Najnowsze

Najnowsze

Jechał pewnie, ale egzaminator wyczuł alkohol. Obywatel Niemiec ukarany

Obywatel Niemiec próbował zdać egzamin na prawo jazdy w Szczecinie. Najpierw bez problemu zaliczył łuk, ale kiedy egzaminator wszedł do samochodu, natychmiast wyczuł alkohol. I chociaż kursant jeszcze w samochodzie zapewniał, że nic nie pił, to w trakcie badania alkomatem przyznał, że już jedno prawo jazdy w Niemczech stracił. Właśnie za jazdę pod wpływem. Sąd ukarał go ekspresowo.

Rusza komisja ds. reprywatyzacji w stolicy. Wezwana ma zostać Gronkiewicz-Waltz

Ruszyły prace komisji weryfikacyjnej do spraw reprywatyzacji w Warszawie. Na razie komisja kierowana przez Patryka Jakiego ustaliła harmonogram prac i już wiadomo, że pierwsze rozprawy odbędą się w sprawie ulicy Twardej. Na świadka zostanie wezwana prezydent Warszawy, ale Hanna Gronkiewicz-Waltz już wcześniej zapowiadała, że stawić się nie zamierza.

Warszawa, Kraków i Rzeszów w czołówce. Zaskakujący ranking bezpieczeństwa w polskich miastach

Najbezpieczniej w Warszawie, niewiele gorzej w Krakowie i Rzeszowie. To wnioski z raportu Polskiej fundacji im. Roberta Schumana i Fundacji Konrada Adenauera przygotowanego przez "Politykę Insight", a dotyczącego bezpieczeństwa w polskich miastach. Pod lupę wzięto ponad 60 z nich. Miasta oceniano nie tylko przez pryzmat liczby przestępstw i działań organów ścigania. Pod uwagę wzięto także czynniki związane m.in. z szansami na znalezienie pracy.

Jeden granat znaleziony. Drugiego szukają z wykrywaczami metalu

Jedna zguba znaleziona, ale wciąż nie wiadomo co z drugą. Nadal prowadzona jest akcja poszukiwania granatu zagubionego w czasie akcji antyterrorystów z Rzeszowa. Policjanci przeczesują tereny kilku gmin na Podhalu z wykrywaczami metalu. Prokuratura z Nowego Targu prowadzi śledztwo w sprawie zgubionych granatów.

Po amputacji zdobywają góry. "Z każdego szczytu widać trzy kolejne"

Zbierają pieniądze na protezy, uczą jak w nich chodzić i jak wrócić do normalnego życia. Wolontariusze Fundacji Jaśka Meli "Poza Horyzonty" pomagają osobom niepełnosprawnym zdobywać szczyty nie tylko własnych możliwości, ale i te górskie. Razem chodzili już po Beskidzie Niskim, Tatrach Wysokich, zdobywali tysięczniki. Przed nimi kolejne wyprawy i wyzwania.

Prognoza pogody na poniedziałek 12 czerwca

Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu do 10 mm. W pasie od Mazur i Suwalszczyzny przez centrum kraju, Mazowsze po Śląsk i Małopolskę rozwiną się miejscami burze z opadami do 20 mm i gradem. Temperatura maksymalna od 17 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, 20 stopni Celsjusza na Pomorzu, Mazurach i Suwalszczyźnie, 26 stopni Celsjusza w centrum kraju do 28 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, na Wybrzeżu w porywach do 70 km/godz., w burzach silny do 90 km/godz.

Chcą być jak Lewandowski. Młode talenty piłkarskie w Warszawie

Być jak Lionel Messi czy Robert Lewandowski to marzenie wielu początkujących piłkarzy. Aby stać się naprawdę dobrym zawodnikiem, trzeba dużo pracować i to od najmłodszych lat. Do Warszawy przyjechało w ten weekend wiele dzieci z całej Polski. Jedni, żeby trenować i uczyć się gry od najlepszych z Ekstraklasy, a inni po to, żeby dostać się do szkoły piłkarskiej FC Barcelony - Escola Varsovia.

Niezwykłe urządzenie, które pozwala niemym komunikować się. Cyber-oko

Niezwykłe urządzenie, które pozwala chorym mówić. Cyber-oko to niepozornie wyglądający monitor, który śledzi ruch gałek ocznych. Pacjent wzrokiem wskazuje właściwą odpowiedź i dzięki temu nareszcie może wyrazić, co go boli, co chce zjeść, a nawet nauczyć się mówić i pisać. To wielki krok w rehabilitacji osób niepełnosprawnych i po udarach. Urządzenie stworzyli polscy naukowcy.

Wiceminister środowiska chce odstrzału łosi. Po 16 latach zakazu

"Łoś groźny dla życia ludzi" - do takiego wniosku doszedł wiceminister środowiska, Andrzej Konieczny. Jak mówi "można zacząć racjonalne użytkowanie łosia". A to oznaczałoby zniesienie obowiązującego od 16 lat zakazu strzelania do tych zwierząt. Łosi jest w Polsce dużo i powodują one wiele wypadków na drogach.

Lekarze nie dawali mu szans, teraz przejechał na rowerze tysiąc kilometrów. "Nikt nie mówił, że będzie lekko"

Życie według Michała Ludwiczaka na sto procent, choć po wypadku lekarze dawali mu 5 procent szans na przeżycie. Właśnie na rowerze przejechał tysiąc kilometrów od Morza do Tatr. 8 lat temu po wybudzeniu ze śpiączki od razu zaczął ćwiczyć. Na 30 urodziny jego przyjaciel, Jarosław Brzozowski, zaplanował trasę z Gdańska do Morskiego Oka. Miało być 800 km, wyszło prawie tysiąc.

Prognoza pogody na niedzielę 11 czerwca

Na wschodzie zanikające opady deszczu. Poza tym słonecznie. Temperatura maksymalna w ciągu dnia od 22 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 26 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Niepełnosprawny fryzjer, dla którego nie ma żadnych przeszkód

Patryk Wnorowski z Białegostoku, mimo amputacji nogi i braku pracy, nie poddał się i nauczył nowego zawodu. Pasją do fryzjerstwa zaraziła go żona, która jednocześnie jest jego nauczycielką. Praca okazała się terapią dla niego i niepełnosprawnych klientów. Otrzymują oni dwudziestoprocentowe zniżki na usługi w salonie.

Zagrożenie atakiem na imprezach masowych. "Każdy jest zasobem bezpieczeństwa"

- Nie możemy dać się zastraszyć, dać się zapędzić w kozi róg. Nie możemy dać się zarazić wirusem złej energii i strachu - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Marcin Cejrowski, redaktor naczelny Plejada.pl, pytany o ataki terrorystyczne na imprezach masowych. Dodał, że dobrze się dzieje, że artyści w sprawie aktów terroryzmu mówią jednym głosem. Jako przykład podał koncert charytatywny "One Live Manchester". Krzysztof Liedel, ekspert z Centrum Badań nad terroryzmem Collegium Civitas, zwrócił z kolei uwagę, że "każdy z nas jest zasobem bezpieczeństwa". - Z zamachów terrorystycznych, które udaremniono po 11 wrześnie (data ataku na World Trade Center w Nowym Jorku - przyp. red.), niemal 74 procent udaremniono po informacjach zwykłych obywateli - dodał.

Thun: przyspieszone wybory to był drugi strzał w stopę

- May zyskała dużo głosów, ale bardzo dużo straciła w porównaniu z wyborami w 2015 roku - powiedziała w "Faktach z zagranicy" TVN24 BiS Róża Thun. Europosłanka PO oceniła, że premier Wielkiej Brytanii zagrała "trochę va bank" zarządzając przyspieszone wybory. - Myślała, że umocni swoją pozycje, tymczasem ją osłabiła. Od teraz musi dogadywać się z innymi partiami - dodała. Zdaniem Thun wybory były "drugim strzałem w stopę", pierwszym była decyzja o referendum w sprawie Brexitu.