Najnowsze

Najnowsze

"Pewne kraje mogą nie być zainteresowane tym, by wzrosła rola Komisji Europejskiej"

- Unia Europejska stoi w obliczu wielu elementów niepewności - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS prezes Fundacji Batorego Aleksander Smolar. Jego zdaniem niepewne jest to, czy Komisji Europejskiej udałoby się tak zmienić unijne prawo, by uzależnić wypłatę środków unijnych od przestrzegania zasady praworządności. Na to musiałyby się zgodzić kraje członkowskie, a w Niemczech wciąż nie ma nowego rządu po wyborach. - Pewne kraje mogą nie być zainteresowane tym, by wzrosła rola KE, nie tylko Polska - zaznaczył.

Kozyra o końcu kariery Eltona Johna: to tylko chwyt marketingowy

- Okazało się, że Elton John skończy karierę za 3 lata. 300 koncertów przed nim. To jego partner wymyślił mu ten PR - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS dziennikarz Robert Kozyra. - To chwyt marketingowy - dodał. W jego opinii, jeśli ludzie usłyszą, że to ostatni koncert artysty, to chętniej zapłacą za bilety. - To nie jest spójne, gdy mówi, że "rodzina jest priorytetem", a jednocześnie zapowiada taką trasę - podkreślił Kozyra.

Polscy neonaziści to "margines marginesu" czy poważny problem?

Senatora PiS dziwi wrażliwość na "margines marginesu", ale jako profesor historii dobrze wie, czym w Europie taki margines się skończył. Od kilku lat słyszymy, że "Sieg heil!" to zwykłe pozdrowienie, a swastyka to "symbol szczęścia", że "Europa ma być biała", a "uchodźcy roznoszą pasożyty". Jeżeli jest więc zgoda na taki margines, to kolejnym krokiem może być zgoda na przemoc.

Prognoza pogody na czwartek 25 stycznia

W czwartek na ogół pochmurno. W województwach zachodnich i północnych słaby deszcz lub mżawka. Temperatura maksymalna od 2 stopni Celsjusza na Podlasiu do 10 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach 40-60 km/h, południowy. Ciśnienie spada, w południe 1006 hPa.

Prezydent: hołdowanie Hitlerowi to działalność antypolska

Po emisji reportażu "Superwizjera" kolejne dwie osoby usłyszały zarzut publicznego propagowania nazistowskiego ustroju. Kobieta i mężczyzna. Podobnie jak ich zatrzymani we wtorek trzej koledzy, uczestniczyli oni w imprezie z okazji rocznicy urodzin Adolfa Hitlera. Prezydent Andrzej Duda mówi wprost, że w polskim społeczeństwie nie ma miejsca dla osób, które hołdują nazistom.

Lubin: nie żyje dwoje dzieci. "Bardzo prawdopodobne, że to matka"

Rodzinna tragedia w Lubinie na Dolnym Śląsku. Nie żyje dwoje dzieci, ich matka walczy o życie w szpitalu. Kiedy partner kobiety nie mógł dostać się do mieszkania, wezwano policję. W środku znaleziono martwe 13-miesięczne niemowlę i ranną 12-latkę. Dzieci miały rany kłute i cięte. Okoliczności tragedii bada prokuratura. Śledczy nie wykluczają wersji o rozszerzonym samobójstwie. Matka dzieci mogła przejść załamanie nerwowe. Miała skierowanie do poradni psychiatrycznej.

"Lodowi wojownicy" i ekstremalnie trudny cel. Czy Polacy zimą podbiją K2?

K2 to druga pod względem wysokości góra świata, ale numer jeden - jeśli chodzi o niedostępność. Zimą nie zdobył jej jeszcze nikt. Polacy podejmą próbę - na razie wykorzystują tak zwane okno pogodowe. Założyli obóz II, są na wysokości ponad 6 tysięcy metrów. W rozmowie z "Faktami po południu" kierownik ekipy Krzysztof Wielicki ujawnia, że sprzyjająca himalaistom aura ma się utrzymać jeszcze przez trzy dni.

Codziennie zabija ponad 20 osób. Zapomniana choroba u granic Polski

Gruźlica, którą niemal zupełnie wyeliminowały obowiązkowe szczepienia, zabija dziennie ponad 20 osób na Ukrainie. Najgorzej jest na wschodzie kraju - tam, gdzie toczy się wojna. Wiele osób, które przyjeżdżają z Ukrainy do Polski, często nawet nie ma świadomości tego, że zaraziło się gruźlicą.

"Opuszczenie domu jest zabronione". Zagrożenie lawinowe w Alpach

Sytuacja, jakiej w Alpach nie było od kilkunastu lat. Śniegu spadło tyle, że utworzyły się kilkumetrowe zaspy, na dachach domów leżą wielkie śnieżne czapy, ale największe zagrożenie jest w samych górach, bo śnieg może stoczyć się na dół w każdej chwili, tworząc gigantyczne lawiny. Wiele miasteczek jest odciętych od świata. W niektórych już trwa ewakuacja. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Robił lepsze prognozy niż rządowa instytucja. Stanie przed sądem

Podważanie tego, co mówi władza w Rosji, jest szalenie niebezpieczne. Może to również dotyczyć prognoz pogody. Człowiek, który informował o zbliżającym się śniegu, deszczu czy wietrze skuteczniej od oficjalnych źródeł, zostanie ukarany. Została nałożona na niego grzywna, a ponieważ odmówił jej zapłacenia, stanie przed sądem.

"Twój Vincent" nominowany do Oscara. "Nie było zaskoczenia, była wielka radość"

Jesteśmy pierwsi, jesteśmy prekursorami - mówił "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Marcin Cejrowski, redaktor naczelny portalu plejada.pl. Odniósł się w ten sposób do nominacji polsko-brytyjskiej produkcji "Twój Vincent" w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana do Oscara. Cejrowski dodał, że bez względu na to czy będzie statuetka, czy też nie, możemy być dumni z tego filmu. - Nominacja w ogóle nie jest dla mnie zaskoczeniem, bo to jest wspaniała produkcja - wtórowała mu Monika Krajewska, dziennikarka "Faktów" TVN. Goście zwrócili uwagę, że przeszło 100 malarzy na całym świecie zaangażowało się do stworzenia filmu, który powstał w pełni z użyciem techniki malarskiej.

Dwie osoby z zarzutami po wypadku w Świdniku

Trzy miesiące aresztu dla mężczyzny, który prowadząc samochód wjechał na chodnik i rozjechał rodziców i ich 10-letniego syna. Sprawca nie udzielił im pomocy, uciekł z miejsca zdarzenia. 21-letni kierowca był tak pijany, że niewiele pamięta.

Prognoza pogody na środę 24 stycznia

W środę pochmurno z przejaśnieniami na południowym-zachodzie i południu kraju. Na krańcach zachodnich kraju bez opadów. Poza tym słabe opady deszczu ze śniegiem i deszczu, miejscami marznącego. Na krańcach wschodnich opady śniegu do 3 centymetrów. Temperatura maksymalna od 0 stopnia Celsjusza na wschodzie, 4 stopni Celsjusza w centrum kraju do 9 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny.

Jaki nie wyklucza delegalizacji ONR. Budka: mało wiarygodne deklaracje

Obóz Narodowo-Radykalny do delegalizacji? Domaga się tego opozycja, a wiceminister sprawiedliwość nie wyklucz takiej ewentualności. To ONR współorganizował ubiegłoroczny Marsz Niepodległości , na którym pojawiły się transparenty z rasistowskimi i nacjonalistycznymi hasłami. W tej sprawie rozpoczęto śledztwo. Nie wiadomo, na jakim jest etapie.