Najnowsze

Najnowsze

Marsz narodowców "to klęska 25 lat pracy dyplomatycznej dla Polski"

- Trzeba o tym mówić, a nawet głośno, bo mamy do czynienia z przyzwoleniem na to - mówił o rasistowskich sloganach na Marszu Niepodległości były ambasador Polski w USA Ryszard Schnepf, który był gościem "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS. Zdaniem dyplomaty hasła, które pojawiły się na sobotniej manifestacji bardzo zaszkodziły wizerunkowi Polski. - Miałem poczucie, że to klęska 25 lat mojej pracy dyplomatycznej dla Polski - ocenił.

Gigantyczna akcja CBA. Zatrzymano ponad 70 osób

Największa od lat akcja Centralnego Biura Antykorupcyjnego. We wtorek w całej Polsce zatrzymano ponad 70 osób z wołomińskiego SK Banku i firmy deweloperskiej Dolcan. Z upadłego banku mieli wyprowadzić ponad półtora miliarda złotych. Wśród zatrzymanych jest prezes, wiceprezes, członkowie zarządu i niemal cała dyrekcja. Łączna liczba zarzutów to ponad tysiąc.

Prognoza pogody na środę 15 listopada

W środę na północy Polski opady deszczu, a na Suwalszczyźnie deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze kraju dość pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Jest wina, kary nie będzie. Sąd oddalił kasację w sprawie śmierci córki Bartłomieja Bonka

Jest wina, ale za śmierć 15 miesięcznej Julii, córki polskiego sztangisty Bartłomieja Bonka, kary nie ma. We wtorek Sąd Najwyższy oddalił wniosek o kasację wyroku dla lekarki, która odbierała poród. W ubiegłym roku Sad Okręgowy w Opolu warunkowo umorzył sprawę na okres dwóch lat. Uzasadniając, że lekarka ma wzorowa opinie. Dziewczynka podczas naturalnego porodu zaczęła się dusić. Nie przeprowadzono cesarskiego cięcia. Zmarła z powodu obustronnego zapalenia płuc. Biegli stwierdzili, że to skutek powikłań po źle przeprowadzonym porodzie.

Symbol Rzeszowa do likwidacji? IPN za, mieszkańcy przeciw

Dla jednych - niechlubny relikt przeszłości, dla pozostałych to jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w mieście. Rzeszowski Pomnik Czynu Rewolucyjnego od lat budzi kontrowersje, a teraz grozi mu wyburzenie. Instytut Pamięci Narodowej jest za. Zupełnie innego zdania są mieszkańcy i lokalne władze. Prezydent miasta Tadeusz Ferenc chce nawet wpisania monument na listę zabytków.

Jeden na 30 milionów. 9-latek pilnie potrzebuje genetycznego bliźniaka

9-letni Karol ze Środy Sląskiej walczy z białaczką. I w tej walce potrzebuje wsparcia. Ma bardzo rzadki genotyp. Wśród ponad 30 milionów zarejestrowanych na całym świecie dawców szpiku nie znalazł się nikt, kto pasowałby idealnie. Być może jego genetyczny bliźniak kryje się wśród osób, którzy dopiero myślą o zgłoszeniu się do bazy potencjalnych dawców. Ta procedura jest prosta, a może uratować życie nie tylko Karolowi.

Nowi komisarze, nowe okręgi, nowa ordynacja. PiS chce zmian przed wyborami

Zmiany w ordynacji wyborczej i w samej Państwowej Komisji Wyborczej. Prawo i Sprawiedliwość bierze się za zasady wyboru burmistrzów, rad gmin, powiatów i sejmików. Projekt jest poselski, dlatego nie wymaga konsultacji. Po błyskawicznym procedowaniu może wejść w życie jeszcze przed przyszłorocznymi wyborami. A opozycja trybowi i charakterowi zmian mówi wyraźne "nie".

Przeszedł przez barierki, wpadł do Brdy. Hiszpana uratowali policjanci

31-letni Hiszpan przyjechał do Bydgoszczy, by uczestniczyć w festiwalu kultury. Ale ta wycieczka mogła zakończyć się tragicznie. Chwilę przed szóstą rano operatorka miejskiego monitoringu w Bydgoszczy zauważyła młodego mężczyznę, który spacerując deptakiem nad brzegiem Brdy, w pewnym momencie przeszedł przez barierki bezpieczeństwa. Kobieta od razu zaalarmowała najbliższy patrol i poprosiła o pomoc.

Smolar: Warszawa stać się może stolicą europejskiej skrajnej prawicy

- Ten marsz organizowany jest spontanicznie. To, że jakieś środowiska skrajne próbują się na nim promować, to jest inna rzecz - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS historyk i były polityk PiS dr Zbigniew Girzyński. - Media zachodnie, zwłaszcza o charakterze liberalnym, które próbują nadać zupełnie inną narrację dotyczącą Polski, wykorzystują takie fakty - mówił Girzyński, odnosząc się do rasistowskich transparentów na sobotnim marszu. Drugi gość programu, prezes fundacji Batorego Aleksander Smolar podkreślił, że manifestacja był organizowany przez trzy skrajne organizacje nacjonalistyczne i zaproszono wielu gości z zagranicy. - Ci ludzie są znani na Zachodzie. Warszawa stać się może stolicą europejskiej skrajnej prawicy i to jest postrzegane jako zagrożenie - uważa Smolar. Dodał także, że PiS zdaje sobie sprawę ze swojej słabości wobec nacjonalizmu. - Jarosław Kaczyński był w Krakowie z powodu świadomości słabości organizacyjnej wobec skrajnej prawicy, która raz do roku potrafi się zebrać - stwierdził.

"Wśród dużej części Polaków nie jest wstydem przyznać, że jest się rasistą"

- Organizatorzy wiedzieli, że oni tam przyjdą i nie przeciw działali temu - stwierdził w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS prezes Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych Konrad Dulkowski, mówiąc o obecności osób z transparentami z rasistowskimi hasłami na sobotnim marszu narodowców w Warszawie. - Wśród dużej części Polaków nie jest wstydem przyznać, że jest się rasistą. To jest przerażające - ocenił.

Szalik mógł zabić. Wkręcił się w koło gokarta

Dramatyczny wypadek na torze kartingowym w Zwardoniu. 21-latka wsiadła do gokarta w szaliku i ten szalik omal jej nie udusił - wkręcił się w tylne koło i zacisnął jak pętla. Nieprzytomną kobietę helikopter zabrał do szpitala. Jest po operacji, wciąż w stanie ciężkim.

Prognoza pogody na wtorek 14 listopada

We wtorek pochmurno z przejaśnieniami. Na Pomorzu i częściowo Ziemi Lubuskiej opady deszczu. Temperatura maksymalna od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 7 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, z zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe 1010 hPa.

Incydenty na marszu narodowców we Wrocławiu. Na czele szli Piotr Rybak i Jacek Międlar

99. rocznica odzyskania niepodległości w cieniu nacjonalistycznych incydentów również w stolicy Dolnego Śląska. We Wrocławskim "Wielkim Marszu Polski Niepodległej" wzięło udział około 2 tysięcy osób. Miało być rodzinnie i patriotycznie, a momentami było bardzo niebezpiecznie. W stronę kontrmanifestantów poleciały race, petardy i cała masa wulgaryzmów. Jedna osoba została ranna.

12 kobiet przeciw marszowi narodowców. Minister Błaszczak: próbowały ograniczyć prawa innych

Aktywistki z Obywateli RP stanęły na trasie sobotniego marszu środowisk narodowych z transparentem przeciwko faszyzmowi. Były szarpane, kopane, oplute. Minister Spaw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak uważa, że próbowały zablokować pokojowy marsz, a policja, że wiedziały co robią i czym to grozi. Obywatele RP mają żal, że marsz narodowców nie został rozwiązany i chcą donieść do prokuratury na władze Warszawy za to, że tego nie zrobiły.

TOPR ostrzega przed trudnymi warunkami w Tatrach

Ratownicy ewakuowali z Koziego Wierchu trójkę turystów – dorosłego mężczyznę oraz jego dwóch synów w wieku 11 i 14 lat. Brak wyobraźni, nieodpowiednie przygotowanie i nieliczenie się z prognozami pogody to wciąż problem w polskich górach.

Wyrok za szczekanie. "Orzeczenie traktuje zwierzę jako rzecz"

Jak wykonać wyrok o usunięciu psa? - pytają właściciele. Mówią, że to przecież nie przedmiot, lecz żywa istota, z którą żyją od lat - a że szczeka? To taka już psia natura. Wspierają ich sąsiedzi, ale nie wszyscy, bo właśnie jeden z nich, po zamieszkaniu na wsi, narzeka na psi hałas i odwołał się do sądu.

W Warszawie ma powstać sieć ulicznych alkomatów. Trwają testy

Na warszawskich ulicach pojawią się alkomaty. Mają pomóc kierowcom zorientować się, czy już mogą jechać, czy lepiej od kierownicy trzymać się z daleka. Alko-słupków jeszcze nie ma - trwa dyskusja, gdzie są najbardziej potrzebne. Po rozmieszczeniu pierwszych z nich, miasto się przekona, czy warto stawiać kolejne.