Najnowsze

Najnowsze

Dla żartu oblali burmistrza. Okaleczyli go, zostali skazani

Strażacy ochotnicy z wyrokiem. Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skazał ich na kary od czterech do sześciu miesięcy więzienia w zawieszeniu. Będą też musieli zapłacić odszkodowanie. Latem w czasie festynu w Radnicy postanowili oblać burmistrza Krosna Odrzańskiego Marka Cebulę. Strumień trafił go prosto w twarz i okaleczył.

Policjanci uratowali 9-latkę uwięzioną pod warstwą błota

9-latka uwięziona pod metrową warstwą błota i skuteczna interwencja brazylijskiej policji. Do sieci trafiło właśnie nagranie, na którym widać jak policjanci odkopują i uwalniają dziewczynkę. Funkcjonariusze patrolowali okolice, gdy podbiegła do nich kobieta. Przekazała, że na 9-letnią dziewczynkę zeszła lawina błotna, a dziecko jest uwięzione pod powierzchnią. Służby zrezygnowały z ciężkiego sprzętu i razem z obecnymi na miejscu ludźmi zaczęto kopać i usuwać ziemię rękami. Po chwili udało się zlokalizować dziewięciolatkę. Dziewczynka przygnieciona była metrową warstwą błota i miała problemy z oddychaniem. W pierwszej kolejności zapewniono jej dostęp do świeżego powietrza. Potem udało się ją wyciągnąć. 9-latka została zabrana do szpitala i - jak przekazują służby - zdążyła już wydobrzeć.

Władysław Frasyniuk doprowadzony do prokuratury. W kajdankach

Władysław Frasyniuk - były opozycjonista i legenda Solidarności został w środę rano wyprowadzony w kajdankach ze swojego mieszkania. Został doprowadzony do prokuratury w Oleśnicy. Usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy na służbie. Padają pytania czy taka forma zatrzymania była niezbędna. Policja odpowiada, że wszystko odbyło się zgodnie z procedurą, zwolniony już Frasyniuk, że z obecną władzą rozmawiać nie będzie.

Rosjanie mówią o iskanderach w obwodzie kaliningradzkim. Siemoniak: róbmy swoje, to będzie dobra odpowiedź

- Miejmy świadomość, że iskandery w obwodzie kaliningradzkim to trochę taki potwór z Loch Ness - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były szef MON Tomasz Siemoniak, komentując słowa rosyjskich polityków o tym, że iskandery mają być umieszczone na stałe blisko polskiej granicy. Zdaniem polityka "to jest broń mobilna", więc położenie lądowych pocisków balistycznych nie musi być permanentne. - Rosja używa tego jako kategorii politycznej, trochę straszenia, trochę pokazania, że na Bałtyku chce być ważna - ocenił Siemoniak. Były szef MON mówił także o relacjach Polski ze Stanami Zjednoczonymi.

W jaką stronę zmierza rozwój nowych technologii? "Trudno powiedzieć na co się przygotować"

Trudno powiedzieć na co się przygotować, bo z jednej strony technologia bardzo szybko idzie do przodu, a z drugiej mamy ciągoty do tego, żeby jednak funkcjonować w świecie bardziej rzeczywistym niż wirtualny - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Kuba Klawiter z programu "Nowy gadżet" TVN Turbo. Jego zdaniem bardzo trudno jednoznacznie wskazać kierunek, w którym rozwój nowych technologii będzie zmierzał.

Premier: pomagamy na miejscu, to jest najbardziej efektywne

Polska ma przeznaczyć 10 milionów dolarów na budowę domów dla uchodźców w Libanie. Tak zapewniał premier Morawiecki w czasie wizyty w tym kraju. Podkreślał także, że Polska chce pomagać na miejscu. Szef rządu odwiedził szkołę i przychodnię dla syryjskich uchodźców.

"Robiłam wszystko, żeby mu pomóc". Revol o dramacie na Nanga Parbat

14 godzin spędzili razem na górze. To był czas pełen obaw, niepewności, oczekiwania na pomoc i poprawę stanu zdrowia Tomasza Mackiewicza. Później Elizabeth Revol ruszyła w dół Nanga Parbat przekonana, że przyjaciela można uratować. O swoich przeżyciach opowiedziała reporterce programu "Czarno na Białym" w TVN24.

Telekamery 2018 rozdane. Pięć statuetek dla TVN

Telekamery 2018 rozdane. W pięciu kategoriach zwyciężyły osoby związane z TVN. Anita Werner wygrała tegoroczny plebiscyt w kategorii Prezenter Informacji. Statuetkę w kategorii Osobowość Telewizyjna zdobyła Martyna Wojciechowska, prowadząca program TVN "Kobieta na krańcu świata", redaktor naczelna kanału podróżniczego Travel Channel. W kategorii Nadzieja Telewizji zwyciężył dziennikarz TVN Filip Chajzer. W kategorii Serial zwyciężył serial TVN "Diagnoza", a w kategorii Aktorka występująca w tym serialu Maja Ostaszewska. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Płyty CD w odwrocie. "Wielkiego sentymentu nie mam, to tylko nośnik"

Przez całe dekady nie było bez nich dobrej imprezy. Może jeszcze kiedyś powrócą, ale dziś płyty CD są w odwrocie. Największe amerykańskie sklepy przestają je sprzedawać, bo nie ma chętnych. Prawie wszyscy ściągają muzykę z internetu. W Polsce pewnie za jakiś czas będzie podobnie.

Prognoza pogody na środę 14 lutego

Walentynki będą pochmurne, ale z większymi przejaśnieniami na zachodzie i Pomorzu. Na wschodzie, południu i w centrum kraju można spodziewać się też opadów śniegu. Temperatura maksymalna od -1 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 1 stopnia Celsjusza w centrum kraju, do 4 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany.

Quadem wjechali na lód. Nie żyje jeden mężczyzna

Dwóch ponad sześćdziesięcioletnich mężczyzn wpadło pod lód, bo postanowili pojechać na ryby. Jeden na quadzie, drugi na przyczepionych do niego sankach. Zamarznięta tafla nie wytrzymała ich ciężaru. Jeden się wydostał na brzeg, drugi utonął.

Komin House'a, Czarna Piramida i Szyjka od Butelki. Co czeka Polaków na K2

Narodowa wyprawa na K2 trwa mimo przeciwności. Rafał Fronia czeka w Skardu na lot do Islamabadu. Wraca do kraju. Jego koledzy zostają i walczą. Po zmianie trasy pojawiły się kolejne problemy. Denis Urubko, który dokonał rekonesansu do wysokości 6500 m, przekazał, że "na drodze jest trochę starych lin, ale są braki wymagające uzupełnienia". Co to oznacza dla powodzenia całej misji i jakie są dalsze plany Polaków?

Polacy wśród najbardziej przepracowanych narodów Europy

Okazuje się, że Polacy są w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o liczbę przepracowanych w tygodniu godzin, niewiele tylko ustępując Brytyjczykom i Cypryjczykom, gdzie ten tydzień pracy jest najdłuższy. Co wynika z najnowszych unijnych badań na temat czasu pracy i stabilności zatrudnienia? Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

"Został wykreowany problem, którego nie było"

- Nie znam nikogo w Niemczech, kto próbowałby zrzucić winę na innych za to, co Niemcy hitlerowskie uczyniły - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS prezes Fundacji Batorego prof. Aleksander Smolar. Jego zdaniem kanclerz Niemiec Angela Merkel zachowuje się, "jakby była na seansie psychoterapeutycznym", gdy mówi, że Niemcy nie chcą zrzucać na nikogo odpowiedzialności za Holokaust. - Po co to wszytko było? - zastanawiał się gość programu. Komentując sprawę ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, prof. Smolar stwierdził, że "został wykreowany problem, którego nie było".

Wymiana szpiegów w Estonii. "To jest obliczone na efekt propagandowy"

- To jest obliczone na efekt propagandowy, aby przekazać wszystkim, którzy pracują (w wywiadzie - przyp. red.), że: popatrz, w odpowiednim momencie się tobą zajmiemy - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Vincent V. Severski, były funkcjonariusz wywiadu i pisarz. Jego zdaniem wymiana szpiegów, która miała miejsce ostatnio w Estonii, ma "pewien wymiar medialny, który ma swoje istotne znaczenie w życiu szpiegów".