą razem - stwierdził.

Fakty po Faktach

W pierwszej części dzisiejszych "Faktów po Faktach" gośćmi Justyny Pochanke byli Paweł Kowal i prof. Tomasz Nałęcz, którzy rozmawiali na temat przyszłości Europy. Gościem drugiej części programu był były trener piłkarski Andrzej Strejlau, który mówił o sytuacji w PZPN.

Fakty po Faktach

Piłka nożna i polityka zagraniczna w środowych "Faktach po Faktach". Gośćmi Justyny Pochanke byli Mirosław Drzewiecki i Włodzimierz Cimoszewicz.

Fakty po Faktach

29.11 | Radosław Sikorski o swoim berlińskim przemówieniu mówił w "Faktach po Faktach". Z szefem polskiej dyplomacji rozmawiał Grzegorz Kajdanowicz. (TVN24)

Fakty po Faktach

Gośćmi "Faktów po Faktach" publicysta Tomasz Wołek, Jerzy Fedorowicz (PO), aktor Piotr Zelt oraz prof. Szewach Weiss.

Fakty po Faktach

Gośćmi w "Faktach po Faktach" byli były minister sprawiedliwości i europoseł Zbigniew Ziobro oraz Janusz Głowacki.

Fakty po Faktach

Elżbieta Jakubiak, Tomasz Zimoch i Michał Listkiewicz o aferze w PZPN i Adam Hofman o nowym otwarciu w PiS. "Fakty po Faktach" poprowadziła Katarzyna Kolenda-Zaleska.

"Fakty po Faktach"

O obecności krzyża w Sejmie, klimacie do świętowania odzyskania niepodległości oraz o kryzysie w Europie - w "Faktach po Faktach" z prof. Władysławem Bartoszewskim rozmawiała Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Fakty po Faktach

Jacek Rostowski i Wiesław Kaczmarek byli gośćmi czwartkowych "Faktów po Faktach". Program poprowadził Kamil Durczok. (TVN24)

Fakty po Faktach

23.11 | Prezydent Bronisław Komorowski o byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko, o expose premiera Donalda Tuska, o swojej roli w nadchodzących latach i reakcji na zamieszki w Warszawie 11 listopada. Wszystko to w "Faktach po Faktach". Rozmowę poprowadził Kamil Durczok. (TVN24)

Fakty po Faktach

Gościem pierwszej części "Faktów po Faktach" będzie profesor Leszek Balcerowicz. Skomentuje planowane przez rząd podwyżki. W drugiej części honorowy prezes Stowarzyszenia dziennikarzy Polskich Stefan Bratkowski będzie mówił o pobiciu pracownika Polsatu w Poznaniu.

Fakty po Faktach

Gośćmi "Faktów po Faktach" byli Paweł Poncyljusz z PJN, Marcin Święcicki z PO, Bolesław Piecha z PiS i Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota.