Najnowsze

Najnowsze

Psy zagryzły niepełnosprawnego. Właściciel na razie bez zarzutów

Zarzuty ma usłyszeć w piątek właściciel czterech psów, które zagryzły niepełnosprawnego mężczyznę. W piątek odbywa się sekcja zwłok mężczyzny. Właściciel zwierząt był pijany. Próbował je odgonić, ale się nie udało. Agresywne psy zostały uśpione. Do tragedii doszło w pobliżu Sławna w Zachodniopomorskiem.

"Homeopatia to jest pewnego rodzaju magia, wiara"

- To jest zwyczajne przestępstwo, to jest odmowa pomocy pacjentowi, który jej wymagał - stwierdził w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS pediatra dr Paweł Grzesiowski, komentując sprawę z Włoch, gdzie zmarł leczony homeopatycznie 7-latek. - (Homeopatia - przyp. red.) to jest pewnego rodzaju magia, wiara - ocenił. Polemizował z nim drugi gość programu, prezes Polskiego Towarzystwa Homeopatycznego, lek. med. Tomasz Kokoszczyński. - Leki homeopatyczne nie wyręczają organizmu, tylko go stymulują do działania - argumentował. - To się może wydawać magią, ale w procesie terapii my widzimy konkretne efekty - dodał.

"Unia to przede wszystkim pewien zestaw wartości"

- Mnie nie dziwi, że się takie głosy pojawiły - oświadczył w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Adam Szostkiewicz z "Polityki", komentując nieoficjalne doniesienia niemieckich mediów, że rząd w Berlinie szuka sposobów na uzależnienie wypłaty krajom UE funduszy unijnych od przestrzegania przez nie zasad praworządności. - Unia to przede wszystkim pewien zestaw wartości - stwierdził. Drugi gość programu, politolog Marek Migalski, uważa, że chociaż przewodniczący Komisji Europejskiej skrytykował ten pomysł, to pewnie w rzeczywistości sądzi inaczej. - Można się spodziewać, że to Juncker będzie to pchał do przodu - ocenił Migalski.

Prognoza pogody na piątek 2 czerwca

W piątek słonecznie. Temperatura maksymalna w dzień od 18 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 25 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Debaty, gwizdy i okrzyki. Gorące obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży

1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka. W wielu przedszkolach, szkołach i oczywiście domach rodzinnych składane są życzenia, pojawiają się prezenty i rozrywki. Ale w Sejmie było politycznie i ostro. Obradującej tam, jak co roku, młodzieży zaproponowano tym razem temat dekomunizacji przestrzeni publicznej. Młodzież chętnie podjęła temat, jednak mogło nawet dojść do zerwania obrad.

Ludwik Dorn: prezydent Duda ma wybór, który zaważy, czy będzie kryzys konstytucyjny

- Albo pan prezydent ponowi akt łaski, czyli uzna uchwałę Sądu Najwyższego, albo nie ponowi - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były Marszałek Sejmu Ludwik Dorn. Jego zdaniem, gdyby SN uznał kasację i zwrócił sprawę Mariusza Kamińskiego do sądu okręgowego, a ten podtrzymałby wyrok skazujący, to reakcja prezydenta Dudy zaważałyby na tym, czy Polska uniknie kolejnego kryzysu konstytucyjnego. W opinii Dorna, prezydent musiałby niezwłocznie ponowić akt łaski, żeby Kamiński uniknął kary. - Jeśli nie ponowi, a władza wykonawcza odmówi egzekwowania wyroku sądowego, to w przypadku zmiany władzy będziemy mieli oczywiste sprawy karne (dla członków rządu PiS - przyp. red.) - powiedział.

Koszmar dnia codziennego. Od zamachu w Manchesterze ponad 200 osób zginęło w atakach terrorystów

Prawie codziennie dochodzi na świecie do zamachu terrorystycznego. Ale nie w Paryżu, Berlinie czy Londynie, tylko daleko od nas. Od dnia zamachu w Manchesterze na Bliskim Wschodzie i w Afryce doszło do ponad 20 zamachów, zginęło w nich ponad dwieście osób. W środę w Kabulu, niedaleko niemieckiej ambasady, bomba zabiła 80 osób, 300 zostało rannych. Sprawcy? Wszędzie ci sami - terroryści z tak zwanego Państwa Islamskiego. Wojna z terroryzmem jest jeszcze bardziej krwawa niż nam się zazwyczaj wydaje.

Prognoza pogody na czwartek 1 czerwca

W czwartek pogodnie, zachmurzenie kłębiaste, małe i umiarkowane. Na Pomorzu, Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie pochmurno z niewielkimi opadami deszczu do 1-3 mm. Temperatura maksymalna od 15 stopni Celsjusza na Warmii i Suwalszczyźnie i 20 stopni Celsjusza w centrum kraju do 23 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/h.

Desant na Zalewie Sulejowskim. Ćwiczenia komandosów

Nad Zalewem Sulejowskim w Łódzkiem można obserwować sceny jak z filmu akcji. Trwają tam ćwiczenia żołnierzy z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. Wojskowi trenowali między innymi desant do wody z helikopterów. Podobne szkolenia odbywają się kilka razy w roku.

Lato za pasem, a brakuje ratowników. WOPR w Zachodniopomorskiem poszukuje 200 nowych

Wakacje coraz bliżej, temperatury wakacyjne, na plażach coraz więcej ludzi. Przed letnim sezonem, w Zachodniopomorskiem, są jednak poważne braki kadrowe. Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe poszukuje 200 nowych ratowników wodnych. Od wielu lat przedstawiciele tego zawodu mówią, że zarabiają za mało, dlatego wielu z nich woli strzec bezpieczeństwa nad wodą, ale za granicą.

Pigułka "dzień po" w Senacie

Pigułka "dzień po" ma być tylko na receptę. Po burzliwej debacie w Sejmie nad ustawą w tej sprawie, w środę zajmuje się nią Senat. Obecnie, z tak zwanej antykoncepcji awaryjnej bez wizyty u lekarza mogą korzystać kobiety powyżej piętnastego roku życia. Po zmianach, aby zdobyć pigułkę ,,dzień po", potrzebna będzie szybka wizyta w gabinecie lekarskim, po to, by otrzymać receptę.

Polska bez funduszy unijnych? "Każdy chce z tego tortu jak najwięcej przygarnąć dla siebie"

- Po pierwsze musimy poczekać, czy te informacje są prawdziwe. A po drugie fundusze unijne są łakomym kąskiem, na który każdy chętnie patrzy i nie dziwmy się, że są różne interesy w Europie i każdy chce z tego tortu jak najwięcej przygarnąć dla siebie - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS dr Zbigniew Gierzyński, komentując doniesienia Politico i agencji Reuters o tym, że Berlin chce, by państwa łamiące prawo UE miały zamrożone fundusze strukturalne. - Gesty mają konsekwencje - stwierdził natomiast Adrian Zandberg z partii Razem. - Patrząc na to miotanie się ministra Waszczykowskiego, czy te teatralne wystąpienia premier Szydło w Sejmie, mam wrażenie, że widzę polityka, który sądzi, że polityka międzynarodowa to jest takie show, które robi się tylko i wyłącznie dla elektoratu w kraju - dodał. Według Zandberga pewną konsekwencją takiej polityki jest to, że na trwającej serii szczytów "nie słychać głosu Polski". - W dużym stopniu na własne życzenie - ocenił.

"Komisja Europejska próbuje bronić swoich kompetencji"

Komisja Europejska bardzo daleko zapędziła się w sporze z Polską i nie wie, co zrobić. Bo nie ma przyzwolenia rządów europejskich na rozpoczęcie faktycznego postępowania traktatowego, czyli postawienia sprawy na forum Rady Europejskiej - mówił w "Faktach z Zagranicy" o sporze między polskim rządem a Komisją Europejską Jan Rokita. - Komisja bokiem próbuje wmontować, poza procedurami traktatowymi, problem Polski i polskiej praworządności na jakieś zebranie Rady - dodał. Jego zdaniem to działania KE to "chwyt, który ma na celu to, żeby obronić pewien model uprawnień Komisja jako strażnika Traktatów"