Najnowsze

Najnowsze

"PiS ma rację, że sędziowie to nadzwyczajna kasta"

- Ludzie z zagranicy tego nie rozumieją. 30 lat temu zmieniano system i o co chodzi, że walczy się z komuną w sądach dopiero teraz - mówił w "Faktach Zagranicy" TVN24 BiS Jan Truszczyński, główny negocjator wejścia Polski do UE. Przekonywał, że dziennikarze i politycy na Zachodzie są dobrze poinformowani o sytuacji w Polsce. O sytuacji polskich sędziów dobrze są też poinformowani sędziowie w innych krajach europejskich, zdaniem drugiego gościa programu, politologa prof. Klausa Bachmanna. - PiS ma racje, że sędziowie to nadzwyczajna kasta. Kasta, która jest powiązana z podobnymi kastami w innych krajach - mówił. - Oni mają koneksje wszędzie. To wątek, gdzie PiS ma rację, ale tego nie kompletnie nie uwzględnił w swojej polityce - dodał.

Klonowanie człowieka w zasięgu ręki? "Za duże koszty pod wszelkimi względami"

- Po to, by uzyskać te dwie małpki, potrzebne było około 300 komórek jajowych i około 60 ciężarnych małp. Urodziły się cztery małpki, dwie z tych komórek zarodkowych, czyli te, wokół których jest szum - podkreśliła w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS prof. dr hab. Ewa Bartnik z Instytutu Genetyki i Biotechnologii UW. - Jakby ktoś myślał, żeby coś takiego robić z człowiekiem, to by musiał być sadystą albo wariatem. Są za duże koszty pod wszelkimi względami - dodała.

Joachim Brudziński w Sejmie: zero tolerancji dla propagowania ustrojów totalitarnych

- Zero tolerancji dla jakichkolwiek przejawów propagowania i afirmowania zbrodniczych ustrojów totalitarnych - przekonywał w Sejmie szef MSWiA Joachim Brudziński. Według niego nagrane przez "Superwizjer" TVN działania polskich neonazistów stanowią problem wizerunkowy. A zarzuty, że rząd nic z tym nie robi, są - jak powiedział - "aberracyjnie absurdalne".

Prognoza pogody na piątek 26 stycznia

W piątek na północy i zachodzie Polski opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

Nowy minister zdrowia przed sejmową Komisją Zdrowia

Minister zdrowia Łukasz Szumowski prezentuje swoją wizję zmian w ochronie zdrowia i swoje recepty na największe bolączki. O sporze z rezydentami mówił niewiele. Wiadomo, że 1 lutego planowana jest kolejna runda negocjacji.

"Pewne kraje mogą nie być zainteresowane tym, by wzrosła rola Komisji Europejskiej"

- Unia Europejska stoi w obliczu wielu elementów niepewności - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS prezes Fundacji Batorego Aleksander Smolar. Jego zdaniem niepewne jest to, czy Komisji Europejskiej udałoby się tak zmienić unijne prawo, by uzależnić wypłatę środków unijnych od przestrzegania zasady praworządności. Na to musiałyby się zgodzić kraje członkowskie, a w Niemczech wciąż nie ma nowego rządu po wyborach. - Pewne kraje mogą nie być zainteresowane tym, by wzrosła rola KE, nie tylko Polska - zaznaczył.

Kozyra o końcu kariery Eltona Johna: to tylko chwyt marketingowy

- Okazało się, że Elton John skończy karierę za 3 lata. 300 koncertów przed nim. To jego partner wymyślił mu ten PR - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS dziennikarz Robert Kozyra. - To chwyt marketingowy - dodał. W jego opinii, jeśli ludzie usłyszą, że to ostatni koncert artysty, to chętniej zapłacą za bilety. - To nie jest spójne, gdy mówi, że "rodzina jest priorytetem", a jednocześnie zapowiada taką trasę - podkreślił Kozyra.

Polscy neonaziści to "margines marginesu" czy poważny problem?

Senatora PiS dziwi wrażliwość na "margines marginesu", ale jako profesor historii dobrze wie, czym w Europie taki margines się skończył. Od kilku lat słyszymy, że "Sieg heil!" to zwykłe pozdrowienie, a swastyka to "symbol szczęścia", że "Europa ma być biała", a "uchodźcy roznoszą pasożyty". Jeżeli jest więc zgoda na taki margines, to kolejnym krokiem może być zgoda na przemoc.

Prognoza pogody na czwartek 25 stycznia

W czwartek na ogół pochmurno. W województwach zachodnich i północnych słaby deszcz lub mżawka. Temperatura maksymalna od 2 stopni Celsjusza na Podlasiu do 10 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach 40-60 km/h, południowy. Ciśnienie spada, w południe 1006 hPa.

Prezydent: hołdowanie Hitlerowi to działalność antypolska

Po emisji reportażu "Superwizjera" kolejne dwie osoby usłyszały zarzut publicznego propagowania nazistowskiego ustroju. Kobieta i mężczyzna. Podobnie jak ich zatrzymani we wtorek trzej koledzy, uczestniczyli oni w imprezie z okazji rocznicy urodzin Adolfa Hitlera. Prezydent Andrzej Duda mówi wprost, że w polskim społeczeństwie nie ma miejsca dla osób, które hołdują nazistom.

Lubin: nie żyje dwoje dzieci. "Bardzo prawdopodobne, że to matka"

Rodzinna tragedia w Lubinie na Dolnym Śląsku. Nie żyje dwoje dzieci, ich matka walczy o życie w szpitalu. Kiedy partner kobiety nie mógł dostać się do mieszkania, wezwano policję. W środku znaleziono martwe 13-miesięczne niemowlę i ranną 12-latkę. Dzieci miały rany kłute i cięte. Okoliczności tragedii bada prokuratura. Śledczy nie wykluczają wersji o rozszerzonym samobójstwie. Matka dzieci mogła przejść załamanie nerwowe. Miała skierowanie do poradni psychiatrycznej.

"Lodowi wojownicy" i ekstremalnie trudny cel. Czy Polacy zimą podbiją K2?

K2 to druga pod względem wysokości góra świata, ale numer jeden - jeśli chodzi o niedostępność. Zimą nie zdobył jej jeszcze nikt. Polacy podejmą próbę - na razie wykorzystują tak zwane okno pogodowe. Założyli obóz II, są na wysokości ponad 6 tysięcy metrów. W rozmowie z "Faktami po południu" kierownik ekipy Krzysztof Wielicki ujawnia, że sprzyjająca himalaistom aura ma się utrzymać jeszcze przez trzy dni.

Codziennie zabija ponad 20 osób. Zapomniana choroba u granic Polski

Gruźlica, którą niemal zupełnie wyeliminowały obowiązkowe szczepienia, zabija dziennie ponad 20 osób na Ukrainie. Najgorzej jest na wschodzie kraju - tam, gdzie toczy się wojna. Wiele osób, które przyjeżdżają z Ukrainy do Polski, często nawet nie ma świadomości tego, że zaraziło się gruźlicą.

"Opuszczenie domu jest zabronione". Zagrożenie lawinowe w Alpach

Sytuacja, jakiej w Alpach nie było od kilkunastu lat. Śniegu spadło tyle, że utworzyły się kilkumetrowe zaspy, na dachach domów leżą wielkie śnieżne czapy, ale największe zagrożenie jest w samych górach, bo śnieg może stoczyć się na dół w każdej chwili, tworząc gigantyczne lawiny. Wiele miasteczek jest odciętych od świata. W niektórych już trwa ewakuacja. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Robił lepsze prognozy niż rządowa instytucja. Stanie przed sądem

Podważanie tego, co mówi władza w Rosji, jest szalenie niebezpieczne. Może to również dotyczyć prognoz pogody. Człowiek, który informował o zbliżającym się śniegu, deszczu czy wietrze skuteczniej od oficjalnych źródeł, zostanie ukarany. Została nałożona na niego grzywna, a ponieważ odmówił jej zapłacenia, stanie przed sądem.