Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na niedzielę 19 lutego

W całym kraju dość pogodnie, ale miejscami może być mglisto. Poza tym na północy wystąpią opady deszczu. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, Mazurach i Podlasiu do 7 stopni Celsjusza na Pogórzu. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu dość silny. W porywach do 50 km/h, południowo-zachodni. 

Po drugiej stronie smogu. Tak wygląda Beskid Śląski z powietrza

Podniebne studio TVN24. Wyjątkowa wyprawa szybowcem z Sebastianem Kawą - najbardziej utytułowanym pilotem w historii. Właśnie wrócił z Australii z kolejnym złotym medalem mistrzostw świata. Jak wygląda jego świat, kilkaset metrów nad ziemią, opowiedział naszemu reporterowi. Mateusz Kudła przy okazji dokładnie przyjrzał się smogowej chmurze nad Beskidem Śląskim.

Policja chce nocnej prohibicji w Suwałkach. "Od 21:00? Trochę brutalne"

Policja w Suwałkach chce wprowadzić nocną prohibicję. Zakaz sprzedaży napojów procentowych miałby obowiązywać od 21:00 do 6:00 rano. I miałby rozwiązać problem z nocnymi awanturami po kilku głębszych. Podobno to sami mieszkańcy podsunęli policji ten pomysł. Referendum jednak nikt nie przeprowadził. Samych sprzedawców też nikt o zdanie nie pytał.

Ostry spór podczas konferencji i długopisy do zadań specjalnych. O tym mówiliśmy w "Faktach"

Mijający tydzień obfitował w ważne i ciekawe wydarzenia. W "Faktach" TVN mówiliśmy między innymi o stanie zdrowia premier Beaty Szydło po wypadku, stanie zamówień śmigłowców dla polskiej armii czy o sporze ministra Waszczykowskiego z wiceszefem KE podczas debaty na Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium. Ale były też informacje o specjalnych długopisach dla MON czy o bohaterskim marynarzu, który uratował człowieka. Oto 10 najchętniej oglądanych materiałów na stronie "Faktów" TVN:

"To był monolog, który odzwierciedla chaos w głowie prezydenta Trumpa"

Zaskoczyło mnie to, że Donald Trump wpadł do Gabinetu Owalnego rano i mówi: robimy konferencję prasową. Tak się nie robi - powiedział w "Faktach z Zagranicy" Longin Pastusiak, amerykanista z Akademii Vistula, komentując pierwszą konferencję prasową zorganizowaną przez Donalda Trumpa, na której prezydent USA pokłócił się z dziennikarzami. - To było w technice narracji strumienia świadomości jak u Virginii Woolf czy "Ulissesa" Jamesa Joyce'a - stwierdził natomiast Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego. - To był monolog, który odzwierciedla chaos w głowie prezydenta Trumpa - dodał.

"Ze smutkiem przyglądam się tej debacie"

Podtrzymuję krytyczną opinię o działaniach polskiego rządu ws. Trybunału Konstytucyjnego, ale mam też rezerwę w sprawie działań komisarza Timmermansa - powiedział w "Faktach z Zagranicy" Kazimierz Michał Ujazdowski, europoseł i były członek PiS, komentując kłótnię do jakiej doszło między wiceszefem KE i szefem polskiej dyplomacji na Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium. - Komisja uzurpuje sobie prawa Rady Unii Europejskiej w tej sprawie, ale odpowiedzialność (za pogorszenie relacji - przyp. red.) jest po stronie kierownictwa PiS-u - dodał. Ujazdowski podkreślił, że "ze smutkiem przygląda się tej debacie, bo Polska ma pełen tytuł historyczny do tego by występować w roli promotora praw człowieka", a nie być oskarżaną o ich łamanie.

Macierewicz mówi o pomocy NATO ws. Smoleńska. Waszczykowski: nie mają takich instrumentów

NATO oficjalnie milczy, politycy PiS też nabierają wody w usta , bo najwyraźniej mają problem z tym, o co w Brukseli prosi szef MON. Najwyższy czas, żeby NATO włączyło się do wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej - mówił w czwartek Antoni Macierewicz, ale taka perspektywa wydaje się mało realna. Bo nawet szef polskiego MSZ przyznaje, że NATO nie ma takich narzędzi.

Spotkanie Duda-McCain i kłótnia szefa MSZ z wiceszefem KE. Konferencja Bezpieczeństwa w Monachium

Na 53. Konferencję Bezpieczeństwa w Monachium przybyli eksperci i politycy z całego świata. Przyleciał także m.in. wiceprezydent USA Mike Pence. W stolicy Bawarii jest również prezydent Polski, który spotkał się m.in. z republikańskim senatorem Johnem McCainem. Z kolei polski minister spraw zagranicznych spotkał się podczas panelu z wiceszefem Komisji Europejskiej. I pokłócił się z nim o Trybunał Konstytucyjny.

Dzień Kobiet będzie dniem protestu. "Zabierają nam naszą wolność"

Kobiety znów ubiorą się na czarno i znów wyrażą swój sprzeciw. Dzień Kobiet będzie dniem protestu. 8 marca Kobiety opanują nie tylko Warszawę, Wrocław i Poznań, ale też Lębork, Węgorzewo i Jelenią Górę. Nie zgadzamy się na to, co funduje nam rząd - mówią. Poparcie mają także za granicą.

Zeznania partnerów Adama Z. i Ewy Tylman. Sąd może zmienić kwalifikację czynu

W poznańskim sądzie ważna sprawa i ważni świadkowie: chłopak Ewy Tylman i chłopak Adama Z.. Partner oskarżonego o zabójstwo nie wierzy w jego winę, partner dziewczyny nigdy nie widział jej tak pijanej. Zeznawali 9 godzin i po tych zeznaniach sąd ogłosił, że być może zmieni kwalifikację czynu i oskarży Adama Z. nie o zabójstwo Ewy Tylman, tylko o nieudzielenie jej pomocy.

Jest list gończy za "Hossem"

Sąd wczoraj zdecydował o jego aresztowaniu Arkadiusza Ł., który jest podejrzany o oszustwa metodą "na wnuczka". Dziś został wystosowany za nim list gończy. "Hoss" miał okraść swoje ofiary łącznie na prawie półtora miliona złotych.

Prognoza pogody na sobotę 18 lutego

W całym kraju pochmurno i mglisto. Miejscami możliwe przejaśnienia. Na północy i zachodzie kraju bez opadów. Poza tym okresami niewielkie opady deszczu ze śniegiem do 1-5 mm. Temperatura maksymalna od 2 stopni Celsjusza na Podlasiu i Lubelszczyźnie, 3 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 6 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany.

Ostatnie miesiące Tomasza Kality w "Superwizjerze"

Tomasz Kalita - polityk SLD i rzecznik tej partii - zmarł w wieku 37 lat. Ostatnie 8 miesięcy jego życia to była walka ze złośliwym nowotworem mózgu - glejakiem wielopostaciowym. Ale Kalita walczył nie tylko z chorobą. Walczył także w imieniu wielu chorych. Do samego końca zabiegał o legalizację medycznej marihuany. Przez ostatnie miesiące Tomaszowi towarzyszyli reporterzy "Superwizjera". Efekt ich pracy będzie można zobaczyć już jutro o 20.00 w TVN24.

Więcej mężczyzn popełnia samobójstwo, niż ginie w wypadkach. Raport o stanie zdrowia Polaków

Polki żyją średnio 82 lata, mężczyźni - 74. Żyjemy coraz dłużej, ale przyrost naturalny jest ujemny. I to nie tylko w miastach. Najnowsze dane z raportu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego nie są optymistyczne. Najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce są choroby układu krążenia, a co raz więcej osób ma problemy ze zdrowiem psychicznym. Niepokoją też dane dotyczące samobójstw.

Mieszkania gotowe, ale stoją puste. Deweloper kontra sąsiadka

Z jednej strona duża firma i jej olbrzymia inwestycja. Z drugiej mieszkająca po sąsiedzku łodzianka z niewielkiego domu. Kobieta doprowadza inwestora na skraj rozpaczy i stawia inwestycję pod znakiem zapytania. Dlaczego? Bo deweloper nagiął przepisy, a sąsiadka to zauważyła. I potrafi teraz to wykorzystać.

Eksperyment procesowy w sprawie wypadku posła

Jak doszło do wypadku, w którym zginął poseł Kukiz 15 Rafał Wójcikowski? Miał to wyjaśnić eksperyment procesowy na trasie S8. Warunki na drodze i widoczność były podobne jak w dniu wypadku w styczniowy poranek, kiedy kierowane przez posła auto uderzyło w barierę energochłonną i obróciło się o 90 stopni.

Lądowa operacja przeciwko IS? "Arabowie nie są gotowi przyjąć Amerykanów"

Amerykanie przespali sytuację, w której można było powstrzymać rozwój tzw. Państwa Islamskiego w Syrii - stwierdził w "Faktach z Zagranicy" ppłk Krzysztof Przepiórka, były dowódca GROM, komentując informacje CNN o możliwej interwencji lądowej w Syrii i Iraku w celu zlikwidowania tzw. Państwa Islamskiego - Ciężko wrócić do momentu, kiedy ta interwencja mogłaby mieć więcej sensu - dodał Katarzyna Sidło, arabistka i ekonomistka ds. politycznych Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych.

Ambasador Wielkiej Brytanii w TVN24 BiS: nieuczciwe byłoby kazać wyjechać Polakom

- Brexit jest pewny - stwierdził w "Faktach z zagranicy" Jonathan Knott, ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce. - Moja premier już mówiła, że mamy zamiar uruchomić art. 50 - dodał. Brytyjski dyplomata podkreślił przy tym, że Brexit nie zagraża Polakom mieszkającym na Wyspach a rząd Theresy May robi wiele, żeby stosunki polsko-brytyjskie były jak najlepsze. Temu ma służyć też Forum Belwederskie, które zostanie zorganizowane na początku marca w Warszawie.