Najnowsze

Najnowsze

Zuchwała kradzież w Lublinie. Złodziejka szybko wpadła

W lubelskim autobusie kobieta ukradła drugiej złotą biżuterię. Zrobiła to szybko, sprawnie, ale przyłapały ją kamery. Złodziejka równie szybko została złapana. - Nie ma skutecznej policji bez współpracy ze społeczeństwem - mówi podkomisarz Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Prognoza pogody na środę 12 lipca

W środę na zachodzie Polski i na Pomorzu pochmurno z opadami deszczu, miejscami burze o natężeniu słabym i umiarkowanym z opadami do 10-30 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, na wschodzie przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna od 20 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim i 26 stopni Celsjusza w centrum kraju do 27 stopni Celsjusza w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, na zachodzie okresami dość silny, w burzach silny do 80 km/h.

Rosną koszty ochrony miesięcznic. Minister Błaszczak proponuje: zapłacą ci, którzy deklarują blokowanie

2 tysiące uczestników marszu PiS, 2,5 tysiąca przeciwników ustawy o zgromadzeniach i 2 tysiące policjantów do ochrony - tak wyglądała poniedziałkowa miesięcznica smoleńska. Liczby robią wrażenie, a opozycja zwraca uwagę na rosnące koszty comiesięcznych manifestacji. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak zapowiada zmianę ustawy o zgromadzeniach. Za ich ochronę mieliby zapłacić ci, którzy deklarują, że zamierzają je blokować. Prawnicy już wskazują, że jest to niegodne z konstytucją.

Policja ostrzega: sezon wakacyjny sprzyja kradzieżom

Ruszyły wakacje, a wraz z nimi sezon na kradzieże. Kieszonkowcy i złodzieje grasują w autobusach, tramwajach i na przystankach. Wykorzystują naszą nieuwagę i roztargnienie. Złodziei nie odstrasza nawet monitoring, dlatego policja apeluje o czujność.

MON chce pośmiertnie pozbawić Jaruzelskiego i Kiszczaka stopni wojskowych. "Lizusostwo wobec Kaczyńskiego"

Wojciech Jaruzelski i Czesław Kiszczak będą mogli zostać pośmiertnie pozbawieni stopni wojskowych. Na stronach Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt nowelizacji ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczpospolitej, który pozwoli, zdaniem Ministerstwa Obrony Narodowej, na symboliczne rozliczenie twórców stanu wojennego. - To ściganie się z duchami - odpowiada opozycja i mówi, że takie pomysły trzeba było realizować wcześniej.

Leszek Miller: nasza pozycja zależy od tego, jakie zajmujemy miejsce w Unii Europejskiej

- Polska pozycja zależy od tego, jakie zajmujemy miejsce w Unii Europejskiej. Sami nie znaczymy zbyt wiele - powiedział Leszek Miller, były premier, w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS. - Dlatego też nie powinniśmy dać się wmanewrować w żadne oczekiwania typu "czy będziemy bardziej proamerykańscy czy proeuropejscy". Rower, żeby jechać, musi mieć dwa koła i pytanie, które jest ważniejsze, jest bez sensu - uważa Miller. Odniósł się także do projektu Trójmorza. - Jeśli jest to pomysł, aby zintegrować najbiedniejsze kraje UE w kierunku przedsięwzięć inwestycyjnych, to ma to sens - mówił. Jak dodał, nie można jednak stwarzać wrażenia, jest to konkurencyjny projekt w stosunku do Unii. - Popełniono błąd, nie zapraszając na spotkanie Trójmorza żadnego z ważnych polityków unijnych - podkreślił Miller.

Projekt wyższej opłaty paliwowej już wkrótce w Sejmie. "Skandal i złodziejstwo".

W środę, 12 lipca, w Sejmie omawiany będzie projekt nazwany przez opozycję "Benzyna+". PiS chce wprowadzić nową opłatę, jaką będzie doliczenie do litra benzyny 20 groszy plus VAT. Po tej podwyżce, kierowcy zapłaciliby o kilkaset złotych rocznie więcej. Niektórzy pytają więc, czy rząd z tych pieniędzy chce sfinansować program 500+, inni mówią wprost, że to "skandal i złodziejstwo".

Europa ważna dla Stanów Zjednoczonych. "Nigdy nie zostaniecie sami"

"Nigdy nie zostaniecie sami. Potrzebujemy waszej wolności, by bronić naszej. Nasze miasta będą broniły waszych". Tymi słowami od dziesięcioleci amerykańscy prezydenci zapewniali Europę, że jest ona dla nich kluczowa. Donald Trump mówił, że zachodnia cywilizacja to "Ameryka plus Europa".

Prognoza pogody na wtorek 11 lipca

We wtorek pochmurno z przejaśnieniami. Na południu i zachodzie przelotny deszcz i burze z opadami 10-20 mm. Porywy wiatru do 80 km/h. W pozostałych województwach słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 22 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 28 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, z zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe 998 hPa.

Chcą wyjść z bezdomności i nałogów. Prowadzą schronisko dla zwierząt

Próbują wyjść z bezdomności i nałogów, a pomagają im w tym zwierzęta. Grupa osób z Posadówka koło Poznania, stworzyła wyjątkowe miejsce, jakim jest schronisko. Z otwartym sercem opiekują się tam bezdomnymi zwierzakami. Warunki są trudne, a ci ludzie przeszli wiele. Mimo to, są w stanie znieść i zrobić dużo, aby znów stanąć na nogi. Wszyscy mają swoje zadania i obowiązki.

Rok temu zamordowano dwie młode kobiety. Oskarżonym grozi nawet dożywocie

Młode kobiety, piętnastoletnia Klaudia i dwudziestotrzyletnia Patrycja, zostały brutalnie zamordowane. Były maltretowane i topione. Oprawcy i ofiary znali się, bo razem spędzali czas nad wodą. Rok po tragedii nad Jeziorem Wiecanowskim w województwie kujawsko-pomorskim, prokuratura kieruje do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom. Grozi im nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

Byli opozycjoniści zapowiadają udział w kontrmanifestacji. "Walczymy o wolną, demokratyczną Polskę jeszcze raz"

Na lipcowej miesięcznicy smoleńskiej nie pojawi się były prezydent Lech Wałęsa. Będą za to Władysław Frasyniuk, Andrzej Celiński, Stefan Niesiołowski i wielu innych. Z ostatniej miesięcznicy policja wyniosła Władysława Frasyniuka, teraz będzie musiała wynieść cały tłum. Opozycjoniści podkreślają, że to nie jest protest przeciwko miesięcznicy, ale przeciwko nowej ustawie o zgromadzeniach.

Zakaz handlu w niedziele? Minister jest "za", ale...

Związkowcy naciskają, popiera ich ojciec Rydzyk, a politycy znajdują się w sytuacji bez wyjścia. Mowa o zakazie handlu w niedziele, który - zdaniem handlowców - byłby ciosem dla gospodarki. Dlatego proponują kompromis - co najmniej dwie niedziele w miesiącu wolne dla każdego pracownika.

Prognoza pogody na poniedziałek 10 lipca

W poniedziałek zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, z przemieszczającymi się z południa na północ opadami deszczu i burzami z gradem. Burze miejscami gwałtowne, z ulewami do 40-50 mm. Na Suwalszczyźnie, Podlasiu, Mazurach i Warmii pogodnie. Temperatura maksymalna od 23 stopni Celsjusza na Pomorzu i 29 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 32 stopni Celsjusza w Małopolsce. Wiatr południowy i południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach silny do 80-100 km/h.

Morawiecki chce niezależności energetycznej. "Bardzo miła bajka"

Wicepremier Morawiecki kreśli energetyczne plany. W ciągu pięciu następnych lat chce pełnej niezależności energetycznej Polski. Warszawa ma szukać gazu poza Rosją i być w regionie jego dystrybutorem. W tym tygodniu zielone światło dla niebieskiego paliwa zza oceanu dali prezydent Trump i prezydent Duda. Szczegółów jednak brak.