Najnowsze

Najnowsze

Antoni Macierewicz: Ta katastrofa dokonała się w powietrzu

Zjazd klubów "Gazety Polskiej" i goście z pierwszych ław rządowych. Do Spały przyjechał m.in. prezydent Andrzej Duda i przedstawiciele rządu. Nie zabrakło ministra obrony Antoniego Macierewicza, który przez ponad godzinę mówił o ustaleniach podkomisji smoleńskiej. - Ta katastrofa dokonała się w powietrzu - mówił szef MON. Zapowiedział, że komisja popracuje jeszcze co najmniej rok i ogłosił, że chce zaangażować do współpracy "najlepsze instytuty świata". Na Zjeździe nie było prezesa Jarosława Kaczyńskiego ani Premier Beaty Szydło, którzy wystosowali listy do uczestników wydarzenia.

Jedyna w Polsce szkoła sportowa dla niepełnosprawnych dzieci w Bytomiu zagrożona zamknięciem

Były negocjacje, spotkania i rozmowy, ale nic z nich na razie nie wynika. Przyszłość szkoły sportowej dla dzieci niepełnosprawnych w Bytomiu ciągle stoi pod dużym znakiem zapytania. To jedyna tego typu placówka w kraju. - Nie ujmując szkołom masowym, tu nie ma podziałów na dzieci zdrowe i na dzieci chore. Tu wszystkie dzieci są równe - mówi Ewa Kulik-Fojd, matka jednego z uczniów tej szkoły. Właściciel budynku chce go sprzedać. - Negocjujemy w tym kierunku, aby dzieci nie musiały opuszczać naszych nieruchomości - mówi Michał Gramatyka, wicemarszałek województwa śląskiego. Rodzice zapowiadają, że będą walczyć o szkołę do końca.

MEN mówi o tysiącach miejsc pracy dla nauczycieli. Sprawdziliśmy

Mają niewiele ponad dwa miesiące, by znaleźć pracę - nauczyciele, dla których reforma edukacji nie będzie dobrą zmianą. Związek Nauczycielstwa Polskiego liczy ich już w tysiącach. Ministerstwo Edukacji Narodowej obiecywało, że zwolnień nie będzie. Później resort twierdził, że są nowe oferty pracy. Sprawdziliśmy.

Praca za długi. Łódź wprowadziła rewolucyjny program

Z reguły zaczyna się od utraty pracy i kłopotów finansowych - kończy komornikiem i eksmisją. Historii bez happy endu są setki. Łódź pokazuje, że tak być nie musi. Dłużnicy mogą tam odpracować długi - w szkołach, muzeach, nawet w ZOO. Muszą tylko chcieć. Wielu wyszło już na prostą.

Prognoza pogody na niedzielę 18 czerwca

W niedzielę pogodnie, tylko na południowym wschodzie Polski przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna w dzień od 23 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 26 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Perfumy za dopuszczenie do obrony. Skazana profesor wciąż jest pracownikiem uczelni

Wystarczyło przynieść flakon drogich perfum, żeby obronić prace magisterską. Takie metody stosowała doktor habilitowana z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Sąd Rejonowy skazał kobietę na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata, 6 tysięcy złotych grzywny i 3 letni zakaz zajmowania stanowiska nauczyciela akademickiego. Wyrok nie jest prawomocny, dlatego Teresa B. nadal jest na liście pracowników uczelni. Jej przełożeni zapewniają, że nie ma już żadnych zajęć ze studentami.

"Nie chodzi o to, by kochać Syryjczyków, ale by im pomóc"

Ci, którzy mieliby do nas przyjechać, to są ludzie potrzebujący pomocy, w obliczu wojny. To jest pomoc związana z godnością - tak o uchodźcach w rozmowie w "Faktach z zagranicy" TVN24BiS mówił Ryszard Kalisz, były szef MSWiA. - Nie chodzi o to, by kochać Syryjczyków, ale by im pomóc - podkreślił z kolei doktor Leszek Mellibruda, psycholog z Active Business Mind.

Macron przekonuje do zmian w unijnych przepisach. To może uderzyć w Polskę

Zbliża się koniec przywilejów dla polskich pracowników delegowanych. Komisja Europejska szykuje nowe przepisy - zamiast płacy minimalnej ma być standardowa płaca lokalna. Problem w tym, że to podniesie koszt zatrudniania Polaków. Największym zwolennikiem zmian jest Emmanuel Macron. Prezydent Francji chce walczyć z - jego zdaniem - nieuczciwą konkurencją. Ma do tej walki potężną broń polityczną - poparcie społeczne.

PiS na kolizyjnym kursie z Kościołem? "Gdyby mogli, to odwołaliby Franciszka"

Politycy PiS mogą milczeć nawet do końca długiego weekendu. Nastąpi jednak moment, kiedy prezydent, premier, ministrowie i prezes będą musieli odpowiedzieć na apel duchownych, by Polska przyjęła uchodźców, czego rząd w dalszym ciągu odmawia. Były marszałek Sejmu widzi, jak PiS wchodzi na kurs kolizyjny z Kościołem.

Szykuje się rewolucja w służbie zdrowia. "To po prostu wyrównanie szans"

Jeśli ten pomysł przejdzie, dla szpitali będzie to oznaczało prawdziwą rewolucję. Szpitale publiczne będą mogły prowadzić działalność komercyjną, a chętnym pacjentom świadczyć usługi za pieniądze. Przyznał to minister zdrowia. Nie bez oporów, bo politycy Prawa i Sprawiedliwości zawsze sprzeciwiał się komercjalizacji szpitali.

Europejskie manewry NATO zakończone

To był sprawdzian umiejętności żołnierzy oraz manifestacja obecności i sprawności sił NATO w Europie. W niemieckiej Kilonii zakończyły się manewry wojskowe Baltops, a w polskim Orzyszu zakończyły się ćwiczenia Saber Strike.

Ukończył rajd mimo wypadku. "Z podium prosto do szpitala"

Do mety pozostało mu tylko pięć kilometrów. Jadąc 80 kilometrów na godzinę quad Rafała Sonika wpadł w poślizg i trafił do rowu. Polski zawodnik jest mocno poobijany i ma kłopoty z oddychaniem. Mimo wszystko rajd na Sardynii Sonikowi udało się ukończyć.

Prognoza pogody na sobotę 17 czerwca

W sobotę pochmurno z większymi przejaśnieniami. Miejscami niewielkie opady deszczu do 1-5 mm, tylko na wschodzie i południowym wschodzie kraju początkowo więcej deszczu i zanikające burze. Temperatura minimalna od 9 stopni Celsjusza na Warmii i 10 stopni Celsjusza w centrum kraju do 13 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr północno-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. W porywach do 50 km/h, w burzach silny do 80 km/h.

Mają 96 i 86 lat. Startują w zawodach pływackich i odnoszą sukcesy

Pan Kazimierz ma 96 lat i w piątek popłynął w mistrzostwach "Masters". Wystartował tam także jego kolega, pan Jan - 86-latek, który w ciągu pięciu ostatnich lat zdobył 34 medale. Przed nimi trzy dni zmagań podczas Letnich Otwartych Mistrzostw w pływaniu "Masters", w których udział weźmie 506 osób z 11 państw.

Dwukrotnie ranił policjanta nożem i uciekł. Zatrzymali go antyterroryści

Zatrzymano 21-latka który ranił policjanta w Tarnowie. Do zdarzenia doszło około 1 w nocy. Młody mężczyzna jadący rowerem zaczepiał kobietę wracającą z nocnej zmiany w pracy. Kobieta wezwała policję. Kiedy jeden z funkcjonariuszy próbował złapać mężczyznę, ten wyciągnął nóż i dwukrotnie ugodził nim policjanta. Później wsiadł na rower i uciekł. Policjant przeszedł operacje w tarnowskim szpitalu. Przebywa obecnie na oddziale chirurgii ogólnej. Po kilkunastu godzinach zatrzymano napastnika, który był już wcześniej znany policji. Odpowie za czynną napaść na funkcjonariusza.

Czeczeni uciekają przed torturami i prześladowaniami. Polska nie chce ich przyjąć

Zamknięte polskie drzwi dla uciekających przez czeczeńskim piekłem. Niektórzy pukali w nie już kilkadziesiąt razy, ale i tak zostali po białoruskiej stronie. W swojej ojczyźnie doświadczyli tortur i prześladowań, a jedyne o czym marzą, to status uchodźcy i normalne życie. Dlaczego Polska tak bardzo nie chce pomóc, skoro dwukrotnie Europejski Trybunał Praw Człowieka nakazał to wyrokiem?

Prognoza pogody na piątek 16 czerwca

W piątek pochmurno z przejaśnieniami i przelotne opady deszczu. We wschodniej części Polski także burze (5-20 mm opadu i porywy 60-80 km/h). Temperatura maksymalna od 18 stopni Celsjusza na Pomorzu Gdańskim do 26 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W zachodniej części kraju porywy mogą przekraczać 60 km/h. Ciśnienie spada, w południe 996 hPa.