Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na niedzielę 15 kwietnia

Niedziela w całym kraju będzie słoneczna. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 19 stopni Celsjusza na Pomorzu do 26 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Weteranka, senator, matka. Tammy Duckworth napisała niezwykły list

Tammy Duckworth została pierwszą kobietą w historii Kongresu, która urodziła dziecko w trakcie trwania kadencji. Senator nie jest zawodowym politykiem. Jeszcze kilka lat temu służyła w amerykańskiej armii i Gwardii Narodowej swojego stanu. Nawet po tym jak helikopter Black Hawk, który pilotowała w 2004 roku w Iraku, runął na ziemię, a ona straciła obie nogi, dalej nosiła mundur. Teraz cała Ameryka poznała niezwykły list jaki Tammy Duckworth napisała do samej siebie z młodości. Podsumowuje w nim swoje życie pełne dramatycznych upadków i jeszcze większych wzlotów.

Wojskowa baza Akrotiri na Cyprze. To stąd mogą uderzyć Brytyjczycy

Atak chemiczny w Syrii nie może pozostać bez odpowiedzi, a gabinet premier Teresy May będzie współpracować z USA i Francją w ewentualnej operacji militarnej w Syrii. To oświadczenie Downing Street po nadzwyczajnym posiedzeniu brytyjskiego rządu. Brytyjczycy nie precyzują, jaka miałaby być skala ich zaangażowania, ale jedno wydaje się niemal pewne - jeśli brytyjskie myśliwce pojawią nad syryjską przestrzenią powietrzną, to najprawdopodobniej wystartują z ogromnej bazy na południu Cypru.

Kobosko: Ameryka nie jest gotowa na wojnę na dużą skalę

To smutne i straszne, że prezydent USA pisze na portalu społecznościowym rzeczy, które już po chwili okazują się być nieprawdziwe, okazują się być zapowiedziami, po których nic się nie dzieje - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Michał Kobosko. Zdaniem szefa warszawskiego biura Atlantic Council Ameryka nie jest gotowa na wojnę na dużą. -Nie sądzę żeby było przyzwolenie społeczne na angażowanie się w rozbudowaną operację gdzieś na świecie - dodał gość programu.

"Wcale nie jesteśmy blisko zimnej wojny. Rosja skazana, by zrobić krok do tyłu"

Relacja między Trumpem a wojskowymi w Syrii jest raczej taka, że Trump dąży do wycofania stamtąd wojsk, a nastawienie amerykańskich generałów jest takie, ażeby prowadzić tam operację nadal - uważa komentator TVN24 BiS Jan Rokita. Jak dodaje, obrazy dzieci umierających wskutek zatrucia gazem są straszne, ale "to nie są obrazy wystarczające do tego, żeby decydować o użyciu armii amerykańskiej". Rokita uważa, że wcale nie jesteśmy "blisko zimnej wojny", a "Rosja jest skazana na to, żeby zrobić krok do tyłu". - Podejrzewam, że Rosjanie dostaną gwarancje, że ich bazy nie zostaną naruszone przez odwetowy atak Zachodu - ocenił Rokita. Jego zdaniem Amerykanie "w wyniku dealu przymkną oczy na atak" w Dumie.

Prezes SN zwoła posiedzenie KRS. "Miałam dylemat. Prawny i moralny"

Pierwsze posiedzenie nowej KRS odbędzie się 27 kwietnia. Pierwsza prezes Sądu Najwyższego ogłasza swoją decyzję i tłumaczy: "Miałam dylemat prawny i moralny, ale to jest mój obowiązek". W Polsce PiS to politycy wybierają sędziów do KRS, a kto jeszcze ich poparł - to wielka tajemnica. Ministerstwo Sprawiedliwości pokazało właśnie listę poparcia, ale bez nazwisk.

Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Dopiero 28 lat temu przyznał się do niej ZSRR. W 1940 r. polscy oficerowie, profesorowie, nauczyciele, lekarze, zostali zastrzeleni przez NKWD. Zginęło wtedy ponad 20 tysięcy Polaków.

Prognoza pogody na sobotę 14 kwietnia

Na Podlasiu, Warmii, Mazurach i Pomorzu Gdańskim wystąpią stopniowo zanikające w ciągu dnia opady i burze. W pozostałych rejonach kraju będzie pogodnie. Temperatura maksymalna od 16 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 23 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe 1008 hPa.

Była działka i pozwolenie, nie było pieniędzy. W ciągu tygodnia zebrano 115 tys. zł

Każdy może pomóc i dorzucić swoją cegiełkę do budowy hospicjum. Miejsca, gdzie starsze, schorowane i samotne osoby poczują się jak w domu. To ma być pierwsze w Polsce wiejskie stacjonarne hospicjum na Podlasiu. Jest działka i pozwolenie na budowę, ale brakuje pieniędzy. Z pomocą przyszedł dziennikarz Szymon Hołownia. W ciągu tygodnia znalazło się ponad 115 tys. zł.

"Jakim prawem partyjny notabl siedzący w Warszawie ma decydować o mojej pensji?"

Samorządowa reakcja na zapowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Prezydent Nowej Soli oficjalnie pyta, dlaczego to prezes PiS ma decydować o jego pensji i dlaczego kosztem samorządowców próbuje ratować partyjne sondaże. "Jakim prawem partyjny notabl siedzący w Warszawie ma decydować o mojej pensji - moi mieszkańcy, mojego miasta powinni o tym decydować" - argumentuje samorządowiec.

Cypr w cieniu możliwego konfliktu

Zaledwie 100 kilometrów - tylko tyle dzieli wybrzeże Syrii od plaż na Cyprze. Gdy patrzymy na mapę, ta odległość zdaje się być jeszcze mniejsza. Maleńka wysepka leży w pobliżu rosyjskich portów wojskowych, a tuż obok płyną amerykańskie niszczyciele. Sam Cypr też może być celem, bo to tam znajdują się na przykład brytyjskie bazy. Gdyby to z nich wyleciały samoloty atakujące cele w Syrii, to Rosja w odwecie mogłaby zaatakować lotniska. Czy tysiące turystów powinny szybko wracać z wyspy, czy nic im nie grozi? Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Gdzie Rosjanie stacjonują w Syrii?

Amerykański atak na Syrię musi być przeprowadzony z chirurgiczną precyzją. W każdej ważniejszej bazie wojskowej są Rosjanie. Nawet najmniejsza rakieta mogłaby okazać się zagrożeniem. Śmierć rosyjskiego żołnierza byłaby jednoznaczna z zaostrzeniem relacji na linii Moskwa - Waszyngton. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Prof. Weiss: mam nadzieję, że ustawa o IPN tylko tymczasowo zaszkodziła relacjom Polski i Izraela

- Ta ustawa, nowelizacja IPN zmieniła sytuację polityczną między narodami, między krajami - przyznał w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS prof. Szewach Weiss i dodał, że "zaszkodziła" bilateralnym relacjom. Gość programu ma nadzieję, że "tymczasowo". - Marsz Żywych jest symbolem i znakiem, że my nie chcemy się pożegnać - stwierdził. Zdaniem byłego ambasadora Izraela w Polsce taka forma pamięci jest bardzo ważna "żeby nie zgasić marszu do normalności".

Gen. Dukaczewski: nawet precyzyjne ataki nie będą chirurgiczne

- Atak Amerykanów mógłby objąć po pierwsze obiekty, w których produkowana jest broń chemiczna oraz lotniska, z których wyprowadzono ewentualny atak lub skąd środki chemiczne były transportowane - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były szef Wojskowych Służb Informacyjnych gen. Marek Dukaczewski, komentując możliwość zbrojnego ataku USA na reżim Baszara el-Asada. - Nawet precyzyjne ataki, które miałyby zniszczyć konkretne obiekty, nie będą absolutnie chirurgiczne - uważa generał.

W "Czarno na Białym" o szczegółach smoleńskiego śledztwa

Antoni Macierewicz powtarza "zamach", ale w opinii biegłych prokuratury, "zamachu" ani śladu. Reporter "Czarno na Białym" dotarł do informacji z akt smoleńskiego śledztwa. Zdanie po zdaniu analizuje tezy biegłych i centymetr po centymetrze pokazuje, jak po uderzeniu w drzewo rozpadało się skrzydło tupolewa. Znacznie więcej w czwartek o 20.30 w TVN24.

Prognoza pogody na piątek 13 kwietnia

W piątek na północnym-wschodzie kraju będzie pogodnie. W pozostałych regionach wystąpi umiarkowane i duże zachmurzenie kłębiaste oraz opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 24 stopni Celsjusza w centrum kraju do 25 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr południowo-wschodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50-60 km/h. W czasie burz wiatr do 80 km/h.

Unikalne zdjęcia z wyprawy na K2

Zdjęcia, które wykonał dronem Maciej Siemaszko, operator "Faktów" TVN, który razem z reporterem Robertem Jałochą był w bazie pod K2, pokazują górę, bazę, himalaistów podczas trekkingu, czyli wszystko związane z Narodową Wyprawą na K2.