Najnowsze

Najnowsze

Top of the Top Festiwal już w piątek 18 sierpnia na antenie TVN

Wielkie gwiazdy i dobrze znana scena. Opera Leśna w Sopocie będzie gościć w tym roku Top of the Top Festiwal, a to oznacza przeboje z najwyższej półki i to od prawie 50 artystów. „Gorączka, wyzwanie, szaleństwo, magia” tak mówią gwiazdy, które dopinają wszystko na ostatni guzik. Show rozpocznie się już w piątek 18 sierpnia na antenie TVN.

Prognoza pogody na wtorek 15 sierpnia

We wtorek pogodnie. Temperatura maksymalna od 22 stopni Celsjusza na Warmii i Suwalszczyźnie, 26 stopni Celsjusza w centrum kraju do 27 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr wschodni i południowo-wschodni, słaby i umiarkowany.

Trwa śledztwo po tragedii w Suszku. "Pierwsze ustalenia już poczyniliśmy"

Prokuratura przesłuchuje świadków, a w całym kraju sprawdzane są obozy dla dzieci i młodzieży. Dzieje się tak po tragedii w Suszku w województwie pomorskim, gdzie nawałnica uderzyła w obóz harcerski. Zginęły dwie dziewczynki, a prawie 40 osób zostało rannych. Kilkoro dzieci wciąż jest w szpitalu.

Prognoza pogody na poniedziałek 14 sierpnia

Poniedziałek w całym kraju będzie pogodny. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 20 stopni Celsjusza nad Zatoką Gdańską do 25 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni.

Trwa usuwanie skutków nawałnic w całej Polsce

Nawałnica trwała chwilę, a usuwanie strat zdaje się nie mieć końca. W całym kraju wiatr zerwał lub uszkodził dachy na ponad dwóch tysiącach budynków. Blisko 100 tysięcy odbiorców nadal jest bez prądu. Strażacy pracują bez przerwy od kilku dni.

Prognoza pogody na niedzielę 13 sierpnia

W niedzielę zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu do 1-5 mm. Tylko na Podkarpaciu możliwe więcej deszczu - do 10 mm, i możliwe burze. Temperatura maksymalna dość wyrównana - od 20 stopni Celsjusza na Pomorzu do 23 stopni Celsjusza w centrum, na wschodzie i południu kraju. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, do 50 km/h.

"Kaczyński nie chce wyprowadzić Polski z Unii Europejskiej, tylko Unię z Polski"

- Polska premier staje się coraz bardziej symboliczna, nie tylko w relacjach z Szyszko, ale także z Macierewiczem - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były premier Leszek Miller. Skomentował w ten sposób fakt, że minister środowiska samodzielnie wszedł w konflikt z Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej, nie wstrzymując wycinki w Puszczy Białowieskiej. Zdaniem Millera "Szyszko przekroczył Rubikon", nie egzekwując decyzji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Były premier odniósł ocenił też ogólny kierunek polityki europejskiej PiS. - Kaczyński nie chce wyprowadzić Polski z Unii Europejskiej, tylko Unię z Polski, czyli trzymać Polskę na najniższym poziomie integracji - stwierdził.

"Zmieniła bieg historii". Amerykański "Vogue" pisze o Chelsea Manning

We wrześniowym wydaniu amerykańskiej wersji magazynu "Vogue" pojawi się historia Chelsea Manning, która jeszcze przed zmianą płci - jako Bradley Manning - wykradła i ujawniła tajne dokumenty amerykańskiej armii. Magazyn zatytułował tekst o niej: "Chelsea Manning zmieniła bieg historii. Teraz skupia się na sobie". Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Prognoza pogody na sobotę 12 sierpnia

W sobotę pochmurno z przejaśnieniami. Na wschodzie przelotny deszcz i burze (10-20 mm i porywy do 80 km/h). Na pozostałym obszarze kraju miejscami - szczególnie na Pomorzu i w centrum - przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 19 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 33 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, południowo-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe 998 hPa.

Rottweiler zaatakował 8-latka na plaży. Właścicielka nie chciała przyjąć mandatu

Atak rottweilera na plaży w Świnoujściu - nieupilnowany pies pogryzł ośmioletniego chłopca. Dziecko nie wymagało hospitalizacji. Właścicielka czworonoga z kolei problemu nie widziała. Obywatelka Niemiec była pod wpływem alkoholu, nie przyjęła mandatu i zaczęła się awanturować. Podobnie zachowywała się jej matka. Obie kobiety zostały zatrzymane.

Obietnice były, pieniędzy brak. Gminy same muszą walczyć z bombami ekologicznymi

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej obiecał pomoc finansową. Jednak słowa, danego 14 gminom na Dolnym Śląsku, nie dotrzymał. Pozostawił urzędników z bombami ekologicznymi i ogromnymi problemami, bo wysypiska trzeba rekultywować, a pieniędzy na to w budżetach brak. W Malczycach wysypisko istnieje od lat 80., ma powierzchnię ponad 5 hektarów i jest tam zbiornik wodny, w którym pływają plastikowe butelki. Jakby tego było mało, to wchodząc do Unii Europejskiej zobowiązaliśmy się do likwidacji takich miejsc do 1 stycznia 2012 roku. Mija ponad 5 lat, a wysypiska, choć są obecnie zamknięte, to dalej istnieją. Dlatego Komisja Europejska może nanieść kary finansowe - w wysokości nawet kilkuset tysięcy euro.

Gen. Bieniek: Europa również odczuje skutki konfliktu w Dalekiej Azji

- Mój instynkt strategiczny mówi, że napięcie będzie wzrastało, ale nie doprowadzi do użycia sił militarnych - stwierdził w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były zastępca dowódcy strategicznego NATO gen. Mieczysław Bieniek, komentując groźby Korei Północnej pod adresem USA. Dodał, że może powrócić pomysł rozmieszczenia w Korei Południowej broni atomowej. Jednocześnie przestrzegł, że ze względu na kwestie gospodarcze, "Europa również boleśnie odczuje skutki tego konfliktu"

"Nie należy stawiać sprawy: Bruksela coś powiedziała, to musimy to robić"

- Ostatnie 20 lat spowodowało ewolucję Unii Europejskiej w różnym kierunku. Nie znaczy to, że należy z UE wychodzić , tylko nie należy stawiać sprawy: Bruksela coś powiedziała, to musimy to robić - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Piotr Semka z tygodnika "Do Rzeczy". Jego zdaniem, wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans jednostronnie zaangażował się w spór polityczny w Polsce. - Mówili o tym nawet zagraniczni publicyści - argumentował. Drugi gość programu, Adam Szostkiewicz z tygodnika "Polityka", wyraził zaniepokojenie konfliktem na linii Warszawa-Bruksela. - Jesteśmy na kursie do "polexitu" - uważa publicysta. - Moim zdaniem decyzja już w zasadzie zapadła i dziś nie pytamy "czy", tylko "kiedy" - uważa Szostkiewicz.

Sytuacja mediów na Węgrzech. "Dziennikarstwo to teraz ryzykowny zawód"

Mieszkańcy Budapesztu 9 października 2016 roku wyszli na ulice. Chcieli wyrazić sprzeciw wobec zamknięcia największego lewicowo-liberalnego dziennika na Węgrzech. Mówi się, że od czasu przejęcia władzy przez Viktora Orbana, wolne media się skończyły, a zawód dziennikarza jest piętnowany i coraz bardziej ryzykowny.

Najbardziej chaotyczne i niebezpieczne skrzyżowanie. Mowa o berlińskim Checkpoint Charlie

To najbardziej chaotyczne i niebezpieczne skrzyżowanie w Niemczech - alarmują niemieckie media. Mowa o legendarnym Checkpoint Charlie w stolicy Niemiec, czyli dawnym przejściu granicznym między Berlinem Zachodnim a Wschodnim. Codziennie odwiedza je kilkanaście tysięcy turystów, a to oznacza ogromne zamieszanie i zagrożenie dla pieszych, rowerzystów i kierowców. Materiał "Faktów z zagranicy" TVN24 BiS.