Najnowsze

Najnowsze

Policjant po służbie chciał uspokoić wandali. Został pobity

Policjant po służbie został pobity przed swoim domem w Szczecinku w Zachodniopomorskiem. Policjant próbował uspokoić grupę nietrzeźwych, którzy zachowywali się głośno i demolowali klatkę schodową. Oni się na niego rzucili. Trzy osoby zostały zatrzymane.

Nowoczesna zawiadamia prokuraturę w sprawie "ogona" Petru. "Decyzje zostały podjęte na szczeblu politycznym"

Opozycja pod lupą policji. Platforma pyta Komendanta Głównego, czy to inwigilacja. Nowoczesna składa do prokuratury doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa. To reakcja na publikację "Gazety Wyborczej" z nagraniami policyjnych rozmów, w których przewija się nazwisko Ryszarda Petru i słowa o "ogonie" i "śledzeniu". To w trosce o bezpieczeństwo i dla ochrony - brzmi oficjalna odpowiedź policji. Pytanie, co z ochroną immunitetu?

Służby zdały egzamin. Gdańsk uniknął scenariusza sprzed roku

W piątek jeszcze nad Trójmiastem zagrzmi, ale najczarniejszy scenariusz się nie sprawdzi. Wielka woda została zatrzymana. Pół tysiąca strażaków, policjantów, także mieszkańcy przez kilkadziesiąt godzin walczyli z czasem i z żywiołem. By nie powtórzył się koszmar sprzed roku.

"Za rządów PO-PSL mieliśmy lepszą opinię niż zasługiwaliśmy, teraz mamy opinię gorszą niż zasługujemy"

- Jestem przekonany, że do tego (nałożenia na Polskę sankcji w postaci ograniczenia unijnych funduszy - przyp. red.) z różnych względu nie dojdzie - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były wicepremier i były minister finansów prof. Grzegorz Kołodko. Choć przyznał, że Komisja Europejska ma pewne pole manewru, to jednak "są sztywne zasady, które obowiązują w Unii co do podziału funduszy". Prof. Kołodko dodał, że "za rządów PO-PSL mieliśmy lepszą opinię niż zasługiwaliśmy, teraz mamy opinię gorszą niż zasługujemy".

Zmiany w programie Rodzina 500 plus. Trzeba złożyć nowy wniosek

Program Rodzina 500 plus na nowych zasadach - zmiany już od 1 sierpnia. Rząd uszczelnia system, bo program jest drogi, a nie wszyscy są uczciwi. Samotny rodzic będzie musiał udowodnić, że jest naprawdę sam. Ci z działalnością gospodarczą też będą skontrolowani. Wszyscy bez wyjątku muszą pamiętać, żeby złożyć nowy wniosek.

Prognoza pogody na piątek 28 lipca

W piątek przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem, postępujące od zachodu w głąb kraju. Temperatura maksymalna w dzień od 20 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 25 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 90km/h, zachodni.

Trybunał Konstytucyjny kontra Sąd Najwyższy. W tle sprawa Mariusza Kamińskiego

Prezes Trybunału Konstytucyjnego i Prokurator Generalny wnioskują do Sądu Najwyższego o zawieszenie postępowania kasacyjnego w sprawie Mariusza Kamińskiego. Sąd Najwyższy zbierze się 1 sierpnia na dodatkowym posiedzeniu, by rozpatrzyć wniosek. Jakie mogą być dalsze scenariusze w sprawie dotyczącej ministra koordynatora służb specjalnych?

Areszt dla "rowerowego bandyty". Przyznał się do pobicia

Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla agresywnego rowerzysty z Poznania. Mężczyzna, który 3 lipca brutalnie pobił przypadkowych starszych ludzi, usłyszał zarzuty. Do winy się przyznał i tłumaczył: pobicie to efekt doświadczeń z dzieciństwa.

Nowoczesny poligon, modułowe przeszkody. Tak szkolą się psy ratownicze

Cztery wytrzymałe łapy i nos niezastąpiony przy szukaniu ofiar tąpnięć, trzęsień ziemi i pożarów. Psy w grupach poszukiwawczo-ratowniczych pracują na takich samych zasadach jak ludzie. I jak ludzie muszą się szkolić. Regularnie, intensywnie, na specjalnych poligonach. Ten w Gdańsku - jeden z najnowocześniejszych w Europie Wschodniej - odwiedził reporter TVN24.

ZUS oferuje pomoc doradców emerytalnych. Skorzystało już 180 tys. osób

Z możliwości wcześniejszego przejścia na emeryturę w październiku może skorzystać nawet 83 procent uprawnionych do tego osób - mówi wicepremier Mateusz Morawiecki. Ci, którzy myślą o wcześniejszej emeryturze mogą skorzystać z usług doradców emerytalnych. Od 3 lipca z takiej konsultacji skorzystało już ponad 180 tysięcy osób. Większość prosi o symulację wysokości świadczenia w zależności od tego, kiedy zdecydują się przejść na emeryturę. Różnica czasem wpływa na decyzję.

"Dziś we władzy przestaliśmy mieć jeden adres i zaczynamy mieć dwa adresy"

- Weta spowodowały, że troszeczkę role się odwróciły. Dziś we władzy przestaliśmy mieć jeden adres i zaczynamy mieć dwa adresy. Do tej pory, każdy kto chciał cokolwiek zrobić, łącznie z panem prezydentem Andrzejem Dudą, musiał iść na Nowogrodzką. A dziś, jeśli PiS będzie chciał coś zrobić, będzie musiał iść do Pałacu Prezydenckiego - ocenił w "Faktach z Zagranicy" Kazimierz Marcinkiewicz. Zdaniem byłego premiera Andrzej Duda "odzyskał pewnego rodzaju podmiotowość".

Prezydent Duda kontra minister Ziobro. Nie po raz pierwszy

Pojedynek na słowa między Pałacem Prezydenckim a Ministerstwem Sprawiedliwości. Zastępcy Zbigniewa Ziobry krytykują decyzję Andrzeja Dudy o zawetowaniu ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, rzecznik prezydenta krytykuje wiceministrów. A to nie pierwszy konflikt na linii Andrzej Duda - Zbigniew Ziobro.

Wielki skok, surowy wyrok i spektakularna ucieczka. Adam K. zniknął

Pomysłodawca skoku stulecia dostał karę więzienia, ale zniknął, za nim do niego trafił. Według jego pomysłu konwojent miał ukraść 8 milionów, a później opowiedział o tym śledczym. Szukają go już ponad tydzień. Funkcjonariusze wciąż nie znaleźli też większości skradzionych pieniędzy.

Prognoza pogody na czwartek 27 lipca

W czwartek pochmurno z przejaśnieniami. Na zachodzie opady deszczu, na pozostałym obszarze kraju przelotny deszcz i burze (10-20 mm). Porywy wiatru do 80 km/h. Temperatura maksymalna od 20 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku do 25 stopni Celsjusza na Lubelszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Ciśnienie rośnie, w południe 992 hPa.

Bez powodu zaatakował dwie osoby. Został zatrzymany dzięki monitoringowi

Agresywny rowerzysta z Poznania zaatakował bez powodu dwie przypadkowe osoby. Do zdarzenia doszło na początku lipca. Rowerzysta najpierw bezbronnemu 76-latkowi połamał ręce, a potem kopnął w plecy i uderzył w głowę starszą kobietę. Agresora udało się namierzyć dzięki monitoringowi i pomocy mieszkańców Poznania.

Zapowiadają, że protesty nie ustaną. "Chcemy tu być, czuwać"

Cieszą się z podwójnego weta, ale protestują dalej, bo chcą więcej i czują, że mogą mieć wpływ na rzeczywistość w swoim kraju, którego kształt i ustrój nie są im obojętne. Są rozczarowani, że ustawę o sądach powszechnych prezydent jednak podpisał. Dlatego łańcuch światła nie gaśnie.

"Protesty są nadal potrzebne, bo została jedna ustawa, która jest niesłychanie istotna"

- Protesty są nadal potrzebne, bo została jedna ustawa, która jest niesłychanie istotna - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Piotr Stasiński z "Gazety Wyborczej". Zdaniem dziennikarza, nowelizacja ustawy o sądach powszechnych daje silne narzędzia władzy ministrowi sprawiedliwości i sprawi, że "będzie łatwiej wymusić konformizm" na sędziach. - Jak chce się mieć drugą kadencję, to nie można się opierać tylko na elektoracie partii rządzącej - dodał Stasiński, odnosząc się do decyzji prezydenta o wecie. - Z całą pewnością istnieje problem w relacjach między Andrzejem Dudą a Prawem i Sprawiedliwością - uważa drugi gość programu, Piotr Skwieciński z tygodnika "wSieci". W jego opinii bilans prezydentury obecnej głowy państwa jest dobry. - Wystawienie przez partię rządzącą innego kandydata na prezydenta byłoby czymś bardzo dziwnym - ocenił.