Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na poniedziałek 8 maja

W poniedziałek przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna w dzień od 8 stopni Celsjusza na Pomorzu do 15 stopni Celsjusza na Pogórzu i Lubelszczyźnie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 40-60 km/h, północny.

Niechciane bobry

Apel wójta gminy Cedry Wielkie. Chce zmniejszyć do zera liczbę bobrów żyjących na jego terenie. Wójt podkreśla, że chronione zwierzęta stanowią duże zagrożenie dla wałów przeciwpowodziowych, a w efekcie dla okolicznych mieszkańców. Chce, żeby Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska pozwoliła na odstrzał zwierząt albo ich przeniesienie.

Prognoza pogody na niedzielę 7 maja

W niedzielę pochmurno z przejaśnieniami. Okresami opady deszczu do 15 mm. Na wschodzie i południowym wschodzie burze. Temperatura maksymalna od 9 stopni Celsjusza na Wybrzeżu i 13 stopni Celsjusza w centrum kraju do 20 stopni Celsjusza na Lubelszczyźnie. Wiatr północno-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. W porywach na Wybrzeżu do 60 km/h.

Pastusiak: niektórzy byli prezydenci USA głodowali

Będąc byłym prezydentem USA zarabia się więcej niż piastując urząd - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS profesor Longin Pastusiak. Amerykanista zwrócił uwagę, że wsparcie i wysokie honoraria dla byłych prezydentów jest zjawiskiem nowym, a w historii USA zdarzało się, że wybitni przywódcy umierali w nędzy.

"Brexit jest wielkim wyzwaniem dla Europy"

Formalnie odwrót od decyzji o Brexicie jest możliwy, ale politycznie jest niewyobrażalny - powiedziała w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Danuta Hübner, europosłanka Platformy Obywatelskiej. Dodała, że Europa jest dobrze przygotowana do procesu negocjacji z brytyjskim rządem.

Maszt widmo w centrum Łomży. "Różnie bywa, ale zabierać cały maszt?"

Maszt z unijną flagą w centrum Łomży pojawia się i znika. Pojawił się wiele miesięcy temu. Zniknął przed uroczystością z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja. Został po prostu wykopany, a gdy prezydent miasta, biskup, wiceminister i politycy PiS skończyli świętować, maszt wrócił na miejsce. Jak gdyby nigdy nic.

Prognoza pogody na sobotę 6 maja

Na Pomorzu sobota będzie pogodna. W pozostałych regionach kraju możliwe opady deszczu, a na wschodzie i na Podkarpaciu burze - lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 16 stopni Celsjusza na Pomorzu do 22 stopni Celsjusza na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 70 km/h, północno-wschodni.

Wyhamowała tuż przed dachującym samochodem

Potężne zderzenie, dachowanie półciężarówki i zimna krew kobiety za kierownicą szkolnego autobusu z Oklahomy. Wyhamowała i ochroniła wszystkich swoich pasażerów. A jechało z nią dziewiętnaścioro uczniów.

To zdjęcie stało się symbolem gigantycznego problemu USA. Opioidy zbierają śmiertelne żniwo

W ubiegłym roku 33 tysiące osób umarło w USA powodu przedawkowania opioidów. Najbardziej znanym nielegalnym opioidem jest heroina, ale te substancje znajdują się w bardzo wielu środkach przeciwbólowych, które Amerykanie przyjmują na masową skalę. Amerykańskie władze mówią o epidemii, bo liczba osób uzależnionych od opioidów przekroczyła 2 miliony. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS. Raport na ten temat w weekendowym Magazynie TVN24.

"Polska stała się takim Czarnym Piotrusiem"

Za sprawą władz, które odchodzą od kryteriów kopenhaski, Polska stała się dla Unii Europejskiej takim Czarnym Piotrusiem. Polska przestaje być postrzegana jako państwo prawa - ocenił w "Faktach z Zagranicy" Paweł Wroński z "Gazety Wyborczej". Jego zdaniem krytyczne słowa pod adresem Polski, które padają z ust przedstawicieli unijnych instytucji, a także z usta Emmanuela Macrona są sygnałem mówiącym "Unio, ogarnijmy się. Odetnijmy coś, co nie jest do końca takie same jak my". Zdaniem doktora Łukasza Pawłowskiego z "Kultury Liberalnej" w rozgrywkach z Unią Europejską Węgry zachowują się dużo rozsądniej niż polski rząd.

Więcej pytań niż odpowiedzi. Co dalej z propozycją referendum konstytucyjnego?

Coraz więcej znaków zapytania w sprawie słów prezydenta w sprawie konstytucji. Pisać nową czy zmieniać starą? W jaki sposób? Czy będzie referendum? Czy prezydent uzgodnił swoją inicjatywę z PiS-em? Andrzej Duda w środę stwierdził tylko, że za rok chciałby przeprowadzić referendum konstytucyjne. Nie powiedział jednak, o co chce zapytać.