Najnowsze

Najnowsze

Złamał szczękę, niemal pozbawił ucha. Policjant zawieszony po brutalnej interwencji

Policjant uderzył zatrzymanego i teraz stanie przed sądem. W czasie interwencji w stanie Missouri, bijąc mężczyznę latarką, złamał mu szczękę i niemal pozbawił ucha. Policjant został oskarżony o napaść na podejrzanego. Na razie został zawieszony w obowiązkach. W zawodzie pracował od 14 lat. Nagranie pochodzi sprzed roku, ale dopiero niedawno zatrzymany wniósł sprawę do sądu. On sam też czeka na proces w związku z zakłócaniem spokoju. Moment policyjnej interwencji nagrał kolega zatrzymanego.

Szkoły układają plany lekcji. Ministerialne rozporządzenie tego nie ułatwia

Uczniowie jeszcze na wakacjach, ale w szkołach już ruch. Przygotowania do nowego roku szkolnego na finiszu. Trwają remonty budynków i poprawki w klasach. To chyba łatwiejsze niż opracowanie planów lekcji. Ich ułożenie przyprawia dyrekcje o ból głowy. Najważniejsze pytanie - jak pogodzić potrzeby dzieci i nauczycieli z zaleceniami ministerstwa?

Jak wychować genialnego matematyka?

Dwa dni, sześć piekielnie trudnych do rozwiązania łamigłówek i do pokonania sześciuset zawodników. Polska reprezentacja z Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej wróciła ze złotym medalem i pięcioma srebrnymi. W Rumunii rywalizowali tylko najlepsi z najlepszych. Jak wykuwają się najlepsze matematyczne talenty?

Drugie referendum ws. brexitu? "To by była próba ratowania twarzy"

Mit o wspaniałej elicie brytyjskiej pada na naszych oczach - ocenił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS amerykanista Marcin Wojciechowski, komentując doniesienia z Wielkiej Brytanii, że możliwe jest opuszczenie przez ten kraj Unii Europejskiej bez żadnego porozumienia z Brukselą. - Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że oni dopiero teraz zastanawiają się nad tym, na co się zdecydowali - stwierdził Wojciechowski, dodając, że jego zdaniem opcja drugiego referendum jest możliwa. - Zdecydowanie (Torysi - przyp. red.) nie panują nad tym, nawet we własnej partii - stwierdził drugi gość programu, Michał Broniatowski, szef redakcji "Politico" w Polsce.

Sprawa węgla z Donbasu. Opozycja domaga się wyjaśnień

Premier mówi, że rozmawiał z ministrem energii, tylko nie mówi, co z tej rozmowy wynika. Nie wiadomo także nic o działaniach rządu w sprawie handlu węglem pochodzącym z zajętego przez separatystów ukraińskiego Donbasu. Opozycja domaga się od rządu wyjaśnień, zaś ukraińska firma, do której należą eksploatowane przez separatystów kopalnie antracytu, w wydanym oświadczeniu stwierdza, że taki handel to pranie brudnych pieniędzy, a może nawet finansowanie terroryzmu.

Zdawała egzamin na prawo jazdy, uderzył w nią pociąg

W Szaflarach na Podhalu w czwartek pociąg wjechał w samochód, w którym odbywał się egzamin na prawo jazdy. Zdająca egzamin kobieta nie zdążyła uciec z pojazdu. Z ciężkimi obrażeniami została przewieziona do szpitala. Mimo wysiłków lekarzy nie udało jej się uratować. Egzaminator, który jechał z kobietą, zdołał uciec z samochodu.

Prognoza pogody na piątek 24 sierpnia

W piątek zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przemieszczającymi się zachodu w głąb kraju przelotnymi opadami deszczu do 10-40 mm i burzami z gradem. Burze miejscami gwałtowne. Temperatura maksymalna od 24 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim i 29 stopni Celsjusza w centrum kraju do 32 stopni Celsjusza w Małopolsce. Wiatr południowo-zachodni i południowy, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach silny do 80-100 km/h.

Nowa ambasador USA w Polsce nagrała powitalny film

Witaj Polsko - mówi nowa amerykańska ambasador. Desygnowana na to stanowisko Georgette Mosbacher wkrótce przyjedzie do Warszawy, ale ambasada Stanów Zjednoczonych już opublikowała powitalne nagranie. Wiadomo, że nowa ambasador chce się szczególnie zająć rozwojem polsko-amerykańskich relacji biznesowych.

"Impeachment jest na horyzoncie"

- Demokraci są w stanie wygrać wybory, wziąć większość w Izbie Reprezentantów, a to Izba Reprezentantów jest w stanie zapoczątkować proces (impeachmentu - przyp. red.) - ocenił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Ryszard Schnepf, były ambasador Polski w USA. - Impeachment jest na horyzoncie - dodał. - Myślę, że przywiązanie wyborców do partii jest dużo większe niż kiedyś - stwierdził z kolei Łukasz Pawłowski z "Kultury Liberalnej". Zdaniem Pawłowskiego z tego powodu Republikanie nie poprą impeachmentu.

KRS wybierze sędziów Sądu Najwyższego szybciej niż planowano

Przyspieszenie w Krajowej Radzie Sądownictwa. Po wysłuchaniach kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego nadszedł czas na posiedzenie. Nowa Krajowa Rada Sądownictwa, wybrana przez polityków, sama teraz pilnie wybierze sędziów do Sądu Najwyższego. Do nowej Izby Dyscyplinarnej też.

Andrzej Duda w Nowej Zelandii. Padają kłopotliwe pytania

W środę rozpoczęła się oficjalna wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Nowej Zelandii. Duda spotkał się z gubernator generalną Patsy Reddy i premier Jacindą Ardern. Prezydent zaznaczył, że wśród Polaków, którzy na przestrzeni lat przybywali do Nowej Zelandii, była ponad 700-osobowa grupa polskich dzieci, nazywanych dzisiaj "dziećmi z Pahiatua", które przybyły tam w czasie II wojny światowej i zostały przyjęte przez społeczeństwo i władze kraju. - Jak niechęć do imigrantów połączyć ze spotkaniem z imigrantami, panie prezydencie? - pyta dziennikarka przed spotkaniem Andrzeja Dudy z Polonią.

Utrzymanie kościoła "obowiązkiem"? Wierni oburzeni listem proboszcza

Proboszcz wysłał list, a w nim wezwanie do zapłaty. "Utrzymanie kościoła parafialnego jest obowiązkiem każdej rodziny" - czytają wierni, więc za każdą niedzielę należy się 2 złote, czyli cały rok to okrągłe 100 złotych. I kto nie płacił, niech ureguluje zaległości. Rozmowa z biskupem tak uregulowała proboszcza z parafii w Białymstoku, że są przeprosiny, ale policji przeprosiny nie wystarczą, więc w sprawie oszustwa wszczęto śledztwo.

Prognoza pogody na czwartek 23 sierpnia

W czwartek na ogół słonecznie. Po południu na Podhalu, Orawie i Spiszu więcej chmur, przelotny deszcz i burze (10-20 mm, porywy 60-80 km/h). Temperatura maksymalna od 26 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 32 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie spada, w południe 1003 hPa.

Archeolodzy wyjaśnili tajemnicę kręgów w zbożu na polu w Żelichowie

Kręgi w zbożu w Żelichowie to nie ślady sił nadprzyrodzonych, a osady sprzed niemal 7 tysięcy lat. Potwierdziły to badania znalezionych podczas wykopalisk kości i innych obiektów. Kręgi na polu - w jęczmieniu i pszenicy - jako pierwsi wypatrzyli paralotniarze, którzy dali znać właścicielowi pola, a ten zawiadomił archeologów.