Najnowsze

Najnowsze

W Warszawie powstanie ośrodek leczenia rzadkich nowotworów

Marcinowi lekarze niepotrzebnie wycięli kość, a Olkowi leczyli wysypkę, a nie raka. Niektóre nowotwory są tak rzadkie, że trudno je rozpoznać, ale nawet z przypadkiem "jeden na dwa miliony" można sobie poradzić. W Warszawie rusza wyjątkowy onkologiczny ośrodek dla dzieci, z mocnym wsparciem z Ameryki.

Prognoza pogody na wtorek 4 lipca

Na Pomorzu Zachodnim pogodnie. Poza tym zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu do 5-15 mm. Na wschodzie możliwe burze. Temperatura maksymalna od 16 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 21 stopni Celsjusza w centrum kraju i do 24 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h.

Platforma chce wspólnych list opozycji. "Gwarancja wygranej z PiS"

Zjednoczona Prawica stawia na jedność. Czy odpowiedzią będzie zjednoczona opozycja? Taką konsolidację pod własnymi skrzydłami proponuje Platforma Obywatelska. Wspólne listy wyborcze do wyborów samorządowych mają być szansą na odsunięcie PiS od władzy. To jest wspólny cel ugrupowań opozycyjnych, ale entuzjazmu wobec takiego porozumienia na razie nie widać. PSL mówi wprost, że partii tej nie interesuje bycie opozycją totalną, a Nowoczesna najpierw chce rozmawiać o programie.

Trwa sprzątanie i liczenie strat na warszawskich Powązkach po czwartkowej burzy

Na warszawskich Powązkach trwa szacowanie strat po czwartkowej burzy. Widok jest przerażający: powyrywane potężne drzewa i rozbite zabytkowe nagrobki. Na cmentarzu cały czas słychać dźwięk pił. Gdy już uda się posprzątać, będzie musiała rozpocząć się renowacja wielu grobów. Ani zarząd nekropolii ani Archidiecezja Warszawska nie są w stanie określić ostatecznego kosztu naprawy zabytkowej części Powązek.

Pożar zamiast rocznicy. Katedra w Gorzowie stanęła w płomieniach

"To była koronkowa akcja", mówią strażacy, bo czterdziestometrową wieżę gasili z pięciu podnośników, z pomocą 50 wozów strażackich. Gdy w sobotę wieczorem rozpoczął się pożar, w środku odbywała się msza. Na początku nikt w środku kościoła nie wiedział, że świątynia się pali. Katedra w Gorzowie Wielkopolskim to najstarszy w mieście zabytek. Miasto kończy właśnie 760 lat, ale obchody odwołano.

Prognoza pogody na poniedziałek 3 lipca

W poniedziałek na Pomorzu i Warmii przelotny deszcz (do 4 mm). Pod wieczór na Nizinie Szczecińskiej możliwe burze (10-20 mm, porywy wiatru do 80 km/h). Poza tym na ogół pogodnie, ale do południa na Lubelszczyźnie możliwy słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 16 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 23 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany, okresami silniejszy, z zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe 1004 hPa.

Atak na ratownika medycznego w Rogowie Górowskim

Kolejny dowód na to, że ratownik medyczny to zawód wysokiego ryzyka, tym razem z Rogowa Górowskiego na Dolnym Śląsku. Pijany mężczyzna szarpał i wyzywał załogę karetki. Medycy zostali wezwani do jego żony, jednak nie byli w stanie zająć się pacjentką. Wezwali więc policję i napastnik został zatrzymany. Odpowie za znieważenie i naruszenie nietykalności ratowników.

"Ktoś musi reprezentować ratusz". Reprywatyzacja problemem Platformy Obywatelskiej i Hanny Gronkiewicz-Waltz

Hanna Gronkiewicz-Waltz konsekwentnie mówi "nie" i nie zamierza się stawić na wezwania przed komisję weryfikacyjną do spraw reprywatyzacji w Warszawie. Za podwójną odmowę ma zapłacić 6 tysięcy złotych kary. Pytanie czy zapłaci także politycznie. W Platformie Obywatelskiej coraz głośniej mówi się o tym, że sprawa obciąża nie tylko wiceprzewodniczącą osobiście, ale całą partię.

Zepsute święto miłośników wąskotorówek. Złodzieje ukradli 200 metrów szyn

Złodzieje zepsuli VII Zlot Miłośników Kolejek Wąskotorowych. Gwóźdź programu, jakim jest przejazd takim pociągiem, musiał odbyć się skróconą trasą, bo zabrakło 100 metrów torowiska i 200 metrów szyn na szlaku kolei wąskotorowej pomiędzy Kruszkami a Kijaszkowem w powiecie pilskim. Złodzieje działali profesjonalnie, najprawdopodobniej cięli szyny palnikiem.

Pogoda na niedzielę 2 lipca

Na Pomorzu pogodnie. Poza tym przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna w dzień od 17°C na Suwalszczyźnie, do 23°C w Wielkopolsce. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h.

Wolontariusze wyruszyli w Tatry, by je posprzątać

Nie odstraszył ani deszcz, ani chłód - rozpoczęło się wielkie sprzątanie Tatr. Plastikowe butelki, puszki i papiery zbyt często zamiast do kosza trafiają do przydrożnych rowów. Dlatego na szlaki wyszli w sobotę wolontariusze, by je posprzątać. Do przejścia mają ponad 200 kilometrów. Pierwszy raz wolontariusze sprzątali góry w 2012 roku. Jednym z inicjatorów akcji "Czyste Tatry" jest Rafał Sonik, znany przedsiębiorca i kierowca rajdowy.

"Nie liczmy na to, że amerykański prezydent przyjedzie z workiem prezentów"

- Donald Trump wszelkie interesy traktuje jako deale, na których Ameryka ma zarobić i nie ukrywa, że nic nie jest robione jako prezent dla kogokolwiek - stwierdził w "Faktach z Zagranicy" Witold Orłowski, główny ekonomista PWC. - Na pewno nie liczmy na to, że amerykański prezydent przyjedzie z workiem prezentów - dodał. Amerykanista Artur Wróblewski podkreślił z kolei, że prezydent Trump może przedstawić wiele propozycji biznesowych dotyczących umów z sektora energetycznego i nowych technologii.

Boni: ogólnoeuropejski program prywatnych emerytur to dobry pomysł

To jest system dobrowolny i może odegrać istotną rolę uzupełniającą, kiedy widzimy zagrożenia demograficzne dla Europy. Myślę, że mógłby być przydatny - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS europoseł PO Michał Boni, komentując pomysł wprowadzenia ogólnoeuropejskiego idywidualnego produktu emerytalnego. - Tego typu fundusze emerytalne mogą stanowić dobre źródło budowania venture capital, czyli funduszy kapitałowych wysokiego ryzyka, co jest potrzebne innowacyjności europejskiej gospodarki - stwierdził były minister cyfryzacji.

Pytany o córkę leśniczego, mówi o "Ince". "Kompromituje siebie, kompromituje PiS"

Kim jest córka leśniczego, która napisała list do ministra Błaszczaka? Czy znalazła pracę? To pytania do ministra Szyszki, który w trakcie posiedzenia rządu ten list przekazał szefowi MSWiA. - Córka leśnika to "Inka" i niedawno postawiliśmy jej pomnik - odpowiada Jan Szyszko. - To jest tak żenujące, że trudno to komentować - ocenia opozycja. Politycy PiS, pytani o te słowa, milczą.

Złapano napastników, którzy zaatakowali 80-latkę na rowerze

Udało się złapać tych, którzy przewrócili jadącą rowerzystkę. 80-letnia kobieta, upadając, uderzyła głową o krawężnik. Dwie kobiety i mężczyzna usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Tłumaczyli, że byli pijani, i że uciekli, bo myśleli, że starsza pani nie żyje.

Prognoza pogody na sobotę 1 lipca

Na Pomorzu i Ziemi Lubuskiej sobota będzie pochmurna i deszczowa. W pozostałych regionach zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu do 10-20 mm, a po południu na wschodzie, południu i w centrum mogą wystąpić lokalne burze. Temperatura maksymalna od 16 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, 23 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 24 stopni Celsjusza na Mazowszu i Lubelszczyźnie. Wiatr południowo-zachodni i zachodni, umiarkowany i dość silny. W porywach do 60 km/h. W burzach do 90 km/h.

Zarzuty dla Ukraińca, który w Sylwestra śmiertelnie potrącił dwie nastolatki

Jest akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu Vladyslavowi K. z Ukrainy, który w noc sylwestrową śmiertelnie potrącił dwie nastolatki w Jeleniej Górze. Miał we krwi blisko 2 promile alkoholu i pędził przez miasto z dużą prędkością. Nagle zjechał na chodnik i uderzył w idące dziewczyny - 14- i 16-latkę. Obie zginęły na miejscu. Samochód wpadł do rzeki, kierowcę wyciągnęli strażacy. Obywatelowi Ukrainy grozi mu do 12 lat więzienia.

Niezwykła wizyta sprzed 40 lat. "Te zdjęcia są unikatowe"

Trwają przygotowania do zbliżającej się wizyty w Polsce brytyjskiej pary książęcej - Wiliama i Kate. To nie będzie jednak pierwsza taka wizyta. W 2010 roku Polskę odwiedził książę Karol z małżonką, a ponad 40 lat temu w Sopocie gościł książę Filip. O nieoficjalnej wizycie męża królowej Elżbiety II mało kto pamięta. Zachowało się z niej kilka zdjęć.