Najnowsze

Najnowsze

Brutalne morderstwa i błędy śledczych. "Superwizjer" o "gangu kantorowców"

Podawał się za plantatora truskawek, a naprawdę stał na czele "gangu kantorowców", który mógł zamordować nawet kilkadziesiąt osób. Odsiaduje dożywocie, a na światło dzienne wychodzą coraz to nowe szczegóły zarówno zbrodni gangu, jak i błędów śledczych. Unikalne materiały w sobotę w "Superwizjerze", w TVN24 o godzinie 20:00.

Prognoza pogody na niedzielę 25 marca

W niedzielę pogodnie, tylko na północy kraju zachmurzenie okresami duże. Temperatura maksymalna od 7 stopni Celsjusza na Lubelszczyźnie i Wybrzeżu oraz 10 stopni Celsjusza w centrum kraju do 11 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr południowy, słaby i umiarkowany.

W ciąży zdiagnozowano u niej raka. Dzięki przeszczepowi szpiku wróciła do rodziny

Przykład na to, jak ważne jest rejestrowanie się w bazach dawców szpiku. Pani Katarzyna w ósmym miesiącu ciąży dowiedziała się, że ma raka. Po porodzie zamiast z synkiem do domu pojechała na chemioterapię. Potrzebny był też przeszczep szpiku dla wyniszczonego organizmu. Na szczęście znalazł się dawca. Chętnych do oddawania szpiku nadal jest za mało. Warto to zmienić.

Śmierć mężczyzny po rażeniu paralizatorem. Sprawę badają MSWiA, BSW i prokuratura

Szef MSWiA zleca kontrolę po interwencji policji w Przecławiu pod Szczecinem. Zatrzymany mężczyzna zmarł 6 godzin po interwencji. Sprawie przygląda się też prokuratura i Biuro Spraw Wewnętrznych Policji. Mają sprawdzić, czy do śmierci mężczyzny doszło w wyniku użycia paralizatora. 30-latek, zdaniem interweniujących policjantów, był agresywny, czuć było od niego alkohol i miał zostać zatrzymany za znieważenie funkcjonariuszy.

Z wioski zniknęła woda. Sprawę badają naukowcy

W studniach sucho, w kranach też - już od kilku miesięcy mieszkańcy małopolskiej Naprawy nie mają bieżącej wody. Górale podejrzewają, że to efekt prac przy budowie nowego tunelu Zakopianki. Sprawę badają już nawet naukowcy, ale na jednoznaczne wyniki ekspertyzy trzeba jeszcze poczekać. Do tego czasu mieszkańcy jakoś muszą sobie radzić.

Polscy łamacze szyfrów uhonorowani wystawą w Wielkiej Brytanii

W miejscowości Bletchley Park otwarta została specjalna wystawa poświęcona tak zwanej bombie Rejewskiego. To urządzenie mechaniczno-elektryczne skonstruowane przez polskich kryptologów, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, w celu automatycznego łamania szyfrów niemieckiej maszyny Enigma. To było absolutnie kluczowe wydarzenie w czasie II wojny światowej. Gdyby nie praca polskiego zespołu, niemieckich kodów prawdopodobnie nigdy nie udałoby się złamać. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Nowacka: Polska przeżywa regres w zakresie prawodawstwa dotyczącego aborcji

- Nawet Irlandia, która była jednym z najbardziej konserwatywnych krajów, gdzie ten zakaz aborcji był restrykcyjny, wkrótce będzie głosowała w referendum nad zmianami przepisów tak, aby aborcja była tam legalna - mówiła w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Barbara Nowacka z Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Ratujmy Kobiety" i Inicjatywy Polskiej. - Trzeba powiedzieć, że Polska przeżywa ogromny regres w zakresie prawodawstwa - stwierdziła, mówiąc, że z tak restrykcyjnym prawem aborcyjnym obok Polski zostaje w Europie tylko Malta i Watykan. - Świat tego nie rozumie - dodała. - Szanuję ten protest. We Włoszech takie walki się odbywały w latach 80. - mówił drugi gość programu, Enrico Buscema Radia Italia. - Nie przypominam sobie sytuacji, gdy we Włoszech episkopat czy Watykan miał taki wpływ na decyzje - podkreślił.

Prof. Pastusiak: prezydenci amerykańscy od początków USA mieli kochanki

- Prezydenci amerykańscy od początków USA mieli kochanki - podkreślił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS prof. Longin Pastusiak z Akademii Vistula. - Jerzy Waszyngton miał kochankę Indiankę, romansował z żoną swojego sąsiada - mówił. Ekspert był pytany o to, czy kontrowersje wokół kontaktów Donalda Trumpa z różnymi kobietami zaszkodzą obecnemu prezydentowi USA? - To się dopiero okaże, bo mówimy o sprawie, która się rozwinęła w ciągu ostatniego tygodnia - ocenił. Zaznaczył też, że byłemu prezydentowi Billowi Clintonowi nie zaszkodził sam fakt kontaktów seksualnych z Moniką Lewinsky, ale to, że kłamał na ten temat. - Kłamstwo jest wielkim przestępstwem i za to był oskarżony - przypominał prof. Pastusiak.

Czarny Protest dotarł przed siedzibę PiS

Czarny Piątek i demonstracje przeciw zaostrzeniu prawa dotyczącego aborcji. Sejm pracuje nad społecznym projektem, który delegalizuje przerwanie ciąży ze względu na ciężkie uszkodzenie płodu. Autorzy ustawy wzywają do zatrzymania aborcji, a demonstranci - do powstrzymania zakazów. Protest przeniósł się przed siedzibę PiS.

Na ulicach, przed kurią i Sejmem. Czarny Piątek w Warszawie

Protestujący zakończyli przemarsz przez Warszawę przed siedzibą partii PiS na Nowogrodzkiej. Wcześniej byli przed Sejmem i przed siedzibą archidiecezji warszawskiej. Protesty odbyły się też w innych miastach Polski. Demonstranci nie chcą, by aborcja "ze względu na ciężkie i nieodwracalne upośledzenie płodu" została zdelegalizowana.

Prognoza pogody na sobotę 24 marca

W sobotę będzie pochmurno z większymi przejaśnieniami, a na południu z rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna od 3 stopni Celsjusza na Podkarpaciu, 7 stopni Celsjusza w centrum kraju do 8 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany.

Zasiłek zależny od kosztów utrzymania? "To bardzo dyskusyjna rzecz"

To jest bardzo dyskusyjna rzecz. Do tej pory raczej tego typu rzeczy nie przechodziły - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS prof. Witold Orłowski, komentując pomysł uzależnienia wysokości zasiłku dla dzieci osób pracujących w Niemczech od kosztów utrzymania w danym kraju. Zdaniem głównego ekonomisty PricewaterhouseCoopers "może się zdarzyć sytuacja, że Niemcy zdołają przekonać inne kraje UE do tego pomysłu pod nieobecność Polski" w trakcie szczytu. - Musimy się liczyć z tym, że kraj, który ma słabą pozycję w Unii w wielu teoretycznie drobnych sprawach, w których się głosuje większością, może przegrywać - stwierdził gość programu.

Rosati: PiS robi krok do tyłu. Bardzo dobrze, bo sprawa robi się poważna

Naruszanie praworządności w krajach Europy Środkowej jest najważniejszym problemem UE - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS europoseł Dariusz Rosati i dodał, że "jeśli ktoś naiwnie wierzy, że Komisja polską sprawę odłoży na bok, to się grubo myli". Jak dodał, takie naruszenia mają "daleko idące konsekwencje" m.in. biznesowe. - W PiS-ie nie ma pomysłu, czy my chcemy zmierzać gdziekolwiek razem z Europą. W PiS-ie panuje przekonanie, że Europa stanowi dla nas zagrożenie - stwierdził gość programu. Zdaniem byłego ministra spraw zagranicznych "bardzo dobrze, że PiS w końcu robi krok do tyłu (ws. praworządności - przyp. red.), dlatego że sprawa robi się bardzo poważna", choć "są to zmiany dość kosmetyczne", bo co najmniej 25 państw zadeklarowało gotowość poparcia procedury art. 7.1.

"Fakty" nieoficjalnie: Morawiecki wymógł ogłoszenie zmian w sądownictwie przed szczytem

Niespodzianka w Sejmie i zwrot w PiS. Prawo i Sprawiedliwość chce poprawić ustawy o sądach tak, żeby minister sprawiedliwości musiał zasięgać opinii kolegium sądu i Krajowej Rady Sądownictwa przed odwołaniem prezesa lub wiceprezesa sądu. Ma to być wyjście naprzeciw i sędziom, i wyborcom, i Unii Europejskiej. W Brukseli premier Morawiecki sam mógł usłyszeć, co Unia na to.

Prokurator Generalny kwestionuje przepisy ustawy o IPN. Politycy PiS nabrali wody w usta

"Polska nie będzie w stanie wyegzekwować ustanowionego przez siebie prawa" - pisze do Trybunału Konstytucyjnego o ustawie o IPN Prokurator Generalny. Nowe prawo, w Polsce i Izraelu już zdążyło rozpalić nowe pożary, ale teraz Zbigniew Ziobro gasi je jednym zdaniem. "Ta ustawa może podważyć autorytet polskiego państwa" - podkreśla. Projekt powstał w Ministerstwie Sprawiedliwości. Wcześniej Zbigniew Ziobro nie zgłaszał do niego uwag.

Sejmowe spięcie o rządowe nagrody. Szydło: należały się

Beata Szydło wchodzi na mównicę i osobiście broni nagród dla ministrów. Te pieniądze się im po prostu należały - mówi była premier i od PiS-u dostaje owacje na stojąco. Sama też dostała nagrodę, od siebie. I to, co w Sejmie jest dziś powodem do dumy, według Najwyższej Izby Kontroli jest powodem do kontroli.

Podbiła serca widzów i wygrała milion. "Lubię myśleć"

Jest główna wygrana w "Milionerach". Pani Maria Romanek rozbiła bank, ale sobie zostawi tylko 10 procent. Do miliona szła jak burza przez pytania o aortę, amiszów i bierki. A na koniec pokazała, że zna się nie tylko na języku polskim, ale także na matematyce. O tym jak była polonistka skradła serca i wygrała fortunę.

Sposób na lepszy sen? Pies w łóżku

Najlepszy sposób na sen ma ogon i cztery łapy. Amerykańscy naukowcy dowiedli, że pies w łóżku to same korzyści dla obu stron. I pies i człowiek śpią razem lepiej, głębiej i zdrowiej.

Prognoza pogody na piątek 23 marca

Piątek będzie pochmurny, deszczowy i z opadami śniegu. Na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu możliwe przejaśnienia. Temperatura maksymalna od 1 stopnia Celsjusza na Podkarpaciu do 7 stopnia Celsjusza na Śląsku. Wiatr słaby, zmienny. Ciśnienie spada, w południe 994 hPa.