Najnowsze

Najnowsze

Interwencja w Libii i udział w niej Polski były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Justyny Pochanke byli mjr Michał Fiszer, gen. Gromosław Czempiński, gen. Roman Polko oraz Marek Ostrowski. (TVN24)

Gośćmi Grzegorza Kajdanowicza w "Faktach po Faktach" w TVN24 byli: w pierwszej części - Dariusz Rosati, były minister spraw zagranicznych, Jacek Mojkowski z tygodnika "Forum" i gen. dyw. prof. dr hab. Bolesław Balcerowicz, a w drugiej - Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

19.03 | Interwencja w Libii głównym tematem "Faktów po Faktach". Gośćmi Anity Werner byli Marek Ostrowski, gen. Gromosław Czempiński, prof. Aleksander Smolar i Sławomir Sierakowski. (TVN24)

18.03 | Interwencja NATO w Libii i "biała galeria" w Sejmie były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Piotra Marciniaka byli prof. Roman Kuźniar, gen. Marek Dukaczewski, Marek Balicki i Bolesław Piecha. (TVN24)

Sejmowa debata nad reformą służby zdrowia i sposób na porozumienie ws. OFE były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Grzegorza Kajdanowicza były Ewa Kopacz, Dorota Gardias, Joanna Mucha i Anita Błochowiak.

W pierwszej części programu gościem "Faktów po Faktach" w TVN24 był marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna. W części drugiej z Kamilem Durczokiem rozmawiał prof. Michał Kleiber.

Sytuacja w Japonii w kilka dni po trzęsieniu ziemi i artykuł premiera Donalda Tuska w "Gazecie Wyborczej" były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Grzegorza Kajdanowicza byli prof. Jan Winiecki, Kazuko Shiraishi i Marcin Zagrajek oraz Julia Pitera i Elżbieta Jakubiak.

Dziś w "Faktach po Faktach" dyskusja na temat politycznych i gospodarczych skutków trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii. W drugiej części programu dyskusja o bilansie trzylecia premiera Donalda Tuska.

W japońskiej elektrowni atomowej Fukushima 1 może dojść do kolejnego wybuchu. Władze nie wykluczają eksplozji wodoru w budynku drugiego reaktora. Japonia liczy ofiary potężnego trzęsienia ziemi i ataku tsunami. Oficjalne dane mówią o trzech tysiącach. Specjaliści ostrzegają przed silnymi wstrząsami wtórnymi. Premier Japonii mówi, że jego kraj nie był w takim kryzysie od drugiej wojny światowej.

Świat patrzy z niepokojem na elektrownie jądrowe w Japonii. Kanclerz Angela Merkel uważa, że to wielkie ostrzeżenie i zarządza kontrolę bezpieczeństwa w Niemczech. Proponuje też, by tą sprawą zajął się szczyt Unii Europejskiej. Premier Donald Tusk widzi to inaczej: japońska technologia jest widać bezpieczna, skoro nawet po trzęsieniu ziemi nie ma powtórki z Czarnobyla.

Polscy ratownicy są gotowi wyjechać do Japonii. Ekipy z innych krajów już lecą. Nasza jeszcze nie i zapewne zostanie w kraju, bo Japonia nas o pomoc nie prosi.

Raport komisji Millera nie zostanie opublikowany w rocznicę katastrofy smoleńskiej, nie będzie traktowany instrumentalnie i nie zakłóci powagi uroczystości - zapewnia premier Donald Tusk pytany co zrobi, gdy raport trafi na jego biurko tuz przed 10 kwietnia. Nadal jednak nie wiadomo, kiedy komisja zakończy prace. Na razie czeka na możliwość przeprowadzenia eksperymentów na jedynym rządowym tupolewie, który wcześniej musi przejść testy.

Lawina zabiła trzy osoby. Zostały porwane przez masę śniegu pod Koszystą w Tatrach. Ratownicy dotarli do przysypanych, śmigłowiec zabrał ich do szpitala - ale nikogo z tej trójki nie udało się uratować mimo kilkugodzinnej reanimacji.

Adam Małysz pożegna się z kibicami tak, jak chciał: na Wielkiej Krokwi. Jest porozumienie w sprawie pieniędzy za wynajem skoczni w Zakopanem. Właśnie z powodu kosztów pożegnanie Małysza wisiało na włosku. Organizatorzy i zarządzający Wielką Krokwią Centralny Ośrodek Sportu zarzucali sobie nawzajem nieczystą grę. To oburzało kibiców.

Czy nasze miasta utoną w brudzie? W wielu trwa gorączkowe szukanie pieniędzy na oczyszczanie. Długa i kosztowna zima pochłonęła ogromną część przeznaczonego na to budżetu. A to dopiero początek roku, w którym kolejna zima przecież się zacznie. Wizja zasp, nieskoszonych trawników, brudnych ulic, niewywiezionych liści musi mobilizować.

12.03 | Eksplozja w elektrowni atomowej w Japonii i pomoc humanitarna dla tego kraju były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Beaty Tadli byli prof. Władysław Mielczarski i Łukasz Turski oraz prof. PG Robert Jankowski i Janina Ochojska. (TVN24)

W "Faktach po Faktach" Japończyk mieszkający w Polsce Yoshiho Umeda, prof. Ewa Pałasz-Rutkowska, Kierownik Zakładu Japonistyki i Koreanistyki UW i prof. Wojciech Dębski, sejsmolog z Instytutu Geofizyki PAN rozmawiali o trzęsieniu ziemi, które nawiedziło Japonię.

10.03 | Przyszłość Platformy Obywatelskiej i najnowsza książka Jana Tomasza Grossa były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Grzegorza Kajdanowicza byli Andrzej Olechowski, Piotr Gontarczyk i Stanisław Krajewski.

09.03|Gośćmi programu Fakty po Faktach byli Adam Szejnfeld z PO, Marek Borowski z SDPL i Janusz Palikot. (TVN24)

- Same korzyści - tak minister finansów Jacek Rostowski podsumował w "Faktach po Faktach" zmiany, jakie będą miały miejsce po wejściu w życie rządowych propozycji w systemie emerytalnym. - Z naszych wyliczeń wynika, że mimo zmniejszenia składki, emerytury będą wyższe o ok. 2,3 proc., dzięki temu, iż więcej będzie inwestowane w akcje. A poza tym zmniejszy się dług publiczny - mówił.

Gośćmi "Faktów po Faktach" byli wicepremier Waldemar Pawlak, oraz snowboardzistka Jagna Marczuaitis.

Góralska awantura o unijne pieniądze. Unia wspiera obszary górskie, a polski rząd uznaje, że należy z unijnych pieniędzy wesprzeć górali i hodowle owiec. Na liście szczęśliwców znaleźli się hodowcy z województw podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego i opolskiego, poza - świętokrzyskie, choć, o czym najwyraźniej nie wszyscy wiedzą, są tam i góry i owce. Górale ze świętokrzyskiego są więc solidnie poirytowani…

Gościem pierwszej części "Faktów po Faktach" była Barbara Nowacka - feministka, córka premier Izabeli Jarugi-Nowackiej, która zginęła w katastrofie pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku. Natomiast w drugiej części programu, Grzegorz Kajdanowicz rozmawiał z Ryszardem Czarneckim i Jerzym Wenderlichem (SLD).

Manifa przeszła przez Warszawę, Gdańsk, Kraków i Wrocław. Ósmy marca tuż tuż, więc kobiety o sobie przypominają - "dość wyzysku! Wymawiamy służbę". Manifa w tym roku była ekonomiczna - to był sprzeciw wobec nierówności płac, bezrobocia i łamania prawa pracy. Sprzeciwiały się pielęgniarki, nauczycielki, a nawet pracownice personelu pokładowego samolotów.

Sto lat dla geniusza filmu - Andrzej Wajda świętuje 85-urodziny. Wczoraj z aktorami i filmowcami, dziś z widzami, a wkrótce w pałacu prezydenckim odbierze Order Orła Białego - najwyższe odznaczenie państwowe. Wniosek w tej sprawie trafi do kapituły za kilka dni.

Nikt nie chciał z nimi zadzierać, nikt nie chciał wchodzić im w drogę. Z milicjantami w Rosji łatwo nie było. Milicjantom ufała mniej niż jedna trzecia Rosjan - teraz to ma się zmienić. Milicja zmienia się w policję i nie tylko nazwa ma być inna. Decyzja zapadła na najwyższym szczeblu. A prezydent Miedwiediew wymaga i obiecuje - podwyżki.

Żona, córka, znajomi, przyjaciele, kibice i oczywiście dziennikarze. Tłoczno zrobiło się na krakowskim lotnisku kiedy z samolotu wysiadł Adam Małysz. Na pytanie : "co dalej?" odpowiedział : do domu, na obiad. Ale dziś w porze obiadowej było jeszcze spotkanie z prezydentem...

Teraz świeżo wydana książka i ślady przeszłości - polskiej i żydowskiej - po premierze "Złotych żniw" pojechaliśmy do Jedwabnego. 10 lat temu małe miasteczko na Podlasiu było na ustach wszystkich. Od książki Tomasza Grossa "Sąsiedzi" rozpoczęła się trudna i bolesna dyskusja o mordowaniu Żydów przez Polaków. Dla wielu to był szok. Przed nami kolejny rozdział tej dyskusji - za kilka dni w księgarniach kolejna książka Grossa i kolejne trudne tezy - dziś jesteśmy do tej dyskusji trochę lepiej przygotowani niż wtedy.

Miał wiele szczęścia w nieszczęściu. 29-letni mężczyzna kilka godzin dryfował na niewielkiej krze w kierunku Szwecji. Na własne życzenie - strażacy nie od dziś ostrzegają, żeby nie wchodzić na zamarznięty Bałtyk. Mężczyznę ratowało dwudziestu strażaków. Tym razem skończyło się na strachu i wyziębieniu, niestety konsekwencje wchodzenia na - gruby z pozoru lód - bywają tragiczne.

- Kontrolujemy sytuację - odbiliśmy wszystkie miasta - chwalą się w telewizji libijskie władze, ale rebelianci mówią co innego. Trwa także wojna informacyjna. Nie wiadomo komu wierzyć - także w sprawie pogłosek o brytyjskich komandosach i dyplomacie uwięzionych w Libii.