Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na środę 17 maja

W środę pogodnie. Temperatura maksymalna w trakcie dnia będzie się wahać od 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 24 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Badania nie pozostawiają złudzeń. Przemoc w gimnazjach to poważny problem

Badania nie zostawiają złudzeń - przemoc wśród nastolatków jest dużym problemem. Według Instytutu Badań Edukacyjnych aż jedna piąta gimnazjalistów - miesiącu poprzedzającym jedno z badań - była dręczona psychicznie lub fizycznie. Ostatnim przykładem obrazującym ten problem było pobicie gimnazjalistki w Gdańsku. Jak radzić sobie z przemocą?

2,5-letnia dziewczynka zadzwoniła do dzielnicowego. Matka była pijana

2,5-letnia dziewczynka, powtarzając słowo "mama", zadzwoniła do dzielnicowego z Bytomia. Zaniepokojony policjant rozpoczął działania. Funkcjonariusze w mieszkaniu znaleźli dziecko i jej matkę. Kobieta spała, była pijana. Nigdy wcześniej do policyjnych interwencji w tym mieszkaniu nie dochodziło, a dziecko było zadbane.

"Polska jest traktowana jako państwo specjalnej troski"

- To jest działanie na niekorzyść wizerunku naszego państwa - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były minister spraw zagranicznych Adam Daniel Rotfeld. Skomentował w ten sposób informację o ponownym wezwaniu Donalda Tuska do prokuratury. W jego opinii wzywanie Tuska do prokuratur "już wpłynęło na traktowanie Polski jako państwa specjalnej troski".

"Jesteśmy w okresie smuty jako społeczeństwo"

Mam nadzieję, że polityka wykształci realną alternatywę dla rządów PiS - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS opozycjonista w czasach PRL-u Andrzej Celiński. Jego zdaniem rządy PiS są tak złe dla Polski, że "jesteśmy w okresie smuty jako społeczeństwo". Drugi gość programu, politolog i były polityk Marek Migalski, wyraził opinię, że rząd Beaty Szydło nie wie, jak się załatwia swoje sprawy w Brukseli. - UE to miejsce, w którym załatwia się interesy, budując większości, spełniając oczekiwania innych. (...) PiS tego nie rozumie - twierdził. Dodał jednak, że "pewnie nie wyrzucą nas z tej Unii".

Prognoza pogody na wtorek 16 maja

We wtorek pochmurno z większymi przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu. Na wschodzie i południowym wschodzie Polski burze z gradem i opadami do 20 mm. Tylko na zachodnich krańcach kraju pogodnie. Temperatura maksymalna od 16 stopni Celsjusza na Wybrzeżu i Suwalszczyźnie, 19 stopni Celsjusza w centrum kraju do 21 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr północno-zachodni i północny, słaby i umiarkowany. W czasie burz silny.

Twierdzi, że poszedł porozmawiać, ale zabrał nóż. Przyznał się do morderstwa

Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla Macieja S., podejrzanego o wyjątkowo okrutne zabójstwo w Radomiu. 34-latek przyznał się do zabicia byłej partnerki i jej półtorarocznego syna. Martwą kobietę i dziecko znaleziono w piątek wieczorem w mieszkaniu na jednym z osiedli w Radomiu. Napastnik zadał jej kilkanaście ciosów nożem, a kilka kolejnych - dziecku.

Prezydent proponuje datę referendum. Brudziński: jeśli nas przekona…

Referendum w sprawie kierunków zmian w konstytucji mogłoby się odbyć jednocześnie z wyborami do samorządów, 11 listopada przyszłego roku, w setną rocznicę odzyskania niepodległości - proponuje prezydent Andrzej Duda. Opozycja widzi w tym próbę wprzęgnięcia referendum w kampanię wyborczą PiS. Państwowej Komisji Wyborczej nie podoba się łączenie wyborów i święta narodowego. PKW obawia się naruszania ciszy wyborczej.

"Z***b jej kopa na łeb". Szokujące sceny przed gimnazjum w Gdańsku

Kopniaki, uderzenia pięścią, szarpanie i poniżanie - szokująca scena przed gdańskim gimnazjum. Jedna z uczennic została brutalnie pobita przez koleżanki. Podobno z zemsty. Kolega nagrał to w towarzystwie dziesiątki świadków. Wszyscy to widzieli - nikt temu nie zapobiegł. Ofiara przemocy trafiła do szpitala, a napastniczkami zajęła się policja.

Dwie Krynice zawiązały porozumienie. Pionierami byli emeryci

Projekt: tanie wakacje. Nietypowa współpraca górskiej Krynica-Zdrój z nadmorską Krynicą Morską polegająca na bezpłatnym udostępnianiu prywatnych kwater. Odbywa się to z pomocą miejskich władz. To kolejny z licznych pomysłów, które sprawiają, że za wakacje można zapłacić mniej.

Cud natury, który uspokaja i leczy. Czym jest kangurowanie?

Niemal każdy człowiek przychodzi na świat z płaczem, który jest oznaką zdrowia, ale i przerażenia. Dlatego coraz częściej lekarze proponują tzw. kangurowanie, czyli kładzenie dziecka na brzuchu matki niemal od razu po urodzeniu. Badania potwierdzają, że to uspokaja i leczy.

Polscy studenci docenieni przez NASA. Problemem jest kwota potrzebna na wyjazd do USA

Studenci Akademii Górniczo-Hutniczej są utalentowani i pełni zapału - konstruują rakiety i łaziki marsjańskie. Zostali docenieni przez amerykańską NASA i dostali wyjątkową szansę, aby pojechać na konkurs organizowany przez Agencję w Stanach Zjednoczonych. CanSat Competition to prestiżowe zawody małych sond atmosferycznych. Dostają się tam tylko najlepsi. Młodym naukowcom z Krakowa brakuje jednak dwudziestu tysięcy złotych na odbycie podróży do USA.

Foodsharing w Polsce obchodzi pierwsze urodziny

"Foodsharing", czyli po polsku "jadłodzielnie". To odpowiedź na co raz powszechniejszy problem marnowania jedzenia. Zostawiamy na półce coś, czego mamy za dużo, a bierzemy to, co z całą pewnością wykorzystamy. Pierwsze takie miejsce pojawiło się w Polsce rok temu. Teraz jest ich piętnaście.

"Nie może być mowy o żalu". Wywiad z Ali Agcą w "Superwizjerze"

Gdy Kościół mówi o trzeciej tajemnicy fatimskiej i niezbadanych wyrokach boskich, Ali Agca wykorzystuje to w swojej obronie i twierdzi: strzelałem do papieża, bo tak chciał Bóg. Po 36 latach pierwszy raz zamachowiec udzielił wywiadu polskiemu dziennikarzowi. Reportaż Jacka Tacika, "Zamach na Jana Pawła II", dzisiaj w "Superwizjerze" TVN24 o godzinie 20:00.

Na warszawskim Żoliborzu stanął pomnik rotmistrza Witolda Pileckiego

Pomnik rotmistrza Witolda Pileckiego odsłonięto na warszawskim Żoliborzu, na skwerze przy Alei Wojska Polskiego. Pilecki był żołnierzem Armii Krajowej, który dał się wywieźć do hitlerowskiego obozu w Auschwitz, by sprawdzić, co tam się dzieje. Opisał to w raportach. Po wojnie został aresztowany przez komunistyczną bezpiekę, oskarżony o szpiegostwo i skazany na śmierć.

Tak ciepło i słonecznie w tym roku jeszcze nie było

Wreszcie uśmiechnęła się do nas wiosna. Jest słonecznie i ciepło, choć nie w całej Polsce. W maju był już mróz, a nawet śnieg, lecz w tym tygodniu słupek rtęci ostro poszedł w górę. A Polacy ruszyli korzystać z pogody.

Prognoza pogody na niedzielę 14 maja

W niedzielę na zachodzie Polski i Pomorzu zachmurzenie umiarkowane oraz duże, z przelotnymi opadami deszczu do 10-30 mm i burzami. Na pozostałym obszarze kraju pogodnie. Temperatura maksymalna od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i 20 stopni Celsjusza w centrum do 23 stopni Celsjusza na południowym zachodzie. Wiatr południowo-wschodni i wschodni, słaby i umiarkowany, w burzach silny.