Najnowsze

Najnowsze

Dwunastogodzinne dyżury, setki zgłoszeń. Trudna praca cichych bohaterów

Przyjmowanie przez telefon wezwań pomocy to wyjątkowo stresująca praca. Ten, kto dzwoni, zwykle jest zdenerwowany. Ten, kto odbiera telefon, musi mieć nerwy jak postronki. Musi szybko się zorientować w sytuacji, wysłać pogotowie lub policję, a nawet prowadzić akcję ratunkową przez telefon. Tak jak w tym przypadku niemowlęcia, które przestało oddychać.

Prognoza pogody na sobotę 15 kwietnia

W sobotę przelotne opady deszczu. Tylko na Podkarpaciu pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 15 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni.

Ministerstwo zachwala, sędziowie przestrzegają. Jakie będą skutki reformy Ziobry?

Jak będą działały sądy po zmianach proponowanych przez PiS? Środowisko sędziowskie alarmuje, że sędziowie - zależni od ministra sprawiedliwości - nie będą zawsze postępowali zgodnie ze swoim sumieniem. Najnowszy projekt posłów PiS zakłada, że to minister sprawiedliwości będzie mianował prezesów wszystkich sądów powszechnych i w ciągu pół roku będzie mógł odwołać tych dotychczasowych.

Pytania do wiceprezesa TK. Chodzi o pieniądze dla Rzeplińskiego

Sędzia Mariusz Muszyński, jako szef Biura Trybunału Konstytucyjnego, żąda wyjaśnień od urlopowanego wiceprezesa Trybunału Stanisława Biernata. Chodzi o przyznanie byłemu prezesowi Andrzejowi Rzeplińskiemu 150 tysięcy złotych za niewykorzystany urlop. Czy świadczenie należało się i wedle jakich przepisów zostało wypłacone? Rego chce się dowiedzieć sędzia nazywany przez opozycję sędzią dublerem.

Brutalna prawda o królikach. To nie jest idealny prezent

Chorowity, wymagający i dość kosztowny w utrzymaniu. Taka jest brutalna prawda o króliczkach. Futrzak pozornie jest wymarzonym prezentem dla dziecka. Szczególnie popularnym w okresie wielkanocnym. Zazwyczaj dość szybko okazuje się jednak, że jego towarzystwo jest trudne do wytrzymania. Wtedy prezent ląduje w azylu dla niechcianych królików. W jednym z nich była reporterka TVN24.

Przyszłość Macierewicza. "Jest usuwalny", ale wiąże się to z ryzykiem

Odejście z partii i przeprosiny. PiS przekonuje, że to kończy sprawę Bartłomieja Misiewicza. Partyjna komisja skrytykowała jego postawę, a premier Beata Szydło dodała, że Misiewicz nie znajdzie więcej pracy ani w MON, ani w żadnej rządowej instytucji. Dla opozycji to za mało. Bo - jak przekonuje - Bartłomiej Misiewicz sam na lukratywnych stanowiskach się nie zatrudniał. Platforma domaga się więc dymisji jego promotora, Antoniego Macierewicza.

Rosja dogada się z USA? "Nie polubią się, ale jest szczerze"

- Lubię ten styl prowadzenia polityki, kiedy nie kryje się za słowami, a mówi, jak jest - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS amerykanista prof. Zbigniew Lewicki, komentując spotkanie Rexa Tillersona z Siergiejem Ławrowem. Czy USA i Rosja poprawią stosunki? - Nie polubią się, ale jest szczerze - ocenił ekspert. Zdaniem Lewickiego to dobrze, że Moskwa i Waszyngton przynajmniej otwarcie mówią o swoich różnicach.

Siemoniak: myślę, że Macierewicz szykuje jakąś zemstę

- Myślę, że walka buldogów pod dywanem wyjdzie na dywan - oświadczył w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, komentując aferę w PiS wokół Bartłomieja Misiewicza. - Myślę, że (Antoni Macierewicz - przyp. red.) szykuje jakąś zemstę - dodał. Zdaniem Siemoniaka afera "pokazała, jak fatalnie zarządzany jest rząd". Podkreślił, że problemem Misiewicza nie jest wiek tylko brak kompetencji.

Bartłomiej Misiewicz odchodzi z PiS. "Przepraszam Polaków"

Ani Sejm, ani Kancelaria Premiera, lecz siedziba PiS przy Nowogrodzkiej była w czwartek centrum życia politycznego. Rządowe limuzyny, ochroniarze, dziesiątki dziennikarzy i oblężeni Macierewicz, Kaczyński i Misiewicz. Dwaj pierwsi nie odpowiadali na pytania. Trzeci wygłosił płomienne oświadczenie, z którego dowiedzieliśmy się, że odszedł z PiS.

Prognoza pogody na piątek 14 kwietnia

W piątek pochmurno z przejaśnieniami, miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna do 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 12 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami w porywach 40-60 km/h, zachodni. Ciśnienie rośnie - w południe 998 hPa.

"Irytacja na Węgry i Polskę w Brukseli rośnie"

- Łączy nas z Węgrami to, że się próbuje rządzić przez konflikt - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty. - To się źle skończy dla władzy - dodał. - Irytacja na Węgry i Polskę w Brukseli rośnie, co może się przełożyć na cięcia budżetowe - stwierdził z kolei drugi gość programu, Jacek Protasiewicz z Unii Europejskich Demokratów.

Sprawcy zamachu na Borussię udawali dżihadystów? "Na to zaczyna wyglądać"

Tak zwane Państwo Islamskie nie zostawia listów - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były antyterrorysta Jerzy Dziewulski, komentując wtorkowy zamach na piłkarzy Borussii Dortmund. Na miejscu zdarzenia znaleziono listy wskazujące na dżihadystów. Pytany o to, czy ktoś podszył się pod zamachowców z tzw. Państwa Islamskiego, Dziewulski odpowiedział, że "na to zaczyna wyglądać". Drugi gość programu, Adam Godlewski z tygodnika "Piłka Nożna", zwrócił uwagę na to, że Niemcy nie poddali się strachowi. - Gdyby ten mecz się nie odbył, to byłaby to porażka naszej cywilizacji - przekonywał. - To byłoby oddawanie pola ludziom, którzy nie chcą, byśmy normalnie żyli - dodał.

Monachium, Atlanta, Boston i wiele innych. Sportowe imprezy na celowniku terrorystów

Zamach na piłkarzy Borussi Dortmund - o ile potwierdzi się, że to był zamach - nie byłby pierwszym takim atakiem na sportowców w historii. Zaplanowany na ogromną skalę zamach terrorystyczny został zorganizowany w czasie igrzysk olimpijskich w Monachium w 1972 roku. Terroryści z palestyńskiej organizacji Czarny Wrzesień w wiosce olimpijskiej wzięli wtedy 11 zakładników, członków ekipy Izraela. Wszyscy zakładnicy potem zginęli. 24 lata później bomby wybuchły podczas igrzysk w Atlancie, a cztery lata temu na mecie maratonu w Bostonie. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.