Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na sobotę 10 czerwca

W sobotę na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej oraz w zachodniej części Dolnego Śląska pogodnie. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże z przemieszczającymi się z zachodu na wschód przelotnymi opadami deszczu i burzami, miejscami, a szczególnie na wschodzie i w górach, gwałtownymi z gradem. W burzach opady do 40 mm. Temperatura maksymalna od 17 stopni Celsjusza na Wybrzeżu i 19 stopni Celsjusza w centrum kraju do 25 stopni Celsjusza na Podlasiu i Lubelszczyźnie. Wiatr zachodni, tylko na wschodzie kraju wiatr południowo-wschodni, skręcający na zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach silny do 90 km/h.

"Zabrońmy sądom wydawać wyroki, będzie weselej". Prawnicy o wnioskach do Trybunału

Ubiegłotygodniowa uchwała Sądu Najwyższego w sprawie zastosowania przez prezydenta Andrzeja Dudę prawa łaski ma być wnikliwie zbadana przez Trybunał Konstytucyjny. Są aż trzy wnioski w tej sprawie - złożyli je marszałek Sejmu, Prokurator Generalny i grupa posłów PiS. Według opozycji to nic innego jak próba osłabienia pozycji Sądu Najwyższego i podważenie jego wiarygodności. Wioski krytycznie ocenia też środowisko prawnicze.

Luksus, bogactwo i hazard. Monte Carlo w pigułce

Zabieramy państwa w zakątek świata, który z powodzeniem można nazwać rajem na ziemi. Oczywiście, jeśli jest ktoś fanem luksusu, bogactwa, przepychu i hazardu. Monte Carlo w pigułce. Przewodnikiem po tym niezwykłym mieście będzie Mateusz Walczak z TVN24 BiS.

Miała być sortownia śmieci, jest dzikie wysypisko. "Muchy do ust wchodzą"

Bród, smród i stada szczurów. Do tego chmary owadów i sterty odpadów zagrażających życiu i zdrowiu. Mieszkańcy małopolskiej gminy Klucze walczą z gigantycznym wysypiskiem śmieci, które cały czas się rozrasta. Rośnie też wściekłość ludzi. Były skargi, były mandaty i kontrole - najwyraźniej właściciel składowiska niewiele sobie z tego robi, a władze gminy niewiele mogą zrobić.

Prezydenci, doradca, prokurator, były szef FBI, zięć Trumpa i ambasador. Główne postacie kryzysu w USA

Prezydenci Trump, Putin, były szef FBI Comey, były doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Flynn, prokurator generalny Sessions, zięć przywódcy USA Kushner i ambasador Kislak. Ludzie, o których za sprawą czwartkowego przesłuchania w Senacie mówi teraz cała Ameryka i spora część świata. Kto z kim się spotkał, co chciał załatwić, kto co chce zataić i kto kiedy kłamał? Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

"Prezydent USA nie może wydać polecenia zaprzestania śledztwa"

- Byłoby to nielegalne - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS politolog dr Grzegorz Kostrzewa-Zorbas, mówiąc o wydawaniu poleceń szefowi FBI przez prezydenta USA. - Prezydent nie może wydać polecenia zaprzestania śledztwa, a szef FBI nie może przyjąć takiego polecenia - mówił. Drugi gość programu, Marek Ostrowski z "Polityki", stwierdził, że śledztwo FBI w sprawie kontaktów ludzi z otoczenia Donalda Trumpa z Rosjanami "ujawnia różnicę między Polską a USA". - W Polsce nigdy nie było sytuacji, w której prezydentowi groziło zdjęcie z urzędu - skomentował Ostrowski.

Marcinkiewicz podziwia siłę amerykańskiej demokracji. "Jesteśmy lata świetlne za USA"

- Ja jestem zafascynowany jedną rzeczą: jak amerykańska demokracja jest silna, jak jest zbudowana - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były premier Kazimierz Marcinkiewicz. Skomentował w ten sposób czwartkowe przesłuchanie byłego szefa FBI Jamesa Comeya w Senacie. - Senat robi swoje, ma swój honor, godność, komisje - mówił Marcinkiewicz i dodał: "jesteśmy lata świetlne za USA".

Spór wokół podkomisji smoleńskiej. "Wyszło na jaw wielkie oszustwo"

Wojskowa Akademia Techniczna kładzie dokumenty na stół i pokazuje, jak podkomisja smoleńska zmanipulowała wyniki ich badań. Po publikacji programu "Czarno na Białym" w TVN24, politycy opozycji wprost domagają się jej likwidacji. - Wyszło na jaw wielkie oszustwo - mówił były szef MON, Tomasz Siemoniak z PO.

Prognoza pogody na piątek 9 czerwca

W piątek na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie słaby, przelotny deszcz. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 23 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, do 28 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Ciśnienie spada, w południe 1004 hPa.

Alwernia bez wody pitnej. Prawie 200 gospodarstw poszkodowanych

Po nawałnicach w Alwerni w woj. Małopolskim został zerwany most, a mieszkańcy nie mają wody pitnej. Mija już tydzień od burzy, która zniszczyła przeprawę na rzece Regułce. Most jest zamknięty, a jego naprawa zajmie kilka miesięcy. W Alwerni woda nie nadaje się do spożycia. Sytuacja jest bardzo trudna dla mieszkańców. Prawie 200 gospodarstw jest poszkodowanych.

Jurek Owsiak do szefa MSWiA: Proszę nie upolityczniać Przystanku Woodstock

Jurek Owsiak, dyrygent Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, odpowiada ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi. Po zapowiedzi szefa MSWiA o negatywnej opinii policji dla przystanku Woodstock, szef WOŚP pisze: "Panie Ministrze! Bardzo proszę nie upolityczniać festiwalu!" oraz ponawia zaproszenie na imprezę dla Błaszczaka, by ten sam się przekonał, czy jest bezpiecznie, czy nie oraz jaka panuje tam atmosfera.

Lewicki: nic nie wskazuje na to, że Trump złamał prawo

Ja nie bronię postępowania Trumpa, ale nie widzę u niego łamania prawa - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS amerykanista prof. Zbigniew Lewicki, komentując zwolnienie przez prezydenta USA dyrektora FBI Jamesa Comeya. - Trump może wydawać polecenia szefowi FBI - mówił. - Nic z tego, co do tej pory wiemy, absolutnie nie wskazuje na to, żeby Trump w jakikolwiek sposób złamał prawo - dodał. Zdaniem korespondentki TOK FM w Stanach Zjednoczonych Doroty Warakomskiej, która była drugim gościem programu, czwartkowe przesłuchanie Comeya w Kongresie będzie niczym "polityczny Super Bowl". - Wydaje się, że Donald Trump jest coraz bardziej zaniepokojony tym wszystkim, bo pętla się zaciska - stwierdziła.

Współpraca Nowoczesnej i PO? Petru: muszą przeprosić za aferę reprywatyzacyjną

- Trudno być po stronie Platformy, która nie wyjaśnia afery reprywatyzacyjnej - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Dodał, że nie wyklucza współpracy PO, ale apeluje, by Platforma "przyznała się do błędu". - Zawsze szef ponosi odpowiedzialność. Być może (Hanna Gronkiewicz-Waltz przyp. red.) nie wiedziała o aferze, ale to też jest jej wina - dodał Petru.

"Koniec sędziokracji". Drugie czytanie ustawy o ustroju sądów

Przywracamy narodowi władze nad wymiarem sprawiedliwości - mówią posłowie PiS i chcą dać ministrowi sprawiedliwości władzę nad prezesami sądów. Będzie mógł wymienić każdego, kiedy zechce. Zdaniem PiS-u to koniec "sędziokracji". Zdaniem opozycji to koniec trójpodziału władzy.

Wniosek o wotum nieufności wobec Mariusza Błaszczaka

Do marszałka Sejmu trafił w środę wniosek o odwołanie ministra Błaszczaka. Sprawą śmierci Igora Stachowiaka nikt w MSW się nie przejął, a we Wrocławiu zamiast policyjnych dymisji były wyłącznie awanse. Zareagowano dopiero po roku, po emisji materiału w "Supewizjerze".

Podkomisja smoleńska nie opublikowała badań naukowców z Wojskowej Akademii Technicznej

Film podkomisji smoleńskiej, pokazany w 7. rocznicę katastrofy, nie zawierał wszystkich wniosków z kluczowego badania. Reporter "Czarno na Białym" TVN24 Piotr Świerczek dotarł do pełnej analizy naukowców Wojskowej Akademii Technicznej. Ich konkluzja: prezydencki tupolew, po utracie części skrzydła, nie był w stanie dalej lecieć. W "Czarno na Białym" w TVN 24 w środę o 20.30 pytanie: czemu w takim razie wnioski przedstawione przez podkomisję są inne?