Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na piątek 23 grudnia

W piątek opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu, powodującego gołoledź, przechodzące od Pomorza w deszcz. Tylko na Podkarpaciu pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 5 stopni Celsjusza na Pomorzu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 30-50 km/h, zachodni. Na Bałtyku sztorm o sile 7 stopni w skali Beauforta.

„Krzyczał: mamusiu, bolą mnie nóżki”. Rodzice Kordiana proszą o pomoc

Rodzice Kordiana proszą o pomoc, by ulżyć synkowi w cierpieniu. Chłopiec wije się w bólach, które utrzymują go na krawędzi omdlenia. Rodzice nie mogą nic zrobić. Za ten ból odpowiedzialny jest wadliwy gen. Chłopiec został uznany za jedyny na świecie przypadek dziecka, które żyje z taką chorobą. Pojawiła się szansa, by mu pomóc. Jednak leczenie jest niezwykle kosztowne.

Politolog: rząd nie dostrzega możliwych reperkusji finansowo-gospodarczych ze strony Brukseli

Obecnie stosowana przez Komisję Europejską wobec Polski procedura ochrony praworządności to „procedura średniego szczebla” – jak określił ją adwokat Zbigniew Roman, który był gościem „Faktów z Zagranicy” TVN24 BiS. – Jest tak rozpisana, że co do zasady funkcjonuje wyłącznie na dialogu – tłumaczył prawnik, dodając, że nie należy jej mylić z procedurą opisaną w art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej, którą można pozbawić państwo członkowskie głosu w Radzie UE.

„Prawdziwą hańbą jest cała seria decyzji PiS i prezydenta Dudy”

– Nigdy do tej pory nie uchwalono w taki sposób budżetu – mówi o piątkowym głosowaniu w Sejmie prof. Leszek Balcerowicz, były wicepremier i minister finansów. – Budżet jest bardzo ważny dla całego społeczeństwa i powinien być dyskutowany w taki sposób, że ludzie mogą usłyszeć i muszą mieć pewność, że przegłosowano go w sposób nienasuwający żadnych podejrzeń – dodał gość programu „Fakty z zagranicy” w TVN24 BiS.

Niemiecka prasa okrzyknęła polskiego kierowcę ciężarówki bohaterem

Dla milionów ludzi w Niemczech polski kierowca ciężarówki stał się też bohaterem w chwili, gdy policja ujawniła, co działo się w kabinie pojazdu. Pan Łukasz był pierwszą ofiarą zamachowca, z którym, prawdopodobnie do samego końca walczył – usiłował wyrwać mu z rąk kierownicę, ratując tym samym ludzi, którzy mieli zginąć pod kołami. Właśnie wtedy został zastrzelony. Najbardziej poszukiwany teraz w Europie człowiek to Anis Amri – 24-letni Tunezyjczyk, którego służby podejrzewają o sprawstwo zamachu. Prokuratura ostrzega, że może być uzbrojony i bardzo niebezpieczny. Przebywając w Niemczech, posługiwał się dokumentami wystawionymi na sześć różnych nazwisk.

Polska przyjęła ponad setkę repatriantów z Kazachstanu. Rząd „chce odwrócić niesprawiedliwość dziejową”

Grupa blisko 150 osób pochodzenia polskiego przyleciała z Kazachstanu – na wojskowym lotnisku w Warszawie powitał ich wicepremier Mateusz Morawiecki. Zapewnił przybyłych, że rząd „chce odwrócić niesprawiedliwość dziejową”. Teraz grupa trafi do ośrodka adaptacyjnego w Pułtusku – mogą tam mieszkać rok. Muszą także przejść program adaptacyjny, a dzieci zapisać do polskich szkół. Rząd pracuje nad nową ustawą o repatriacji – założenia przedstawi w styczniu.

Prognoza pogody na czwartek 22 grudnia

W czwartek rano na ogół pochmurno i mglisto, w ciągu dnia większe przejaśnienia i rozpogodzenia – tylko na Wybrzeżu i Pomorzu pochmurno, z niewielkimi opadami deszczu (do 2 mm). Temperatura maksymalna od 1 stopnia Celsjusza na Podlasiu, przez 4 stopnie Celsjusza w centrum kraju do 5 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, na Pomorzu okresami dość silny.

Migalski: fala populizmu będzie wzrastać, jeśli europejscy przywódcy nie nauczą się rozmawiać z wyborcami

– Przywódcy muszą się nauczyć rozmawiać ze swoimi wyborcami, bo inaczej wyborcy będą rozmawiać tylko ze sobą – powiedział w „Faktach z zagranicy” Marek Migalskim komentując niemiecką sytuację polityczną po zamachu w Berlinie. – Bo inaczej fala populizmu będzie wzrastać – dodał politolog i były eurodeputowany. Nie zgodził się z nim Andrzej Celiński, który stwierdził, że „Niemcy wydają się ostatnim bastionem tego modelu demokracji, który jest przyjazny ludziom”. Dodał, że jego zdaniem „silniejszy będzie w Niemczech impuls ochrony tych zasad” przed populizmem.

„Złapali nas za fraki”. Policyjna interwencja przed Sejmem

Protestowali pokojowo, grzejąc się przy koksownikach. W nocy przyszła policja, złapała za ręce i wyprowadziła, a niektórych wywlekła. Demonstrację „w obronie demokracji” policja zlikwidowała, wysyłając do 20-osobowej grupy osób trzy razy więcej policjantów.

Prognoza pogody na środę 21 grudnia

W środę na północnym wschodzie pochmurno i mglisto. Poza tym dość pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 5 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Nauczyciele zapowiadają strajk generalny

Związek Nauczycielstwa Polskiego rozpoczyna przygotowania do strajku generalnego. Nauczyciele domagają się wycofania reformy edukacji, której założeniem jest między innymi likwidacja gimnazjów. Prezydent mówi, że na razie ustawy nie podpisze, bo ta jest konsultowana.

Ryszard Kalisz: celem zamachu w Ankarze mogło być pogorszenie stosunków turecko-rosyjskich

– Pytanie: czy zabójca rosyjskiego ambasadora w Turcji mścił się za Aleppo, czy stała za nim jakaś organizacja – powiedział w „Faktach z Zagranicy” TVN24 BiS były szef MSWiA Ryszard Kalisz. Jego zdaniem „celem zamachu mogło być pogorszenie stosunków turecko-rosyjskich”, a „niestabilność Turcji jest dla Europy bardzo niebezpieczna”. Drugi gość programu, były europoseł PO Paweł Zalewski, uspokajał, że to wydarzenie raczej nie spowoduje konfliktu między Moskwą a Ankarą.