Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na poniedziałek 3 kwietnia

Zachmurzenie zmienne, umiarkowane i duże, możliwy przelotny deszcz. Najintensywniejsze opady przewiduje się, że wystąpią w południowej części kraju, gdzie mogą także pojawiać się lokalne burze, sprowadzające opady deszczu do 10-15 m i wiatr wiejący w porywach z prędkością do 70 km/h. Temperatura maksymalna od 11 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 18 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, z północy. Ciśnienie rośnie - w Warszawie, w południe 1010 hPa.

Ostra konkurencja, etapowa rekrutacja. Niełatwo zostać wolontariuszem

Dziesięciu kandydatów na jedno miejsce, które aby zdobyć, trzeba pomyślnie przejść nie tylko rozmowę kwalifikacyjną, ale także egzaminy. To nie opis rekrutacji na prestiżową uczelnię, ale nabór na wolontariuszy do poznańskiego schroniska dla zwierząt. Wolontariusze wyprowadzają na spacer psy i koty, bawią się z nimi i przygotowują zwierzęta do tego, aby kiedyś znalazły własny dom.

Rok programu Rodzina 500 plus. "To jest tak wielki zastrzyk, tak wielka pomoc"

Rok temu ruszył program Rodzina 500 plus. 3 miliony 820 tysięcy dzieci dostaje co miesiąc po 500 złotych z budżetu państwa. Na życie, edukację, sport, zajęcia dodatkowe i wyjazdy wakacyjne. Rząd zapowiada, że będzie go kontynuował, a opozycja wytyka jego wady i chce go rozszerzyć. Proponuje między innymi, by fundusze przeznaczano również na pierwsze dziecko.

Rodziła 14 godzin, lekarz odmówił cesarki. Dziecko nie żyje

Rodziła 14 godzin i razem z mężem trzy razy prosili lekarza o cesarskie cięcie. Jednak ten upierał się na naturalny poród. W końcu dziecko urodziło się, ale nie przeżyło. Sprawę bada prokuratura, rodzina przeżywa dramat, a lekarz poprosił o zwolnienie z obowiązków ordynatora.

"Sadyzm połączony z nekrofilią". "Wampir z Bytowa" wyjdzie na wolność?

Trzydzieści lat temu okrzyknięto go "wampirem z Bytowa". Później na długo o nim zapomniano. Leszek Pękalski, który przyznał się do zabójstwa 70 kobiet, za kilka miesięcy może wyjść na wolność. Postępowanie w jego sprawie trwa, a z akt sądowych, do których dotarł reporter "Faktów" TVN, wyłania się obraz skrajnie niebezpiecznego człowieka.

Prognoza pogody na niedzielę 2 kwietnia

Przelotne opady deszczu i burze postępują od zachodu w głąb kraju. Na wschodzie i południowym wschodzie do wieczora będzie pogodnie. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 16 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim do 24 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, umiarkowany. Jego prędkość w porywach burzowych może osiągnąć nawet 80 km/h.

Walczył o życie, teraz walczy o zdrowie. Zagrali dla Lewego

Zagrali dla Lewego. Nie Roberta, tylko Szymona Lewandowskiego. 12-latek ze Szczecina jest wielkim fanem piłki nożnej, trenuje od dziecka. Ale w Sylwestra miał poważny wypadek. Walczył o życie, teraz walczy o powrót do zdrowia. I na boisko. Pomagają mu w tym piłkarze ze Szczecina. W sobotę grali, by zebrać pieniądze na leczenie i rehabilitację chłopca.

"Fundacja widmo" i najnowsze sondaże. O tym mówiliśmy w "Faktach"

W mijającym tygodniu w "Faktach" TVN mówiliśmy o wielu ważnych i ciekawych tematach. W naszym programie pojawiły się informacje między innymi o tajemniczej "fundacji widmo" z milionami na koncie, o wypadku z udziałem wiceszefa MON oraz o najnowszym sondażu partyjnym. Ale były też informacje o pomocy jaką uzyskała matka z dziećmi, która wsiadła do złego pociągu czy o tym, jak pomaga Fundacja TVN "nie jesteś sam" dzięki wpływom z 1 procenta podatku. Oto najchętniej oglądane materiały na stronie "Faktów" TVN:

Przyszłość fotografów w erze selfie. "Zawód pewnie umrze"

Dla mnie selfie to jest absolutny obciach - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS fotograf Maksymilian Rigamonti. W rozmowie o przyszłości fotografii Rigamonti zaznaczył, że nie ma "nic przeciwko robieniu zdjęć telefonem", ale postawiłby większy nacisk na "edukację wizualną". Jednocześnie dodał, że nie wróży świetlanej przyszłości fotografom. - Zawód pewnie umrze - stwierdził. Pretekstem do rozmowy o fenomenie XXI wieku była uruchomiona w Londynie pierwsza na świecie wystawa dotycząca historii selfie.

Polska "nie ma żadnej wartości" dla administracji Trumpa

Waszczykowski, Kaczyński, Duda i Szydło żyją w innym świecie, gdzie Polska jest kluczowym graczem - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Jacek Protasiewicz (Unia Europejskich Demokratów". Zdaniem Protasiewicza rząd PiS przecenia znaczenie Polski w oczach Waszyngtonu, a Polska dla nowej amerykańskiej administracji "nie ma żadnej wartości". - Dopóki się nie zmieni minister spraw zagranicznych to będzie tylko gorzej - dodała Katarzyna Piekarska, była wiceszefowa MSWiA.

Badania smogu przy pomocy balonu. Pokazujemy, jak to wygląda

Pomysłów na wykorzystanie balonów już jest wiele. Najnowszy to badanie smogu. Do tej pory Uniwersytet Śląski jakość powietrza sprawdzał z ostatniego piętra budynku. Teraz naukowcy razem z zawodowymi baloniarzami wzbili się w powietrze. Na pierwsze testy poleciała z nimi ekipa "Faktów" TVN.

Prognoza pogody na sobotę 1 kwietnia

W sobotę słonecznie, tylko na północy Polski więcej chmur, a na Nizinie Szczecińskiej późnym popołudniem słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 16 stopni Celsjusza na Wybrzeżu i 18 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 23 stopni Celsjusza w centrum i na południu. Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

To oni skutecznie walczyli z piractwem. Wręczono "Złote Blachy"

Policjanci odebrali "Złote Blachy". Nagrody przyznawane są od 17 lat przez koalicję Antypiracką. Nagradzani są ci funkcjonariusze, którzy szczególnie wyróżnili się skuteczną walką z piractwem muzycznym, telewizyjnym i komputerowym. Uroczystość odbyła się w Komendzie Głównej Policji w Warszawie.

Pół tysiąca automatów do gry w jednej hali. To nie Las Vegas, tylko Poznań

Poznań jak Las Vegas. Pół tysiąca automatów do gry w jednej hali. Tyle że to nie kasyno, a magazyn służby celnej i plon ubiegłorocznych akcji. Automaty zarekwirowano oszustom, którzy bez koncesji zarabiali na nich olbrzymie pieniądze. Ten proceder mają ukrócić nowe przepisy. Jutro wchodzą w życie zmiany w ustawie hazardowej. Państwo stanie się monopolistą.

Eko może być trendy. Czym jest upcykling?

Nowy trend w modzie. Chodzi o ubrania ze starych ścinków, czyli upcykling. To działanie w trosce o środowisko i w trosce o ludzi zatrudnionych w branży. O tym, że moda może być odpowiedzialna, a eko może być trendy, przekonują młode polskie projektantki.