Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na środę 21 czerwca

Zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Na Suwalszczyźnie po południu możliwy słaby, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna do 20 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 27 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie waha się, w południe 1002 hPa.

Rząd chce ograniczyć przyjmowanie matek z dziećmi przez schroniska dla bezdomnych

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce ograniczyć przyjmowanie matek z dziećmi przez schroniska dla bezdomnych. Zdaniem ministerstwa, dla takich kobiet powinno być schronienie w domach samotnej matki. Problem w tym, że takich ośrodków jest za mało. Ponadto, kiedy dziecko rośnie to prędzej czy później i tak trafia do schroniska. Tam często mieszkają razem kilka lat, bo tyle muszą czekać na mieszkanie socjalne.

Spór Beaty Szydło i Konstantego Radziwiłła o opłaty w szpitalach

Różnica zdań między premier Beatą Szydło a ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem. Chodzi o opłaty za świadczenia w publicznych szpitalach. Zgody wszystkich ministrów nie ma też w kwestiach emerytalnych. Tu różne poglądy mają wicepremier Mateusz Morawiecki i minister Elżbieta Rafalska. Czy to tylko różne głosy w dyskusji czy już poważne tarcia w rządzie?

Polska technologia może znacząco poprawić efekty leczenia miażdżycy

Ta innowacyjna technologia w leczeniu miażdżycy jest w stu procentach polska. Opracowali ją lekarze i naukowcy z Polsko-Amerykańskich Klinik Serca i Śląskiego Centrum Chorób Serca. Przez kardiologów w Europie została uznana za przełomową. Po badaniach klinicznych przyszedł czas na pierwszy zabieg, który odbył się w Chrzanowie.

"Największe zbrodnie dotykają świata arabsko-muzułmańskiego"

- Werbunek muzułmanów do terroryzmu dzieje się od dawna - oceniła w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Magdalena El Ghamari z Uniwersytetu w Białymstoku. o prawda, ale takiego nasilenia, odkąd powstało Państwo Islamskie, nie było - stwierdził drugi gość programu i znawca Bliskiego Wschodu Ryszard Malik. Jego zdaniem islam jest na etapie wojen religijnych, analogicznych do tych, które w nowożytności toczyły się w łonie chrześcijaństwa. Jak dodała El Ghamari, zamachów nie ma tam, gdzie jest najwięcej uchodźców, czyli w krajach, takich jak Grecja czy Włochy. - Największe zbrodnie dotykają świata arabsko-muzułmańskiego. Problem jest tak, że nikt nic z tym nie robi - podkreśliła.

"Odkąd istnieje Grupa Wyszehradzka, mieliśmy problemy ze sformułowaniem jasnego planu dla wszystkich"

- Z takich spotkań najczęściej niewiele wynika - mówiła w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS była szefowa gabinetu prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Elżbieta Jakubiak, komentując poniedziałkowe spotkanie premierów Grupy Wyszehradzkiej. Wytłumaczyła, że najbardziej produktywne są spotkania między ministrami poszczególnych krajów. - Ważna jest informacja, że istnieją normalne, sąsiedzkie relacje - oceniła. Dodała też, że od samego początku były problemy z uzgodnieniem wspólnego stanowiska w Grupie. Drugi gość programu, senator Marek Borowski, oświadczył, że oczekuje sprawozdania z roku przewodniczenia Polski w Grupie Wyszehradzkiej. - Ale nie suchego wymienienia, ile razy się spotkaliśmy, tylko na przykład tego, co uzgodniliśmy - zaznaczył.

Były amerykański żołnierz pojechał do Mosulu z rodziną, by pomagać ofiarom wojny

Dave Eubank to były amerykański komandos, który już po zakończeniu służby postanowił, że po tym, co zobaczył i przeżył jako żołnierz, nie może tak po prostu wrócić do swojego wcześniejszego życia w USA. Postanowił wraz z rodziną udać się do Mosulu w Iraku, miasta, o które od dziewięciu już miesięcy toczy się krwawa bitwa między armią iracką a Państwem Islamskim. Dave Eubank codziennie stara się uratować choć jedną osobę. Ostatnio była nią mała, przerażona pięcioletnia dziewczynka, którą odbił z rąk dżihadystów. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

W Jaworze powstanie fabryka silników dla Mercedesa

Inwestycja za pół miliarda euro w Jaworze na Dolnym Śląsku. Daimler rusza z budową fabryki czterocylindrowych silników dla Mercedesa. Jak dodaje wicepremier Mateusz Morawiecki,być może kiedyś w Jaworze będą powstawać całe samochody tej luksusowej marki.

Jan Szyszko: Puszcza Białowieska to okręt flagowy nurtu lewicowo-libertyńskiego w Europie Zachodniej

- Puszcza Białowieska to swego rodzaju okręt flagowy nurtu lewicowo-libertyńskiego całej Europy Zachodniej, który uważa, że człowiek jest największym wrogiem zasobów przyrodniczych, a najwyższą formą ochrony jest "nie wycinaj drzew" - powiedział w sobotę w Spale na zjeździe klubów Gazety Polskiej minister środowiska Jan Szyszko. Sprzęt który pojawia się w puszczy, tnie stuletnie drzewa w ciągu kilku sekund. Pytanie czy ratuje, czy pożera nasze lasy.

Prognoza pogody na wtorek 20 czerwca

We wtorek zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przemieszczającymi się z północy na południe opadami deszczu do 10-30 mm i burzami z gradem. Temperatura maksymalna od 23 stopni Celsjusza na Warmii i 29 stopni Celsjusza w centrum kraju do 30 stopni Celsjusza na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr północno-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w czasie burz silny do 90 km/h.

Wiceszef BOR rezygnuje ze służby po 19 latach. "Osobiste powody"

Niewiele wiadomo o przyczynach i okolicznościach rezygnacji pułkownika Tomasza Kędzierskiego z funkcji wiceszefa Biura Ochrony Rządu. Jedyny oficjalny komunikat mówi o osobistych powodach odejścia. Płk Tomasz Kędzierski był w grupie ochrony osobistej prezydenta i zabezpieczał wielkie wydarzenia w Polsce, takie jak szczyt NATO, czy Światowe Dni Młodzieży. W BOR pracował od 1998 roku. Opozycja zwraca uwagę, że to już kolejna głośna dymisja w tej formacji.

Sprawa "córki leśniczego" może trafić do CBA

Premier Beata Szydło zapowiada, że sprawa tajemniczej koperty od córki leśniczego, którą to minister Szyszko przekazał ministrowi Błaszczakowi musi zostać wyjaśniona. Jak całe zajście określiła szefowa rządu, "taki wypadek przy pracy nie miał prawa się zdarzyć". Nadal jednak nie wiadomo, jaka była treść korespondencji i co się z nią stało. Wszystkie zabiegi wokół tej sprawy podsycają spekulacje.

Artyści z Wrocławia dla Aleppo

Dolnośląscy artyści pomogą Syryjczykom. W Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu odbył się charytatywny koncert "Arcymistrzowie. Dar dla Aleppo" . Dochód z cegiełek pomoże w odbudowie zrujnowanego szpitala. - Chór NFM i Wrocławska Orkiestra Barokowa obchodzą 10 rocznicę powstania i z tej okazji gramy koncert. Radość nie jest pełna, bo gdzieś w świecie ludzie cierpią - mówi Andrzej Kosedniak, dyrektor Narodowego Forum Muzyki. - Chcieliśmy podzielić się tą radością w taki sposób, by pomóc innym - dodał.

Uległ ciężkiemu wypadkowi, walczy o powrót do zdrowia

Reportaż jest rozszerzeniem sobotniego materiału w "Faktach", który opowiada historię Tomasza Brzeskiego. Sportowiec z Nowego Sącza między innymi biegał w maratonach, startował w triathlonie a także uprawiał narciarstwo wysokogórskie. 1 kwietnia na zawodach Pucharu Polski w skialpinizmie w Zakopanem uległ groźnemu wypadkowi.

Policjanci mieli bezprawnie użyć paralizatora. Grozi im do 10 lat więzienia

Policjanci z Lublina, którzy mieli użyć paralizatora wobec bezbronnego, zatrzymanego obywatela Francji, natychmiast zostali wyrzuceni ze służby. Trafili do aresztu na trzy miesiące, otrzymali zarzuty. Grozi im nawet do 10 lat więzienia. Konsekwencje mogą spotkać także ich przełożonych. W tej historii była wina i była natychmiastowa reakcja, inaczej niż w sprawie Igora Stachowiaka.

Rak odebrał mu rodziców. Teraz on toczy tę samą walkę

Historia życia 22-letniego Roberta to nieustające pasmo rodzinnych dramatów i zmagań z nieuleczalnymi chorobami. Najpierw na raka zmarła matka, później ojciec. Robert też zachorował - na nowotwór tkanek miękkich. Ale nie poddaje się i liczy na pomoc.

Remont zajął 8 lat, a kosztował 700 milionów. Teraz Stadion Śląski pozostaje bez planów na przyszłość

Na razie wystąpili na nim lokalni politycy, urzędnicy i działacze, a o występach piłkarzy czy lekkoatletów nic nikomu nie wiadomo. Po ośmiu latach remontu Stadion Śląski jest już prawie gotowy na nowe otwarcie. A ponieważ zainwestowano w historyczny obiekt 700 milionów złotych, to trzeba zapytać: po co? Na razie w kalendarzu stadionu nie ma żadnego pewnego wydarzenia.

"Memphis in Poland" - polsko-amerykański festiwal w Sopocie. "Polska ma niesamowitą historię walki o wolność"

Memphis w Tennessee - to tam swoje kariery zaczynali między innymi Elvis Presley i Areta Franklin. Przez tydzień w Sopocie trwał "Memphis in Poland" - festiwal z koncertami i wystawami promującymi amerykańską kulturę rodem z tego miasta nad rzeką Missisipi. - To część naszej historii i to co nas, ludzi jednoczy - mówił Ambasador USA w Polsce, Paul W. Jones. - Polska ma niesamowitą historię walki o wolność - podkreślił Will Seabrook, wokalista zespołu "Rock for human rights".

Kanał Giżycki zakorkowany. "Na Mazurach pływa dziś wszystko, nawet drzwi od stodoły"

W długi weekend korki na drogach nikogo nie dziwią, natomiast na wodzie już mogą. Setki jachtów stały w kolejce, by przepłynąć Kanałem Giżyckim i to zarówno w niedzielę, sobotę, jak i w piątek. Takiego tłoku na Mazurach nie pamiętają najstarsi żeglarze, a mamy dopiero początek sezonu. Wielu narzeka na pływających bez patentów. Ratownicy apelują zaś o rozsądne żeglowanie. - Na Mazurach pływa dziś wszystko, nawet drzwi od stodoły, tak więc ten ścisk naprawdę jest duży, stąd z naszej strony apel o rozwagę i rozsądek - mówi Jarosław Sroka z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Prognoza pogody na poniedziałek 19 czerwca

W poniedziałek zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Na Pomorzu Gdańskim, Warmii, Mazurach, Podlasiu, częściowo na Kujawach, Lubelszczyźnie i Mazowszu miejscami przelotny deszcz. Lokalnie niewykluczone słabe burze (5-15 mm opadu i porywy wiatru do 70 km/h). Temperatura maksymalna od 24 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 29 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr przeważnie słaby, północno-zachodni. Ciśnienie spada, w południe 1006 hPa.

Kilkuset triathlonistów w Starogardzie Gdańskim. Wśród nich niepełnosprawna Paulina

Niemal 400 zawodników zmierzyło się w zawodach triathlonowych, czyli w pływaniu, bieganiu i jeździe na rowerze, zorganizowanych w Starogardzie Gdańskim. Wśród nich pojawił się wyjątkowy duet: chora na porażenie mózgowe 10-letnia Paulina oraz jej wujek. Dziewczynka jest pierwszą w Polsce niepełnosprawną osobą, która wzięła udział w takich zawodach. Gdy jej wujek płynął, znajdowała się w pontonie, w czasie jazdy na rowerze była w specjalnej przyczepce, a podczas biegu - w wózku.

Policja przypomina: kierowcy, trzymajcie łapki na kierownicy

Korzystanie z telefonu komórkowego podczas prowadzenia auta obniża koncentrację i utrudnia bezpieczne poruszanie się po drodze. Niby to jasne, a jednak policjanci muszą o tym przypominać. "Łapki na kierownicę" nazywa się nowa akcja policji, która ma zwrócić uwagę na to, jak niebezpieczne jest korzystanie z komórki w czasie jazdy.