Najnowsze

Najnowsze

Jak mają wyglądać lekcje wychowania seksualnego?

Wychowanie do życia w rodzinie - lekcja pełna wartości i moralności. Seks i antykoncepcja to zło, więc będzie o nich niewiele. Kiedy staną się tabu i zakazanym owocem, może to skutkować tym, że młodzi ludzie będą się uczyć w miejscach zdecydowanie mniej bezpiecznych niż szkoła.

Prognoza pogody na piątek 25 sierpnia

W piątek na północy Polski przelotne opady deszczu a na Podkarpaciu burze. Na pozostałym obszarze kraju pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 20 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 27 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 80km/h, zachodni.

Koronki z Koniakowa mogą wkrótce być znane na całym świecie

Zna je cała Polska, teraz pozna świat - koronki z Koniakowa. Zachwycają od lat, ale dopiero niedawno heklowanie, czyli stosowany jedynie w Beskidzie Śląskim unikatowy sposób wytwarzania koronek, został wpisany na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. To ważny krok na drodze umieszczenia ich na światowej liście UNESCO.

Śmiałkowski: kobiet w rolach bohaterek filmów jest coraz więcej

- Możemy doczekamy czasów, kiedy te zarobki będą równe - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS krytyk kulturalny Kamil Śmiałkowski, komentując duże różnice w zarobkach hollywoodzkich aktorek i aktorów. - Kobiet w rolach bohaterek filmów jest coraz więcej - zauważył. Psycholog społeczny Joanna Heidtman, drugi gość programu, stwierdziła, że różnica w zarobkach może wynikać z tego, że hollywoodzkie filmy, zwłaszcza akcji, są częściej kierowane do mężczyzn, więc mają więcej męskich ról, które w dodatku są bardziej rozbudowane.

"Nie kładłbym do grobu Grupy Wyszehradzkiej"

- Takie spotkania mają charakter kurtuazyjny, a czy to było coś więcej, dowiemy się po czasie - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS historyk dr Zbigniew Girzyński, komentując spotkanie państw Europy Środkowej z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, na którym nie ma przedstawicieli polskiego i węgierskiego rządu. Jak jednak zaznaczył, "nie kładłby do grobu Grupy Wyszehradzkiej". Z kolei drugi gość programu, były eurodeputowany PO Paweł Zalewski, stwierdził, że Grupa istnieje po to, by prezentować wspólne stanowisko Europy Środkowej. - Jeżeli jest tak, że w kluczowej sprawie, takiej jak pracownicy delegowani, Czechy i Słowacja mają inne zdanie niż pozostałe dwa państwa, to można wnosić, że Grupy Wyszehradzkiej już nie ma - zaznaczył, dodając, że o tym mówi czeska i słowacka prasa.

Dalszy spór samorządowców z przedstawicielami rządu

Państwo działa - mówi premier Beata Szydło, która odwiedziła zniszczone gminy w Wielkopolsce. Odbiera meldunki od strażaków, chwali samorządowców i nadrabia straty, bo wojna rządu z samorządem, zwłaszcza po takiej nawałnicy, to czas stracony.

Z fizyki miała tróję, ale wie, jak rozpędzić rower do ponad 60 km/h. Zakonnica podbiła internet

67 kilometrów na godzinę miała na liczniku siostra Leopolda, a pędząca za nią siostra Cyryla myślała, że jeśli stanie się coś złego, to "nie będzie co zbierać". Dwie polskie zakonnice, pokonując Hiszpanię na rowerach, podbiły internet i najprawdopodobniej pobiły zakonny rekord prędkości. Siostra Leopolda zdradziła nam, że z fizyki miała trójkę, ale doskonale wie, jak przyjąć na rowerze aerodynamiczną pozycję.

Prognoza pogody na czwartek 24 sierpnia

W czwartek pogodnie, tylko na północnym-wschodzie Polski więcej chmur i słabe opady deszczu. Po południu pochmurno również na krańcach zachodnich kraju. Temperatura maksymalna od 18 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i 22 stopni Celsjusza w centrum kraju do 26 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

"Nie zrobiła nic, aby temu zapobiec". Chroniła konkubenta za cenę życia córki

Przyniosła martwa córkę na pogotowie, choć wcześniej nie zrobiła nic, żeby ją obronić przed przemocą. Do Sądu Okręgowego w Łodzi trafił akt oskarżenia w sprawie śmierci 4-letniej Oliwii, nad którą znęcał się konkubent matki. Według prokuratury, 28-lenia Joanna N. patrzyła na cierpienie dziecka, siniaki smarowała maścią i milczała. Kiedy przerwała milczenie i zaczęła szukać pomocy, było już za późno.

Marian Janicki: duże wyzwanie dla szefa Secret Service

- Dyrektor Secret Service nie ma na pewno łatwego życia. Rzeczywiście jest to jest bardzo duże wyzwanie dla agentów Secret Service, bo pan prezydent Donald Trump to najbardziej narażona osoba na świecie - powiedział generał Marian Janicki, były szef Biura Ochrony Rządu, w "Faktach z zagranicy" TVN24 BiS, komentując informacje o tym, że Secret Service wyczerpała środki na ochronę amerykańskiej głowy państwa. Uzasadnił to faktem, że amerykański prezydent, jak i jego członkowie rodziny bardzo często podróżują poza Waszyngton, co jest bardzo drogim oraz dużym przedsięwzięciem logistycznym. - To jest ogromne wyzwanie - zaznaczył. Janicki dodał, że Secret Service, poza ochroną, zajmuje się także tropieniem fałszerzy pieniędzy.

"Afganistan ma ogromne znaczenie dla Stanów Zjednoczonych"

- Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. I sądzę, że prezydent Donald Trump słuchając swoich doradców, w tym sekretarza obrony, przekonał się, że Afganistan ma ogromne znaczenie dla Stanów Zjednoczonych i dla bezpieczeństwa światowego - powiedział Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący PO i były minister obrony narodowej w "Faktach z zagranicy" TVN24 BiS, komentując zapowiedź Trumpa o zwiększeniu liczebności sił amerykańskich w Afganistanie. Zanim obecny prezydent USA kandydował na ten urząd, mówił, że udział w tej wojnie jest dla USA "bezowocny". Na pytanie, jakie korzyści przyniosłoby Polsce zwiększenie liczebności swoich sił w Afganistanie, Siemoniak odpowiedział, że "tego nie robi się dla prostych korzyści." - Jeśli dziś żołnierze NATO są w Polsce i Europie Wschodniej, to jest to efekt naszego zaangażowania wojskowego w Kosowie, Afganistanie czy Iraku - podsumował.

Jak rząd walczy z samorządami o władzę?

Prezydent Słupska Robert Biedroń mówi, że jest szantażowany. Lokalni politycy PiS stawiają sprawę jasno: będziesz uległy, znajdą się pieniądze na inwestycje w twoim mieście. To tylko fragment wojny rządu z samorządami o władzę.

Jazda pod prąd na drodze ekspresowej S7

Nowo otwarty odcinek S7 i sznur pojazdów jadących pod prąd. Zarówno ciężarówki, jak i osobowe. Na nagranym filmie można je policzyć, a nie jest ich mało. Pada pytanie, czy są problemy z oznakowaniem drogi ekspresowej w rejonie Ostródy.

Prognoza pogody na środę 23 sierpnia

W środę na północnym-wschodzie i wschodzie przelotne opady deszczu, a na Podlasiu i Suwalszczyźnie burze. Poza tym pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 19 stopni Celsjusza na wschodzie do 23 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach burzowych do 80km/h, północno-zachodni.

Jest szansa dla zwierząt z nielegalnej hodowli pod Śremem

Dzikie zwierzęta w nielegalnej hodowli. Tygrysy bez wybiegów, małpy w klatce z odchodami. O tym, co dzieje się pod Śremem głośno było już nie raz. Teraz jest szansa, by zwierzęta znalazły prawdziwą opiekę. Na drodze stanął jednak powiatowy lekarz weterynarii. Brak jego decyzji uniemożliwił przeniesienie części zwierząt.

Tajemnicza śmierć posła Kukiz'15. Kolejny eksperyment procesowy

Kolejny eksperyment procesowy na drodze ekspresowej S8 ma wyjaśnić, jak zginął poseł Kukiz'15 Rafał Wójcikowski. Prokuratura nadal bada sprawę styczniowego wypadku samochodowego. Śledczy starają się odtworzyć dokładny przebieg zdarzenia i odpowiedzieć na pytanie, co stało się z hamulcami w aucie posła. Były zepsute, ale nie wiadomo, czy ktoś się do tego przyczynił.

Ostrzeżenie przed burzami nad morzem

Zalane ulice w Słupsku i pogotowie przeciwpowodziowe. Meteorolodzy ostrzegają przed ulewami i burzami nad morzem. Znów jest się czego bać. W trudnej sytuacji są rolnicy. Już liczą straty i pokazują podtopione zbiory.

"Problem leży w politykach, którzy często nie mają woli politycznej, żeby powiedzieć: stop"

- Ja mam bardzo dobra opinię o służbach specjalnych krajów Europy Zachodniej. Mam dużo gorszą opinię o politykach z tych krajów. Służby bardzo często zawczasu informują ich o potencjalnych zagrożeniach - powiedział Ryszard Czarnecki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, w "Faktach z zagranicy" TVN24 BiS, komentując działania służb po zamachu w Barcelonie. Czarnecki przytoczył przykład burmistrz tego miasta, która zaniechała pomysłu postawienia zapór, które mogłyby powstrzymać tego typu ataki. - Problem leży w politykach, którzy często nie mają woli politycznej, żeby powiedzieć: stop - podkreślił.