Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na piątek 28 kwietnia

W piątek pochmurno z większymi przejaśnieniami na północnym zachodzie. Okresami opady deszczu do 10-20 mm, a na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu możliwe do 30 mm. W Karpatach i Sudetach, na Przedgórzu Sudeckim oraz miejscami na Śląsku i Jurze Krakowsko-Częstochowskiej możliwe opady deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Trudne warunki na drogach! Temperatura maksymalna od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i 7 stopni Celsjusza w centrum kraju do 18 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Kajakiem przez Atlantyk

W ubiegłym roku się nie udało ale na początku maja po raz kolejny spróbuje samotnie kajakiem przepłynąć Atlantyk. Podróżnik, kajakarz, zdobywca i odkrywca - Aleksander Doba znów rusza na wyprawę. Dziś leci do Nowego Jorku.

Przypłynie gaz z USA

Amerykański gaz przypłynie do Polski tankowcem. Do terminala w Świnoujściu dotrze na początku czerwca. Umowę podpisano z firmą z Teksasu. To na razie jednorazowy transport i nie zanosi się, by surowiec ze Stanów zastąpił ten z Rosji.

Olechowski: gratulacje należą się Schetynie, ale szampana bym nie wysyłał

Prezesowi Kaczyńskiemu bym powiedział, że jest powód do zmartwienia, bo to prawie 10 punktów procentowych mniej niż w wyborach. To by wskazywało, że ludzie są rozczarowani - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były szef MSZ Andrzej Olechowski komentując najnowsze wyniki sondaży, w których na prowadzenie wychodzi PO. - I też nie ma co się dziwić. Ludzie odkryli, że (politycy PiS - przyp. red.) to nie są anioły - dodał. Zdaniem Olechowskiego gratulacje należą się Grzegorzowi Schetynie, który potrafił wyprowadzić PO z kryzysu, "ale szampana bym nie wysyłał"- Szampana bym wysłał panu Kaczyńskiemu, bo tylu byków, ile on strzelił - a mnie zależy, żeby on przegrał - nie można było się spodziewać - powiedział były szef MSZ.

Platforma triumfuje, Nowoczesna stawia na zmiany. Nowy lider w najnowszym sondażu

Dla jednych to nieoczekiwana a dla drugich wyczekiwana zmiana miejsc. Platforma Obywatelska jest nowym liderem w sondażu poparcia dla partii politycznych, który przeprowadził Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24. To badanie potwierdza trend, w którym Platforma Obywatelska od tygodni zyskuje deklarowane poparcie. Ale na potwierdzenie zmiany lidera na dłużej trzeba poczekać na kolejne badania.

Zwycięzcy rekordowych licytacji WOŚP odbierają swoje nagrody

Zapłacili setki tysięcy złotych i spędzili dzień z Donaldem Tuskiem w Brukseli. Szef Rady Europejskiej został przewodnikiem po unijnych instytucjach, były prezenty i wspólny obiad. A wszystko dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Inni też wywiązali się ze zobowiązań.

Prognoza pogody na czwartek 27 kwietnia

Na Mazowszu, Lubelszczyźnie, Ziemi Świętokrzyskiej, Śląsku, Podkarpaciu i w Małopolsce opady deszczu (do 10mm ). Poza tym pochmurno z przejaśnieniami, choć na krańcach północnych miejscami możliwy słaby, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna do 8 stopni Celsjusza w Małopolsce do 13 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Pomorzu Zachodnim. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. Ciśnienie rośnie, w południe 1002 hPa.

Najnowszy sondaż partyjny dla "Faktów" TVN i TVN24. Duże zmiany

Zmiana na pozycji lidera w sondażu poparcia dla partii politycznych. W badaniu przeprowadzonym przez Kantar Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 31 procent respondentów deklaruje, że zagłosowałoby na Platformę Obywatelską. 29 procent ankietowanych wskazało wspólną listę Prawa i Sprawiedliwości, Polski Razem i Solidarnej Polski. Trzecie miejsce przypadło ugrupowaniu Kukiz'15, na które zagłosowałoby 10 procent badanych.

Streżyńska dla "Faktów" TVN: w rządzie czuję się komfortowo

- Ja się czuję komfortowo w tym rządzie, ponieważ mam misję, którą mi powierzono - powiedziała minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Dodała, że "wszyscy ministrowie jej sprzyjają". W taki sposób Streżyńska odniosła się do krytyki ze strony szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka oraz rzeczniczki PiS Beaty Mazurek.

Komorowski: jeżeli Berczyński nie jest konfabulantem, to jest to skandal podwójny

Albo Berczyński jest konfabulantem, który fantazjuje, ma rozbudowane ego, przecenia własne możliwości i opowiada bzdury, że miał wpływ na przetarg, albo w państwie polskim zostały zawieszone wszystkie fundamentalne zasady - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Bronisław Komorowski. - Jeżeli to nie konfabulant, to jest to skandal podwójny - dodał były prezydent.

Decydująca rozgrywka. Francja dwóch wizji

- Wszyscy boją się, że jak będzie tak dobrze, to część wyborców zostanie w domu. Ale we Francji chyba tak nie będzie. To społeczeństwo, które na wybory zwykle chodzi - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Piotr Gadzinowski, redaktor naczelny dziennika "Trybuna". - Mamy w Europie dwa podziały. Na stary: lewica, prawica, który coraz bardziej słabnie i nowy podział: elity i lud - zauważył z z kolei Cezary Michalski, publicysta "Newsweeka". - Pytanie, która logika wygra we Francji, to pytanie o wynik wyborów. Jeżeli ciągle będzie trzymała ta stara logika, że na quasi faszystkę się nie głosuje, to ona wystarczy Macronowi - dodał.

20 osób trafiło do szpitala. Autobus zjechał do rowu

Pogoda była dobra, autokar nikogo nie wyprzedzał, nikt nie zajechał mu drogi i nie było zderzenia. Mimo to nagle zjechał do rowu i przewrócił się. Kierowca nie wie dlaczego. 20 osób trafiło do szpitala - to Białorusini, którzy jechali autostradą A2 w kierunku Łodzi.

Kleszcze sparaliżowały komisariat Poznań-Wilda

27 policjantów jest poszkodowanych, 4 na zwolnieniu, ponieważ zostali pogryzieni przez kleszcze. Nie podczas akcji, ale w budynku komisariatu w Poznaniu. Całe skrzydło jest już zamknięte, strażacy myją okna i parapety.

Prognoza pogody na środę 26 kwietnia

Środa będzie pochmurna z przejaśnieniami na północy i południowym-wschodzie kraju. Na Ziemi Lubuskiej, Kujawach i w Wielkopolsce bez opadów. Poza tymi rejonami możliwe opady deszczu do 5-15 mm, na Śląsku i w Małopolsce do 30 mm. W górach opady śniegu do 5-15 cm. Temperatura maksymalna od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, Podlasiu, Mazowszu i Ziemi Łódzkiej, 12 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej do 15 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Na południowym-wschodzie okresami będzie dość silny. W porywach może osiągnąć prędkość do 60 km/godz.

Światowy dzień elegantów

Są ptakami choć nie latają. Chodzą też raczej nieporadnie. Za to świetnie pływają i świetnie się prezentują. Pingwiny - mają dziś swój światowy dzień. Wyjątkowo celebrowany we wrocławskim ZOO.

"Rodzi się we Francji podział jak w Ameryce - na miasta i na prowincję"

- Świat cywilizacji zachodniej dzieli się na zwolenników otwartego świata i jego przeciwników - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS dziennikarz "Gazety Wyborczej" Bartosz Wieliński, komentując wybory prezydenckie we Francji. Drugi gość programu, Marek Ostrowski z "Polityki", ocenił, że to podział między lepiej wykształconymi mieszkańcami miast a gorzej wykształconymi mieszkańcami prowincji. - Rodzi się we Francji podział jak w Ameryce: na miasta i na prowincję - stwierdził Ostrowski.

Emmanuel Macron "wierzy w Europę, w pozytywne skutki migracji"

Nie tylko we Francji, ale "wszędzie jest atmosfera pesymizmu, obaw" - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS prezes Fundacji im. Stefana Batorego Aleksander Smolar. Jego zdaniem popularność Emmanuela Macrona wynika z tego, że jest on "młody i optymistyczny". - On wierzy w Europę, w pozytywne skutki migracji - stwierdził Smolar.