Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na czwartek 23 listopada

Czwartek zapowiada się pogodnie. Wyjątek będzie w północnej i wschodniej części kraju, gdzie spodziewane są zachmurzenia z przejaśnieniami. Ponadto na Suwalszczyźnie może pojawić się słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 13 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Dodatkowo lokalnie na Przedgórzu Sudeckim termometry mogą wskazać 14 stopni Celsjusza. Wiatr południowy i południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny. W porywach do 60-70 km/h na Wybrzeżu. A w wysoko w górach może wiać nawet powyżej 100 km/h.

Boże Narodzenie i Nowy Rok w Tatrach? Są jeszcze wolne miejsca

Został prawie miesiąc do Świąt Bożego Narodzenia. Jeśli ktoś jeszcze chciałby spędzić je w górach to jest na to ostatni dzwonek. W pensjonatach jeszcze są wolne miejsca. Zakopane od lat cieszy się niezmienną popularnością wśród polskich i zagranicznych turystów. Sprawdziliśmy, za ile można spędzić Święta i przywitać Nowy Rok w górach.

Przez tygodnie zaprzeczali, teraz przyznają. Rosgidromet: doszło do emisji rutenu

Ogromny radioaktywny obłok przeszedł nad Europą. Rosja potwierdza, że pod koniec września doszło do emisji substancji promieniotwórczej z epicentrum koło Czelabińska. Chodzi o "ekstremalnie wysokie" zanieczyszczenie izotopem ruten 106. Normy były przekroczone niemal tysiąc razy. Ale według wszystkich ekspertów - takie stężenie nie stanowi żadnego zagrożenia. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Siemoniak: Chciałbym, żeby Tusk kandydował na prezydenta. Brakuje go

- Na razie jego miejsce jest tam, w Brukseli - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, zapytany o jego oczekiwania względem Donalda Tuska. - Chciałbym bardzo, żeby kandydował na prezydenta w 2020 roku. Wielu polityków PO powiedziało to już przede mną kilkukrotnie, brakuje go. Natomiast dziś jego miejsce jest tam - przekonywał. Były minister w rządzie Donalda Tuska zabrał też głos w sprawie gen. Kraszewskiego i tarczy antyrakietowej.

Co będzie w poprawkach do prezydenckich ustaw? Politycy PiS nie wiedzą

W środę w Sejmie zaplanowano pierwsze czytanie prezydenckich projektów ustaw w sprawie sądownictwa. Były długo oczekiwane, omawiane z prezesem Kaczyński i owiane taką tajemnica, że nawet politycy PiS nie wiedzą, co w nich ostatecznie będzie. 28 organizacji pozarządowych apeluje o wstrzymanie prac nad ustawami.

Prognoza pogody na środę 22 listopada

W środę przeważnie pochmurno. Na południu i zachodzie Polski deszcz, na pozostałym obszarze śnieg przechodzący w deszcz ze śniegiem i deszcz. Ślisko. W górach śnieg. Temperatura maksymalna od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 10 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, z południa. Ciśnienie waha się, w południe 1000 hPa.

"Żyjemy w kontenerze". Pokrzywdzeni przez nawałnice walczą z czasem

Od ponad stu dni walczą o powrót do dawnego życia. Poszkodowani w gwałtownych nawałnicach robią wszystko, żeby nadchodzące Święta Bożego Narodzenia spędzić w swoich domach, a nie w kontenerach. Żywioł zerwał linie energetyczne, zniszczył drogi i domy ponad 12 tysięcy rodzin.Tylko w województwie kujawsko-pomorskim wichura zniszczyła ponad 6 tysięcy budynków mieszkalnych.

Miała być ostatnia rozprawa, jest nowy dowód. "Sprawdzić trzeba wszystko"

Miała być ostatnia rozprawa w procesie apelacyjnym. Ale wyroku w sprawie Dariusza P. nie będzie, bo jest nowy dowód - komputer oskarżonego. Mężczyzna usłyszał zarzuty podpalenia domu w Jastrzębiu Zdroju, a tym samym zabójstwo swojej rodziny - żony i czworga dzieci. W pierwszej instancji został skazany na dożywocie.

Sejm zajmie się zamianami w ordynacji wyborczej. Propozycje krytykuje PKW

Dwie komisje, nowe okręgi wyborcze i ordynacja proporcjonalna zamiast większościowej - tak PiS chce zmienić ordynację wyborczą. I to w ekspresowym tempie. Niecałe dwa tygodnie po zaprezentowaniu projektu jest decyzja o jego pierwszym czytaniu. Sejm zajmie się nim w czwartek. Przy okazji krytyki nie szczędzi opozycja i część ekspertów.

Takiego pokazu jeszcze nie było. Victoria's Secret w Chinach

To pokaz, który co roku budzi gigantyczne emocje. S skoro po raz pierwszy odbywał się w Chinach, to wszystko musiało być "naj". Aniołki Victoria's Secret przeszły więc po najdłuższym wybiegu w historii pokazów, modelek było jeszcze więcej niż zwykle, widownia jeszcze większa, a całe show jeszcze bardziej skomplikowane i widowiskowe. Jednak w Szanghaju pojawiły się też problemy.

Wysoka cena za bezpieczeństwo. Patrioty droższe o prawie 10 mld zł

Polskie władze zapewniały, że są w stanie wydać na system rakietowy Patriot maksymalnie 30 mld zł. W odpowiedzi Amerykanie wysyłają wycenę i chcą prawie 40 mld zł. Zgodę na militarną transakcję musi wyrazić jeszcze Kongres. Negocjacje z władzami w Waszyngtonie nie będą łatwe. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Zaostrzone środki bezpieczeństwa w Niemczech podczas świątecznych jarmarków

Do Bożego Narodzenia jeszcze ponad miesiąc, ale okolicznościowe jarmarki w niemieckich miastach już stoją. Na tradycyjnych Weinachstmarktach pojawiły się też betonowe zapory, które mają uratować zwiedzających przed terrorystą w rozpędzonej ciężarówce. To pokłosie ubiegłorocznego zamachu w Berlinie. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

"Szampany na Kremlu strzelają przez politykę ministra Waszczykowskiego"

- Dziwię się, że taki tweet takie zdziwienie budzi. Jest kierowany do rządu i Polaków - tak Andrzej Halicki (PO) ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS tweet Donalda Tuska, który nazwał strategię PiS "planem Kremla". - Szampany na Kremlu strzelają przez politykę ministra Waszczykowskiego. A polska armia jest rozbrajana - argumentował Halicki. Drugi gość programu, były wiceszef MSZ Paweł Kowal, stwierdził, że "rząd ma obowiązek zabiegać o interesy Polski". - Jeśli dojdzie do zmiany premiera, to na szczyty Rady Europejskiej będzie jeździć prezydent - mówił Kowal, odnosząc się do możliwych zmian w rządzie. W programie rozmawiano również o decyzji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie wycinki Puszczy Białowieskiej.

Charles Manson nie żyje. "Wychodziło mu dominowanie zagubionych ludzi"

- Miał świetny trening w próbie dominowania nad grupą. On potem próbował muzyki i innych rzeczy, ale nie wychodziło mu. Wychodziło mu dominowanie zagubionych ludzi - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS kryminolog Paweł Moczydłowski, wspominając Charlesa Mansona. - Alienacja wpływa na ludzi przestraszonych. Ta agresja rasowa, która powstała, stworzyła gwałtowny element wybuchu wewnętrznego - ocenił psycholog Andrzej Komorowski, drugi gość programu. Przypomniał również, że Manson "w swojej rzeczywistości trafił na czasy ostrej agresji Ku-Klux-Klanu i Czarnych Panter".